Необхідність чистки колодязів та основні етапи проведення заходу

Фото - очищення колодязяЧистка колодязів своїми руками - заняття цілком здійсненне. Якщо довірити цей захід професіоналам, то вони в більшості своїй працюють швидко та якісно. Проте чистити і ремонтувати шахту колодязя, особливо при наявності необхідного обладнання, досить не складно. Головне - детально вивчити процес, знайти напарника, який буде страхувати під час знаходження внизу.

Зміст

Відео-розповідь про очищення колодязя ^

Які фактори викликають помутніння і зникнення води в колодязі ^

Фахівці рекомендують проводити механічну чистку в середньому один раз в 2 - 3 роки. Це дозволить довго зберігати чистоту води. Дуже необхідна ця процедура при погіршення органолептичних якостей рідини, її помутнінні. Факторів, що викликають подібні неприємності, досить багато:

 • нагромадження вапняних відкладень, механічних часток, бактерій, які можуть перекрити доступ воді;
 • наявність тріщин в шахті колодязя, зміщення бетонних кілець, які є причиною проникнення поверхневої води з можливим високим вмістом солей, нітратів, бактерій;
 • потрапляння тварини, яка гине і починає розкладатися в колодязі. Дана проблема потребує додаткової дезінфекції з використанням агресивних хімічних засобів;
 • руйнування або відсутність глиняного замка, що запобігає попадання поверхневих вод.

Ще однією частою причиною для чищення і ремонту стає зниження водоносного горизонту. Вода в такому разі зникає або не встигає наповнюватися протягом дня. Дану проблему вирішують, поглиблюючи колодязь на 1 - 2 кільця. При цьому діаметр поглиблення може бути таким же при наявності піщаних грунтів, а також у разі, коли колодязь виритий не дуже давно - або менше - якщо грунти глинисті або колодязь старий.

Фото - вода в колодязі

Прозора і чиста вода є результатом проведення заходів з очищення та ремонту колодязя

Хорошим часом для проведення даного заходу є зима чи пізня осінь, коли ґрунтові води знаходяться у відносно спокійному стані.

Етапи процесу очищення колодязя ^

Процес очищення колодязя включає кілька основних етапів:

 • Викачування води з використанням вібраційного, дренажного насоса або за допомогою відер. Другий метод займе досить тривалий час;

Фото - чистимо колодязь

Вибір каламутної води можна проводити, використовуючи відра або дренажний насос

 • Очищення внутрішніх стін від неприємно пахне слизу чорного кольору. Для проведення даної процедури спускаються в шахту колодязя і механічно зчищають освіти, використовуючи металеві щітки. Чудово, якщо є спеціальний миючий апарат Karcher або його аналог, використовуючи який можна швидко розмити цей шар слизу потужним струменем звичайної води без використання хімікатів. Спускатися в шахту необхідно акуратно, використовуючи мотузку, прив'язану до запобіжного поясу або драбину. При цьому важливо, щоб зверху проводилася страховка людини, який спустився в колодязь;

Фото - очищення стінок колодязя

Чистка та дезінфекція стінок колодязя

 • Очищення дна від накопиченого мулу. Досить ефективно проводять цю процедуру кілька людей, один з яких навантажує донні відклади, а інший за допомогою ворота піднімає їх нагору. Може бути проведена чистка колодязя насосом з нижнім типом паркану, використовують «Малюк» або «Струмочок». Важливо через кожні 20 хвилин вимикати насос і дати йому час на охолодження;
 • Очищення фільтра відбувається шляхом заміни або ретельної промивки шару каменів: щебеню, гравію. Потім їх укладають на місце. У випадку розташованого поблизу пливуна додатково перед фільтром кладуть тонкий плоский камінь, який стримує пісок, пропускаючи надходить в колодязь воду;
 • Проведення ремонтних робіт-

  Фото - як поглибити колодязь

  Поглибити колодязь можна, додавши пару кілець. Діаметр поглиблення залежить від типу грунту і віку колодязя

 • Дезінфекція.

Проведення ремонтних робіт під час чищення колодязя ^

Чистка та ремонт колодязів є доповнюючими один одного процедурами. Як правило, під час чищення колодязя виявляються деформації, які потребують проведення ремонтних робіт. Тріщини, що утворилися між кільцями бетонної шахти необхідно усувати, при цьому тактика дій буде залежати від того, течуть шви чи ні. Не протікають тріщини ізолюють звичайним цементом. Поточні шви - гидропломбой, застывающей за 1 хвилину. Досягти ізоляції останнього типу тріщин з використанням цементу і рідкого скла складно, оскільки суміш може досить швидко вивалитися. Буває, присутні шви, поточні чистою водою. Їх можна не чіпати, оскільки через них додатково прибуває рідина в колодязь.

У разі зміщення кілець в сторони або їх розбіжності використовують кріплення на металеві пластини і болти. Їх вирівнювання за допомогою домкрата може не дати очікуваного результату, оскільки з часом можливо повторне розбіжність кілець.

Уникнути проникнення поверхневих вод у колодязь допомагає спорудження глиняного замка, який представляє собою заповнену глиною траншею глибиною 1 - 2 метри і шириною близько 0,5 метра. Формують даний елемент так, щоб він утворював нахил у протилежний від стін бік. Глина перешкоджає просочуванню та потраплянню рідини в тріщини між стиками бетонних кілець.

