Як організувати автономне водопостачання в приватному будинку: вибираємо насосну станцію

Фото - як організувати автономне водопостачання в приватному будинкуЗ проблемою відсутності води ми стикаємося, якщо при будівництві заміського будинку завчасно не подбали про стабільне водопостачання. Тоді вибір насосної станції і її установка стають проблемою №1.

Зміст

Нам, звиклим до централізованого водопостачання, нелегко добувати воду «дідівськими методами» - відром з колодязя, якщо, звичайно, мається на території заміського ділянки. І тут ми розуміємо, що кількість води, необхідне для нормального функціонування заміської садиби, дуже велике. Крім нагальних потреб, хочеться мати упорядкована ділянка з безліччю «шедеврів», які пропонуються увазі сучасних ландшафтних дизайнерів. Це басейни і фонтани, штучні водоймища в оточенні крамничок, містків, альтанок. А так полюбилися всім альпійські гірки та композиції з екзотичних рослин в оточенні штучних водоспадів та струмків теж вимагають чималої кількості води.

Відео майстер-клас: як самостійно зібрати і встановити насосну станцію ^

Як вирішити проблему водопостачання на дачі або в приватному будинку ^

Ідеальний варіант - автономне водопостачання, обладнати яке не складно. Та й цінова планка на систему досить демократична - вона не сильно вдарить по кишені власників нерухомості. Залишається вирішити основне питання з насосною станцією водопостачання - як її правильно вибрати.

Існує дві схеми організації автономного водопостачання: на основі свердловини і на основі колодязя.

Обладнання автономного водопостачання за першою схемою починається з буріння свердловини. І краще, якщо проект на свердловину, встановлення насосної станції, розводку комунікацій виконується одночасно з проектуванням будинку і всіх дворових будівель. У цьому випадку можна спроектувати установку частини обладнання у підвальних приміщеннях, на цокольних поверхах будинку або прилеглих до нього споруд, органічно вписавши свердловину і насосну станцію, а можливо і резервуар для збору і зберігання води в загальний архітектурний стиль садиби. При такому варіанті не буде потрібно додатковий захист обладнання і комунікацій від промерзання в зимовий період. Скомпонованное в одному місці обладнання буде зручно для обслуговування і ремонту.

Як правильно вибрати насосну станцію під будь-які потреби ^

Фото - насосна станція

Насосна станція (Гідрофор)

Тут важливе питання про глибину залягання водних пластів, так як при бурінні свердловини головним критерієм вважається її глибина, від якої залежить спосіб підйому води, а, отже, і вибір перекачивающего обладнання.

При глибині свердловини, що не перевищує 20 метрів, вибір насосної станції для видобутку води буде однозначно на користь автоматичної насосної станції, яка поєднує в собі глибинний насос і гідрофор. Вона надійна і проста в експлуатації, не вимагає установки проміжної ємності для збору води і автоматики, регулює її наповнення. У цьому випадку піднята вода подається прямо у водопровід, а гідрофор забезпечує захист трубної системи від перепадів тиску і гідравлічних ударів.

Як вибрати насосну станцію, якщо глибина свердловини понад 20 метрів? У цьому випадку систему водопостачання необхідно компонувати глибинним насосом, проміжною ємністю, в яку буде перекачуватися вода зі свердловини, автоматикою контролю верхнього і нижнього рівня води у вищезгаданій ємності, яка дозволить автоматично включати насос при зниженні рівня води в ній і відключати при її переповнення.

Тепер розглянемо випадок, якщо ідея про автономне водопостачання прийшла не відразу, і буріння свердловини доведеться проводити вже на забудованій території. В такому випадку необхідно врахувати деякі особливості встановлення насосного обладнання.

Свердловина повинна знаходитися в безпосередній близькості від будинку, адже чим більше довжина всмоктувальних магістралей, тим менше продуктивність насосної станції. А видаливши свердловину на значну відстань від будинку, можна взагалі не отримати води, навіть маючи потужне насосне обладнання. Якщо ж прийнято рішення про будівництво свердловини на значній відстані від дому, доведеться встановлювати два насоса: перший на підйом води з свердловини, другий - для забезпечення циркуляції води з водопровідних мереж.

Необхідна надійна ізоляція та свердловини, і всіх комунікацій. У разі спорудження глибинної свердловини знадобиться ще і ізоляція резервуари для зберігання води. Підведення трубопроводів через фундамент виконується в траншеї з нахилом у бік свердловини, магістралі прокладаються без різких перегинів і стрибків по висоті.

Фото - підключення насосної станції

Схема установки насосної станції

І третє - прокладка комунікацій до всіх об'єктів водоспоживання, причому на глибині, що перевищує глибину промерзання грунту, їх утеплення матеріалами, відповідними самому несприятливому температурному режиму зовнішнього повітря для конкретних областей проживання.

Вибираємо оптимальну конфігурацію устаткування ^

Станції бувають однотрубными або двотрубними. Якщо ви не встановили у своїй садибі невелику вітрову установку, сонячну батарею або інше альтернативне джерело енергії, питання її економії будуть для вас злободенними. Адже постійна робота обладнання, що перекачує воду, вимагає чималих витрат електроенергії. Тому до питання про встановлення однотрубної або двотрубної насосної станції необхідно підходити комплексно.

