Занурювальні водяні насоси для дачі: як вибрати і самостійно встановити

Фото - як вибрати занурювальний насосЩасливі власники дач і садів проводять в зелених оазах не менш шести місяців на рік. А ось звичним до комфорту городянам іноді на дачі доводиться туго. Життя на свіжому повітрі може ускладнюватися проблемами з водою. Часто буває так, що до будиночків вона централізовано не підведено. Виходити із ситуації доводиться по-різному. Джерелом вологи служать прилеглі річки, ставки. Власниками заміських будинків прориваються колодязі, буряться свердловини. У всіх випадках безперебійну подачу рідини забезпечать заглибні насоси для води.

Зміст

Відео: з якої глибини може підняти воду погружной насос ^

Як на дачі вирішити проблему з водою ^

Найпростіший шлях - витрачати привезену у великих ємностях рідину. З цим впорається звичайний насос. Зупинятися детально на цій темі не варто. Зазвичай такий спосіб забезпечення водою використовують тільки на етапі будівництва. Після зведення будівлі доводиться все-таки влаштовувати колодязь або свердловину. Обсягу цистерн не вистачає на всі потреби, а спекотним літом життєва волога набуває неприємного запаху і псується.

Якщо ви вирішили копати колодязь, обов'язково продумайте розміри. Застосовувати спеціальні прилади доцільно при глибині більше дев'яти метрів. Оптимальний варіант для котеджу - 20-25 метрів. Удавана дешевизна колодязя обернеться витратами на апарат інжекторного типу.

Важливо стежити, щоб рівень води не опускався нижче метра. Інакше в насос потраплять пісок, мул, внаслідок чого він швидко зламається.

Які бувають насоси ^

Існує два види насосів: поверхневі й заглибні. Перші встановлюються над землею, потужність їх мала, з подачею води з глибини вони не справляються. А заглибні насоси гарантують господарям безклопітну життя.

Сфера застосування цих апаратів широка. Вони перекачують, відкачують воду, подають її в систему водопостачання. Перетворити територію в казку, створивши дивовижні фонтани і водоспади, теж допомагають заглибні насоси для дачі. Практичні городники давно забули про полив: про нього піклується розумна зрошувальна система з електричним насосом. У разі відсутності каналізації агрегати приберуть залишки життєдіяльності людини.

Наші рекомендації щодо вибору та встановлення насосів допоможуть полегшити дачну життя.

Колодязні і свердловинні електроприлади ^

Фото - Свердловинні заглибні насоси

Свердловинні заглибні насоси

У колодязних електроприладах отвір для забору води знаходиться знизу. Завдяки такому розташуванню, агрегат часом занурюється в рідину і охолоджується, тому перегріву не відбувається. Краще купувати моделі з вбудованим вимикачем поплавця, тоді при відсутності води прилад не згорить, а вимкнеться.

Кращим варіантом для заміських будинків вважаються свердловини. Глибина буріння залежить від якості води. Якщо вона насичена залізом, в грунт занурюються на 50-60 метрів. З підйомом в цьому випадку впорається будь погружной водяний насос. Але доведеться розщедритися на фільтри. Не варто ризикувати здоров'ям і пити неочищену воду.

Чистий рідина не потребує очищення, а значить, ваші кошти будуть заощаджені. Але свердловину краще зробити більш глибокої - на 110-140 метрів. Це гарантує велику потужність струменя. Відповідно, знадобиться більш сильний прилад для свердловин.

Діаметр їх всього 3-4 дюйма. Вміст у воді механічних домішок не є перешкодою для успішної роботи. Існують моделі, що дозволяють також брати рідину горизонтально з річки або озера. Таких помічників використовують і на великій відстані від дому.

Відцентрові та вібраційні агрегати ^

За принципом дії розрізняють відцентровий і вібраційний апарати.

Погружной вібраційний насос підходить для колодязів, це недорогий прилад малої продуктивності.

Відцентрові агрегати вважаються більш досконалими, їх використовують як в колодязях, так і в свердловинах, Вони діляться на два види:

 • шнекові (доступні за ціною насоси, які прокачують чисту рідину, з домішками не більше 300 г / м?) ;
 • вихрові (більш потужні агрегати, але реагують на всі домішки у воді).

Насоси для колодязів та свердловин легко забезпечити елементами автоматики. Так ви створите автономну систему водопостачання.

