Вибираємо заглибні насоси для колодязів

До цих пір на багатьох дачних ділянках воду для господарських потреб та поливу беруть з колодязів, так як буріння свердловини – справа вельми витратна, а підключення до центрального водопостачання для багатьох неможливо. На допомогу приходять сучасні заглибні насоси – потужні пристрої, що піднімають воду з різної глибини і доставляють її до місць роздачі. Саме погружной насос здатний дістати воду з глибини від 10 метрів і більше, що є нездійсненним завданням для інших типів насосів, поверхневого і бочкового. Як вибрати потрібний вам агрегат – буде розказано в даній статті.

На що звертати увагу під час вибору колодязного погружного насоса

1. Тип насоса:

 • відцентрові виконують роботу за рахунок обертання колеса з лопатями і утворюється сили, яка відкидає воду на стінки насоса. Звідти вода потрапляє в камеру з високим тиском і через шланг подається в потрібному напрямку;
 • вібраційні заглибні насоси для колодязів проробляють ту ж роботу, нагнітаючи воду вібрацією.

2. Рівень і якість води. Щоб погружной водяний насос для колодязя працював коректно, фахівці рекомендують вибирати розмір насоса виходячи з наступного правила: над і під ним має бути не менше одного метра води. Що стосується якості води, то перед установкою наносу рекомендується провести чистку колодязя.

3. Напір або стовп води. Номінальне значення цього показника вказують в технічних характеристиках товару. Ось як обчислити необхідний напір для конкретного водопроводу:

H = hs + 0,2l + 30, де
H – номінальний напір;
hs – глибина занурення;
l – довжина горизонтальної частини трубопроводу.

4. Витрата води. Кращий насос для колодязя погружного типу – той, який відповідатиме потребам родини в постачанні водою. Для обчислення показника розрахунку води слід помножити кількість користувачів водної системи будинку на 200 літрів (санітарна норма для дорослої людини). Витрата на полив грунту обчислюють виходячи з 5 літрів на один кубічний метр.

5. Діаметр насоса повинен бути, принаймні, на десять міліметрів менше, ніж діаметр труби для його експлуатації.

Хто виробляє криничний погружной насос.

Ринок подібного обладнання досить обширний. Тут представлені в асортименті російські марки («Малюк», «Водомет», «Джілекс» та інші), а також ряд зарубіжних компаній, серед яких особливо виділяються датські заглибні насоси Grundfos для колодязів.

Якщо відштовхуватися від думки конкретних користувачів заглибних насосів, то більшість з них впевнене у високій якості і безвідмовної роботі саме заглибних насосів для колодязя Грундфос, відгуки про які легко знайти на відповідних форумах. Ось наприклад, як працюють заглибні насоси для колодязів відгуки про використання Грундфос на дачі.

 • Grundfos MQ 3-35 працює дуже тихо і вібрації немає, можна на веранді поставити. У мене від колодязя 10 метрів до вводу в будинок, з подачею води немає проблем. Якщо детальніше, то у мене зроблений водопровід для зимового користування. У колодязі вхід забірного шланга на 2-х метровій глибині, сам шланг опущений в колодязь до нижнього кільця, 2 метра від колодязя до фундаменту, і далі під будинком 9 метрів. У будинок входить труба вертикально, швидше за все до насоса. На цьому мої пізнання пристрою водопроводу кінчаються. Шланг в колодязі опускайте нижче, влітку рівень води може сильно опуститися і залишитеся без води. І ще у нас стоїть накопичувальний бак, насос включається тільки коли він спустошується, а не при кожному відкритті крана. Для літнього користування не обов'язково заглиблюватися на 2 метри.

Вибираємо заглибні насоси для колодязів

До плюсів даного обладнання відносять підвищену стійкість до зношування («я і сусіди користуємося, ні у кого не поламався поки»), продуктивність («менше ніж за 2 години відкачав 7 кілець!"), Хороший захист від перевантажень і багато іншого. Однак інноваційні рішення, які привели до даних параметрах, значно здорожують апарат, тому головний мінус такого обладнання – його значна ціна в порівнянні з вітчизняними насосами («за такі гроші я 5« водомет »куплю»).

Незалежно від моделі, занурені насоси для колодязів, встановлюють практично однаково і досить просто, потрібно лише дотримуватися інструкції, описаній в паспорті. Уважно ставтеся до вибору заводу-виробника даного насоса, після того, як Грундфос побудував заводи по всьому світу, якість початок страждати. Хоча працюють заглибні насоси для колодязів Грундфос дійсно безшумно, на відміну від того, ж Джілекс, який досить шумно працює. В Джілекс використовується нержавейка і вона голосніше працює, по відношенні до серії MQ і насосів з пластиковою робочою частиною. І все ж кращий насос для колодязя погружной буде той, який влаштовує саме вас за основними параметрами.

Установка погружного насоса в колодязь

Установка в колодязь насоса (який повинен бути обов'язково цілком опущений в воду, відстань від дна від 20 до 60 см) може проводитися як самостійно, так і з залученням спеціальних монтажників даного обладнання. Насос прив'язується до металевого тросу із захисним покриттям і опускається в воду на достатню глибину, в горизонтальному або вертикальному положенні. Ближче до поверхні колодязя система насоса приєднується до прокладеному заздалегідь зовнішньому водопроводу.

Вибираємо заглибні насоси для колодязів

Очевидно, що всі моделі насосів відрізняються за багатьма характеристиками (глибина занурення, потужність, продуктивність та інше), тому вибирати насос слід для конкретної ситуації строго індивідуально.

Статті за темою
 • Вибираємо водяний насос
 • Як провести воду в приватний будинок?
 • Монтаж водопроводу на дачі своїми руками
 • Як вибрати і встановити насосну станцію для водопостачання дачі?
 • Занурювальні водяні насоси для дачі: як вибрати і самостійно встановити
 • Насоси для колодязів: як вибрати і встановити занурювальний і поверхневий колодязний насос
 • Вибираємо водяний насос для автономного водопостачання дачі і заміського будинку
 • Насоси для свердловин: як правильно вибрати і встановити водяний насос в свердловину
 • Як вибрати насосну станцію для влаштування дачного водопостачання
 • Як вибрати насос для поливу городу залежно від джерела води
 • Вибираємо дачний насос для відкачування води: яке устаткування краще придбати?
 • Особливості пристрою водопостачання заміського дачного будинку з колодязя
 • Насоси для фонтану і водоспаду: правила підбору агрегату
 • Облаштування свердловини на воду: правила монтажу обладнання
 • Як підібрати насос для свердловини: розрахунок параметрів і види агрегатів
 • Як вибрати насос для басейну: правила підбору і класифікація
 • Вода в будинок зі свердловини: як зробити скважинную систему водопостачання?
 • Водопровід на дачі з колодязя - загальні рекомендації по влаштуванню
 • Водопровід на дачі своїми руками: постійний і літній варіанти
 • Насос для поливу з бочки. Як організувати полив з бочки насосом
 • Який насос вибрати для поливу городу? -
 • Як вибрати дренажний насос для відкачування брудної води

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » » Вибираємо заглибні насоси для колодязів