Насоси для колодязів: як вибрати і встановити занурювальний і поверхневий колодязний насос

Фото - насоси для колодязівПри облаштуванні колодязя важливо все: на яку відстань він віддалений від дому, яка його глибина, наскільки він гармонійно вписується в навколишній пейзаж. Цей «стратегічний» об'єкт привертає пильну увагу архітекторів, дизайнерів і небайдужих до природної краси власників заміського будинку.Колодязь, як правило, стає центром унікальною ландшафтної композиції, залишаючись при цьому зручним і надійним джерелом водопостачання приватного будинку. Проблему «доставки» води повністю вирішують сучасні насоси для колодязів.

Зміст

Універсальні помічники для індивідуального водопостачання ^

Головні переваги більшості моделей - простота установки і експлуатації, довговічність, економічність витрати електроенергії і досить великий обсяг води, що перекачується. Це дозволяє не тільки забезпечувати будинок питною водою, але і поливати сад і город, наповнювати басейн, споруджувати фонтани, водоспади і навіть декоративні ставки.

Як вибрати насос для колодязя: корисне відео ^

Асортимент незамінних дачних «трудівників» настільки великий, що питання, який насос краще для колодязя, ставить у глухий кут технічно недосвідченого людини. Для того щоб зробити правильний вибір, потрібно визначитися:

 1. з видом насоса;
 2. технічними параметрами обладнання;
 3. специфікою монтажу.

Види колодязних насосів ^

Для обладнання автономного водопроводу найчастіше використовуються занурювальні (або відцентрові глибинні) насоси, рідше - поверхневі. Розберемося, у чому їх специфіка.

Поверхневі ^

Назва цих агрегатів говорить сама за себе: вони знаходяться поблизу від джерела і працюють без занурення у воду. Таке обладнання випускається найчастіше в складі підіймальних станцій, що забезпечують подачу води і підтримання робочого тиску в системі.

Залежно від конструкції вони діляться на вихрові і відцентрові. Перші ефективні для підвищення тиску в домашньому водопроводі, другі - для підйому води з невеликої глибини - від 6 до 9 метрів.

Такі насоси стоять недорого, легко встановлюються і активно використовуються садівниками і городниками в зрошувальних системах. Але вони абсолютно непридатні для глибоких колодязів, а тим більше свердловин.

Фото - це дренажний насос

Погружной насос для колодязя

Занурювальні ^

Такі агрегати працюють безпосередньо у воді і покликані піднімати її навіть з дуже великих глибин. Всі моделі цього типу можна поділити на дві групи: колодязні і свердловинні. Але цей поділ досить умовний і не означає, що насоси для свердловин абсолютно не годяться для колодязів. Специфіка насосів, званих криничними, полягає в тому, що в них передбачено нижній спосіб забору. Це забезпечує безперебійну роботу устаткування, незважаючи на постійні коливання рівня води. Такі насоси можуть працювати в режимі неповного занурення, більшість моделей мають поплавцеву систему захисту, яка спрацьовує при критичному зменшенні об'єму води і відключає агрегат.

Насоси для свердловин відрізняються невеликим діаметром і здатні працювати практично на дні шахти, забезпечуючи підйом води з великих глибин. Вони добре «терплять» наявність у воді твердодисперсных частинок і високі навантаження.

Купивши занурювальний насос, ви без праці забезпечите всю сім'ю питною водою і зможете поливати будь площі зелених насаджень. Всі моделі абсолютно безпечні і обладнані спеціальним датчиком. Він відключить агрегат при критичному падінні рівня води і автоматично включить, коли все прийде в норму. Таке обладнання не потребує сервісного обслуговування, працює практично безшумно і відрізняється зручністю монтажу.

Глибинні ^

Глибинний насос - це різновид свердловинного заглибного насоса. Робоча висота підйому від 15 метрів і більше. Тому він добре підходить для шахтних колодязів. Його слід вибирати також, якщо  колодязь на вашій ділянці - це ландшафтний арт-об'єкт, «маскує» свердловину. У цьому випадку такий насос буде єдино вірним рішенням.

Відцентрові ^

Це найпоширеніший вид колодязного обладнання. Головне призначення  відцентрового насоса - викачування найчистішої джерельної води. Вибираючи цей варіант, слід враховувати, що такі агрегати не терплять навіть найменшого присутності піску або інших твердих частинок у воді.