Фото - захист колодязя

Пристрій глиняного замка перешкоджає просочуванню та потраплянню рідини в тріщини між стиками бетонних кілець

Ремонтуючи дерев'яні колодязі, передусім замінюють сгнивающие колоди в зрубі. При необхідності встановлюють бетонні кільця, що позитивно позначається на терміні служби колодязя.

Дезінфекція та поліпшення якості води за допомогою шунгита ^

Дезінфекцію колодязя необхідна у випадку загибелі тварини у шахті. Часто з цією метою використовують хлорне вапно. Спочатку наносять на стіни розчин з 10 - 20 мг на 1л води. Чекають природного наповнення колодязя водою і вливають туди, перемішуючи шостому, ще більш концентрований розчин (200 мл хлорного вапна на 1 л рідини). Через 10 - 12 годин додають нову порцію складу і вичікують кілька годин. Після цього весь вміст викачується. Згодом необхідно утриматися на тиждень від використання в харчових цілях води з колодязя. Якщо ж такої можливості немає, то необхідно проводити обов'язкове кип'ятіння.

Варто санітарно обробляти 3% розчином хлору пару верхніх кілець, будиночок зсередини, які є улюбленим місцем проживання павуків, комарів. Таку процедуру слід проводити кожну весну після танення снігу.

Воду з колодязя слід періодично здавати на аналіз в санітарно-епідеміологічну службу. Погані результати експертизи також є показанням до проведення процедури очищення з дезінфекцією.

Фото - очищення води шунгита

Шунгіт відмінно очищає воду та його варто покласти в фільтр

Покращити якість води можна, влаштувавши в системі фільтрації п'яти сантиметровий шар шунгита, який представляє собою окам'яніла нафту або аморфний вуглець. Він очищає рідина від важких металів і шкідливих домішок. Вважається, що через пару тижнів використання, вода набуває м'який смак і чудовий мінеральний склад.

Не варто додавати деревне вугілля до фільтру колодязя, оскільки він має звичай спливати в процесі експлуатації.

Дотримання техніки безпеки при роботі в шахті колодязя ^

Читка колодязя - досить відповідальна справа, яка передбачає наявність певних знань. Важливо перевіряти загазованість шахти, в якій можуть міститися: метан, пари бензину, ефіру. Сучасні правила техніки безпеки наказують визначати їх наявність газоаналізаторами. При виявленні газ видаляють, нагнітаючи повітря вентилятором або заповнюючи криниця водою з подальшим її відкачуванням. Дані речовини утворюються внаслідок загнивання залишків рослин та інших органічних речовин.

Фото - безпечне виконання робіт

Не можна переоцінити правила техніки безпеки. Перед спуском необхідно перевірити наявність газу, який часто є причиною летальних випадків при роботах в шахті колодязя

Використовуючи пристосування для чищення колодязя, наприклад, насос або миючий агрегат Karcher, значно скорочують час на проведення цього заходу. Працівники спеціалізованих фірм можуть очистити шахту, замінити фільтр, закрити стики кілець і т. д. в середньому за п'ять годин. Працюючи самостійно, це час, як правило, збільшитися внаслідок відсутності необхідної техніки, кваліфікації. Тим не менш, очищення колодязя цілком може бути організована своїми силами.

Під час проведення робіт у шахті необхідно підтримувати стабільну відкачування води, яка може прибувати кілька разів. Для цих цілей використовують насоси або вичерпують рідину за допомогою відра.

Фото - чистимо колодязь

Очищений колодязь порадує кришталево чистою водою

Тривале використання колодязя не можливе без проведення періодичної чистки та ремонту шахти. Всі роботи необхідно виконувати обережно, не піддаючи своє життя небезпеці. Причин для проведення даних заходів є досить багато, але основною є - помутніння води або повне її зникнення. Фахівці рекомендують чистити колодязь в якості профілактики, щоб вода залишалася довгі роки смачною і прозорою.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Як зробити колодязь на дачі своїми руками
 • Чистка колодязя на дачі
 • Де і як викопати колодязь на дачі?
 • Як провести воду в приватний будинок?
 • Чистка басейну: гарантія безпечного і здорового відпочинку
 • Поганий аналіз води з колодязя: причини та способи очищення
 • Як знайти воду для колодязя: пошук місця з цілющою вологою
 • Насоси для колодязів: як вибрати і встановити занурювальний і поверхневий колодязний насос
 • Чистка та ремонт колодязя: проводимо профілактику своїми руками
 • Що краще - свердловина або колодязь: увага на плюси і мінуси
 • Чистка питного колодязя: огляд кращих зарекомендували себе методів
 • Правила очищення та дезінфекції води в колодязі: усуваємо муть і бактерії
 • Оформлення колодязя на дачі: шість незвичайних дизайнерських ідей
 • Особливості пристрою водопостачання заміського дачного будинку з колодязя
 • Як зробити кришку для колодязя: огляд 3-х варіантів конструювання
 • Як зробити колодязь своїми руками - покроковий приклад зведення
 • Як найлегше викопати колодязь: порівняльний огляд способів копки
 • Абиссинский колодязь: пристрій свердловини голки своїми руками
 • Який насос вибрати для поливу городу? -
 • Вибираємо заглибні насоси для колодязів
 • Як правильно копати колодязь на дачі вручну своїми руками
 • Декоративні колодязі для дачі
 • » » » Необхідність чистки колодязів та основні етапи проведення заходу