Як провести воду в приватний будинок?

Втілюючи в реальність мрії про заміському будинку, багато стикаються з великими труднощами в питанні постачання його водою.

І це не дивно, адже в більшості випадків дача розташована в такому місці, де немає централізованого водопостачання. Кращим виходом із ситуації вважається своя свердловина або колодязь.

Однак водопостачання приватного будинку таким способом вимагає серйозних витрат часу і грошей. Складність полягає в тому, щоб забезпечити достатній тиск води і якісну систему водозабору.

Колодязь або свердловина - що краще?

Пристрій цих двох джерел води практично однаковий, відрізняється тільки ступінь заглиблення та діаметр обсадної труби. Свердловини, в яких використовується насос, іноді звуться «трубчастими криницями». Колодязь облаштовують на основі бетонних кілець або дерев'яного зрубу. При будівництві колодязя ступінь поглиблення його у водоносний шар не перевищує, як правило, 1-1,5 метра.

Криниці копають зазвичай у той час, коли рівень грунтових вод найменший, це буває в період з кінця липня по вересень. За рахунок значного діаметру кілець з бетону води в колодязі завжди достатньо, вона добре відстоюється і очищається. Проте іноді може застоюватися вода, що призводить до появи в ній різноманітної фауни. З цієї причини їх герметично закривають.

Діаметр свердловини зазвичай 100-200 мм. В неї занурюють пластикову або металеву трубу. Ступінь заглиблення для водопостачання приватного будинку тут значна - від 5 до 100 метрів. З-за маленького об'єму води з труби свердловини, її дебіт значно перевищує показники з колодязя. Якщо площа фільтрації біля колодязів дорівнює площі дна - це приблизно 0,7 м2, то в свердловині, маючи фільтр висотою 2-2,5 метра в трубі 150 мм, площа фільтрації 1-1,5 м2.

Слід зазначити і те, що при відкачуванні води з свердловини вода надходить з високим тиском (0,3-0,5 атм), утворюючи так званий гидроконус. При цьому свердловину легше герметизувати, що виключає попадання різноманітної фауни в неї, також виключається і поява рослинності у воді з-за відсутності світла і невеликого обсягу.

Вибираючи з якого джерела провести воду в приватний будинок, необхідно не забувати і про можливості посухи у вашій місцевості. Під час тривалої посухи рівень грунтових вод падає на 1,5-2 метри і з колодязя води добути вже не вийде. У свердловинах такий варіант практично неможливий. З чого можна зробити висновок, що свердловини набагато надійніше в питанні постійного водопостачання ніж колодязі.

Облаштування водопроводу від свердловини

Свердловина, як правило, розташовується на невеликій відстані від будинку або в його підвалі. Нормальну подачу води з свердловини забезпечує погружной насос. Його потужність вибирають в залежності від потрібної продуктивності і глибини занурення. Найчастіше вага обладнання, яке опускається в свердловину, досить великий - крім безпосередньо підкачувальної установки, значну тяжкість додає герметизований електричний кабель і водяний шланг. Тому необхідно передбачити умови для монтажу обладнання такого роду, зокрема механізм підйому і опускання.

Підйомний пристрій можна придбати в спеціалізованому магазині, а можна змайструвати своїми руками. Найпростіший варіант - це електрична або ручна лебідка, на тросі якій і тримається насос. Для підіймання (або опускання) обладнання в цьому випадку необхідно 2-3 людини для керування лебідкою і укладання водяного шланга і електричного кабелю. Для професійного підйому передбачені багаторівневі системи, що мають декілька синхронізованих барабанів для рівномірного і безпечного підйому.

Водопровід від свердловини укладається в траншеї до будинку. Вона риється з таким розрахунком, щоб вода взимку не замерзла в трубах. Якщо немає можливості викопати глибоку траншею, то водопровід необхідно добре утеплити.

Так як водонапірна обладнання займає багато місця і йому необхідна захист від зовнішніх впливів, належний догляд, то для нього влаштовують окреме приміщення, зване, як правило, насосна. Для невеликих свердловин обмежуються утепленням обслуговуючого приямка.

Схема водогону з свердловини

Перш ніж завести воду в будинок, необхідно облаштувати водопровід від свердловини. Він починається від самого заглибного насоса. Включення і вимикання може відбуватися двома способами - за допомогою ручного вимикача або спеціального реле. Реле підключається на поплавковий датчик, який представляє собою звичайний поплавок з вантажем.

