Як знайти воду для колодязя: пошук місця з цілющою вологою

Фото - визначити місцеНавіть маючи централізований водопровід, дачники переймаються питанням, як знайти воду для колодязя. І цьому є цілий ряд причин. По-перше, водопровідне постачання може працювати з перебоями. По-друге, в деяких дачних господарствах живлющу вологу подають тільки в певні години. І, нарешті, чудову якість колодязної води - це вагомий фактор, а для багатьох він є основним. Хіба порівняти її з віддає іржею рідиною, яка витікає з водопровідних труб?

Зміст

Відео про пошук води для колодязя методом біолокації ^

Пошуки місця для колодязя: зробити самому або довірити фахівцеві ^

Широко поширена думка, що пошук води для колодязя - це справа, впоратися з яким зможуть тільки професіонали. Багато в чому воно виправдане, оскільки праця ця вимагає певних знань і навичок. Однак якщо самостійно досконально вивчити тему, скористатися перевіреними на практиці методами, то незабаром можна отримати сприятливий результат.

Перед тим як приступати до процесу визначення місця, де пролягають водоносні шари, варто дізнатися деякі важливі відомості про грунтових водах. Вони утворюються в результаті того, що атмосферні опади і талі води фільтруються через грунт, а до них додається волога з озер, річок, ставків, які розташовані поблизу.

Фото - вода

Цінні грунтові води проходять природну очистку

Водоносні шари - це піщані поклади, затиснуті між водотривкими грунтами. Останні складаються найчастіше з глини, а іноді з каменів. Відповідно, всі шари не розташовуються строго по горизонталі, а в деяких місцях мають ухили і вигини. Саме в них і накопичується волога. Під землею збираються величезні маси піску, просоченого водою, які іменують підземними озерами.

Залежно від того, на якому рівні залягає вода, вона має і певну якість, що впливає на її цінність. Наприклад, в 2-5 метрах від поверхні можна знайти рідина, яка називається «верховодкою ». Мало того, що вона не так чиста, як більш глибока, її в цих озерах верхніх шарів відносно мало. Тому в посуху рівень води в колодязі, що черпає її з таких запасів, падає. Іноді можливо повне пересихання.

Традиційно глибинні водоносні шари більш надійні. Їх вода ретельно відфільтрована, а обсягу вологи вистачає для безперебійного забезпечення життєдіяльності людини.

Процес вибору місця під колодязь ^

Для того щоб зробити на ділянці колодязь, варто підходити до питання розумно. З одного боку, риття глибокої свердловини далеко не завжди доцільно. З іншого, не можна покладатися і на поверхневі шари, які можуть у самий жаркий період підвести тим, що буде мало води в колодязі. У цьому треба дотримуватися принципу «золотої середини».

Починати пошуки можна з дослідження рельєфу місцевості. У давні століття люди помітили, що найчастіше глибинні озера можна знайти в западинах і низовинах. На височинах вони теж присутні, проте глибина залягання в такому випадку надто висока.

Фото - як вибрати місце

Визначити місце для майбутнього колодязя досить серйозне завдання

Такий спосіб показує правдиві результати в 40% випадків, тому він вважається досить надійним. Однак залучення професіоналів для такого завдання багато в чому збільшує шанси на благополучний результат. Вони достовірно знають, як знайти місце для колодязя. Справа в тому, що по ландшафту не завжди самостійно можна визначити місцезнаходження водоносній жили: під тиском вода іноді біжить і в гору, а її потік здатний тягнутися протягом десятків кілометрів.

Ще один спосіб називається метеорологічним. Він гарантує достовірність в 75% випадків. Перевірка проводиться в кінці спекотного дня. У тому місці, де є підводні озера, грунт залишається вологим. Його вологість можна визначити по появі туману. Коли він достатньо густий, варто розраховувати на близькість ґрунтових вод до поверхні.

Іноді даний метод дає результат, який неправильно тлумачать. Наприклад, грунт буває вологою і в тих місцях, де пролягає «верховодка» або скупчилися дощові води. Мало того, що використання їх не рекомендується, вони здатні вичерпатися в будь-який момент, а дачникам доведеться зіткнутися з неприємною ситуацією, коли в колодязі пропала вода.

Маючи мінімальні пізнання в ботаніці, можна також вирішити питання пошуку води. Наприклад, певні види рослинності воліють місцевості, де близько до поверхні можна знайти грунтові води. Це такі представники флори:

 • мати-й-мачеха;
 • снить;
 • осока;
 • елі;
 • береза;
 • вільха.

Фото - пошук води

Мати-й-мачуха росте там, де води знаходяться близько до поверхні грунту

Сосна якраз свідчить про те, що на даній ділянці доведеться рити дуже глибоко, щоб дістатися до вологи. Але перед тим як визначити місце для колодязя, вивчаючи флору, потрібно впевнитися, що дані рослини в принципі виростають у вашому регіоні. Достовірність методу - 60%.

Від лозоходства до розвідувального буріння ^

Якщо вищезгадані методи не вимагають застосування спеціальних засобів чи обладнання, то тепер варто розповісти і про інші способи. Почати можна з того, про який в суспільстві побутують різні думки - це лозоходство. Хтось вважає таких фахівців шарлатанами, інші називають їх екстрасенсами.

