Вибираємо водяний насос для автономного водопостачання дачі і заміського будинку

Фото - насоси для дачі

Вода - джерело життя. Але далеко не кожен дачне селище або приватний сектор може похвалитися центральним водопостачанням. І навіть там, де вода біжить по трубах, влітку часто виникають перебої з тиском. А причиною тому є різке збільшення кількості споживаної води. Але при наявності водоносного шару на території ділянки можна самостійно організувати автономне водопостачання. Водяний насос для дачі або будинку - обладнання, яке необхідно для вирішення цієї проблеми.

Зміст

Водяний насос - пристрій, що забезпечує транспортування води під напором. Його популярність пояснюється різноманіттям видів і моделей, досить низькою вартістю і простотою експлуатації. Використовуючи водяні насоси для поливу городу і саду, можна заощадити час і свої сили. Встановити такий насос можна самостійно. Потрібно лише чітко дотримуватися рекомендацій виробника обладнання. У більшості випадків на додаток до насоса доводиться купувати деякі пристосування: шланги, фільтри, манометр. І, звичайно, бажано купувати вузли, рекомендовані виробником пристрою.

Відео: міфи і правда про побутових водяних насосах ^

Види водяних насосів: вибираємо агрегат в залежності від цілей і умов експлуатації ^

Водопідйомні насоси ^

Класифікуються побутові водяні насоси залежно від завдань і умов, в яких вони будуть експлуатуватися, а також способи створення вакууму. Працюють водяні насоси для дачі та будинки з одного і того ж принципу. Агрегат у процесі роботи всередині себе, створює вакуум, з резервуара рідина надходить у вакуумну камеру і з силою виштовхується назовні. Розглянемо основні види насосів, а також деякі їх відмінні особливості.

 • Вихровий насос

Вакуум створюється за допомогою обертання плоского диска (вихрового колеса), на якому радіально розташовані периферичні лопатки. Вода під час обертання потрапляє в порожнину в корпусі, а потім обертанням лопатей виштовхується. Явними перевагами цього виду є стійкість до бульбашок повітря, уникнути яких в живильному трубопроводі неможливо, а також висока всмоктувальна здатність. До недоліків можна віднести чутливість механізму до зважених часток, що може створювати труднощі при перекачування забрудненої води.

 • Вібраційний насос

Головним елементом вібраційного (електромагнітного) насоса є, природно, електромагніт. Принцип роботи механізму простий: при подачі на обмотку змінного напруги він притягує якір, який при зміні полярності повертається у вихідне положення. Протягом секунди відбувається близько 100 коливань якоря і пов'язаного з ним поршня. Вода - пружна середовище, тому що виникають із-за вібрації коливання виштовхують надлишок води через клапан в напірний патрубок. Покупці часто вибирають такі насоси з-за відсутності в них електродвигуна і обертових елементів.

Фото - моделі побутових насосів

Види побутових водяних насосів

 • Відцентровий насос

Може бути занурювальним, поверхневим, з горизонтальним або вертикальним розміщенням робочого вала. Відцентрова сила з'являється під впливом на воду лопатей робочого колеса і створює потрібний напір і рух води.

 • Ручний водяний насос

Є найдешевшим і невибагливим. Він відмінно впорається там, де немає електрики і потреба у воді не така велика. Щоб привести його в дію, потрібні тільки фізичні зусилля дачника. Основна маса моделей не має холостого ходу. Ручні водяні насоси можуть бути поршневими або крильчасті. Перший варіант - найпоширеніший, він подає від 500 мл до 2000 мл за один цикл з 20-метрової глибини. Другий компактніше, але він може подати не більше 1500 мл з тієї ж глибини.

Водяні насоси високого тиску доцільно застосовувати у випадку, якщо тиск у системі не забезпечує потрібного напору води. Вони відрізняються високою міцністю, стійкістю до корозії матеріалами, тривалим терміном експлуатації, а також вкрай низьким рівнем шуму. Останнє особливо важливо, оскільки дозволяє встановлювати водяний насос високого тиску у промислових, офісних або торгових приміщеннях.

