Як вибрати насосну станцію для влаштування дачного водопостачання

Забезпечення заміського будинку системою водопостачання стало необхідною умовою комфортного життя. Якщо на ділянці є власна свердловина або колодязь, насосна станція для дачі є розумним і ефективним рішенням. Її наявність – гарантія подачі води в необхідній кількості до будь-якої домашньої точці водорозбору. Щоб вибрати найбільш оптимальний варіант агрегату для свого будинку, слід познайомитися з його пристроєм і принципом роботи.

Зміст

Пристрій і призначення агрегату

На заміській ділянці побутові насосні станції застосовують з єдиною метою – забезпечити житлова будівля і прилеглу до нього територію водою з джерел будь-якого виду: штучних (колодязь, свердловина) або природних (річка, ставок). Вода подається або в спеціальні накопичувальні резервуари, наприклад, для поливу грядок або садових дерев, або прямо до традиційних точкам водорозбору – кранам, змішувачів, унітазів, газових колонок, пральним машинам.

Станції середньої потужності здатні перекачати 3 м? / Ч. Такої кількості чистої води достатньо для забезпечення сім'ї з 3 або 4 чоловік. Потужні агрегати здатні пропустити 7-8 м? / Ч. Харчування відбувається від електромережі (~ 220 V) в ручному або автоматичному режимі. Деякі пристрої мають електронне управління.

Схема насосної станції – фото

Склад насосної станції: 1 – розширювальний бак; 2 – насос; 3 – манометр;
4 – реле тиску; 5 – антивібраційний шланг

Якщо необхідна установка, здатна працювати без участі людини, підійде автоматична насосна станція з розширювальним (гідропневматичним) баком. Склад її виглядає так:

 • гідропневматичний бак (об'єм ємності в середньому від 18 л до 100 л);
 • насос поверхневого типу з електродвигуном;
 • реле тиску;
 • шланг, що з'єднує насос і бак;
 • електричний кабель живлення;
 • фільтр для води;
 • манометр;
 • зворотний клапан.

Три останніх пристрої не є обов'язковими.

Схема установки насосної станції – фото

Схема установки насосної станції для заміського будинку за умови, що джерело води (свердловина, колодязь) знаходиться поруч з будівлею

Багато дачники воліють насосні станції з причини їх простого монтажу і повної готовності до роботи. Захист механізмів від людського фактора також відіграє чималу роль. Перед вибором насосної станції розглянемо докладніше механізми, від роботи яких залежить її експлуатація, – насос і гідропневматичний бак, а також можливість електронного управління.

Види насосів

Конструкції насосних станцій для сільських і дачних будинків мають на увазі використання поверхневих насосів, що відрізняються видом ежектора – вбудованим або виносним. Цей вибір будується на розташуванні осі пристрою відносно поверхні води. Потужність насоса буває різної – від 0,8 кВт до 3 кВт.

Схема установки – фото

Вибір моделі поверхневого насоса залежить від глибини розташування дзеркала води в свердловині

Моделі з вбудованим ежектором

Якщо глибина, на якій знаходиться поверхня води, не перевищує 7-8 метрів, слід зупинитися на моделі з вбудованим ежектором. Насосні станції водопостачання з таким пристроєм здатні перекачувати воду з вмістом мінеральних солей, повітря, сторонніх елементів діаметром до 2 мм. Крім низького порога чутливості вони володіють великим напором (40 м і більше).

CAM 40-22 Marina – фото

Насосна станція Marina CAM 40-22, обладнана поверхневим насосом з вбудованим ежектором

Вода подається через пластикову жорстку трубку або армований шланг, діаметр якого встановлює виробник. Кінець, занурений у воду, оснащений зворотним клапаном. Фільтр виключає присутність у воді великих часток. Перший пуск насоса слід виконувати відповідно до інструкції. Частина шланга до зворотного клапана і внутрішні порожнини насоса заповнюються водою, залитої через спеціальний отвір з пробкою.

Найбільш популярні моделі з вбудованим ежектором: Grundfos Hydrojet, Джамбо від компанії Джілекс, Wilo-Jet HWJ, САМ (Marina).

Пристрої з виносним ежектором

Для свердловин і колодязів, дзеркало води яких розташоване нижче позначки 9 метрів (і до 45 м), підходять водяні насосні станції, оснащені пристроями з виносними ежекторами. Мінімальний діаметр свердловини – 100 мм. Сполучними елементами є дві труби.

Aquario ADP-255A – фото

Насосна станція Aquario ADP-255A, обладнана поверхневим насосом з виносним ежектором

Установки такого типу потребують особливо ретельного монтажу, а також дбайливого ставлення: вода з перевищеним вмістом домішок або поломка сітчастого фільтра провокують засор і вихід обладнання з ладу. Але вони володіють однією перевагою – їх рекомендують встановлювати, якщо насосна станція знаходиться далеко від свердловини, припустимо, в бойлерній або в додатковій прибудові біля будинку.