Як відкачати воду насосом ^

Мало підвести воду до будинку, іноді треба від неї позбутися. Відкачати воду з басейну або каналізації допоможе садовий погружной насос. Але краще з цією проблемою справиться дренажний занурювальний насос.

Фото - Погружной насос високого тиску

Погружной насос високого тиску забезпечить необхідний напір для поливу в тривалому режимі

Навесні він осушить підвал і погріб. Влітку допоможе прибрати воду з басейну і промити штучний ставок. Він незамінний при очищенні колодязів від піску і глини. Габарити і вага таких насосів невеликі, перенести їх зможе навіть тендітна жінка. Служать агрегати довго і нечасто потребують обслуговування фахівцями з ремонту насосів.

Застосування конкретної моделі обумовлено забрудненням води. Існують насоси для відкачування рідини, що містить тверді частки, і насоси для чистої води.

Різновиди та принцип роботи насосів ^

 1. Прилад з багатоканальним робочим колесом відкачує не сильно забруднену воду, наприклад, дощову. Без проблем він пропускає тільки частинки близько сантиметра. Більший розмір засмічує агрегат, і він виходить з ладу.
 2. Апарат з одноканальним робочим колесом могутніше. Йому піддаються більш великі механічні домішки, і навіть фекальні відходи.
 3. Ще один насос погружной для брудної води - з відкритим робочим колесом. Швидко і без проблем очистить каналізацію і стічні ями.
 4. Найвитриваліший і вигідний прилад для брудної води - дренажний (фекальний), з ріжучим механізмом. Брудна рідина спочатку потрапляє у встановлений на вході подрібнювач. Великі частинки під тиском дробляться на дрібні. Апарат справляється з будь-якими відходами.

Конструкція всіх приладів однакова і не дозволяє їм працювати в холостому режимі. Автоматика в таких випадках відключає насос. Зовнішній вигляд агрегатів визначається матеріалом корпусу. Випускають моделі з пластику та нержавіючої сталі або чавуну. Останні переробляють найбільші частки - до 35 мм, навіть якщо вони складають чверть від загального об'єму рідини. Такі електричні насоси відрізняються дуже міцним корпусом.

Фото - Погружной насос для брудної води

Погружной насос для брудної води AL-KO Drain

Пристрій насосу для подачі води різний у всіх моделей, але принцип роботи загальний. Колесо з лопатями всередині агрегату обертається, вода наповнює агрегат. Відцентрова сила тисне на рідину, вона надходить у трубопровід, а потім в точки паркану.

У дренажних насосах велика робоча камера, домішки в ній не затримуються. Отвір для всмоктування розташовується внизу, тому вода відкачується повністю. Перегрів або «неодружена» робота неможливі внаслідок вмонтованою автоматики. Прилад сам включається при необхідності завдяки «розумній» поплавковому вимикача.

Як вибрати занурювальний насос ^

На вибір впливають два фактори: витрата, тобто кількість рідини, яка перекачується в хвилину, і натиск - як високо апарат може цю воду підняти.

На жаль, абсолютно безшумних приладів ще не винайшли. Днем вироблені звуки зливаються з шелестінням листя, розмовами і на загальному фоні можуть бути не чутні. А вночі, коли будь-який шурхіт заважає повноцінному сну, можуть сильно дратувати. Якщо ви звикли до тиші, зверніть першочергову увагу саме на гучність роботи.

Фото - погружной насос AL-KO

Одними з кращих в співвідношенні «ціна-якість » є заглибні насоси AL-KO для брудної і чистої води

Визначити витрату води нескладно. Одній людині потрібно в добу не більше 1000 літрів, відповідно, чотирьом - в межах 4000. У цьому питанні існує контрольна цифра - максимальна витрата. Зазвичай для 4-5 членів сім'ї витрачається 30 літрів на хвилину. Господарі-садівники додають до числа об'єм рідини для поливу. Стандартному ділянці вистачає двох тисяч літрів в день. Всі крани одночасно не включаються, тому по максимуму вода витрачається рідко.

Дуже важливо визначити натиск. До висоті будинку додайте 6 метрів. Врахуємо коефіцієнт можливих втрат, помножимо на 1,15. Якщо висота будівлі 8 метрів, напір дорівнює: (8 + 6) х1,15 = 16,1м. Для колодязя цього вистачить. При установці насоса в свердловину до отриманих даних додають її глибину.

Свердловина значно віддалена від місця проживання? Пам'ятайте, при доставці рідини до будинку втрати складуть один метр напору на 10 метрів трубопроводу.

