Оформлення колодязя на дачі: шість незвичайних дизайнерських ідей

На дачних ділянках, де центральний водопровід – велика рідкість, основним джерелом води є звичайний колодязь. А так як він зазвичай будується на увазі, стаючи помітним елементом в дачному ландшафті, то хочеться, щоб на загальному фоні будова виглядало гармонійно. Задекорувати і надати конструкції естетичний вид нескладно. Головне – визначитися зі стилем і матеріалами, тому що оформлення колодязя на дачі має відштовхуватися від дизайну решти будівель і самої ділянки.

Зміст

Які типи конструкцій колодязів бувають?

На російських дачах найчастіше зустрічається два типи колодязів: російська та шадуф.

Русский колодязь

Цей тип являє собою шахту, з якої воду піднімають на поверхню за допомогою зафіксованого на стовпах барабана. На ньому прив'язана ланцюг з відром, а збоку є ручка для накручування і розкручування ланцюга.

В російській колодязі воду з шахти дістають, намотуючи ланцюг на барабан – фото

В російській колодязі воду з шахти дістають, намотуючи ланцюг на барабан

Конструкція шадуф

Шадуф менш поширений тип колодязя, хоча в минулих століттях він був практично на кожному російською обійсті. Застосовується на дачах, де грунтові води знаходяться близько від землі. Являє собою неглибоку шахту, з якої воду дістають за допомогою журавля. Дуже рідко на дачах зустрічаються абиссинские колодязі.

В шадуф воду дістають за допомогою колодязного журавля – фото

В шадуф воду дістають за допомогою колодязного журавля

Дизайн колодязя в сільському стилі

Перед тим як оформити колодязь на дачі, прикиньте, з чим ви його будете комплектувати: з дизайном будинку або стилістикою ділянки. Буває, що дачу господарі вибудують дерев'яну, в російській стилі, а ландшафт створять в японському. В цьому випадку відштовхуйтесь від місцерозташування колодязя: якщо він близько до будинку – створюйте дизайн, схожий з основним будовою. Якщо захований в саду, то «вписуйте» його в загальну картинку ландшафту.

В сільських стилях традиційними матеріалами виступають дерево і камінь, тому логічно їх додати в оформлення колодязя. Так, оголовок (частина колодязя, яка знаходиться вище рівня землі) можна зробити з цільного колоди у вигляді навісу або будиночка. Для імітації зрубу добре підходить чотирикутна або шестикутна конструкція. В навісах дерев'яною може бути тільки нижня частина і стійки, а на дах краще використовувати матеріал, яким покрита дача.

Найчастіше дачі будують компактними, з цільного дерева або різних типів бруса – фото

Оголовок колодязя у вигляді зрубу найзручніше робити чотирикутної форми

Якщо дачний будиночок виконана у формі російського терема або хатинки з різьбленими віконницями, то криниці можна надати казковий вигляд, виконавши стійки з висохлих і очищених від кори стовбурів, а поруч на лавочці посадивши вирізаного з дерева кота, ведмедя і навіть Бабу-Ягу.

Декорування колодязя фігурами – фото

Фігури надають криниці загадковий вигляд, і їх можна не тільки ставити на оголовок, а й саджати біля споруди

Навколо оголовка можна викласти майданчик з кругляка і по колу посадити «сільські» квіти: петунії, чорнобривці, цинії.

Якщо дача побудована в стилі шале, то в обробці має бути більше каменю. В цьому випадку оголовок декорують круглим кругляком, заливаючи його по колу бетонним розчином.

Колодязь в стилі шале – фото

Для альпійського стилю шале характерні споруди в два яруси: нижній – з каменю, верхній – з дерева

Оформлення колодязя в східному (японсько-китайському) стилі

Східні стилі часто зустрічаються на дачних ділянках, тому що гармонія і мінімалізм ландшафтів дуже імпонують відпочинку на природі. Сад каменів, сухий струмок, фонтани і водоспади, китайські ліхтарики ... А чи є місце криниці в такому оточенні? Є, причому колодязь в східних культурах грає важливу роль зберігача енергетичного джерела, живить людської сили своєю чистотою та прозорістю.

Дракони і своєрідна дах – відмінні риси китайської культури – фото

Дракони і своєрідна дах – відмінні риси китайської культури

Японці дуже педантично ставляться до води, тому колодязь в японському стилі обов'язково передбачає навіс, що захищає живлющу вологу від пилу, листя і "поганого ока". У китайському стилі вітаються фігури міфічних істот, які охоронятимуть колодязь.

Матеріали у східних стилях – тільки натуральні: дерево, великі камені. Дах має своєрідну, задерту по краях форму і найчастіше отделивается м'якою черепицею, що повторює вигини покрівельної конструкції.

Японський колодязь – фото

Мінімалізм і присутність великих каменів – обов'язкові атрибути японського стилю

У оформлення дачного колодязя по-східному включайте і рослини. Вони повинні бути вічнозеленими і в більшості своїй хвойними. Дуже вдалий варіант – гірська сосна, ялівець, різні сорти туй.