Циркуляційні та дренажні насоси ^

Всі ці насоси являють клас водопідйомних. Але господарям приватних будинків рідко вдається обійтися тільки ними. Для системи опалення обов'язково потрібен циркуляційний насос, а при відсутності каналізації знадобиться ще і дренажний.

 • Циркуляційні насоси покликані забезпечити примусову циркуляцію води в автономної опалювальної системи або системи кондиціонування. Монтуються вони в байпас (відведення трубопроводу), щоб природна циркуляція води підтримувалася при відключенні електрики. Електроенергії споживають мало, працюють тихо. У деяких випадках для попереднього заповнення системи опалення, а також в будинках, де електрика не підключено, застосовують ручні пластинчасті насоси.
 • Дренажні водяні насоси для дому у великих приватних селищах навіть більш популярні, ніж водопідіймальні. Вони використовуються для відкачування води після паводку або дощів, каналізаційних та фекальних стоків.

Щоб відкачати воду з вигрібної ями, застосовують різні дренажні насоси. У залежності від рівня забрудненості води вони відрізняються матеріалами, з яких виготовлені. Так, наприклад, якщо вода чиста, застосовуються більш дешеві насоси з пластмасовими деталями. А ось якщо вода сильно забруднена, в ній у великій кількості присутні частинки розміром 5 мм і більше, з завданням впораються тільки зносостійкі насоси, виготовлені зі стійких до корозії матеріалів.

Фото - призначення і використання побутових насосів

Приклад розміщення насосів в будинку

Всі дренажні насоси забезпечені поплавцем, для підтримки певного рівня води. Фекальний водяний насос для дачі або будинку має ряд відмінностей, зумовлених специфікою середовища. По-перше, матеріал, з якого він виготовлений, володіє підвищеними експлуатаційними і технічними характеристиками, стійкий до хімічних реакцій і корозії. По-друге, більшість моделей оснащені подрібнювачем - пристроєм для дроблення великих частинок, що знижує ризик виникнення проблем з відведенням стічних вод.

Кожен споживач, вирішуючи, який насос вибрати, повинен для себе чітко визначити, в яких умовах буде працювати обладнання. В залежності від глибини залягання води вибирають занурювальний або поверхневий насос. Вибираючи для своєї дачі ручний або електричний водяний насос, потрібно орієнтуватися на якість подачі електроенергії, ймовірність відключення або стрибків напруги. Чистота води визначить вибір між вихровим і електромагнітним насосом, тиск - між переносним і насосом високого тиску.

Визначивши тип насоса, виходячи з призначення, потрібно співвіднести його можливості з поставленим завданням. Якщо, наприклад, з водопостачанням невеликого приватного будиночка насосна станція успішно впорається, то для чотириповерхового котеджу з трьома санвузлами вона не підійде. Тому визначення набору необхідних технічних характеристик буде наступним етапом вибору насоса.

Технічні аспекти вибору насосного обладнання ^

Продуктивність - найважливіша технічна характеристика будь-якого насоса. Вона являє собою обсяг води, який насос перекачує за одиницю часу, і безпосередньо пов'язана з його потужністю. Вимірюється продуктивність, в основному, в «літрах за хвилину» або ж в «метрах кубічних на годину».

Максимальний напір насоса - величина не менш важлива. Вона говорить про те, на яку висоту може підняти воду насос. Цим двом параметрам слід приділити найпильнішу увагу в ході складання проекту автономного водопостачання. Для більш точного розрахунку також до уваги приймається планований витрата води. Він визначається на підставі гідравлічного опору системи, висоти найвищої точки розбору води, кількості мешканців, санвузлів, кранів, наявності техніки, що використовує воду (посудомийна і пральна машина, система опалення).

Фото - поверхневий насос для відкачування води

Поверхневі водяні насоси знаходяться поза джерела води

В результаті некоректних розрахунків тиск у системі може бути надто низьким або взагалі відсутні. А ось перевищення зазначених параметрів призведе до надмірного тиску.

Таким чином, вибір водяного насоса повинен здійснюватися з урахуванням його призначення і необхідних технічних характеристик. Заключним етапом є вибір марки виробника, що повністю залежить від переваг і бюджету.

