Як правильно копати колодязь на дачі вручну своїми руками

Не дивлячись на те, що водопровід проведено фактично на всіх дачних селищах, не кажучи вже про приватні садибах, люди все частіше замислюються про власний водопостачанні, яким споконвіку обдаровувала людини природа, співчутливо наповнюючи чистою водою колодязі у дворах. До того ж, якщо розібратися, як копати колодязь своїми руками, то можна самостійно, без допомоги фахівців обзавестися питною водою, яка скоріше всього і за якістю буде краще, ніж подається комунальними службами.

Як правильно копати колодязь, використовуючи всі необхідні знання, накопичені людьми за століття, ми роз'яснимо далі в статті. Отже, важливо знати, що земля несе в собі три водоносних шару, які використовуються людьми. Проте перший шар, так звана «верховодка» не дуже хороший за якістю, і може бути використаний, хіба що для поливу. Другий водоносний шар – грунтові води – і є те джерело, за допомогою якого сільські колодязі довгі роки служать водопостачанням. Зазвичай колодязі риють на глибину 10-15 метрів, максимум – 20.

Запаси грунтових вод, як і «верховодки» поповнюються сезонними дощами і таненням снігів, однак ця вода скупчується в більші обсяги і проходячи природну фільтрацію більш придатна для вживання людиною. Наступний водоносний шар містить найкращу за якістю артезіанську воду, але його глибина (від 50 м.) Зумовлює складність облаштування та утримання видобутку такої води. Тим більше що викопати колодязь для видобування артезіанської води вручну не представляється можливим – це справа техніки. А ми копаємо колодязь самі.

Красивий дачний колодязь

Отже, щоб почати копати колодязь, нам треба знати місце залягання грунтових вод. Тут існує безліч способів – від народних, до сучасних технічно підкріплених. Оскільки ми намагаємося зробити все своїми силами (викопати колодязь вручну) з найменшими витратами, було б дивно викликати на місце пошуку води геодезичну розвідувальну групу з апаратурою. До того ж, коли копалися перші колодязі, геодезії ще не існувало, тому звернемо уваги на народні методи пошуку води.

Напевно всім відомий метод «рамки». Раніше для цього використовувалися лози якого-небудь гнучкого рослини (верба, ліщина), у наш час використовують дротики, зігнуті буквою «Г». Вважається, що цим можуть займатися тільки певні люди, «які почувають енергії», але насправді воду «визначають» наші індикатори – «рамки», людина тільки утримує їх (НЕ міцно стискаючи в кулаках, розташованих перпендикулярно до поверхні землі, щоб вони могли обертатися) і переміщається по цікавить його території. У місці залягання грунтових вод зволікання будуть перетинатися у вигляді букви «Х».

Є ще спостереження, якими можна підкріпити показання «рамки». В таких місцях виростають вільха, верба, хвощ, кропива у великій кількості, а також мати-й-мачуха і осока. Навіть в суху погоду із заходом сонця можна побачити скопища комарів, але ніколи не побачиш мурашник. У місцях, придатних для копки колодязя вранці скупчується туман. Можна провести і такий експеримент – залишити в передбачуваному місці сіль на ніч (в суху погоду), якщо вранці вона буде твердою, значить місце знайдено правильно.

Безумовно, буде не зайвим поспілкуватися з сусідами, у яких є колодязі. При цьому можна дізнатися не тільки корисну інформацію про глибину існуючих поруч колодязів, якість води в них, але і як правильно копати колодязь вручну, адже можливо це вже робили до вас люди, що живуть по сусідству. Інформація, якою можуть поділитися люди, які отримали досвід, вельми цінна в наш час, тому не варто нехтувати нею. До того ж можна наочно побачити, як робочий колодязь «винесено» за межі джерел забруднення – від туалетів, вигрібних ям, зливних низовин – це важливо, якщо ви хочете отримати екологічно чисту питну воду.

Перед тим, як копати колодязь вручну, варто вивчити техніку безпеки цього процесу. Для початку, в подібних земляних роботах повинно брати участь мінімум дві людини – один копає, інший – виймає землю. Обов'язково: наявність робочої каски, для працюючого в ямі. (Нехтування цією умовою веде до трагічних наслідків). Перед початком робіт необхідно перевіряти кріплення відер і міцність мотузок. До того ж робота на глибині супроводжується зниженням температури, якщо копка колодязя відбувається в літню спеку, слід періодично підніматися на поверхню для відновлення температурного балансу, щоб не застудитися.

Колодязь із залізобетонних кілець

Встановлюється кільце в тому місці, де буде колодязь і виймається земля з його центру і під його стінами. Кільце поступово йде під грунт, на нього встановлюється таке кільце і скріплюється з попереднім металевими пластинами. Якщо грунт достатньо твердий зручніше вибирати землю спочатку з-під кільця, а потім з центру. Якщо грунт пухкий, зручніше, навпаки спочатку вибрати центр ями, а потім підкопати краю під кільцем.

У спорудженні колодязів існує окрема тема – «як копати колодязь в глині», об'єднує усіх, хто зіткнувся з цією напастю. Треба зауважити, що глина буває різна (біла, червона, чорна) і залягає вона на різній глибині, тому в одному випадку рішення приходить у вигляді певних незручностей під час копки і посиленому кріпленні бетонних кілець (щоб вони не розмикалися), а в іншому випадку доводиться зупиняти роботи і шукати нові шляхи здобуття водопостачання. Кожна ситуація розглядається індивідуально і відповісти узагальнено по цій темі не представляється можливим.

Статті за темою
 • Як зробити колодязь на дачі своїми руками
 • Чистка колодязя на дачі
 • Де і як викопати колодязь на дачі?
 • Пристрій септика при високому рівні ґрунтових вод
 • Пристрій септика при високому рівні ґрунтових вод
 • Як провести воду в приватний будинок?
 • Як знайти воду для колодязя: пошук місця з цілющою вологою
 • Необхідність чистки колодязів та основні етапи проведення заходу
 • Чистка та ремонт колодязя: проводимо профілактику своїми руками
 • Що краще - свердловина або колодязь: увага на плюси і мінуси
 • Правила очищення та дезінфекції води в колодязі: усуваємо муть і бактерії
 • Оформлення колодязя на дачі: шість незвичайних дизайнерських ідей
 • Як зробити колодязь своїми руками - покроковий приклад зведення
 • Як найлегше викопати колодязь: порівняльний огляд способів копки
 • Як знайти воду для колодязя: найпопулярніші методи пошуку жили
 • Як знайти воду для свердловини: розбираємо три ефективних способу пошуку
 • Водопровід на дачі з колодязя - загальні рекомендації по влаштуванню
 • Абиссинский колодязь: пристрій свердловини голки своїми руками
 • Коли копати картоплю
 • Який насос вибрати для поливу городу? -
 • Вибираємо заглибні насоси для колодязів
 • Декоративні колодязі для дачі

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » » Як правильно копати колодязь на дачі вручну своїми руками