Як пробурити і облаштувати свердловину на дачній ділянці?

Вода - це життєво необхідний ресурс, без якого ми не можемо уявити наші будні.

Ми настільки звикли до зручностей, які нам подарувала цивілізація, що позбувшись їх, просто не зможемо вижити.

Тому коли отримуємо ділянка без підведеного до нього водопостачання, відразу губимося і збираємося вже відмовитися від покупки.

Але є вихід з цієї ситуації - можна зробити свердловину на дачі своїми руками. У підсумку ви отримаєте відразу кілька плюсів: у вас завжди буде вода, зменшаться витрати на її споживання і т. д.

Буріння свердловини на дачі. Ціна питання, основні типи свердловин

Найпростіше - це замовити всі необхідні роботи, однак це і найдорожчий варіант. Наприклад, вартість буріння 1 п. м. свердловини діаметром 133 мм становитиме від 1700 руб. В цю ціну також закладена обсадка трубами, включаючи прокачування до чистої води. Також ціна буде відрізнятися від того, який тип свердловини ви хочете.

Найбільш поширені два:

 • фільтрова свердловина-
 • артезіанська.

Перший варіант зазвичай буриться на глибину 15-30 м до найближчого водоносного горизонту (піщаного). Діаметр свердловини складе 127-133 мм і прослужить вона близько 6-8 років. Її можна зробити досить швидко, всього за 1-2 дні.

З мінусів можна виділити високу ймовірність замулювання, чим і обумовлений невеликий термін служби. Проте це теорія, практики та численних відгуків така свердловина може прослужити 15 років.

Такий варіант підійде тим, хто планує використовувати воду для 1-2 чоловік або лише для потреб ділянки - полити город, замісити розчин і т. д. Тієї кількості води, що зможе дати фільтрова свердловина не вистачить для заміського будинку, де є душ, туалет, мийка та інші джерела водоспоживання.

Це пояснюється тим, що піщаний шар володіє низьким рівнем водовіддачі і пропускною здатністю фільтра. Можна звичайно використовувати вібраційний насос малої потужності, однак необхідного рівня подачі води ви не отримаєте.

Пристрій артезіанської свердловини обійдеться вам дорожче, однак і якість води буде набагато вище. Її глибина складе 20-200 м при діаметрі 133-159 мм, що обумовлено бурінням до вапняного водоносного шару. Це складна робота, на яку піде до 5 днів, але це того варто, адже термін експлуатації вас порадує - близько 50 років!

Також проводиться установка глибинного насоса, який володіє великою продуктивністю. Артезіанська свердловина в повній мірі здатна забезпечити всі потреби мешканців будинку, її продуктивність становить до 50 куб. м. води на годину.

Тільки вам вирішувати, який варіант для вас більш підходящий. Однак для дачі, яку ви відвідуєте всього кілька разів на тиждень під час дачного сезону цілком достатньо пристрою фільтрувальної свердловини. Крім того, можна значно заощадити і пробурити свердловину на дачі своїми руками, а не замовляти роботи у спеціалізованої фірми.

Основні способи влаштування свердловини. Як зробити свердловину самостійно?

Розрізняють наступні способи:

1. Шнековий. У цьому випадку використовується спеціальна труба зі сталі - шнек. На ній навита сталева стрічка у вигляді спіралі і в цілому нагадує бур. Кілька шнеків з'єднуються між собою за допомогою різьби, шпонок або шестикутника.

Сам спосіб полягає в тому, що за допомогою обертання бура відбувається руйнування породи, яка по спіралі піднімається вгору, і в підсумку ви отримуєте свердловину. Цей метод можна використовувати, якщо порода м'яка, пухка, а сама свердловина буде неглибокої (30-50 м).

2. Роторний. У цьому випадку руйнування породи відбувається за рахунок обертання бура, яке передається від ротора. Цей спосіб вибирають тоді, коли треба зробити свердловину діаметром 76-215 мм.

Крім того за допомогою доліт, які бувають різного діаметру, можна цим методом бурити свердловину всередині обсадних труб. Останні в свою чергу використовують для того, щоб запобігти осипання стінок свердловини.

3. Колонковый. Використовується бур у формі кільця. Обертаючись, він руйнує ґрунт по краях. За допомогою насоса в колону бурових труб нагнітається рідина, яка вимиває зруйновану породу.

4. Ударно-канатний. За технологією це самий простий спосіб. Нам знадобиться бурове долото, трос. Метод полягає в тому, що над місцем передбачуваної свердловини (над забоєм) піднімають на тросі долото і різко його опускають. Воно в свою чергу руйнує породу, яку за допомогою желонки видаляють.

Останній спосіб не обов'язково припускає наявність спеціалізованої техніки. Установку для цього методу можна зробити своїми руками.

