Насоси для свердловин: як правильно вибрати і встановити водяний насос в свердловину

Фото - насоси для свердловинПроблемою багатьох заміських будинків є відсутність центрального водопостачання. Щоб мати для себе і потреб ділянки воду, господарі змушені копати колодязь або бурити свердловину. В обох випадках після установки доводиться думати, яким способом підняти добуту воду на поверхню і підвести її в будинок. Якщо з колодязя можна хоча б черпати відрами, то зі свердловиною такий номер не пройде. З її глибини можуть дістати воду тільки спеціальні водяні насоси для свердловин. Вони випускаються різними за принципом дії, тому перед покупкою необхідно розібратися, який насос варто підбирати до свердловини на Вашій ділянці.

Зміст

Корисне відео про побутові насосах для свердловини ^

Які фактори слід враховувати при виборі свердловинного насоса ^

 • Глибину вашої свердловини і рівень води

Щоб точно дізнатися ці цифри, виміряйте свою свердловину. Зробити це можна, опустивши на дно підвішений на мотузці грузик. Суха частина мотузки підкаже, на якій відстані від поверхні стоїть вода, а мокра частина до грузика буде висотою стовпа води. Глибина свердловини - це довжина всієї мотузки від поверхні до грузика.

Тепер можна вирушати в магазин за насосом, записавши свої вимірювання. Вони знадобляться, щоб вибрати правильну модель. Всі параметри глибин будуть вказані в паспорті обраного насоса для свердловин. Вам же залишається порівняти їх з параметрами свердловини. 

 • Дебет свердловини

Це та кількість рідини, що може видати свердловина за якийсь проміжок часу. Точні дані визначити практично неможливо, але і приблизних вистачить. Щоб дізнатися дебет, опустіть в свердловину позичений у сусідів насос і засічіть час, за який він зможе повністю викачати воду. Потім необхідно дізнатися, за який час свердловина знову заповниться. Залишилося другий час розділити на перше. Виходить приблизний дебет, який знадобиться при виборі насоса.

 • Діаметр свердловини

Якщо свердловина вже пробурена, то її діаметр можна виміряти самому або зателефонувати в організацію, яка бурила. Вимірюють діаметри дюймами (дюйм = 2, 54 см). Слід врахувати, що стандартним діаметром вважається  4 дюйми, і до таких свердловинах можна підібрати багато варіантів насосів. Якщо ж ваша свердловина тридюймова, то доведеться зайнятися пошуками, бо агрегати для цих параметрів зустрічаються рідко. Якщо ви тільки плануєте обзавестися власною свердловиною, робіть її чотиридюймовим. Це полегшить пошуки обладнання.

 • Обсяг споживаної мешканцями води

Насоси відрізняються по потужності, тому перед вибором конкретної марки треба продумати, куди ви плануєте цю воду витрачати. Якщо для потреб сім'ї з 4 осіб, то вистачить продуктивності около60 л. за хвилину. Для садівників-городників, яким буде потрібен полив ділянки, варто пошукати в кілька разів могутніше.

Фото - свердловинні насос

Насос для свердловини

 • Здатність свердловини замивають

Старі конструкції або свердловини, пробурені неідеально, мають властивість замивають піском. І, звичайно, це буде впливати на роботу обладнання. Постійно чистити насос - не дуже приємне заняття, тому треба купувати системи, створені конкретно під свердловини. Вони дорожчі універсальних конструкцій, зате забруднюються набагато менше.

 • Співвідношення ціни та якості

У продажу є насоси для свердловин різної цінової категорії. Загальна вартість моделей складається з багатьох параметрів. Так, кожну модель треба до початку роботи підвісити на нержавіючий металевий трос, підключити через автомат, ПЗУ або інший механізм. Шлюб в одній деталі або вузлі може вивести все обладнання з ладу. Дуже делікатні підводні з'єднання, тому треба перевіряти якість споювання.

Якщо всі перераховані вище фактори вже враховані вами, розберемося, який насос краще для свердловини конкретної глибини.

Типи водяних насосів ^

Водяні насоси підрозділяються на 2 групи: поверхневі і глибинні (інша назва - заглибні). У самих назвах підкреслюється принцип їх роботи.