Фото - серія заглибних насосів для свердловини і колодязі

Глибинний насос для колодязя

Як бачимо, різноманіття видів і моделей сучасного обладнання для підйому води дозволяє забути про те, що заміський будинок не підключений до системи центрального водопостачання, і ви зможете повною мірою насолоджуватися життям на лоні природи, користуючись усіма благами цивілізації.

Секрети вибору водяного насоса для колодязя ^

Насправді великої проблеми в тому, як підібрати насос для колодязя, немає. Незважаючи на те, що магазини пропонують величезний вибір, і здається, ніби розібратися в технічних параметрах моделей різних фірм-виробників просто неможливо.

Що потрібно знати, щоб правильно вибрати колодязний насос ^

 1. На якій глибині знаходиться вода. Від цього залежить вибір агрегату за параметрами «Глибина занурення насоса» і «Установка».
 2. Відстань до дзеркала води (її рівень у колодязі). Цей показник визначає вид насоса (глибинний або відцентровий, наприклад).
 3. Ступінь чистоти колодязя.  Нехтувати характеристикою «Якість води», зазначеної в інструкції до обладнання, не стоїть - від цього безпосередньо залежить термін експлуатації купленого агрегату.

Пояснимо алгоритм вибору на конкретному прикладі. Так, ваш колодязь має глибину 20 метрів, вода перебуває на рівні 4-х м, і вона кришталево чиста. Вибір слід зупинити на обладнанні з такими характеристиками: «Глибина занурення насоса» - 20 метрів- «Тип насоса» - занурювальний або колодязний відцентровий, «Установка» - вертикальна, «Якість води» - чиста.

Озвучивши продавцю-консультанту свої параметри, ви отримаєте кваліфіковану пораду і швидко визначтеся з видом насоса, який ідеально підійде для вашого будинку.

Технічні характеристики насосів для колодязів ^

Фото - схема підключення заглибного насоса

Проблему «доставки» води в будинок повністю вирішують сучасні насоси для колодязів

Ми вже знаємо, є різні насоси для колодязів, який вибрати тип агрегату, визначилися. Залишилося знайти модель з оптимальними технічними параметрами. Щоб насос повністю виправдав ваші очікування, важливо врахувати:

 • відстань від колодязя до будинку;
 • обсяг споживання води;
 • наявність фільтрів.

Ці параметри дозволять знайти оптимальний варіант з вимагається потужністю, продуктивністю і напором. Зазвичай ці технічні характеристики дані в описі товару, але викликають масу суперечок і сумнівів. Отже, давайте розберемося.

 • Потужність насоса

Вказується у ватах або кіловатах (Вт або кВт). Цей показник відповідає за обсяг выкачиваемой води за одиницю часу. Тут не можна орієнтуватися за принципом: чим більше, тим краще. Все залежить від ваших потреб. Зайве тиск у водопровідній системі ні до чого, та й на терміні служби устаткування це позначається дуже погано.

 • Продуктивність або пропускна здатність

Вказується в літрах, які насос піднімає за одиницю часу. Найпоширеніший показник - 4,2 кубометри на годину. При обслуговуванні великої родини, яка мешкає у просторому будинку з величезним присадибною ділянкою, потрібно агрегат, здатний перекачувати, наприклад,4,8 літрів в хвилину.

 • Максимальний напір

Насос повинен забезпечити не тільки підйом води, але і достатній тиск в надземної частини системи водопостачання. Для визначення потрібного напору слід скласти показник глибини колодязя (висоти підйому) і відстань транспортування (довжину горизонтальної труби). Причому не забуваємо, що за кожні 10м подачі «втрачається» 1м напору, значно зменшує цей показник  також і наявність фільтрів.

Алгоритм міркування при аналізі технічного опису вибраної моделі може бути приблизно таким. Глибина колодязя 18 метрів, він віддалений від дому на 22 метри, фільтри не встановлені. Значить, 18+22=40 і мінус 2 метри втрати. Отже, потрібен насос з максимальним напором 38 метрів.