Для цього вам знадобляться:

 • забивний стакан - шматок труби довжиною близько 2 м з гострим краєм з одного боку, має скіс всередину-
 • ударна штанга, яка буде здійснювати удари по ковадлу, розташовану на іншому кінці забивного склянки-
 • канат або трос діаметром не менше 10 мм-
 • каркас установки-
 • лебідка (з її допомогою буде підніматися склянку над забоєм).

У підсумку система працює наступним чином: лебідкою склянку піднімають і відпускають - він врізається в землю і з допомогою ударної штанги, яка здійснює удари по ковадлу, заглиблюється в грунт піднімають склянку разом із землею всередині нього, яка утримується за рахунок сил тертя, і висипають грунт в бік. Проте варто враховувати те, що цей метод придатний тільки на м'яких, несыпучих породах.

Для сипких ґрунтів потрібно використовувати желонку замість забивного склянки. Вона утримуватиме грунт за допомогою клапана в нижній частині. Крім того в процесі робіт треба опускати в свердловину обсадні труби, які не дозволять грунті обсипатися. Також обсадна труба повинна бути більшого діаметру, ніж желонка. Крім того потрібно слідкувати за дотриманням вертикальності свердловини.

Облаштування свердловини своїми руками

Після того, так буде пробурена свердловина, можна приступати до другого етапу - її облаштування, яке і буде вирішувати проблему водопостачання дачного будинку. Давайте розглянемо, як зробити так, щоб водопровід на дачі з свердловини функціонував.

В цілому схема облаштування однакова для всіх свердловин, відмінності можуть бути тільки в деяких елементах. Перший етап включав буріння, установку фільтра і обсадних труб.

Другий складається з наступних ступенів:

1. Установка кесона і оголовка свердловини. Останній закриває щілину зверху, щоб туди не потрапили сторонні предмети, сміття. А кесон покликаний забезпечити герметичність свердловини. Крім того, його установка дозволить провести труби водопроводу під землею на тій глибині, де вони не замерзнуть взимку. Як провести монтаж кесона ви можете подивитися на відео нижче.

2. Монтаж насоса. Його на тросі (нержавіючому) опускають у свердловину нижче рівня води в ній приблизно на 1-2 м. До насоса повинен бути прикріплений кабель електроживлення, який буде керувати двигуном насоса, і пластикова труба, по якій буде надходити вода.

3. В будинку встановлюють гідроакумулятор, фільтр, за рахунок якого здійснюється механічне очищення води від домішок і система автоматики для управління насосом. Автоматика складається з реле тиску, яке спрацьовує при падінні тиску в системі включенням насоса шляхом подачі на нього сигналу, і датчика сухого ходу. Останній вимикає насос, коли рівень води опускається нижче нього.

Якщо водопровід проходить в землі і його не видно, то труба для поливу буде виступати і псувати весь вигляд. Можна облагородити свердловину шляхом її оформлення.

Можна зробити наступні варіанти:

 • зробити мініатюрний дерев'яний будиночок або інша будівля над свердловиною, покрити його лаком або яскраво розфарбувати-
 • на місці свердловини можна з каменів, гальки, цегли та бетону викласти оригінальний малюнок, орнамент або спорудити будь-яке будову-
 • сховати свердловину можна за допомогою посадки зелених рослин, наприклад, посадити вербу і розбити поруч квітник.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Як провести воду в приватний будинок?
 • Як вибрати і встановити насосну станцію для водопостачання дачі?
 • Як організувати автономне водопостачання в приватному будинку: вибираємо насосну станцію
 • Насоси для свердловин: як правильно вибрати і встановити водяний насос в свердловину
 • Свердловина на дачі - тонкощі буріння та основні нюанси пристрою
 • Як організувати безперебійну подачу води на дачі: пристрій водопостачання своїми руками
 • Насосна станція: схеми підключення і порядок установки своїми руками
 • Як вибрати насосну станцію для влаштування дачного водопостачання
 • Що краще - свердловина або колодязь: увага на плюси і мінуси
 • Свердловина на дачі: технологія буріння свердловини на пісок своїми руками
 • Свердловина на воду своїми руками ручним і ударно-канатним способом
 • Оголовок для свердловини своїми руками: будову та правила установки
 • Коли і де краще бурити свердловину на ділянці - корисні поради
 • Облаштування свердловини на воду: правила монтажу обладнання
 • Як самостійно прочистити свердловину при замулювання: топ-5 кращих способів
 • Як підібрати насос для свердловини: розрахунок параметрів і види агрегатів
 • Як знайти воду для свердловини: розбираємо три ефективних способу пошуку
 • Вода в будинок зі свердловини: як зробити скважинную систему водопостачання?
 • Водопровід на дачі з колодязя - загальні рекомендації по влаштуванню
 • Абиссинский колодязь: пристрій свердловини голки своїми руками
 • Який насос вибрати для поливу городу? -
 • Будівництво фундаменту під лазню столбчатого
 • » » » Як пробурити і облаштувати свердловину на дачній ділянці?