Використання сучасних матеріалів в обробці

Якщо дача оформлена за допомогою сайдингу, декоративної штукатурки та інших сучасних матеріалів, то немає сенсу створювати старовинний колодязь, бо він не впишеться в загальний пейзаж. В цьому випадку внесіть сучасність і сюди, облицювавши бетонне кільце оголовка плиткою, а дах зробивши з аркуша полікарбонату. Стійки підійдуть залізні, з елементами ручного кування, а якщо немає поруч коваля, то можна викласти з червоної цегли.

Сучасний колодязь – фото

Дах з полікарбонату буде виглядати гармонійно на тлі козирка або навісу для автомобіля з такого ж матеріалу

Колодязі-образи для будь-яких ландшафтів

Дуже часто на дачах можна побачити колодязі-образи, які не мають яскраво вираженої стилістики, тому підходять до будь-яких ландшафтам.

Морський колодязь

Такий колодязь дуже доречний поруч з банькою. Основою для стійок і даху може бути дерево, але його треба оплести мотузками або тонким канатом. Оголовок виконують з дерева, яке штучно состарівают, щоб надати вигляду пошарпаних морями залишків корабля. Зверху по дошках прибивають якоря, фігури морських тварин, розвішують мушлі. Відро замінюють пивний бочкою, а ручку перетворюють на штурвал.

Форма пивної бочки – фото

Форма пивної бочки – вдалий варіант для колодязя, розташованого біля лазні

Колодязь-млин

Його роблять зазвичай дерев'яним, у формі вітряка з чотирма лопатями. Деякі умільці примудряються зробити лопаті рухомими при великому вітрі. Віконце всередину оголовка, де ховається відро, розташовують на задній стороні, а саму конструкцію повертають лопатями до центральної доріжці дачі.

Колодязь у формі млина – фото

Колодязь у формі млина зазвичай повертають лицьовою стороною до найбільш жвавій частині ділянки

Колодязь-будиночок

Форма мініатюрного будиночка, викладеного з каменю і покритого веселій яскравою черепицею, вдало виглядає в зоні барбекю. Вона доповнює композицію, створену грубкою, мангалом, тандир та іншими атрибутами гарного відпочинку. До того ж, зручно поруч з місцем готування мати питну воду.

Колодязь-будиночок – фото

Біля кам'яного колодязя-будиночка можна « поселити » веселих гномів

Розмірковуючи, як красиво оформити колодязь, не варто кидатися на пошуки дорогих матеріалів. Використовуйте те, що залишилося від основного будівництва.

 • Зберігся мішок цементу – оштукатурьте бетонне кільце і по сирому розчину виріжте цегляний узор. Коли все висохне – пофарбуйте червоно-коричневою фарбою, і у вас вийде середньовічний колодязь під старовину.
 • Залишилася керамічна плитка – розбийте її на шматочки і оформите по колу оголовка мозаїкою, а майданчик навколо колодязя – битою цеглою або плоским гострокутним каменем. Вийде цікава еклектика.

Якщо якась сторона колодязя у вас вийшла не надто вдало – прикрийте її квітучим чагарником або високорослими рослинами (каннами, плетуться трояндами та ін.). Не бійтеся фантазувати, адже кожен колодязь тим і гарний, що він індивідуальний.

Статті за темою
 • Як зробити колодязь на дачі своїми руками
 • Чистка колодязя на дачі
 • Де і як викопати колодязь на дачі?
 • Як красиво оформити колодязь на дачі своїми руками?
 • Як провести воду в приватний будинок?
 • Необхідність чистки колодязів та основні етапи проведення заходу
 • Декоративний колодязь - оригінальне і ефектне прикраса ділянки
 • Дизайнерські ідеї для сільського стилю: створюємо атмосферу сільської садиби
 • Теремок на дачі: як побудувати будиночок для колодязя своїми руками
 • Як самобутньо оформити колодязь на дачі: декоративне етно та контемп
 • Чистка та ремонт колодязя: проводимо профілактику своїми руками
 • Чистка питного колодязя: огляд кращих зарекомендували себе методів
 • Правила очищення та дезінфекції води в колодязі: усуваємо муть і бактерії
 • Як зробити кришку для колодязя: огляд 3-х варіантів конструювання
 • Як зробити колодязь своїми руками - покроковий приклад зведення
 • Декоративний дерев'яний колодязь своїми руками - будуємо разом!
 • Будиночок для колодязя своїми руками - розбір 3-х проектів забудови
 • Водопровід на дачі з колодязя - загальні рекомендації по влаштуванню
 • Який насос вибрати для поливу городу? -
 • Вибираємо заглибні насоси для колодязів
 • Як правильно копати колодязь на дачі вручну своїми руками
 • Декоративні колодязі для дачі

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » » Оформлення колодязя на дачі: шість незвичайних дизайнерських ідей