Монтаж водопроводу на дачі своїми руками

Практично кожен дачник, освоївшись на своєму заміському ділянці, замислюється про організацію доставки води, як для суб'єктів, так і для особистих потреб.

Як же зробити водопровід на дачі настільки якісно і надійно, щоб він по функціональності не відрізнявся від міського?

Природно, все впирається, як і скрізь, фінансові та фізичні можливості.

Вартість імпортного обладнання і робіт по забезпеченню дачі водою, починаючи від буріння і закінчуючи каналізацією, досить висока для середньостатистичного дачника.

Однак всю роботу можна виконати самостійно, використовуючи дешеву вітчизняну продукцію.

Давайте розберемо більш докладно, як провести водопровід своїми руками.

Для початку зазначимо, що всі водопровідна мережа буде складатися з декількох функціональних вузлів:

- водоподъем (шланг, що подає, насос і колодязь)-

- водоочищення (фільтри тонкого і грубого очищення)-

- роздача води (водонапірна ємність, вхідні роздавальні вузли, розводка трубопроводу по дому і ряд зливних і запірних вентилів)-

- каналізація (мережа гідравлічних стоків, водоприймач, отсасывающий насос)-

- нагрів води для кухні (електричний бойлер)-

- нагрів води для лазні або ванної кімнати (водонагрівальна колонка, душ кран)-

- електронна автоматика (блок управління колонкою, бойлером і насосом).

Спорудження водопідйому

В якості джерела води можна використовувати довколишні водойми (річка, озеро, струмок і т. д.), але водопровід від них спорудити досить складно. Найпростішим варіантом є колодязь від підземних вод.

Будівництво та облаштування колодязя ми вже більш детально розбирали раннє, тому в цій статті не будемо торкатися цієї теми. Зупинимося на установці заглибного насоса та доданого до нього обладнання, яке можна придбати в спеціалізованих магазинах або замовити по інтернету.

Занурювальний насос кріпиться на спеціальній перекладині з пружиною і ответвительными коробками за допомогою сталевих тросів. Сама поперечина повинна бути міцно закріплена на верхньому вінці або кільці колодязя.

Подаючий шланг, через який тече вода від насоса, з'єднується з подальшою частиною системи водопроводу год допомогою зворотного клапана, який має посадкову різьблення 1/2". На клапані повинен бути наверчен штуцер, на який хомутом кріпиться шланг.

Очищення води

Якщо ваша ділянка не знаходиться поблизу будь-яких промислових підприємств, то фільтр бактеріологічної чищення вам не буде потрібно. Виконуючи водопровід для дачі своїми руками, можна обмежитися спеціальними фільтрами тонкого і грубого очищення.

Обидва фільтра однакової конструкції і являють собою корпус з труби довжиною 1м і діаметром 2", в яку буде вставлятися перфорована труба (1м і 1/2"). Труби з'єднують між собою за допомогою перехідників діаметром 1/2" - 2". Встановлюються труби у вертикальне положення.

На нижньому торці гофрованої труби встановлюється заглушка на різьбі 1/2", а на верхній області труби з допомогою згону нарізається різьба 1/2" і нагвинчує до упору перехідник. Він закріплюється за допомогою гайки. Після цього встановлюється штуцер, а на ньому буде закріплено шланг хомутом. На внутрішній трубі за допомогою свердла 8-10 мм робляться отвори в шаховому порядку, відступаючи на 10 см від країв нарізки.На нижньому торці встановлюється другий перехідник, який згін укручують до упору. Другий кінець згону закріплюється гайкою до магістралі. Для грубого очищення підійде такий фільтруючий елемент москітну сітку, 4м довжину і складену навпіл. Цю сітку намотують на перфоровану трубу і ущільнюють за допомогою шнура по спіралі. Фільтр тонкого очищення складається з господарського шнура довжиною 200м, який намотується рядами.

Між фільтрами повинні бути встановлені вентилі для зливу води. Вентилі знаходяться в закритому стані під час експлуатації. Перед настанням морозів з системи воду зливають, щоб труби не розірвало.

