Водопровід на дачі з колодязя - загальні рекомендації по влаштуванню

Коли дачну ділянку використовувався виключно для садово-городніх робіт, можна було миритися з тим, що воду або доводиться носити з джерела, або подається вона централізовано в дні, визначені правлінням садівничого товариства. Сьогодні на ділянках зводяться котеджі, власники яких проводять за містом не тільки літо, а й зиму. При таких обставинах водопровід на дачі з колодязя або свердловини стає нагальною потребою. Вода в будинок повинна надходити цілодобово і бути чистою: від цього залежить здоров'я всіх членів родини.

Зміст

Колодязь як джерело автономного водопостачання

Сам колодязь і становить основна перевага при виборі джерела водопостачання. Якщо на ділянці вже є ця споруда, його неодмінно потрібно використовувати. Якщо джерело ще належить зробити, то важливим фактором є глибина залягання води в конкретній місцевості.

Колодязь на дачі – фото

Колодязь – чудове джерело води: з ним вода на ділянці буде завжди, якщо є відро, а для роботи свердловини наявність електрики є неодмінною умовою

Якщо глибина залягання питної води дозволяє побудувати колодязь, його переваги стають очевидними:

 • При наявності колодязя не варто турбуватися, що при відключенні електроенергії води на ділянці не буде. Якщо вода є в ньому самому, то витягти її звідти нескладно і вручну.
 • Колодязна вода, як правило, містить менше небажаних домішок заліза, які часто присутні в скважинной. І справа тут не в обсадної трубі, яка може бути і з пластику, а в якості водних пластів. Звичайно, і ту, і іншу воду краще піддавати очищенню фільтрами, щоб домішки трохи нанесли шкоду здоров'ю.
 • Водоносні канали можуть замулитися або Запісоччя. Якщо така неприємність трапляється з колодязем, очистити його власник зможе самостійно: для цього необхідні тільки відро і лопата. Що стосується свердловини, то спочатку доведеться з'ясовувати причину, по якій вода перестала надходити, потім потрібно буде шукати фахівців, які зможуть цю причину усунути.
 • При експлуатації колодязя зручніше використовувати погружной насос. Тут-то він не застрягне. Виробити його ремонт або зміну електромагнітного клапана, маючи дачний водопровід з колодязя, набагато простіше, ніж аналогічні роботи при джерелі у вигляді свердловини. Електромагнітний клапан від'єднується, після чого насос можна підняти на поверхню за допомогою троса. Для таких же робіт при свердловинному варіанті потрібно демонтувати герметичний оголовок, що не всякому під силу.
 • Труба в свердловині має невеликий об'єм, з цієї причини вода, в процесі консервації, йде і в свердловину, і в мережу каналізації. При використанні колодязя, вода потрапляє тільки в нього. І спорудити, і законсервувати водопровід, що йде від колодязя в будинок, простіше.

У ряді регіонів на буріння свердловини доведеться отримати спеціальний дозвіл, а всілякі узгоджувальні процедури істотно ускладнюють процес виконання робіт.

Прочищення колодязя – фото

Залежно від того, в якій місцевості знаходиться колодязь, його водоносні канали можуть замулюватися або Запісоччя, тоді його легко можна очистити

Колодязь як елемент ландшафту – фото

Колодязь відмінно вписується в будь-який ландшафт і стає декоративним елементом, але при цьому зберігає свою незмінну функціональність

Непряме, але безперечне достоїнство будь-якого колодязя – його зовнішній вигляд. При бажанні, можна обіграти його наявність, зробивши його помітним і привабливим елементом, здатним стати родзинкою дизайну ландшафтного ділянки.

Роботи з організації дачного водопостачання

Замислюючись про те, як зробити водопровід з колодязя, дачники-умільці чекають сухих теплих днів, коли можна буде приступити до практичного втілення власних ідей.

Розробка схеми водопостачання

Щоб не опинитися ситуації, коли результат не відповідає тому, що було задумано, необхідно всі власні задумки втілити в детальну схему водопроводу з криниці. У цій схемі спочатку повинні бути враховані всі складові елементи: насос, труби, гідроакумулятор, реле, фільтри, бойлер, колектори і точки споживання води. Всі елементи майбутньої споруди повинні бути позначені, а шляхи прокладки труб по будинку розмічені. Добре, якщо схема буде виконана з дотриманням визначеного масштабу. Тоді відразу стануть зрозуміло, скільки і якого матеріалу і комплектуючих необхідно закупити.

Колекторна схема підключення – фото

Колекторна схема підключення водопостачання дозволяє зберегти оптимальний тиск в трубах, незалежно від того скільки точок водозабору будуть експлуатуватися одночасно

Труби в будинку можна прокласти двома способами, так, щоб точки споживання виявилися підключені:

 • Послідовно. Такий варіант влаштує власників невеликого будинку, в якому постійно поживають 1-2 людини. Вода проходить по всьому будинку через основний трубопровід. Навпаки точок споживання монтується трійник з відведенням. Якщо кілька споживачів захочуть скористатися водою одночасно, через низький тиску в мережі зробити це буде проблематично.
 • Колекторним способом. До кожної точки споживання від колектора відводиться власна труба. Кожна точка буде отримувати практично рівний тиск води. Втрати, які складатимуться зважаючи на віддаленість від насосної станції, неминучі, але вони не настільки істотні.

Другий варіант обійдеться дорожче через більшого числа труб, необхідного для його реалізації, але результат вартий і зусиль, і затрат. Вибираємо колекторну схему, про яку далі і піде мова.

