Особливості пристрою водопостачання заміського дачного будинку з колодязя

Всі ми настільки цінуємо комфорт, що навіть облаштовуючи заміський будинок, намагаємося оточити себе зручностями. Водопостачання займає одну з ключових ролей при створенні комфортних умов до проживання. Якщо для власників будинків, в яких проведено централізоване водопостачання, турботи з облаштування системи практично вирішені, то для господарів, які планують провести автономне водопостачання у себе на ділянках, все клопоти лягають на їхні плечі. Водопостачання заміського будинку з колодязя – один з найпростіших і доступних способів облаштування автономної системи подачі води.

Зміст

Переваги колодязного водопостачання

Плануючи водопостачання дачі з колодязя, слід враховувати, що для організації системи подачі води можна використовувати тільки правильно облаштоване джерело. Який вигляд матиме це гідротехнічна споруда, залежить від господаря. Але його стіни повинні бути надійно захищені від грунтових обвалів, а тому виконані з кам'яної кладки, бетонних кілець або дерев'яного зрубу.

Колодязь, збудований з бетонних кілець – фото

Найпростіший варіант облаштування колодязя – з використанням бетонних кілець, які перешкоджають не тільки обвалення грунту, але і стеканию поверхневих вод

Колодязне водопостачання увазі добування води із задіянням насосного устаткування і подальший розподіл її по ділянці і дому. В порівнянні з іншими варіантами облаштування системи подачі води, криничне водопостачання має ряд незаперечних переваг:

 • Простота монтажу. Господар, який володіє хоча б базовими знаннями і навичками будівництва, викопати і облаштувати джерело зможе самостійно. При цьому йому не потрібно отримувати офіційний дозвіл на риття колодязя.
 • Мінімум затрат. На зведення колодязя, в порівнянні з тією ж свердловиною, не потрібно значних матеріальних затрат: достатньо придбати водяний насос і трубопровід. Забезпечувати водою виритий джерело буде не один десяток років, причому абсолютно безкоштовно.
 • Вільний доступ до води. У разі відключення електрики дістати воду з криниці завжди можна, озброївшись мотузкою і відром.

Але головною перевагою автономного водопостачання дачі з колодязя є можливість облаштувати його своїми руками. Адже в принципі ідея установки такої системи водоподачі не нова і неодноразово випробувана на практиці. Але проект з розробкою схеми електропостачання з колодязя, а також підбір і монтаж насосного обладнання краще все ж доручити професіоналам. Це дозволить попередити виникнення проблем у процесі експлуатації системи, що виникають внаслідок помилок, допущених ще на етапі проектування.

Проте варто відзначити, що через близьке залягання до поверхні землі колодязна вода досить часто містить велику кількість домішок. Таку воду можна використовувати лише для поливу городу і потреб технічного характеру.

Схема облаштування водопостачання від колодязя з установкою системи фільтрації – фото

Очистити воду з великою кількістю домішок для вживання її в їжу найпростіше, встановивши систему фільтрації

Плануючи використовувати воду для пиття, потрібно додатково передбачити установку системи фільтрації. Крім цього, сам колодязь необхідно очищати не менше, ніж одні раз на рік.

Вибір насоса та труб для системи водоподачі

Організувати водопостачання приватного будинку з колодязя неможливо без насоса, який відкачує воду з джерела і по приєднаному до нього трубопроводу подає її в будинок. Тому при виборі моделі слід враховувати потужність агрегату, якій має бути достатньо, щоб підтримувати тиск води в районі 1,5 атмосфер протягом всієї системи труб, прокладеної від колодязя до будинку. Звичайні заглибні насоси здатні відкачувати воду з глибини від 9 до 40 метрів. Якщо колодязь розміщений на значній відстані від будинку, бажано встановити більш потужний самовсмоктувальний відцентровий насос, який може відкачувати воду з глибини до 45 метрів.

Вибираючи насос, потрібно відштовхуватися від того, що продуктивність агрегату повинна перевищувати позначку максимальної витрати води в період найбільшого її споживання. В середньому «запас» продуктивності повинен бути близько 30%. Приміром: для заміського котеджу, в якому живе сім'я з 4 чоловік, досить встановити насос продуктивністю 3-4 куб.м / год. Його буде достатньо не тільки для забезпечення роботи домашньої техніки, а й для поливу городу присадибної ділянки.

