Чистка колодязя на дачі

В основному проблему з водопостачанням на дачі вирішують за допомогою пристрою свердловини.

Але є і ті, хто воліють мати на ділянці колодязь. Як і за будь-яким іншим джерелом води за ним треба доглядати, адже чистота води - запорука хорошого здоров'я.

Тому чищення колодязя на дачі - важливий момент, якому треба приділити підвищену увагу.

Ми розповімо, як утримувати дану споруду в чистоті, освятимо питання догляду та проведення очищення своїми руками.

Виконуючи всі необхідні вимоги, ви завжди будете мати свіжу воду.

Частота проведення очищення колодязя. Вартість послуги у приватника

Всі ми розуміємо, що чистота колодязя залежить від того, наскільки грамотно він облаштований, а також від правильного догляду за ним.

Щоб проводити генеральне очищення рідше, потрібно дотримувати деякі правила:

1. Всі ми уявляємо собі колодязь, який зазвичай має круглу форму і відкритий зверху. Якщо залишити все як є, то в нього будуть потрапляти пил, листя та інше сміття, що призведе до миттєвого забруднення води. Саме просте і логічне рішення - закрити його. Найпростіше зробити кришку (дерев'яну або пластикову), але ми радимо спорудити повноцінний міні-будиночок, в межах якого буде колодязь.

2. Підходи до споруди повинні бути захищені від проникнення тварин, зокрема котів і собак. Їх шерсть також є джерелом забруднення. Для цього можна зробити огорожу.

3. Візьміть за правило хоча б один раз у рік озброївшись ліхтариком оглядати стінки колодязя. Для того щоб це зробити краще, опустіть потужний ліхтар на мотузці всередину шахти. Що дозволить побачити велику площу.

4. Також необхідно зробити так, щоб споруда була безпечним для дітей, обгородивши його.

5. Якщо ви виявили який-небудь предмет у воді, його потрібно дуже швидко витягти, а якщо це виявилося мертву тварину, то ви повинні провести очистку води з колодязя. Для цього вам знадобиться насос, щоб вичерпати всю воду, продезінфікувати шахту, а потім наповнити споруда чистою водою. Якщо вам знадобиться спуститися вниз, категорично забороняється робити це одному, обов'язково вас повинні страхувати зверху, щоб у разі чого допомогти вибратися.

Виконуючи всі вимоги щодо догляду, частота очищення складе приблизно раз на рік, а іноді й рідше. Варто розуміти, що в будь-якому випадку при експлуатації на стінках будуть накопичуватися різні речовини, бактерії. З-за сезонних коливань температур можуть з'явитися тріщини, бетонні кільця можуть зміститися, а в утворилися тріщини буде накопичуватися бруд.

Вода може стати каламутною і придбати неприємний запах. Через деякий час ці ознаки зникнуть, але це всього лише означає, що всі зважені частинки, тобто каламуть, осіли на дно. Ці та інші відхилення стануть причиною, по якій потрібно відразу ж провести очистку криниці води в ньому.

Ну і, крім того, велике значення має грамотна установка споруди спочатку, влаштування глиняного замка, укладання фільтра на дно і т. д.

Вам не обов'язково робити всі роботи по чищенню самому, адже часто не вистачає часу на це і якщо ви готові заплатити за цю послугу, то можете звернутися до приватника. Ціна за даний вид послуг складає від 4000 руб. і залежить від ступеня забруднення і глибини колодязя. Вартість ремонту та інших робіт зазвичай договірна.

Як очистити колодязь своїми руками?

Якщо вартість за роботу, яку бере приватна фірма, вас не влаштовує, то цілком реально провести чистку самому і заощадити частину коштів. Але натомість доведеться витратити свій час і сили.

Перш за все, потрібно перевірити, немає чи скупчення небезпечного для людини газу на дні колодязя. Робиться це так: на мотузці в колодязь акуратно спускаєте запалену свічку. Якщо вона згасла, значить вниз спускатися не можна - там є скупчення газу, концентрація якого небезпечна для людини. Очевидно, що треба видалити газ. Це робиться досить просто за допомогою звичайного пилососа.