Монтаж насоса в колодязь ^

Отже, довгоочікувана покупка зроблена, насос вже вдома, і ви в одному кроці від того, щоб назавжди забути, наскільки тяжко носити воду відрами з криниці. Гідність сучасних насосів в тому, що їх монтаж не викликає особливих труднощів. З цим завданням впорається будь-який власник присадибної ділянки.

Відповідь на питання, як встановити насос в колодязь, безпосередньо залежить від технічних характеристик придбаного вами обладнання.

Установка поверхневого насоса ^

Немає нічого більш легкого, ніж обладнати літній водопровід з використанням такого агрегату. Установка насоса в колодязь гранично проста. Все, що потрібно, - це поставити обладнання поруч з колодязем, налити води, опустити шланг в колодязь, з допомогою подаючого патрубка приєднати насос до системи поливу та включити в мережу. Важливо звернути увагу на те, щоб водозабірний шланг був рівним і перебував під  невеликим кутом відносно поверхні води.

Фото - насосна станція в автономному водопостачанні

Установка поверхневого насоса

Трохи складніше встановити цей насос для цілорічної експлуатації. Його корпус слід ретельно утеплити, помістивши його, наприклад, у кесон. Так називається спеціальна залізна ємність, додатково утеплена пінопластом. Водопровід слід прокласти під землею на глибині не менше 2 метрів.

Установка заглибних насосів ^

Ця робота під силу навіть зовсім не обізнаній в технічних питаннях людині.

Кріплення насоса в колодязі виконується з допомогою щільного троса. Його необхідно протягнути крізь отвори, які потрібно просвердлити в кришці колодязя. Краще всього використовувати металевий трос зі спеціальним антикорозійним покриттям. Він буде служити вірою і правдою довгі роки. Не менш довговічна альтернатива - капроновий шнур.

Мінімальна відстань до дна колодязя для таких насосів - 30 сантиметрів. Важливо, щоб насос не стикався зі стінками колодязя. 

Фото - правила підключення насосного обладнання

Схема підключення насоса

Якщо якість води залишає бажати кращого, краще купувати насоси, які з'єднані патрубком з плаваючим фільтром. Це продовжить термін служби насоса і забезпечить вас чистою водою.

Як бачимо, установка насоса в колодязь не віднімає багато сил і часу. Зате дає незаперечну перевагу - автоматизовану подачу води в будинок і присадибну ділянку.

Сучасні колодязні насоси - кращий вибір власника заміського котеджу або дачного ділянки. Вони дають можливість забути про ручному поливі улюблених рослин і дозволяють встановити в будинку посудомийну і автоматичну пральну машину, душову кабіну, ванну, а також підключити автомийку. Все це робить життя в заміському будинку комфортної і вільної від платежів за комунальні послуги водопостачання та водовідведення.

Статті за темою
 • Вибираємо водяний насос
 • Як провести воду в приватний будинок?
 • Як вибрати і встановити насосну станцію для водопостачання дачі?
 • Занурювальні водяні насоси для дачі: як вибрати і самостійно встановити
 • Вибираємо водяний насос для автономного водопостачання дачі і заміського будинку
 • Як організувати автономне водопостачання в приватному будинку: вибираємо насосну станцію
 • Насоси для свердловин: як правильно вибрати і встановити водяний насос в свердловину
 • Як вибрати насосну станцію для влаштування дачного водопостачання
 • Як вибрати насос для поливу городу залежно від джерела води
 • Вибираємо дачний насос для відкачування води: яке устаткування краще придбати?
 • Що краще - свердловина або колодязь: увага на плюси і мінуси
 • Особливості пристрою водопостачання заміського дачного будинку з колодязя
 • Насоси для фонтану і водоспаду: правила підбору агрегату
 • Облаштування свердловини на воду: правила монтажу обладнання
 • Як підібрати насос для свердловини: розрахунок параметрів і види агрегатів
 • Як вибрати насос для басейну: правила підбору і класифікація
 • Вода в будинок зі свердловини: як зробити скважинную систему водопостачання?
 • Водопровід на дачі з колодязя - загальні рекомендації по влаштуванню
 • Насос для поливу з бочки. Як організувати полив з бочки насосом
 • Який насос вибрати для поливу городу? -
 • Вибираємо заглибні насоси для колодязів
 • Як вибрати дренажний насос для відкачування брудної води

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » Насоси для колодязів: як вибрати і встановити занурювальний і поверхневий колодязний насос