Насоси для фонтану і водоспаду: правила підбору агрегату

Дача для радянської людини завжди була джерелом натуральних вітамінів для всієї родини. Туди їздили «орати», а не відпочивати. Але сучасний дачник розглядає дачу як місце відпочинку, зняття робочих стресів, тому і ділянка оформляє відповідним чином: патіо, барбекю, квітники, басейни, ставки ... Водні споруди сприяють релаксації, і господарі намагаються створити хоча б один крихітний фонтанчик або водоспад для заспокоєння нервів. Але вода сама собою рухатися не буде. Її повинен хтось «ворушити». І цей «хтось» – насос. Щоб водна конструкція працювала без перебоїв, насос для фонтана або водоспаду повинен підбиратися грамотно, з урахуванням багатьох факторів. Розглянемо їх докладніше.

Зміст

Які типи насосів нам підходять?

Для створення фонтанів або водоспадів придатні обидва типи існуючих водних насосів: і занурені, і поверхневі. Їх вибирають виходячи з конструкції і розмірів майбутнього водного споруди. Занурювальні системи ховають під воду, тому вони абсолютно непомітні, а поверхневі залишаються зовні водойми. Встановити погружной насос для фонтану легше, ніж поверхневий, але обслуговувати важче, бо треба пірнути майже на дно, щоб його дістати.

Установка насосів – фото

Поверхневі насоси складніше встановлювати, але легше обслуговувати, тому що вони знаходяться на землі

Правила підбору погружной моделі

Особливості моделей для фонтанів

Дачникам простіше купити в магазині цілий комплект обладнання для фонтану. У нього входять: погружной насос, регулятор, яким задають силу потоку води, розпилювач і головка фонтану. Інструкція підкаже, якої висоти може досягти струмінь у водному споруді.

Якщо ж купувати насос окремо, то спочатку треба визначитися, яким ви бачите свій фонтан, а точніше – його висоту. Так, щоб струмінь піднялася на 1,2 м., Необхідно купити агрегат, здатний перекачувати на годину до 800 літрів. Півтораметровому фонтану буде потрібно насос, який видає за годину близько 3 тисяч літрів. При цьому враховуйте, що оптимальним для роботи механізму вважається підйом води на висоту, складову 1/3 від ширини басейну або ставка. Зорієнтуватися в потужності ви можете з наведеної нижче таблички.

Таблиця підбору потужності насоса до фонтану – фото

Дані таблиці тільки орієнтовні, тому що насоси різних виробників можуть видавати одну і ту ж саму продуктивність при різних потужностях

Насоси малої потужності в більшості низьковольтні. Так що для функціонування маленького фонтана знадобиться напруга в 24 В.

Враховуйте, що на продуктивність агрегату впливатимуть і перетину шлангів і труб. Чим вони менші, тим слабкіше буде на виході водяний струмінь. Тому ставте труби в півдюйма для слабкої по потужності системи і в один дюйм – для насоса з високою продуктивністю.

Схема підключення погружного насоса – фото

Занурювальні насоси треба ставити на тверду основу, щоб уникнути замулювання системи

Встановлюють заглибні насоси практично на дно, але не на землю (якщо це ставок), а на цегельний постамент, який треба створити ще до заповнення чаші водою. Корпус занурюють повністю. Струмінь фонтана буде викидатися прямо над агрегатом, а якщо підключити шланг, то і в іншій частині водойми. Зручніше купувати систему відразу з трійником. Можливо, ви надалі захочете підключити до насоса ще й водоспад. Але навіть якщо він в подальші плани не входить, трійник знадобиться для відкачування води при чищенні чаші.

Щоб водяний насос для фонтану служив довго, його на зиму дістають, вичищають і кладуть в сухе приміщення.

