Вибираємо мотопомпу для поливу городу: види агрегатів +

Для видобутку води існує близько десятка видів спеціальної техніки. Одним з таких необхідних у господарстві агрегатів виступає мотопомпа для поливу городу. Вона являє собою обладнану водяним насосом мобільну станцію, яка незамінна на дачних ділянках для облаштування системи зрошення або створення приватного водоводу. Таку техніку використовують не тільки для відкачування води з колодязів та свердловин з метою подальшого застосування її в якості поливу і побутових потреб, а й для прибирання рідини і навіть очищення стічних ям.

Зміст

Автономні агрегати дозволяють значно полегшити ведення господарства на неелектрофіцірованних заміських ділянках. Мотопомпа досить проста в застосуванні: з нею легко справитися будь-який господар, який володіє базовими навичками роботи з технікою і має уявлення про роботу двигуна внутрішнього згоряння.

Універсальні компактні мотопомпи – фото

Головним достоїнством мотопомп є їх компактність і можливість застосування при широкому діапазоні робіт

Мотопомпа легка для транспортування і передбачає особливих умов зберігання. Її легко переносити по ділянці, для зручності демонтувавши рукава всмоктування і нагнітання.

Принцип роботи системи полягає в тому, що під дією руху робочого колеса виникає відцентровий ефект, який відкидає воду в корпусі насоса в «равлика», формуючу і спрямовуючу струмінь води до патрубка. В результаті розрядження, що виникає біля обертання осі, відкривається клапан, і рідина потрапляє в патрубок. Забір води і подача її до помпи здійснюється через прикріплені до патрубка шланги.

Особливості облаштування усмоктувального шланга – фото

Для захисту качає вузла від попадання великих часток кінець всмоктувального шланга обладнується сітчастим фільтром

На що дивитися при виборі конкретного агрегату?

Характеристика # 1 – продуктивність

Продуктивність вказує кількість рідини, яке здатний перекачати насос за хвилину. Саме цей параметр є визначальним у доцільності застосування агрегату для конкретних умов.

Для побутових потреб невеликого заміського ділянки або організації поливу городу мотопомпою достатньо агрегату продуктивністю 130-150 л / хв. Плануючи забезпечити водопостачання будинку, буде потрібно більш потужний агрегат, продуктивність якого варіюється в діапазоні 500-1000 л / хв.

Якщо ж мотопомпа буде призначена для осушення затоплених ділянок, в пожежогасінні та інших аварійних ситуаціях, то вибір краще зупинити на агрегатах з високою продуктивністю в 1000-1200 л / хв.

Характеристика # 2 – тип двигуна

Залежно від типу двигуна мотопомпи бувають:

 • Бензинові;
 • Дизельні;
 • Газові.

Потужність агрегатів на бензиновому двигуні може доходити до 1600 л / хвилину, завдяки чому вони ефективні як для відкачування чистої води, так і забрудненої рідини. Мотопомпи, що працюють на бензині, користуються найбільшою популярністю серед власників заміських ділянок. Популярність їх застосування пояснюється простотою експлуатації, високою продуктивністю і відносно невисокою вартістю агрегатів. Єдиним недоліком таких типів моделей можна вважати лише високий витрата палива.

Мотопомпа з двотактним двигуном – фото

Бензинові агрегати обладнуються в основному двох-або чотиритактним двигуном і працюють на суміші бензину і масла

Мотопомпа на дизельному двигуні – фото

Головною перевагою мотопомп на дизельному двигуні є їх надійність і довговічність. Вони здатні перекачувати навіть в'язкі рідини

Якщо порівнювати з бензиновими аналогами, то ресурс роботи дизельних агрегатів на порядок вище і може досягати 6000 годин. Вони здатні забезпечити безперебійну тривалу роботу з досить малою витратою пального. Правда, на відміну від бензинових моделей, вони досить гучні в експлуатації. Хоч спочатку вартість дизельних мотопомп досить висока, але вона швидко окупається за рахунок низької ціни дизельного палива в процесі експлуатації.

Найменше поширення у веденні заміського господарства отримали газові мотопомпи. Причиною цьому служить їх висока закупівельна вартість і необхідність підтримування особливих умов у процесі експлуатації.

Завдяки тому що газ, на відміну від бензину і дизеля, при згорянні не утворює золи і відходів, робоча поверхня агрегату менше зношується, а термін експлуатації двигуна значно продовжується.