Придбання приладу для водовідведення ^

При виборі агрегату враховуйте, наскільки брудну воду йому належить відкачати. Краще купити універсальний прилад, який очистить все. Розмір часток, з якими він без перешкод впорається, зазначений у технічній характеристиці. Для дачі підходящим варіантом буде число не менше десяти.

Фільтри час від часу треба чистити і змінювати. Простота конструкції дозволяє здійснити зміну фільтра своїми руками.

Як самостійно встановити погружной насос ^

Звичайно, краще довіритися професіоналам, але якщо у вас є технічні знання, ви впораєтеся з цим завданням самостійно.

Монтаж погружного насоса починається з вимірювань. Манометр покаже тиск, який створюється, а спеціальні щипці - споживаний струм. Засічіть час наповнення ємності, обсяг якої знаєте точно. Так ви визначите витрата води.

Фото - Установка дренажного насоса

Монтаж погружного дренажного насоса

Уважно вивчіть схему підключення насоса і всі прикладені до агрегату документи. Ваші дані повинні збігатися з вказаними характеристиками. Можливі розбіжності, найчастіше перевищення норм, слід усунути: прикрийте засувку, підвищіть опір. А краще використовуйте хороший проект, складений грамотними інженерами.

Приготуйте кабель, трубу, трос для страховки, скоби і муфти. Прилад ставиться для поливу - стане в нагоді також шланг.

Прикріпіть його або напірну трубу до насоса за допомогою муфт. Після закріплення до труби скобами приєднаєте кабель. Піднімати або опускати агрегат, тримаючи за кабель, забороняється. Ці дії здійснюються за допомогою страхувального троса.

Відповідальний момент - опускання приладу вглиб. Постарайтеся спустити його вниз акуратно і точно. Далі настає час перевірки. Проконтролюйте, щоб із заземленням, кріпленнями, ізоляцією все було в порядку.

Переконалися в безпеці - запускайте двигун. Близько години він повинен попрацювати вхолосту. Проблем немає? Тоді сміливо підключайте навантаження. Апарат готовий до повноцінної службі.

Фото - Установка свердловинного насоса

Установка свердловинного насоса

На жаль, найчастіше садові насоси недовго радують власників. Помилки в проектуванні і монтажних роботах, невірний підбір обладнання призводять до їх швидкого виходу з ладу. Внаслідок неправильно обраного робочого діапазону перегорає двигун. Якщо ви не впевнені у своїх технічних знаннях, зверніться до фахівців, так буде надійніше.

Щиро сподіваємося, що наші поради позбавлять вас від побутових проблем. Розмірене дачне життя без проблем з водопостачанням та водовідведенням буде наповнена яскравими подіями і прекрасним настроєм. Спекотного літа, незабутніх пікніків і відмінних урожаїв вам, любителі заміського відпочинку!


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Вибираємо водяний насос
 • Як провести воду в приватний будинок?
 • Як вибрати і встановити насосну станцію для водопостачання дачі?
 • Насоси для колодязів: як вибрати і встановити занурювальний і поверхневий колодязний насос
 • Вибираємо водяний насос для автономного водопостачання дачі і заміського будинку
 • Насоси для свердловин: як правильно вибрати і встановити водяний насос в свердловину
 • Як вибрати насосну станцію для влаштування дачного водопостачання
 • Як вибрати насос для поливу городу залежно від джерела води
 • Вибираємо дачний насос для відкачування води: яке устаткування краще придбати?
 • Вибираємо мотопомпу для поливу городу: види агрегатів +
 • Особливості пристрою водопостачання заміського дачного будинку з колодязя
 • Насоси для фонтану і водоспаду: правила підбору агрегату
 • Облаштування свердловини на воду: правила монтажу обладнання
 • Як самостійно прочистити свердловину при замулювання: топ-5 кращих способів
 • Як підібрати насос для свердловини: розрахунок параметрів і види агрегатів
 • Як вибрати насос для басейну: правила підбору і класифікація
 • Вода в будинок зі свердловини: як зробити скважинную систему водопостачання?
 • Водопровід на дачі з колодязя - загальні рекомендації по влаштуванню
 • Насос для поливу з бочки. Як організувати полив з бочки насосом
 • Який насос вибрати для поливу городу? -
 • Вибираємо заглибні насоси для колодязів
 • Як вибрати дренажний насос для відкачування брудної води
 • » » Занурювальні водяні насоси для дачі: як вибрати і самостійно встановити