Де і як викопати колодязь на дачі?

Водопостачання на дачі - обов'язкова умова, адже без води не можна не тільки виростити городні та садові рослини, але і прожити без неї неможливо.

Хтось організовує свердловину, а є люди, які б хотіли мати колодязь.

І вони мають повне право на це, адже в результаті отримають не тільки джерело води, але і красива споруда.

Один з цікавлять нас питань - це копка колодязя на дачі, вартість таких робіт, можливість зробити все своїми руками.

Ми постараємося доступно розповісти про найважливіші моменти, відповісти на всі питання, пов'язані з пристроєм колодязя на початкових етапах.

Скільки коштує викопати колодязь на дачі? Вибираємо місце для установки самостійно

На сьогоднішній день практично неможливо не знайти на ринку послуг фірму, яка могла б виконати потрібну для вас роботу. Як кажуть, були б гроші. Так і риття колодязів можна замовити у приватника. У що ж нам обійдеться така послуга?

Ви можете замовити фахівця, який вибере місце для колодязя, фірма також пропонує придбати залізобетонні кільця (зазвичай стандартні, зовнішній діаметр 1,16 м, висота кільця 0,8-0,9 м). Таким чином, з матеріалами фірми копка за одне кільце (з першого по десяте) обійдеться від 4200 руб.

Якщо ж матеріали ваші, то тільки за роботу ви заплатите приблизно 2000 руб. за кільце з 1-го по 10-е, наступні обійдуться дорожче. У вартість можна включити і супутні матеріали. Вона становить близько 1000 руб. на весь колодязь. Також ви можете замовити і установку будиночка, ціна якого приблизно від 5000 руб.

У підсумку при бажанні та наявності необхідної суми вам викопають і оформлять колодязь під ключ. Якщо ж для вас це дорого, і ви хотіли б заощадити, то все можна зробити вручну. І перший етап - це визначення відповідного місця для колодязя.

Якщо подумати логічно, то колодязь повинен бути там, де проходять підземні води, інакше в ньому ніколи не буде води. Щоб напевно визначити, де копати криницю, найкраще звернутися до фахівця, який володіє спеціальними гідрологічними картами вашій місцевості. Адже самостійно виявити і визначити тип підземних вод, глибину їх залягання, якість води та інші важливі показники практично не можливо.

Можна звичайно зробити пробне буріння свердловини на воду. Але в підсумку ви витратите багато часу, грошей і сил. Таке дозволити собі зможе не кожен.

Ще один простий спосіб - Це розташувати колодязь недалеко від вже побудованого, наприклад від сусідського. Ні в якому разі не орієнтуйтеся на народні прикмети, в більшості випадків ця затія провалюється, а ви даремно витратите сили і час.

Так як вода з колодязя буде використовуватися в домашньому господарстві, і ви будете безпосередньо вживати її, вона повинна бути чистою та безпечною для здоров'я.

Тому вибираючи місце треба дотримуватися деяких правил:

 • не можна розташовувати на березі річок, озер, водойм та інших великих водних об'єктів-
 • колодязь повинен бути по можливості на відстані не менше 30 м від лазні, вигрібної ями, сараю, де утримують тварин, та інших споруд, які можуть стати джерелом забруднень підземних вод.

Як викопати колодязь своїми руками?

Щоб побудувати шахтний колодязь треба дотримуватися певну технологію, яка не повинні представляти для вас великих труднощів.

Якщо розглядати конструкцію зверху вниз в розрізі, то колодязь складається з:

 • оголовка - верхня надземна частина-
 • шахти - стовбур колодца-
 • водоприймач - нижня частина шахти з водою.

Внизу треба влаштувати донний фільтр, що складається з щебеню або гравію в три шари - нижній товщиною 10 см (дрібна фракція), середній 15 см (фракції в 7 разів крупніше) і верхній тієї ж товщини з фракціями ще більшими.

Саму шахту можна зробити з дерева, цегли, каменю (природного), бетону. Ми більш детально розглянемо останній варіант з бетонних кілець, як самий довговічний і простий, що відповідає всім санітарним нормам.

Вам буде потрібно заздалегідь купити потрібні матеріали, а саме бетонні кільця, пісок і щебінь для пристрою фільтра, скоби для скріплення кілець між собою, а також рідке скло і цемент для закладення швів між кільцями.

Копати доведеться на глибину, яка в середньому становить 10-20 м, тобто до води. Все залежить від глибини залягання грунтових вод. Причому коли вже дійшли до води, необхідно ще заглибитися на 1-1,5 м. Це потрібно для того, щоб утворився запас води, якщо буде її велика витрата. А для того, щоб вода не заважала вам копати, на дно потрібно встановити дренажний насос, який буде її відкачувати.

Коли шахта розкопана, можна приступати до облаштування колодязя, а саме до встановлення бетонних кілець. Їх ставлять один на одного (шпилька в паз), скріплюють між собою скобами, а стики замазують розчином.

Варто розуміти, що можна спочатку викопати шахту, а потім встановити кільця, тільки якщо грунтів не буде обвалюватися. Якщо ж ґрунти сипучі, краще зробити наступним чином: встановлюєте кільце, копаєте всередині нього, і під власною вагою воно буде опускатися. Таким чином, ви відразу ж виключіть осипання ґрунту, який буде стримуватися зовнішніми стінками кілець, а також забезпечите працюють в шахті людей, тобто себе.

Використовуючи технологію поступового нарощування кілець, ви дійдете до водоносного горизонту. Цей спосіб можна використовувати для всіх видів грунтів, він також є найбільш зручним і оптимальним.

Також варто знати, що якщо грунт м'який, його виймають від середини до країв, а якщо твердий, то навпаки. Стики бетонних кілець, які розташовані у воді, замазувати цементним розчином можна. Для цих цілей краще використовувати просмолену пеньку.

Як бачите, технологія копки колодязя не така й складна, головне в цій справі намагатися максимально зберігати строго вертикальну спрямованість шахти і надійно закладати стики між бетонними кільцями.

Невелике відео про копку колодязя:

Статті за темою
 • Як зробити колодязь на дачі своїми руками
 • Чистка колодязя на дачі
 • Як красиво оформити колодязь на дачі своїми руками?
 • Пристрій септика при високому рівні ґрунтових вод
 • Пристрій септика при високому рівні ґрунтових вод
 • Як провести воду в приватний будинок?
 • Як знайти воду для колодязя: пошук місця з цілющою вологою
 • Необхідність чистки колодязів та основні етапи проведення заходу
 • Робимо вигрібну яму на дачі своїми руками: особливості пристрою зливної ями і септика
 • Чистка та ремонт колодязя: проводимо профілактику своїми руками
 • Що краще - свердловина або колодязь: увага на плюси і мінуси
 • Чистка питного колодязя: огляд кращих зарекомендували себе методів
 • Правила очищення та дезінфекції води в колодязі: усуваємо муть і бактерії
 • Оформлення колодязя на дачі: шість незвичайних дизайнерських ідей
 • Особливості пристрою водопостачання заміського дачного будинку з колодязя
 • Як зробити колодязь своїми руками - покроковий приклад зведення
 • Як найлегше викопати колодязь: порівняльний огляд способів копки
 • Абиссинский колодязь: пристрій свердловини голки своїми руками
 • Який насос вибрати для поливу городу? -
 • Вибираємо заглибні насоси для колодязів
 • Як правильно копати колодязь на дачі вручну своїми руками
 • Декоративні колодязі для дачі

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » » Де і як викопати колодязь на дачі?