Так, поверхневі насоси для свердловин встановлюються зверху. Паркан рідини відбувається методом всмоктування. Цей спосіб обмежує широту використання поверхневих агрегатів в свердловинах. Ними можна користуватися тільки у випадку, коли до води не більше восьми метрів. При великих глибинах ці моделі не в силах закачати воду вгору.

Найбільш зручним елементом для викачування води поверхневими насосами буде металева труба невеликого діаметру. Якщо використовувати замість неї гумовий шланг, то, коли прилад почне всмоктувати воду, всередині шланга утворюється розріджена атмосфера. Вона буде стискати стінки шланга, перешкоджаючи нормальному ходу води.

Фото - це насоси для дренування

Глибинні насоси для свердловин

Такі агрегати хороші тим, що  легко монтуються і демонтуються, а також тим, що вони прості в обслуговуванні.

Інший принцип дії мають заглибні насоси для свердловин. Їх опускають на пару метрів глибше рівня води для того, щоб система виштовхувала воду на поверхню. Наскільки глибоко розташована в свердловині вода, значення не має. У цих моделях більш важлива висота, на яку треба підняти водяний потік.  Наприклад, найпростіші системи справляються з висотою до сорока метрів. Цього вистачає для нормального водопостачання будь-якого приватного будинку.

Але є глибинні насоси для свердловин, які справляються з 80 метрамівисоти. Вода в таких системах подається нагору звичайним гумовим шлангом.  З  мінусів глибинних систем можна назвати складність обслуговування.

Продуктивність систем залежить від потужності моделі і типу електродвигуна. Необхідно враховувати, що з кожним метром глибини продуктивність буде знижуватися.

У комплект глибинних систем обов'язково повинна входити автоматика для захисту механізму від перегріву які роботи без води. Перегріви трапляються, якщо насос працює довгий час або занадто забруднена вода. Система починає працювати без води, якщо в свердловині рівень рідини впав нижче рівня, на якому встановлений насос. Дуже зручним доповненням є автоматика для плавного пуску.

Типи заглибних систем ^

Занурювальні системи діляться на два типи залежно від механізму дії.

Вібраційні ^

Працюють вібраційні насоси для свердловин від різниці тисків, що створюється мембраною і вібратором, який змушує мембрану коливатися. Під тиском відбувається відтік води. Таких моделей на ринку представлена достатня кількість, наприклад, Струмочок, Малюк, Водолій та ін.

З усіх варіантів варто віддавати перевагу насосів, в яких передбачений термовимикач, і тим, в яких забір води проводиться нижньою частиною. Якщо земля з надлишком глини, то треба розташовувати насос якомога глибше. Вібрація механізму поступово руйнує свердловину, тому важливо відразу викачувати каламутну воду, щоб не засмітити всю систему.

Якщо в результаті експлуатації вібраційний насос потрапив в мул, то краще піднімати його при включеному двигуні.

Такі насоси прийнятні за ціною, але в процесі роботи виникає багато проблем.

Відцентрові ^

Універсальними системами визнані відцентрові насоси для свердловин. Їх робота заснована на русі коліс і лопатей. При роботі простір між лопатями наповнює рідину,  яка перекачується наверх під дією відцентрової сили.  Ціна відповідає якості, тому такі моделі найбільш затребувані сьогодні.

Фото - поверхневий насос для поливу саду

Відцентрові насоси для свердловин

Варто почитати відгуки про насосах для свердловин, щоб вибрати кращу модель агрегату - оптимальну за ціною, якістю і функціональності.

Ручні насоси ^

Для господарів, у яких немає поруч електромереж (що теж іноді трапляється, хоча найчастіше це явище тимчасове), а також для тих, кому вода потрібна нечасто, існують системи з ручним приводом. Такий ручний насос для свердловини буває поршневим і штанговим.

Поршневі конструкції здатні працювати на глибинах не більше семи метрів. Механізм заснований на роботі двох клапанів, поміщених в циліндр з поршнем. При русі поршня створюється вакуум, вода піднімається, а в цей час всмоктуючий клапан відкривається, а другий - закривається.

Штангові системи розраховані на більш глибокі свердловини. Їх насосний циліндр опускають на всю довжину свердловини, встановлюють колону труб і піднімають воду за рахунок установки зворотного клапана. 

Плюси ручних систем в тому, що вони не вимагають електрики, коштують дешево, відрізняються простотою експлуатації. Мінусом є те, що для підняття води необхідно докласти фізичну силу.

