Як вибрати насос для поливу городу залежно від джерела води

Щоб дачні грядки виправдали страждання своїх господарів, які все літо проводять в турботах про майбутній врожай, необхідно налагодити стабільний полив. Правда, в дощові роки погода в чому допомагає городникам, але в спеку доводиться з ранку або ввечері бігати з лійками, відрами, щоб «напоїти» посадки. І все тому, що дачні ділянки як і раніше позбавлені центрального водопроводу, і доводиться викручуватися самотужки. Але все ж є спосіб полегшити полив, позбавивши господарів від важких відер, що пізніше відгукнуться болями в хребті. Потрібно лише зайти в магазин, де продаються насоси для поливу городу, і підшукати підходящу систему.

Зміст

Звідки братимемо воду?

Насамперед визначтеся, звідки ви берете воду для поливу. З точки зору рослин вода повинна бути відстояною і теплою. Чистота ж особливої ??ролі не грає. Головне – щоб не було ніяких хімікатів або інший «отрути». Найкраще джерело – це, природно, дощова вода, яку господарі збирають в бочки, тазики та іншу начиння, встановлюючи її під водостоками. Якщо ж на дачі викопаний колодязь або пробурена свердловина, то воду беруть звідти. Правда, городнім рослинам не дуже подобається «холодний душ», який викликає гниття коренів, але можна спочатку заповнювати водою ємності, а після її прогріву під сонцем, починати полив.

Ще один непоганий джерело – домашній ставок, басейн чи водойму. У кожному з них воду треба періодично оновлювати, так що дачники отримують подвійну користь: поллють город і прочистять водне спорудження. Правда, басейни стануть в нагоді, тільки якщо ви не застосовуєте для їх чистки та дезінфекції хімічні засоби. Деякі дачники, яким пощастило мати ділянку біля природної водойми (річки, озера), носять воду звідти. Виходячи з того, який з перерахованих вище джерел поставляє вам воду, вибирають насоси для поливу дачних ділянок.

Підбираємо насос до джерела води

Для городніх цілей можна використовувати чотири типи водяних насосів: бочкові, поверхневі, заглибні та дренажні.

Полив з ємностей: бочковий насос

Простим в монтажі і зручним у використанні вважається бочковий варіант. Він створювався спеціально для перекачування води з накопичувальних резервуарів, типу бочок, еврокубів і пр.

Бочковим насосом можна качати воду з ємностей до 1,2 м. Глибиною – фото

Бочковим насосом можна качати воду з ємностей до 1,2 м. Глибиною

Вага у таких систем не більше 4-х кг, тому з ним можна ходити по всій ділянці, встановлюючи почергово на ємності, які розставили для збору опадів. Найчастіше насос для поливу з бочки розрахований на резервуар глибиною до 1,2 м. Його закріплюють на краї ємності, включають в електричну мережу і починають полив. На насосі є регулятор тиску, за допомогою якого ви можете встановлювати більший або менший напір, фільтр, що затримує сміття, і шланг.

Великим плюсом бочкових насосів вважається низький рівень шуму. При виборі цієї моделі треба звертати увагу, на який обсяг ємності вона розрахована, скільки здатна перекачати води за годину. Найнадійнішими вважаються насоси з двоступінчатими механізмами. У них і продуктивність вище, і термін служби довше. Так що дачникам, у яких під город і квітник відведена велика площа, варто звернути увагу саме на потужні системи.

Бочковий насос для поливу – фото

Легкий бочковий насос можна переносити в будь-яке місце ділянки

Бочкові насоси зручні й тим, що воду можна розбавляти всілякими добривами і поливати город вже готовими розчинами.

Поверхневі насоси: «дружать» з водоймами і неглибокими колодязями

Якщо основним джерелом води є природний або штучний водойму, а також ставок, басейн чи неглибокий колодязь, то слід купувати поверхневий насос. Він розрахований на закачування води з глибин до 10 метрів.

Поверхневий насос – фото

Поверхневі насоси для зменшення вібрації ставлять на прогумовані килимки

Ставиться такий агрегат, як правило, на землі, а закачка проводиться за допомогою спеціального водозабірного шланга, який опускають в джерело. З іншого боку під'єднується металева труба. Використовувати для виведення рідини на поверхню гумові шланги не рекомендується, тому що агрегат качає воду шляхом всмоктування. Від цього всередині шланга може утворитися розріджене повітря. В результаті стінки стиснуться, і не дадуть водяному потоку нормально рухатися вгору. Такі системи популярні за простоту монтажу: треба тільки поставити агрегат на рівну суху поверхню і під'єднати шланги. Цікаво, що такі насоси можуть видавати потужний струмінь на рівень 30-50 метрів, так що з одного місця можна полити більшу частину грядок.