Його встановлюють у бак запасу води і регулюють по руху вантажу на кабелі. При досягненні максимального наповнення бака, поплавок розмикає контакти, реле спрацьовує і відключає насос. У разі аварійної ситуації в баку повинен бути передбачений запасний перелив, який підключається до каналізаційної системи або виводиться на вулицю.

Бак запасу води можна придбати в будь-якому спеціалізованому магазині. Його ємність залежить від ваших потреб і продуктивності насоса. Наприклад, якщо ви плануєте встановити душову кабіну, то бак необхідно купувати не менше ніж на 500 літрів.

Щоб тиск в системі був достатнім, бак потрібно піднімати на значну висоту, а це не завжди зручно, тому для підкачування води в будинок необхідно встановити ще один насос, який повинен бути забезпечений реле тиску, ресивером і манометром. Ресивер - це металева ємність з гумовим мішком всередині. Між мішком і стінками ресивера закачано повітря під тиском 1,4 бар.

Реле насоса повинно бути налаштований таким чином, що при низькому тиску води (1-1,8 бар) він включав режим підкачки води, який би вимикався при досягненні тиском показника в 2,8-3 бар. Реле налаштовується вручну за допомогою регулювального гвинта.

Ресівер необхідний, щоб тиск в системі опускалася і піднімалася плавно. У разі його відсутності реле буде включатися відразу ж після відкриття крану, так як відразу ж падає тиск.

Водопровід збирається з пластикових труб, які з'єднують споюванням. Труби легко розрізати самої звичайною ножівкою по металу. А паяльник можна взяти на прокат або купити, його вартість не перевищує 50 доларів. Водопровід заводитися в будинок і підключається в необхідній точці до душової кабіни.

При прокладанні водопроводу від свердловини слід не забувати і системи очищення води, яка може облаштовуватися з комплексу, що складається з декількох фільтрів. Також варто відзначити, що проби води з свердловини обов'язково потрібно перевірити у місцевої санітарно-епідеміологічній службі, перш ніж її користуватися.

Вартість проведення робіт

Щоб правильно провести воду на дачі зі свердловини або колодязя, необхідно ретельно вивчити всі підводні камені і технологію проведення робіт. Звичайно ж, фахівці в цьому питанні зроблять підведення води набагато якісніше і швидше. Але це може обійтися вам в досить кругленьку суму.

Вартість проведення водопроводу від колодязя, включаючи витрати на матеріали, може варіюватися від 50 до 150 тис. рублів (в залежності від того, чи потрібно копати колодязь), від свердловини ж такі роботи будуть коштувати близько 200 тис. рублів.

Статті за темою
 • Як пробурити і облаштувати свердловину на дачній ділянці?
 • Монтаж водопроводу на дачі своїми руками
 • Як вибрати і встановити насосну станцію для водопостачання дачі?
 • Насоси для колодязів: як вибрати і встановити занурювальний і поверхневий колодязний насос
 • Як організувати автономне водопостачання в приватному будинку: вибираємо насосну станцію
 • Насоси для свердловин: як правильно вибрати і встановити водяний насос в свердловину
 • Як організувати безперебійну подачу води на дачі: пристрій водопостачання своїми руками
 • Насосна станція: схеми підключення і порядок установки своїми руками
 • Як вибрати насосну станцію для влаштування дачного водопостачання
 • Що краще - свердловина або колодязь: увага на плюси і мінуси
 • Свердловина на воду своїми руками ручним і ударно-канатним способом
 • Оголовок для свердловини своїми руками: будову та правила установки
 • Особливості пристрою водопостачання заміського дачного будинку з колодязя
 • Облаштування свердловини на воду: правила монтажу обладнання
 • Як самостійно прочистити свердловину при замулювання: топ-5 кращих способів
 • Як підібрати насос для свердловини: розрахунок параметрів і види агрегатів
 • Вода в будинок зі свердловини: як зробити скважинную систему водопостачання?
 • Водопровід на дачі з колодязя - загальні рекомендації по влаштуванню
 • Водопровід на дачі своїми руками: постійний і літній варіанти
 • Абиссинский колодязь: пристрій свердловини голки своїми руками
 • Який насос вибрати для поливу городу? -
 • Вибираємо заглибні насоси для колодязів

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » Як провести воду в приватний будинок?