Однак цей спосіб не так ефективний, порівняно з використанням буржуйки. Її ставлять біля колодязя, беруть трубу, один кінець якої опускають у колодязь до води, а другий кріплять у подувало. І починаєте топити піч. Таким чином, газ витягується назовні.

Також потрібно знати техніку безпеки. Перебуваючи в шахті колодязя, стежте за своїм станом, і при найменшому погіршенні піднімайтеся наверх. Ще раз повторимо, що ви не повинні бути одні, наявність напарника, який вас підстрахує, обов'язково.

Тепер можна провести очистку. Дотримуйтеся наступних етапів:

 • Спустіться в шахту і за допомогою щітки з металу ретельно очистіть стінки від бруду, моху, слизу та інших відкладень. Сполосніть кілька разів водою.
 • Приступаємо до очищення дна і води від сміття. Його збирають дрібною сіткою. Фільтр при його наявності також необхідно дістати, почистити від мулу та піску, або замінити його новим.
 • Далі необхідно продезінфікувати колодязь. Для цього треба знати обсяг колодязя, який визначають шляхом множення його глибини на площу поперечного перерізу. Відкачуємо насосом всю воду і поливаємо або протираємо шваброю з ганчіркою стінки спеціальним розчином (вода з хлорним вапном - на 1 л. води 20 г). Потім готуємо розчин для дезінфекції води. Поки вода буде збиратися в колодязі, беремо ємність і розводимо в ній розчин (200 мг хлорного вапна на 1 л. холодної води), щільно закриваємо кришкою і перемішуємо. Потім відстоюємо і перелити в іншу ємність без осаду. Виливаємо розчин у колодязь, перемішуємо, закриваємо, щоб хлор не випаровувався. Процедуру треба повторити і на інший день.
 • Після дезінфекції воду з колодязя треба видалити. Коли вона набереться, знову її викачуємо. Робимо це до тих пір, поки вода не перестане пахнути хлоркою. Однак пити її не можна ще два тижні, а потім її треба обов'язково кип'ятити.

Ще один момент, на який треба звернути увагу - це застою води, якщо довго не користуватися криницею, що особливо актуально для дачників. Таку воду пити не можна, її треба відкачати.

А для того, щоб не було застою, опустіть в шахту вентиляційну трубу (діаметр 20 см), низ якої не повинен діставати до води 15 см, а верхній кінець повинен виступати над верхом колодязя на 1-1,5 м. Причому верх труби слід закрити дрібною сіткою і зробити конус від дощу.

Захистити колодязь від промерзання взимку можна шляхом утеплення будиночка екологічно чистим матеріалом, наприклад, мінеральною ватою.

Корисне відео по темі:

Статті за темою
 • Як зробити колодязь на дачі своїми руками
 • Де і як викопати колодязь на дачі?
 • Як провести воду в приватний будинок?
 • Монтаж водопроводу на дачі своїми руками
 • Поганий аналіз води з колодязя: причини та способи очищення
 • Необхідність чистки колодязів та основні етапи проведення заходу
 • Як організувати безперебійну подачу води на дачі: пристрій водопостачання своїми руками
 • Чистка та ремонт колодязя: проводимо профілактику своїми руками
 • Що краще - свердловина або колодязь: увага на плюси і мінуси
 • Чистка питного колодязя: огляд кращих зарекомендували себе методів
 • Правила очищення та дезінфекції води в колодязі: усуваємо муть і бактерії
 • Оформлення колодязя на дачі: шість незвичайних дизайнерських ідей
 • Особливості пристрою водопостачання заміського дачного будинку з колодязя
 • Як зробити кришку для колодязя: огляд 3-х варіантів конструювання
 • Як зробити колодязь своїми руками - покроковий приклад зведення
 • Як найлегше викопати колодязь: порівняльний огляд способів копки
 • Водопровід на дачі з колодязя - загальні рекомендації по влаштуванню
 • Абиссинский колодязь: пристрій свердловини голки своїми руками
 • Який насос вибрати для поливу городу? -
 • Вибираємо заглибні насоси для колодязів
 • Як правильно копати колодязь на дачі вручну своїми руками
 • Декоративні колодязі для дачі

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!