Ложка дьогтю! Поверхневі агрегати дуже шумлять, тому їх ховають в госпбудівлі, щоб хоч якось позбутися «гарчання». Можна також знизити рівень шуму, поставивши систему на прогумований килимок, що пригнічує вібрацію.

Погружной насос: в силах дістати воду зі свердловини

Занурювальні насоси в городніх цілях використовують нечасто, але якщо на дачі пробита свердловина або в колодязі рівень води знаходиться нижче 10 метрів, то без них не обійтися. Їх опускають нижче рівня води в джерело, а на поверхню рідина потрапляє через звичайні шланги. Важливим показником заглибних систем виступає висота, на яку вони здатні підняти водяний потік. Якщо свердловина неглибока, то проста модель, розрахована на 40 метрів висоти, превосходно впорається з підйомом рідини. Для великих глибин треба шукати моделі, які здатні виштовхнути струмінь на 80 метрів.

Погружной насос – фото

Занурювальні насоси складні в монтажі, тому в поливах використовуються рідко

З мінусів можна назвати складність установки і обслуговування, яку повинні здійснювати тільки професіонали, а також необхідність прибирати на зиму, якщо в цей період система використовуватися не буде. А демонтаж теж вимагає запрошення фахівців. Занурювальні насоси існують у двох варіантах: вібраційні і відцентрові. У вібраційних ціна нижча, але вони бояться попадання в мул. Відцентрові піднімають воду за рахунок роботи лопатей і коліс з такою силою, що брудна вода їх не лякає. Але вартість їх вище в рази.

Брудний ставок або болото: на допомогу поспішає дренажний насос

Дренажні насоси випускаються з іншими цілями: вони відкачують затоплення приміщення і вигрібні ями. Так що ніякої сміття і тверді частинки їм не страшні. Для зрошення грядок цілком підійде система з подрібнювачем для відкачування холодних стоків. Якщо всередину потраплять мул, листя та інше сміття, подрібнювач їх порозсікають на дрібні шматочки і видасть разом з водою на город. Для дуже брудних природних водойм – це оптимальний варіант, тому що інші моделі будуть забиватися великими твердими частинками. До речі, перемелюючи мул і дрібних мешканців водойми, такий насос забезпечить землю додатковим натуральним добривом.

Дренажний насос – фото

Дренажні насоси підходять дачникам, які користуються водою з водойм

Автоматичні насоси для поливу з таймерами

Господарям, яким немає часу займатися багатогодинними поливами, є сенс придбати насос для крапельного поливу. Такі системи забезпечені реле тиску, манометром і гідроакумулятором. Ці механізми працюють в установленому людиною режимі автоматично. Для краплинного поливу потрібно виставити мінімальний рівень тиску, і тоді вода буде текти повільною цівкою. В таких системах існує як ручне, так і автоматичне керування, здійснюване таймером.

Автоматична система – фото

Автоматична система дозволяє виставити режим, потрібний для крапельного поливу

При виборі конкретного варіанту насоса звертайте увагу, на яку воду він розрахований. Так, агрегати для поливу можна використовувати тільки для колодязів, свердловин і ємкостей, тому що будь дрібне сміття буде забивати систему і швидко виведе з ладу. Інші джерела (водойми, басейни, ставки та ін.) Вимагають дренажного, а то і фекального насоса, в залежності від ступеня забрудненості води.

Статті за темою
 • Вибираємо водяний насос
 • Полив у теплиці своїми руками: як зробити крапельний полив?
 • Як вибрати і встановити насосну станцію для водопостачання дачі?
 • Занурювальні водяні насоси для дачі: як вибрати і самостійно встановити
 • Види та особливості різноманітних систем поливу городу
 • Насоси для колодязів: як вибрати і встановити занурювальний і поверхневий колодязний насос
 • Вибираємо водяний насос для автономного водопостачання дачі і заміського будинку
 • Насоси для свердловин: як правильно вибрати і встановити водяний насос в свердловину
 • Вибираємо дачний насос для відкачування води: яке устаткування краще придбати?
 • Вибираємо мотопомпу для поливу городу: види агрегатів +
 • Насоси для фонтану і водоспаду: правила підбору агрегату
 • Як підібрати насос для свердловини: розрахунок параметрів і види агрегатів
 • Як вибрати насос для басейну: правила підбору і класифікація
 • Автоматичний полив газону своїми руками
 • Система поливу на дачі
 • Система крапельного поливу для теплиць
 • Насос для поливу з бочки. Як організувати полив з бочки насосом
 • Який насос вибрати для поливу городу? -
 • Вибираємо заглибні насоси для колодязів
 • Автоматична система поливу gardena своїми руками
 • Як вибрати дренажний насос для відкачування брудної води
 • Системи поливу теплиць. Автоматичний полив в теплиці

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » Як вибрати насос для поливу городу залежно від джерела води