Інструкція по виготовленню насоса для води у домашніх умовах ^

Інженери-любителі можуть зробити водяний насос своїми руками. З допомогою цього простого пристрою можна відкачувати воду з близько розташованих джерел. Потрібні такі матеріали:

 1. кронштейн;
 2. втулка з клапанами;
 3. гофрована труба;
 4. колода.

Один кінець труби кріплять до кронштейна, а другий до плаваючого колоді. Труба з обох сторін повинна бути закрита втулками з клапанами. Навіть самі незначні коливання води в річці приведуть гофровану трубу (гармошку) в дію. Робота насоса безпосередньо залежить від частоти стискання і розтиснення гармошки. Пориви вітру зі швидкістю 2 метри в секунду на річці викликають коливання такої сили, що, розгойдавшись, насос буде перекачувати в добу близько двадцяти п'яти тонн.

Якщо для виготовлення насоса була використана труба з латуні, то вага колоди повинен перевищувати шістдесят кілограмів. Щоб продовжити життя саморобного насоса потрібно прикріпити кільцевої обмежувач до підйомника та закріпити через нього болт. В результаті підйомник буде утримуватися в початковій позиції, повертаючись тільки в горизонтальній площині. Також в гофровану трубу можна впаяти наконечники з ввинченными в них втулками і використовувати гумові клапани.

Коли необхідний ремонт насосів: виявити неполадки ^

Ніщо не вічне, навіть найдорожчий і зносостійкий насос може зламатися. Особливості сучасних електромереж та систем водопостачання у сукупності зі складними умовами експлуатації призводять рано чи пізно до неполадок в роботі агрегату. Визначити необхідність ремонту насосного обладнання можна за такими ознаками:

 • підвищення рівня шуму;
 • пульсація тиску;
 • нерозраховані вібрації насоса;
 • підвищення робочих струмів;
 • підтікання по валу і між фланців насоса;
 • падіння рівня напору.

Фото - дачне насосне обладнання

Своєчасне профілактичне обслуговування насосного обладнання дозволить заощадити на аварійному ремонті

В якості основних причин, що призвели до ремонту, фахівці називають несправність електродвигуна насоса і схеми установки, помилки при проведенні монтажних робіт, експлуатація агрегату в неприпустимих умовах. Діагностику обладнання краще довірити кваліфікованим фахівцям, які з допомогою спеціальних пристосувань і приладів зможуть точно визначити причину поломки.

Статті за темою
 • Вибираємо водяний насос
 • Як провести воду в приватний будинок?
 • Як вибрати і встановити насосну станцію для водопостачання дачі?
 • Занурювальні водяні насоси для дачі: як вибрати і самостійно встановити
 • Види та особливості різноманітних систем поливу городу
 • Насоси для колодязів: як вибрати і встановити занурювальний і поверхневий колодязний насос
 • Як організувати автономне водопостачання в приватному будинку: вибираємо насосну станцію
 • Насоси для свердловин: як правильно вибрати і встановити водяний насос в свердловину
 • Як вибрати насосну станцію для влаштування дачного водопостачання
 • Як вибрати насос для поливу городу залежно від джерела води
 • Вибираємо дачний насос для відкачування води: яке устаткування краще придбати?
 • Особливості пристрою водопостачання заміського дачного будинку з колодязя
 • Насоси для фонтану і водоспаду: правила підбору агрегату
 • Облаштування свердловини на воду: правила монтажу обладнання
 • Як підібрати насос для свердловини: розрахунок параметрів і види агрегатів
 • Як вибрати насос для басейну: правила підбору і класифікація
 • Вода в будинок зі свердловини: як зробити скважинную систему водопостачання?
 • Водопровід на дачі своїми руками: постійний і літній варіанти
 • Насос для поливу з бочки. Як організувати полив з бочки насосом
 • Який насос вибрати для поливу городу? -
 • Вибираємо заглибні насоси для колодязів
 • Як вибрати дренажний насос для відкачування брудної води

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » Вибираємо водяний насос для автономного водопостачання дачі і заміського будинку