Схема роздачі води

Головним елементом у системі роздачі води є водонапірна ємність. Коли ви виконуєте водопровід у приватному будинку, то в якості цієї ємності можете використовувати нержавіючу бочку на 200 л. Тиск для водопроводу було вибрано близько 1,5 атмосфер. При такому тиску ємність наповнюється протягом півгодини.

Монтаж системи роздачі проводиться за наступною схемою:

Для підключення насоса до водопроводу, приєднання поливального шланга, слива соди напередодні холодів та інших потреб використовується вхідний роздатковий вузол із зворотним клапаном.

Всі відвідні шланги до сайту приєднують штуцерами, які встановлюються на вентилях. Вентиль зливу обов'язково встановлюється на самому нижньому рівні водопровідної мережі, щоб не було застою води в системі після зливу.

Каналізаційна система

Як правило, дачний водопровід прокладається таким чином, щоб забезпечити подачу води у ванній кімнаті і кухні. Тому слив в каналізацію буде проводитися у двох точках. Для зливу можна використовувати пластикові труби 50 мм у діаметрі, з наявністю уніфікованих вузлів.

Вздовж стіни будинку копають траншею глибиною приблизно 0,8-1 м і шириною 0,4-0,5 м, в яку будуть відводитися з обох точок зливні труби. Траншею необхідно засипати керамзитом і накрити поліуретаном, після чого засипати інше землею. Таким чином, ви отримаєте засипний фільтр з відведенням води в землю.

Водонагрівач на кухні

Для цих цілей можна використовувати бак, виготовлений з нержавіючої сталі. Достатнім буде обсяг 45-50 л. Холодна вода вводиться в бойлер через верх і регулюється запірним вентилем, щоб воду з системи не потрібно було зливати при ремонті котла.

На вводі в котел встановлюють поплавковий клапан для автоматичного наповнення. Вода з бачка буде надходити на дно бойлера по спеціальній трубці, де стоїть ТЕН для обігріву (потужність 1 кВт). В дні котла повинна бути вмонтована труба, з'єднується зі змішувачем за допомогою вентиля.

Нагрів води для ванної кімнати


Як водогрійної колонки можна використовувати бочку з нержавіючої сталі на 100 л, ТЕН (потужність 2 кВт), три кульових вентиля, душ-гусак, кульовий кран, душову головку, яка має гнучкий пластиковий шланг, трохи фітингів і кілька обрізків з оцинкованих труб (1/2" в діаметрі).

До зібраної колонці підключають полотенцесушитель, який збирають з фітингів і труб. Він закріплюється на стіні за допомогою кронштейнів. Приблизний час нагріву води в такий колонці становить 4 години (до 80 градусів).

Статті за темою
 • Вибираємо водяний насос
 • Гаряча вода на дачі
 • Як пробурити і облаштувати свердловину на дачній ділянці?
 • Полив у теплиці своїми руками: як зробити крапельний полив?
 • Пристрій річного водопроводу на дачі
 • Як провести воду в приватний будинок?
 • Як вибрати і встановити насосну станцію для водопостачання дачі?
 • Як зробити водопровід на дачі своїми руками: пристрій і рекомендації по монтажу
 • Як організувати безперебійну подачу води на дачі: пристрій водопостачання своїми руками
 • Насосна станція: схеми підключення і порядок установки своїми руками
 • Особливості пристрою водопостачання заміського дачного будинку з колодязя
 • Облаштування свердловини на воду: правила монтажу обладнання
 • Вода в будинок зі свердловини: як зробити скважинную систему водопостачання?
 • Водопровід на дачі з колодязя - загальні рекомендації по влаштуванню
 • Водопровід на дачі своїми руками: постійний і літній варіанти
 • Насос для поливу з бочки. Як організувати полив з бочки насосом
 • Крапельний полив на дачі
 • Який насос вибрати для поливу городу? -
 • Вибираємо систему крапельного поливу. Що підійде більше автомат або напівавтомат? -
 • Вибираємо заглибні насоси для колодязів
 • Автоматична система поливу gardena своїми руками
 • Проста каналізація на дачі

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » Монтаж водопроводу на дачі своїми руками