Основні елементи насосної станції – фото

Якщо глибина колодязя, від якого передбачається облаштовувати автономне водопостачання, не перевищує 10 метрів, то найкраще встановити невелику насосну станцію, обладнану системою автоматики і гідроакумулятором

Насосна система хороша тим, що дозволяє збільшити ресурс роботи самого насоса. Він працює на повну потужність, коли відкачує воду з колодязя в гідроакумулятор, а потім лише видавлює необхідну кількість рідини в систему подачі води, що веде до будинку.

Для облаштування водопроводу на дачній ділянці можна використовувати труби зі сталі, міді або металопластику. Останній варіант є кращим, оскільки полімерний матеріал досить легко гнеться, що значно спрощує його монтаж при прокладці траси. Він не схильний до корозії.

Технологічні етапи облаштування такої системи

Технологія пристрою колодязного водопостачання включає декілька етапів:

 • Розробка або вибір готової схеми електропостачання;
 • Прокладка траншей для установки кесонів і укладання трубопроводу;
 • Установка насосного обладнання;
 • Монтаж системи водоочищення;
 • Прокладання трубопроводу від джерела до будинку;
 • Монтаж та підключення обладнання в будинку.

Перед установкою насосного обладнання слід подбати про розводці системи подачі води всередині будинку.

Схема підключення водопостачання від колодязя до будинку – фото

На готовій схемі повинні бути наочно показані: джерело забору води, водяний насос з блоком управління, водонапірні бак і трубопровід

Для облаштування автономного водопостачання від колодязя до будинку викопують траншею, глибина якої повинна бути нижче рівня промерзання грунту (в середньому не менше 30 см). Щоб попередити корозійні зміни поверхні металеві труби бажано покрити спеціальним захисним складом.

На дно траншеї укладають трубу, кінець якої виводять через отвір в криничному кільці і опускають у воду, не доводячи 35-40 см до дна колодязя. Трубу необхідно розташовувати під ухилом в 0,15 м через кожен метр довжини виробу. Кінець труби обладнують сітчастим фільтром, який захищає всмоктуючий отвір від попадання домішок, забезпечуючи тим самим безперебійну роботу самого насоса.

Гидроаккумулятор облаштовують на висоті не менше 1,5 метра від рівня підлоги, найчастіше – на горищі або даху. Завдяки такому розміщенню в разі відключення електрики буде забезпечений напір води, при якому вона самопливом продовжить надходити в кран.

Місце під розміщення насосного обладнання – фото

Закрите і сухе приміщення – оптимальні умови для розміщення насосного обладнання, створення яких дозволяє продовжити термін служби системи водоподачі

Само насосне обладнання краще розміщувати в закритому приміщенні, де температура повітря навіть в холодну пору року не знижується нижче + 2 ° С. Оптимальний варіант – в підсобці будинку.

У разі неполадок в системі колодязя для запобігання зливу води з магістралі в будинок необхідно передбачити зворотний клапан, який встановлюють перед входом в насос. Для автоматичного відключення насоса бажано встановити електроконтактні манометр.

Після монтажу всіх основних і додаткових елементів системи, перевіряють внутрішню розводку до точок споживання, і лише після цього підключають насосну станцію до щитка управління.

Статті за темою
 • Вибираємо водяний насос
 • Як провести воду в приватний будинок?
 • Монтаж водопроводу на дачі своїми руками
 • Як вибрати і встановити насосну станцію для водопостачання дачі?
 • Насоси для колодязів: як вибрати і встановити занурювальний і поверхневий колодязний насос
 • Вибираємо водяний насос для автономного водопостачання дачі і заміського будинку
 • Як організувати автономне водопостачання в приватному будинку: вибираємо насосну станцію
 • Як зробити водопровід на дачі своїми руками: пристрій і рекомендації по монтажу
 • Як організувати безперебійну подачу води на дачі: пристрій водопостачання своїми руками
 • Насосна станція: схеми підключення і порядок установки своїми руками
 • Як вибрати насосну станцію для влаштування дачного водопостачання
 • Що краще - свердловина або колодязь: увага на плюси і мінуси
 • Оголовок для свердловини своїми руками: будову та правила установки
 • Облаштування свердловини на воду: правила монтажу обладнання
 • Вода в будинок зі свердловини: як зробити скважинную систему водопостачання?
 • Водопровід на дачі з колодязя - загальні рекомендації по влаштуванню
 • Водопровід на дачі своїми руками: постійний і літній варіанти
 • Абиссинский колодязь: пристрій свердловини голки своїми руками
 • Який насос вибрати для поливу городу? -
 • Вибираємо заглибні насоси для колодязів
 • Інженерні рішення - як зробити каналізацію на дачі
 • Системи поливу теплиць. Автоматичний полив в теплиці

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » » Особливості пристрою водопостачання заміського дачного будинку з колодязя