Підбір агрегату для водоспаду

Для водоспадних конструкцій в басейні підійде звичайний водяний насос, про який говорилося вище. Але для ставків і штучних водойм краще купувати агрегати, здатні перекачувати брудну воду. Тоді частинки грунту і сміття, неминуче потрапляють з потоком води, що не виведуть з ладу фільтр, а то і весь механізм. Якщо ж у вас стоїть насос на чисту воду, то обов'язково перед патрубком входу води встановіть фільтр.

На вибір потужності впливатиме висота водоспаду і ширина водного потоку. Чим ці параметри більше, тим могутніше повинна бути система. Вибрати відповідні параметри можна за наступним табличці:

Підбір насоса до водоспаду – фото

При виборі продуктивності насоса також треба враховувати втрату напору води при фільтрації і проходженні шлангів

Коли використовувати поверхневий насос?

Поверхневі насоси для фонтанів і водоспадів вибирають в тому випадку, якщо задумані високі і складні конструкції або ці водні споруди треба підключити до одного насосу. В принципі, поверхневі моделі зручніше заглибних, тому що їх простіше обслуговувати. Але під відкритим небом механізм залишати не можна, а значить, треба монтувати для нього спеціальний ящик, який захистить насос і не буде виглядати безглуздо на тлі загального ландшафту. До того ж, такі агрегати при роботі шумлять, а якщо їх запроторити в контейнер, то гарчання практично не буде чутно.

Ставлять поверхневі насоси якнайближче до водойми, бо труби, шланги та різні насадки потужність системи знижують.

Поверхневий насос – фото

Поверхневі насоси ставляться поблизу водойм, тому їх треба задекорувати під загальний ландшафт

Схема підключення насоса одночасно на фонтан і водоспад – фото

Якщо насос буде одночасно запускати фонтан і водоспад, він повинен видавати два різних тиску

Слід пам'ятати, що насоси для водоспадів мають видавати великий обсяг і низький тиск, а для фонтанів – малий обсяг і високий тиск. І якщо планується закачувати однієї помпою обидва водних споруди, то перед покупкою уточніть, чи здатний цей насос одночасно давати два різних тиску та об'єму.

Деякі умільці конструюють саморобний насос для фонтана. Це, звичайно, корисне заняття, але якщо ви – непрофесійний електрик, то пам'ятайте: вода і електрика в парі небезпечні для життя. Звичайно, нізковольного варіанти тільки пощіплют при порушенні ізоляції, але якщо живити від 220 В, то перед монтажем варто запросити професіонала для перевірки. Краще перестрахуватися, ніж ризикувати здоров'ям своєї родини.

Статті за темою
 • Фонтан створить у вас вдома або в саду неповторну атмосферу затишку
 • Вибираємо водяний насос
 • Фонтан на дачі своїми руками
 • Як вибрати і встановити насосну станцію для водопостачання дачі?
 • Як очистити воду для купання: вибираємо спосіб фільтрації відкритого басейну
 • Створюємо водоспад на дачі своїми руками з нуля: покрокове керівництво
 • Як змайструвати садовий фонтан на дачі своїми руками
 • Занурювальні водяні насоси для дачі: як вибрати і самостійно встановити
 • Насоси для колодязів: як вибрати і встановити занурювальний і поверхневий колодязний насос
 • Вибираємо водяний насос для автономного водопостачання дачі і заміського будинку
 • Насоси для свердловин: як правильно вибрати і встановити водяний насос в свердловину
 • Як вибрати насос для поливу городу залежно від джерела води
 • Вибираємо дачний насос для відкачування води: яке устаткування краще придбати?
 • Як підібрати насос для свердловини: розрахунок параметрів і види агрегатів
 • Як вибрати насос для басейну: правила підбору і класифікація
 • Насос для поливу з бочки. Як організувати полив з бочки насосом
 • Який насос вибрати для поливу городу? -
 • Вибираємо заглибні насоси для колодязів
 • Як вибрати дренажний насос для відкачування брудної води
 • Садові фонтани для дачі з полистоуна
 • Міні фонтани для саду
 • Як побудувати садовий фонтан своїми руками на дачі

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » » Насоси для фонтану і водоспаду: правила підбору агрегату