Однотрубна насосна станція має перевагу перед двотрубної у зв'язку з простотою монтажу і експлуатації, вода в ній надходить у насос по одній лінії. Двотрубні насосні станції мають більш складну конструкцію. Для підйому води з свердловини використовують поряд з розрідженням, створюваним робочим колесом насоса, ще й додаткове розрядження, що виникає за рахунок інерції циркулює по колу води. Це дозволяє при меншому споживанні електроенергії перекачувати воду з більшої глибини.

Насос може бути як занурювальним, так і поверхневим, розрахованим на певну глибину всмоктування. Установка поверхневого насоса менш затратна, його експлуатація, ремонт або заміна менш проблематичні, так як не вимагають вилучення насоса зі свердловини, але у нього більш високий рівень шуму в порівнянні з заглибним насосом. Однак якщо насос знаходиться в підвальному приміщенні, таким недоліком можна знехтувати.

Друга схема автономного водопостачання - це система водопостачання, яка передбачає забір води в систему водопостачання будинку і присадибної ділянки з колодязя. Цей варіант водопостачання розрахований на меншу потребу у воді, в іншому він має багато спільного з організацією водопостачання від свердловини, проте значні розходження.

Що знадобиться для організації водопостачання від колодязя ^

Фото - обладнання для підключення насосної станції

Насосна станція водопостачання DAB

В першу чергу колодязь, швидкість наповнення водою якого задовольнить потреби вашої родини. У розрахунок потреби увійдуть витрати на приготування їжі, санітарно-гігієнічні потреби, витрати на сауну і басейн, якщо такі є або плануються до будівництва, полив зелених насаджень, організація штучних водойм і фонтанів. Виходячи з перерахованого, підбирається насос і ємність для зберігання запасу води, реле, забезпечує контроль рівня води в ємності, або ж купується вже укомплектована всім перерахованим вище насосна станція.

Необхідно врахувати, що будь-насос розрахований на певну кількість включень і може вийти з ладу із-за неправильної експлуатації або відключитися при перепадах напруги в мережі, і, що ще гірше, при зниженні рівня води в колодязі, залишивши вас без води на невизначений час. Наявність ємності з достатнім запасом води виключить можливу проблему.

Що ще необхідно знати, вибираючи насосну станцію? Ємність для зберігання води заповнюється не повністю, а лише на третину. Вибираючи насос, необхідно враховувати запас потужності, розрахований на втрату тиску від опору в трубах. Причому опір на вертикальній ділянці труби на порядок вище, ніж на горизонтальному її ділянці.

Насосних станцій від вітчизняних та зарубіжних виробників пропонується безліч. На нашому ринку представлені найвідоміші торгові марки, завоювали популярність високою якістю, надійністю і простотою експлуатації пропонованого обладнання. Широка лінійка технічних характеристик дозволяє вибрати насосне обладнання, здатне забезпечити вашу сім'ю потрібним об'ємом води.

Тільки зіткнувшись з проблемою відсутності води, розумієш всю життєву важливість правильної організації водопостачання, без якого неможливе комфортне проживання в заміському будинку. Сподіваємося, що ця стаття допоможе вам визначитися у виборі системи водопостачання, яка зробить проживання в заміському будинку комфортним.

Статті за темою
 • Як пробурити і облаштувати свердловину на дачній ділянці?
 • Як провести воду в приватний будинок?
 • Як вибрати і встановити насосну станцію для водопостачання дачі?
 • Насоси для колодязів: як вибрати і встановити занурювальний і поверхневий колодязний насос
 • Вибираємо водяний насос для автономного водопостачання дачі і заміського будинку
 • Насоси для свердловин: як правильно вибрати і встановити водяний насос в свердловину
 • Як організувати безперебійну подачу води на дачі: пристрій водопостачання своїми руками
 • Насосна станція: схеми підключення і порядок установки своїми руками
 • Як вибрати насосну станцію для влаштування дачного водопостачання
 • Що краще - свердловина або колодязь: увага на плюси і мінуси
 • Свердловина на воду своїми руками ручним і ударно-канатним способом
 • Оголовок для свердловини своїми руками: будову та правила установки
 • Особливості пристрою водопостачання заміського дачного будинку з колодязя
 • Облаштування свердловини на воду: правила монтажу обладнання
 • Як самостійно прочистити свердловину при замулювання: топ-5 кращих способів
 • Як підібрати насос для свердловини: розрахунок параметрів і види агрегатів
 • Вода в будинок зі свердловини: як зробити скважинную систему водопостачання?
 • Водопровід на дачі з колодязя - загальні рекомендації по влаштуванню
 • Водопровід на дачі своїми руками: постійний і літній варіанти
 • Абиссинский колодязь: пристрій свердловини голки своїми руками
 • Який насос вибрати для поливу городу? -
 • Вибираємо заглибні насоси для колодязів

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » Як організувати автономне водопостачання в приватному будинку: вибираємо насосну станцію