Вибираємо дачний насос для відкачування води: яке устаткування краще придбати?

Власники дачних ділянок нерідко стикаються з проблемою відкачування брудних вод. Очистити колодязь від піску і глини або прибрати брудну воду з декоративного ставка – з будь-якої з цих проблем допомагають впоратися насоси для відкачування води. Особливо цінно наявність таких агрегатів у господарстві, коли затоплюються підвальні приміщення, або ж відбувається процес танення снігу в весняний період. На відміну від колодязних і свердловинних агрегатів, насоси для перекачки води здатні пропускати дрібні камені, тверді частинки і волокна, завдяки чому є незамінними помічниками при веденні дачного господарства.

Зміст

Універсальні поверхневі агрегати

Поверхневі агрегати призначені для роботи зі слабо-забрудненою водою. Вони здатні пропускати тверді частинки, розмір яких не перевищує 1 см.

Різновиди побутових насосів для відкачування води – фото

Залежно від способу забору води все дачні насоси для води діляться на дві категорії: поверхневі й заглибні

Основною перевагою таких насосів є легкість монтажу і простота експлуатації. Незаперечною гідністю поверхневих насосів є можливість переміщувати їх по ділянці, прибираючи в приміщення в разі негоди. Це є досить зручним, адже універсальний агрегат можна використовувати для різних потреб. Для запуску насоса досить розмістити його на рівному майданчику, опустити в воду забірний кінець всмоктувального шланга, а потім підключити прилад до електромережі. Занурювальні агрегати самі відключаються при перегріві мотора, вони також мають захист від ураження електричним струмом і тому не вимагають додаткового обслуговування. Глибина всмоктування поверхневих агрегатів обмежена: працювати без перевантажень більшість моделей може на глибині близько п'яти метрів.

Особливість установки погружного насоса – фото

В процесі роботи з таким агрегатом на дно водойми занурюється тільки вхідна труба. Сам же прилад розташовують неподалік від місця забору, встановлюючи його на рівній твердій поверхні

Більшість моделей поверхневих водяних насосів для відкачування води не відрізняються сильними потужностями: їх краще купувати для нечастого застосування. Такий агрегат успішно впорається з відкачуванням води з підвалу і поливом городу, проведеним не частіше, ніж раз на тиждень. Але при щоденній експлуатації він швидко виходить з ладу.

У продажу можна зустріти поверхневі агрегати в металевих і пластикових корпусах. Металеві, хоч і гудуть під час роботи, але не бояться ударів і мають більш довгий термін служби. Пластикові ж коштують на порядок дешевше і працюють набагато тихіше, але все ж недостатньо міцні.

Рада. Щоб знизити рівень «гарчання» насоса під час відкачування води, потрібно поставити його на прогумований килимок, який буде придушувати вібрацію.

Оскільки в процесі відкачування води агрегат розміщують на вулиці, відкачуючи воду при температурі нижче нуля, існує ризик замерзання системи. Тому в холодну пору року поверхневий насос краще розташовувати в закритому приміщенні або ретельно вкривати.

Потужні заглибні насоси

На відміну від поверхневих насосів, заглибні агрегати мають більш високу потужність, що значно розширює сферу їх застосування.

Варіант установки погружного насоса – фото

Занурювальні насоси можна встановлювати не тільки в колодязях штучного походження і свердловинах, але й у відкритих водоймах

Потужні пристрої здатні відкачувати сильно забруднені води в складі яких присутні великі тверді частинки діаметром від 1 до 5 см. Прилади обладнані широкими робочими камерами, через які забруднена вода разом з частинками сміття вільно відкачується, чи не засмічуючи саму систему.

Залежно від продуктивності і потужності приладу розрізняють побутові та промислові насоси. Для дачного використання цілком підходять побутові насоси для відкачування води. Такі агрегати, перемелюючи мул і планктон водойми, забезпечать городні грядки додатковим природним добривом.

Пристрої для особливо забрудненої води

Бажаючи придбати універсальний водяний насос, який успішно впорається з побутовими стоками і брудними водами, варто віддати перевагу фекальним насосам. Основне їх призначення – відкачка забрудненої води, у складі якої зустрічаються тверді відходи і довговолокнисті включення.

Фекальні насоси – фото

Фекальні насоси здатні проганяти в воду з включенням частинок, розмір яких досягає 10 сантиметрів у діаметрі

Відмінною особливістю цих агрегатів від заглибних систем є наявність подрібнювача, який здатний спочатку перемелювати все тверді елементи на більш дрібні частинки і лише після цього відправляти їх в систему для подальшого перекачування.