Монтаж дачного водопроводу

Для пристрою водопроводу з колодязя найчастіше вибирають погружной насос. Вибір на користь насоса цього виду роблять через те, що його робота протікає без шуму. Насос поміщений під воду, яка є природним шумоизолятором, і звук роботи обладнання на поверхню не проникає.

Погружной насос у колодязі – фото

Погружной насос повинен знаходитися в колодязі на відстані приблизно 0,8 м від його дна, працює він абсолютно безшумно, бо розташовується під водою

При застосуванні погружного насоса простіше відбувається і процедура консервації, якщо в ній виникне потреба. Вода з системи повністю випливає після того, як відкривається спеціальний зливний електромагнітний клапан. Якщо в системі водопроводу використовується поверхневий насос, доводиться зливати воду з самого корпуса насоса. При подальшому запуску поверхневий насос знову потрібно заповнювати водою.

Погружной насос розташовується не менш ніж в 0,8 метра від дна споруди. Зливний клапан системи повинен знаходитися на висоті більше 3-х метрів, рахуючи від поверхні землі. Щоб через цей клапан вода із системи повністю могла бути спущена, підземна частина трубопроводу також прокладається з нахилом до джерела.

Для прокладки труб слід викопати траншеї. Глибина траншей повністю залежить від того, як передбачається експлуатувати дачний водопровід. Якщо вода необхідна тільки в теплий період з пізньої весни до ранньої осені, то достатньо буде траншей в 1 метр глибиною.

Якщо ж експлуатація водопроводу не буде припинена і в зимовий період, то прокладати його слід на глибині, яка була б нижче за рівень промерзання грунту. Для середньої смуги глибина траншеї при вході в джерело води повинна приблизно скласти 2 метра від поверхні землі.

При будівлі нового будинку труби легше прокласти під фундаментом. Якщо така можливість відсутня, і доступу в подпол немає, можна використовувати і поверхневий метод прокладки. В обох випадках можна зробити так, що експлуатація водопроводу буде можлива і в період значних холодів. В ту ділянку труби, який розташовується в зоні холоду, поміщається нагрівальний кабель. У цій частині трубопроводу буде підтримуватися позитивна температура води, що не дозволить системі заморожуватися.

При монтажі дачної системи постачання водою в будинку необхідно створювати ухил в бік подає труби, тому що в процесі консервації вона ж буде зливний. До складу схеми водопроводу, що перебуває в будинку, входить гідроакумулятор, який грає стабілізуючу роль в роботі системи. Завдяки йому, компенсуються перепади, які формуються при пуску і зупинці насоса.

Схема водопроводу на дачі – фото

Легенда схеми: 1-кабель підігріву; 2,9,10,18,19,21,22,25,26 – запірний вентиль; 3,11,23,24 – слив; 4-грязевик; 5-реле тиску; 6-гідроакумулятор; 7 -Реле сухого ходу; 8 -фільтри вугільні; 12-нагрівач; 15-фільтр знежирення; 13,14,16,17,20,27 – точки споживання; 28-клапан

В системі повинно підтримуватися постійний тиск в межах 2,5-4 атм. За його підтримання відповідає реле тиску, яке необхідно включати в систему водопостачання. Функцію своєрідного запобіжника виконує інше реле – сухого ходу. Воно використовується на той випадок, якщо води в колодязі не надто багато. При падінні рівня води до відмітки, коли продовження нормальної роботи системи неможливо, це реле відключає насос, не допускаючи аварійної ситуації.

Після гидроаккумулятора можна передбачити трійник, забезпечений запірним механізмом, який розділить воду по виду подальшого використання на технічну та питну. Остання підлягає очищенню в системі фільтрів. Ще один трійник розділить потік на холодну і гарячу воду. Труба для холодної води підключається до колектора з запірними кранами на лініях споживання. Праці для гарячого водопостачання підводить воду до нагрівача, після чого вона буде розподілена через колектор по дому.

Водопровід в приватному будинку – фото

Водопровід в приватному будинку – доступна розкіш, яку можуть собі дозволити багато, якщо проявлять кмітливість, терпіння, працьовитість і працездатність

Водопровід в будинку значно полегшує життя дачникам в теплий період, а в холодні місяці його наявність перетворюється в насущну потребу.

Статті за темою
 • Вибираємо водяний насос
 • Як пробурити і облаштувати свердловину на дачній ділянці?
 • Пристрій річного водопроводу на дачі
 • Як провести воду в приватний будинок?
 • Монтаж водопроводу на дачі своїми руками
 • Як вибрати і встановити насосну станцію для водопостачання дачі?
 • Насоси для колодязів: як вибрати і встановити занурювальний і поверхневий колодязний насос
 • Як організувати автономне водопостачання в приватному будинку: вибираємо насосну станцію
 • Як зробити водопровід на дачі своїми руками: пристрій і рекомендації по монтажу
 • Як організувати безперебійну подачу води на дачі: пристрій водопостачання своїми руками
 • Насосна станція: схеми підключення і порядок установки своїми руками
 • Як вибрати насосну станцію для влаштування дачного водопостачання
 • Як вибрати насос для поливу городу залежно від джерела води
 • Оголовок для свердловини своїми руками: будову та правила установки
 • Особливості пристрою водопостачання заміського дачного будинку з колодязя
 • Облаштування свердловини на воду: правила монтажу обладнання
 • Як самостійно прочистити свердловину при замулювання: топ-5 кращих способів
 • Вода в будинок зі свердловини: як зробити скважинную систему водопостачання?
 • Водопровід на дачі своїми руками: постійний і літній варіанти
 • Абиссинский колодязь: пристрій свердловини голки своїми руками
 • Який насос вибрати для поливу городу? -
 • Вибираємо заглибні насоси для колодязів

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » » Водопровід на дачі з колодязя - загальні рекомендації по влаштуванню