У продажу можна зустріти як моделі, що працюють виключно на балонному газі, так і більш універсальні агрегати, які можна підключати і магістралі.

Характеристика # 3 – максимальний напір

Такий параметр, як тиск води на виході з мотопомпи, визначає відстань, на яку агрегат здатний передавати закачаний воду. Значення цього параметра важко переоцінити в тих випадках, коли доводиться працювати в умовах перепаду висоти, на яку відкачану воду доводиться підняти.

Агрегат для господарських потреб – фото

Для поливу городу та інших господарських цілей достатньо мотопомпи з напором в 25-35 метрів, але все ж краще придбати модель з напором до 65 метрів і більше

Різноманітність вибору мотопомп з урахуванням експлуатації

Залежно від умов застосування мотопомпи діляться на два підвиди.

Варіант # 1 – агрегати для чистою водою

Такі агрегати призначені для наповнення ємностей, перекачування води з басейну і поливу городу. Вони комплектуються фільтрами, здатними затримувати тверді частинки понад 6 мм, завдяки чому вода після фільтрації стає відносно чистою. В середньому продуктивність таких мотопомп з двотактними двигунами для поливу городу складає 6-7 куб.м / год.

Агрегати для відкачування чистої води – фото

Вода з басейнів, свердловин і джерел вважається відносно чистою. Вона практично не містить домішок, бруду і великих часток сміття

Мобільні насосні станції для чистої води легко поміщаються в рюкзаку: вони відрізняються легким вагою і малими габаритами.

Варіант # 2 – мотопомпи для сильно-забрудненої води

Такі мотопомпи призначені для відкачування затоплених ділянок, а також очищення вмісту колодязів та септиків. Вони здатні перекачувати рідину в складі якої може бути присутнім досить висока концентрація вапна, глини, піску, мулу, гравію або щебеню. Такі моделі обладнані фільтрами, вільно пропускають тверді частинки діаметром в 6-30 мм.

Головною перевагою таких моделей є висока продуктивність і відмінна пропускна здатність. Подібні мотопомпи можна експлуатувати досить довго і з високою інтенсивністю.

Техніка для відкачування брудної води – фото

Справитися з дуже брудною водою, що містить пісок, великі частки бруду і листя, здатні лише мотопомпи для сильнозагрязненная води

Щоб вибрати оптимальний варіант серед розмаїття моделей мотопомп, необхідно чітко визначити, для яких цілей вона буде використовуватися. Але, в будь-якому випадку, агрегат з бензиновим двигуном, призначений для відкачування брудних вод, легко впоратися і чистою водою. Проте в процесі експлуатації він демонструватиме більшу витрату палива, ніж така ж модель, але з дизельним двигуном. Також слід враховувати, що чим ближче мотопомпа перебуватиме до точки забору води, тим менше буде на неї навантаження.

Відео-ролики з порадами від експертів

Статті за темою
 • Вибираємо водяний насос
 • Як вибрати відповідну газонокосарку і чи можна зробити її своїми руками
 • Як вибрати і встановити насосну станцію для водопостачання дачі?
 • Як вибрати генератор для заміського будинку?
 • Занурювальні водяні насоси для дачі: як вибрати і самостійно встановити
 • Насоси для колодязів: як вибрати і встановити занурювальний і поверхневий колодязний насос
 • Вибираємо водяний насос для автономного водопостачання дачі і заміського будинку
 • Мотопомпи для води: поради щодо вибору + покрокова інструкція з експлуатації доступною мовою
 • Насоси для свердловин: як правильно вибрати і встановити водяний насос в свердловину
 • Як вибрати насос для поливу городу залежно від джерела води
 • Як вибрати генератор для дачі: бензиновий агрегат проти дизельного
 • Вибираємо дачний насос для відкачування води: яке устаткування краще придбати?
 • Що краще - свердловина або колодязь: увага на плюси і мінуси
 • Особливості пристрою водопостачання заміського дачного будинку з колодязя
 • Як підібрати насос для свердловини: розрахунок параметрів і види агрегатів
 • Вода в будинок зі свердловини: як зробити скважинную систему водопостачання?
 • Який насос вибрати для поливу городу? -
 • Дощовики для поливу городу
 • Вибираємо заглибні насоси для колодязів
 • Автоматичний крапельний полив в теплиці Аква Дуся
 • Як вибрати дренажний насос для відкачування брудної води
 • Вибираємо кращий культиватор для дачі

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » Вибираємо мотопомпу для поливу городу: види агрегатів +