Насправді, історія даного методу йде в стародавні часи. Але і в сучасний період лозоходство не втрачає своєї популярності, а ефективні результати свідчать на його користь. По науковому такий спосіб називається біолокація.

Як доведено вченими, вода має певні магнетичні властивості. Завдяки цьому при її наближенні до поверхні можливо достовірно вказати місце розташування підземних озер. Для цього доведеться озброїтися спеціальним інструментом, відомим як «рамка». Візуально він нагадує букву «Г», зроблену з алюмінієвого дроту. Лозоходи використовують одночасно дві «рамки». У кожної одне плече прирівнюється ширині долоні, а інше становить 40 см.

Фото - пошук води

Для лозоходства необхідно мати терпіння і вміння концентруватися на цілі

Процес пошуку води відбувається таким чином:

 • «Рамки» беруть за короткі кінці в долоні;
 • руки виставляють вперед таким чином, щоб довгі кінці дивилися вперед, розташовуючись паралельно один другу;
 • якщо лозоход приходить на місце, під яким є підземні води, то «рамки» перехрещуються.

Виготовити інструмент для лозоходства можна з такого підручного матеріалу, як гілочка верби, ліщини, вишні. Важливо, щоб вона була досить гнучкою і мала розвилку. Тепер їй слід надати форму літери «У». При цьому довжина хвостика становить близько 20 см, а вусів - по 30 см. Такий шукач тримають в руках за короткі кінці таким чином, щоб вони знаходилися паралельно грунті. Повільно походжаючи по території, звертають увагу на рухи лози. Якщо вона раптом починає розгойдуватися або гнутися до землі - відмінний сигнал. У 55% випадків можна розраховувати на наявність води в даному місці. Однак цей спосіб дає високу достовірність в тих випадках, коли лозоход чутливий до магнітних коливань і має розвинену інтуїцію.

Якщо комусь не до душі подібні методи, то можна дізнатися, як вибрати місце для колодязя із застосуванням сучасних матеріалів. Наприклад, дослідникам знадобляться вологопоглиначі. Необхідно висушити близько 2 літрів силикагеля і покласти в будь-яку глиняний посуд, що не покрита глазур'ю. У цій ємкості влагопоглотитель зважують, потім обмотують щільною матерією і закопують в обраному місці на глибину 50 см. Через добу проводять контрольне зважування посуду з силікагелем. Якщо вага грунтовно збільшився, то води досить близькі до поверхні. Щоб результат був правдивим, треба проводити дослідження в період, коли немає дощів. Тоді в 65% випадків можна розраховувати на те, що це місце підходить для риття колодязя.

Фото - буріння скважжіни

Розвідувальне буріння коштує виконувати після перевірки місця іншими способами

Ще один спосіб передбачає використання такої техніки, як садовий бур. З його допомогою виконують так зване розвідувальне буріння. Потрібно пробурити свердловину глибиною до 10 метрів. Якщо буде виявлена вода, то ресурсів колодязя зі шарів такої глибини вистачить на 10 років економного використання. Як показує практика, з 4 пробних свердловин одна виявляється водоносній.

Для того щоб в самий невідповідний час не втекла вода з колодязя, найкраще перевірити вибране місце декількома способами. При цьому варто пам'ятати про те, що поблизу від нього не повинно бути джерел забруднень. Колодязь або свердловину неодмінно накривають кришкою, щоб до них не потрапляли сторонні предмети. Якщо ж колодязь розташований на схилі, то треба продумати систему відведення дощових або талих вод.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Як зробити колодязь на дачі своїми руками
 • Чистка колодязя на дачі
 • Де і як викопати колодязь на дачі?
 • Пристрій річного водопроводу на дачі
 • Як провести воду в приватний будинок?
 • Поганий аналіз води з колодязя: причини та способи очищення
 • Необхідність чистки колодязів та основні етапи проведення заходу
 • Насоси для колодязів: як вибрати і встановити занурювальний і поверхневий колодязний насос
 • Як організувати автономне водопостачання в приватному будинку: вибираємо насосну станцію
 • Що краще - свердловина або колодязь: увага на плюси і мінуси
 • Правила очищення та дезінфекції води в колодязі: усуваємо муть і бактерії
 • Як зробити колодязь своїми руками - покроковий приклад зведення
 • Коли і де краще бурити свердловину на ділянці - корисні поради
 • Як найлегше викопати колодязь: порівняльний огляд способів копки
 • Як знайти воду для колодязя: найпопулярніші методи пошуку жили
 • Як знайти воду для свердловини: розбираємо три ефективних способу пошуку
 • Водопровід на дачі з колодязя - загальні рекомендації по влаштуванню
 • Абиссинский колодязь: пристрій свердловини голки своїми руками
 • Який насос вибрати для поливу городу? -
 • Вибираємо заглибні насоси для колодязів
 • Як правильно копати колодязь на дачі вручну своїми руками
 • Декоративні колодязі для дачі
 • » » » Як знайти воду для колодязя: пошук місця з цілющою вологою