При виготовленні фекальних насосів використовуються високоміцні матеріали, що мають підвищену стійкість до агресивного середовища, яким не страшні хімічні реакції розкладання. Термін експлуатації таких агрегатів більше 10 років.

Критерії вибору конкретної моделі

При виборі погружного насоса головне не прогадати, а тому потрібно враховувати ряд основних моментів:

 • Сфера застосування насоса. Вибираючи насос, необхідно відштовхуватися від того, які функції він виконуватиме. Плануючи використовувати агрегат лише в міру необхідності для очистки затоплених приміщень або поливу городу з довколишнього водойми, цілком достатньо придбати насос з продуктивністю в 120 літрів на хвилину. Якщо насос планується встановлювати в дренажній системі, то краще купувати більш потужний агрегат. Вартість насоса залежить насамперед від напору – здібності виштовхувати воду на певну висоту, і продуктивності – кількості рідини, що перекачується за одну хвилину.
 • Місце розміщення усмоктувального клапана. Агрегати, всмоктуючий пристрій яких розташовується в нижній частині корпуса, здатні швидко і практично повністю відкачувати воду з підвалу або резервуара. Але розміщуючи такий агрегат на дні водойми, слід бути готовим до того, що в процесі відкачування разом з водою він захопить і велика кількість мулових відкладень. Тому для цих цілей краще вибирати моделі з розміщенням всмоктуючого пристрою у верхній частині корпуса, або ж встановлювати прилади на спеціальній підставці.
 • Поплавок автоматичного відключення. Наявність поплавка, що реагує на зміну рівня води і дає команду до відключення двигуна, значно полегшує роботу з агрегатом. Автоматична система дозволяє попередити перегрів мотора в тому випадку, якщо після відкачування всієї води насос працюватиме «всуху». Потрава трохи більше на насос, обладнаний системою автоматики, господареві не доведеться витрачати час, перебуваючи біля працюючого пристрою, в очікуванні завершення процесу.

Оскільки насос для відкачування води в основному буде працювати в агресивному середовищі, при виборі моделі слід звернути увагу на матеріал виготовлення корпусу і основних деталей. Найбільшу стійкість до зовнішнього впливу мають чавун, нержавіюча або пластик. Особливу увагу слід приділити максимально допустимому вмісту домішок і твердих частинок, при яких агрегат працюватиме без збоїв.

Якість подрібнення частинок залежить від конструктивного виконання крильчатки – фото

Якість подрібнення частинок залежить від конструктивного виконання крильчатки: одні моделі обладнуються ріжучими крайками, інші ж спеціальними ножами

Вельми зручно якщо в моделі передбачено самоочищення подрібнювача, що значно продовжує термін експлуатації насоса.

Серед зарубіжних виробників побутових насосів найбільшою популярністю користуються: Grundfos, Nocchi, Pedrollo. Основними перевагами їх агрегатів є зручність експлуатації, малі габарити, а також відмінне співвідношення ціни і якості.

Статті за темою
 • Вибираємо водяний насос
 • Як вибрати і встановити насосну станцію для водопостачання дачі?
 • Як очистити воду для купання: вибираємо спосіб фільтрації відкритого басейну
 • Занурювальні водяні насоси для дачі: як вибрати і самостійно встановити
 • Насоси для колодязів: як вибрати і встановити занурювальний і поверхневий колодязний насос
 • Вибираємо водяний насос для автономного водопостачання дачі і заміського будинку
 • Мотопомпи для води: поради щодо вибору + покрокова інструкція з експлуатації доступною мовою
 • Насоси для свердловин: як правильно вибрати і встановити водяний насос в свердловину
 • Як вибрати насосну станцію для влаштування дачного водопостачання
 • Як вибрати насос для поливу городу залежно від джерела води
 • Вибираємо мотопомпу для поливу городу: види агрегатів +
 • Особливості пристрою водопостачання заміського дачного будинку з колодязя
 • Насоси для фонтану і водоспаду: правила підбору агрегату
 • Облаштування свердловини на воду: правила монтажу обладнання
 • Як підібрати насос для свердловини: розрахунок параметрів і види агрегатів
 • Як вибрати насос для басейну: правила підбору і класифікація
 • Вода в будинок зі свердловини: як зробити скважинную систему водопостачання?
 • Насос для поливу з бочки. Як організувати полив з бочки насосом
 • Який насос вибрати для поливу городу? -
 • Вибираємо заглибні насоси для колодязів
 • Техніка для саду та городу
 • Як вибрати дренажний насос для відкачування брудної води

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » Вибираємо дачний насос для відкачування води: яке устаткування краще придбати?