Фото - схема водопостачання заміського будинку

Монтаж насоса в свердловину

Установка насоса в свердловину ^

Для правильної роботи системи необхідно знати, як встановити насос у свердловину. Це нескладна процедура, в якій є свої хитрощі. Враховувати їх слід ще до початку робіт. 

 • Шланги найкраще купувати пластикові, діаметр яких около2 см. Щоб розрахувати, скільки вам потрібно метрів, заздалегідь виміряйте глибину підйому і опускання води.
 • Насос підвішують або на дріт, або на металевий трос. Але такі кріплення на сьогоднішній день визнані небезпечними. Багато моделей мають алюмінієві корпусу. Працюючий насос сильно вібрує, і в місці з'єднання з підвіскою алюміній може деформуватися. Це зашкодить механізм і не дасть вийняти його на поверхню. Краще всього використовувати капронову шнур. Він досить міцний і не боїться вологи. Купуйте шнур такої товщини, яка здатна витримувати навантаження в п'ять разів більшу, ніж маса насоса.
 • Щоб гасити надлишок вібрації на малих глибинах, встановіть на насос пружну підвіску. Її можна зробити самому з джгута для зупинки кровотеч або гумової стрічки.
 • Одним кінцем підвіску фіксують на насосі, а другий - підвішують до перекладини.
 • При зануренні системи стежте, щоб до дна залишалося більше тридцяти сантиметрів. Глибина занурення повинна відповідати тій, що заявлена в інструкції.
 • Не можна, щоб насос торкався стінок свердловини. Якщо діаметр отвору надто вузький, необхідно захистити насос, надівши на корпус кільце з гуми.

Як правильно підключити насос до свердловини ^

Підключення поверхневого насоса ^

Для автоматичної роботи системи треба встановити в накопичувальний бак датчики мінімального і максимального рівнів. Найчастіше купують  вироби поплавкового типу, щоб розташувати їх контакти в котушці пускача, керівного запуском системи. Всі елементи необхідно підбирати з урахуванням потужності механізму та кількості фаз.

Фото - підключення поверхневого насоса

Установка насоса в свердловину

Підключення глибинних агрегатів ^

Управляє механізмом електронний блок, який треба встановити в зручній для доступу зоні. Кабель повинен бути у водонепроникному покритті і підключатися до механізму герметичним штекером, які мають заземлюючий електрод. У щиток, від якого буде підживлюватися мотор, треба встановити апарат диференціального захисту і  трьохполюсний автоматичний вимикач.

І останнє: вибирайте тільки ті агрегати, виробник яких давно працює на ринку і відомий високою якістю продукції.

Статті за темою
 • Вибираємо водяний насос
 • Як пробурити і облаштувати свердловину на дачній ділянці?
 • Як провести воду в приватний будинок?
 • Як вибрати і встановити насосну станцію для водопостачання дачі?
 • Занурювальні водяні насоси для дачі: як вибрати і самостійно встановити
 • Насоси для колодязів: як вибрати і встановити занурювальний і поверхневий колодязний насос
 • Вибираємо водяний насос для автономного водопостачання дачі і заміського будинку
 • Як організувати автономне водопостачання в приватному будинку: вибираємо насосну станцію
 • Як вибрати насос для поливу городу залежно від джерела води
 • Вибираємо дачний насос для відкачування води: яке устаткування краще придбати?
 • Що краще - свердловина або колодязь: увага на плюси і мінуси
 • Оголовок для свердловини своїми руками: будову та правила установки
 • Насоси для фонтану і водоспаду: правила підбору агрегату
 • Облаштування свердловини на воду: правила монтажу обладнання
 • Як самостійно прочистити свердловину при замулювання: топ-5 кращих способів
 • Як підібрати насос для свердловини: розрахунок параметрів і види агрегатів
 • Як вибрати насос для басейну: правила підбору і класифікація
 • Вода в будинок зі свердловини: як зробити скважинную систему водопостачання?
 • Насос для поливу з бочки. Як організувати полив з бочки насосом
 • Який насос вибрати для поливу городу? -
 • Вибираємо заглибні насоси для колодязів
 • Як вибрати дренажний насос для відкачування брудної води

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » Насоси для свердловин: як правильно вибрати і встановити водяний насос в свердловину