Установка насосної станції – фото

Для захисту насосної станції її встановлюють в підсобці або обігрівається приміщенні на території будинку

Багато характеристики насоса – довговічність, рівень шуму, ціна, стабільність – залежать від матеріалу його корпуса, який буває:

 • сталевим – нержавейка красиво виглядає, зберігає властивості води в незмінному вигляді, але відрізняється високим рівнем шуму, до того ж вартість такого пристрою вище;
 • чавунним – радує помірним рівнем шуму; єдиний мінус – можливість утворення іржі, тому при виборі слід звернути увагу на наявність захисного шару;
 • пластиковим – плюси: низький рівень шуму, відсутність іржі у воді, недорога вартість; недолік – менший термін служби, ніж у корпусів з металу.
Схема з виносним ежектором – фото

Схема установки насосної станції, обладнаної поверхневим насосом з виносним ежектором

Вибір гідропневматичного бака

Складаючи рейтинг насосних станцій для власної дачі, слід пам'ятати про обсяг розширювального бака, який виконує кілька важливих функцій. Він допомагає регулювати тиск у водопроводі. При включенні однієї або декількох точок водорозбору кількість води в системі зменшиться, тиск впаде, і коли воно досягне нижньої відмітки (приблизно 1,5 бара), насос автоматично вмикається і починає заповнювати запас води. Це буде відбуватися до тих пір, поки тиск не нормалізується (досягне відмітки 3 бара). Реле реагує на стабілізацію тиску і вимикає насос.

У приватних будинках обсяг розширювальних баків для насосних станцій залежить від кількості води, що витрачається в системі. Чим більше споживання води – тим більше об'єм бака. Якщо бак має достатній обсяг, а воду включають рідко, відповідно, насос також включатиметься рідко. Об'ємні баки також використовують як накопичувальних ємностей для води під час відключення електроенергії. Найбільш затребувані моделі з параметрами 18-50 л. Мінімальний обсяг потрібен, коли на дачі проживає одна людина, а всі можливі точки водорозбору знаходяться в санвузлі (унітаз, душ) і на кухні (кран).

Електронне управління: подвійний захист

Чи є сенс в установці устаткування з електронним управлінням? Щоб точно відповісти на це питання, потрібно розглянути переваги подібних станцій.

ESPA TECNOPRES electron – фото

Насосна станція ESPA TECNOPRES з електронним управлінням має додатковий ступінь захисту

Функції, якими управляє електронний блок:

 • запобігання «сухого ходу» – коли в свердловині рівень води падає, насос автоматично перестає працювати;
 • насос реагує на роботу точок водорозбору – включається або вимикається;
 • індикація функціонування насоса;
 • запобігання частих включень.

Ряд моделей після функції захисту від «сухого ходу» перезапускає в режимі очікування надходження води. Інтервали перезапуску різні: від 15 хвилин до 1 години.

Корисна можливість – поступова зміна обертів електродвигуна, яке виконується за допомогою електронного перетворювача швидкості. Завдяки даній функції водопровідна система не страждає від гідравлічних ударів, при цьому відбувається економія електроенергії.

Єдиний мінус моделей з електронним управлінням – висока вартість, тому таке обладнання доступне не всім дачникам.

Перед тим, як вибрати найбільш підходящу насосну станцію, слід уважно вивчити технічні характеристики насоса, розширювального бака, а також умови встановлення обладнання – і тоді система водопостачання буде працювати справно і ефективно.

Статті за темою
 • Вибираємо водяний насос
 • Як пробурити і облаштувати свердловину на дачній ділянці?
 • Як провести воду в приватний будинок?
 • Як вибрати і встановити насосну станцію для водопостачання дачі?
 • Насоси для колодязів: як вибрати і встановити занурювальний і поверхневий колодязний насос
 • Вибираємо водяний насос для автономного водопостачання дачі і заміського будинку
 • Як організувати автономне водопостачання в приватному будинку: вибираємо насосну станцію
 • Насоси для свердловин: як правильно вибрати і встановити водяний насос в свердловину
 • Як організувати безперебійну подачу води на дачі: пристрій водопостачання своїми руками
 • Насосна станція: схеми підключення і порядок установки своїми руками
 • Як вибрати насос для поливу городу залежно від джерела води
 • Вибираємо дачний насос для відкачування води: яке устаткування краще придбати?
 • Особливості пристрою водопостачання заміського дачного будинку з колодязя
 • Облаштування свердловини на воду: правила монтажу обладнання
 • Як підібрати насос для свердловини: розрахунок параметрів і види агрегатів
 • Вода в будинок зі свердловини: як зробити скважинную систему водопостачання?
 • Водопровід на дачі з колодязя - загальні рекомендації по влаштуванню
 • Водопровід на дачі своїми руками: постійний і літній варіанти
 • Насос для поливу з бочки. Як організувати полив з бочки насосом
 • Який насос вибрати для поливу городу? -
 • Вибираємо заглибні насоси для колодязів
 • Як вибрати дренажний насос для відкачування брудної води

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » Як вибрати насосну станцію для влаштування дачного водопостачання