Як зробити кришку для колодязя: огляд 3-х варіантів конструювання

Колодязь на дачі – це і джерело прохолодною чистої води, і декоративний елемент. Якщо по стилю оформлення колодязь становить єдине ціле з іншими будівлями, ділянка виглядає більш привабливо. Не дарма чимала кількість дачників розміщує у себе на ділянці чисто декоративні колодязі – дерев'яні, прикрашені різьбленням, з імпровізованими клумбами на кришці і т.п. Кришка для колодязя своїми руками може бути виконана з різних матеріалів – дерева, металу, фанери, пластмаси. Щоб сміття, комахи, дрібні тварини не були колодязь, кришка повинна бути щільно зафіксованої, міцної, забезпечувати приплив повітря і, звичайно, бути красивою.

Зміст

Деревина є найбільш вдалим матеріалом для виготовлення колодязної кришки: вона красиво виглядає, є екологічно чистим матеріалом, володіє відмінними експлуатаційними характеристиками. Дерев'яна кришка, якщо використовувати декоративні елементи, виглядає і найбільш естетично.

Колодязь і кришка з дерева – фото

В даному випадку колодязь обшитий вузьким брусом, з нього ж зроблена лава і кришка – вийшла гарна практична конструкція. Для зручності в кришці робляться дверки на петлях з ручками – щоб кожен раз не відкидати її повністю

Варіант # 1 – проста дерев'яна кришка

Декоративна кришка на колодязь з дерева може бути зроблена самостійно, процес виготовлення її досить простий. Для кришки потрібно підібрати міцну деревину – підійде в'яз, осика. Можна використовувати і сосну, але деревина цього дерева м'якше. Розмір, форма вироби визначаються згідно типом конструкції і горловини колодязя.

Найбільш просто зробити кришку у вигляді люка. Вам знадобляться для виготовлення цвяхи, шарніри, інструменти для заміру, дошки сухі з пазами, ручки, петлі, шість брусків (20-30 см для однієї кришки), ножівка, щільний гумовий ремінь, викрутки, молоток.

Дерев'яну кришку краще робити подвійний. Це робиться для того, щоб взимку вона не промерзають. Можна зробити відкидну або знімну кришку – якою саме вона буде, визначте під час складання плану робіт.

Відкидна кришка – фото

Відкидна кришка для колодязя на петлях із зручною дерев'яною ручкою – практична і нескладна у виготовленні. Петлі і різьблена ручка надають простій конструкції декоративний вигляд

Робота починається з пристрою обрешітки і необхідних замірів. Щоб люк міцно розташувався в горловині, робити обрешітку обов'язково. Робиться вона з брусків за розмірами горловини. Для обшивки конструкції можна використовувати тес. До неї кріпляться металеві шарніри. Шарніри можна замінити гумовим ременем – один його кінець прибивається на кришку, інший – на творило.

Найпростіша кришка – фото

Найпростіший варіант колодязної кришки – брусовая обрешетка, дерев'яні дошки. В умовах холодної зими рекомендується робити дві таких кришки і прокладати між ними утеплювач, це допоможе воді не замерзнути

Головні функції другої стулки (якщо ви вибрали цей варіант) – це додатковий захист та перекриття зазорів, якщо вони є. Для міцності кришку по центру знизу зміцнюють брусом. Виготовляється пара однакових кришок – нижня і верхня. Нижня встановлюється в нижній частині горловини, верхня – у верхній. Взимку для утеплення між ними підкладається подушка з соломи. Якщо у вашому регіоні температура взимку опускається до -20 градусів і більше, подвійна кришка обов'язкова – інакше вода замерзне.

Найпростіші ручки для дерев'яної кришки – набиті паралельно один одному бруски. Але для більшої зручності та естетичності можна використовувати готові дерев'яні або металеві ручки. Що стосується замка – це справа особистого вибору. Деякі використовують запірні пристрої для забезпечення більшої безпеки колодязя під час відсутності господарів.

Після виготовлення кришки можна подумати про те, яким чином декорувати колодязь. Традиційних варіантів два: зробити декоративний будиночок на стовпах або встановити плоский дах круглої або прямокутної форми. Дах може бути двосхилим у формі будиночка, плоскої, круглої, похилій – на ваш розсуд. Можна використовувати різні матеріали для її прикраси – натуральну і бітумну черепицю, металочерепицю, ліани і лозу, солому, дошки, шифер, різьблений декор і т.п.

Варіант # 2 – кришка з текстоліту

Кришка для колодязя може бути зроблена і з текстоліту і металевих куточків. Для її виготовлення вам будуть потрібні текстолит, герметик, труби профільні, цемент, ручки і петлі, рулетка, зварювальний апарат, болти, саморізи, болгарка, викрутки і молоток.

Кришка з текстоліту – фото

Текстолит – міцний шаруватий матеріал, просочений смолами. Обробляти його нескладно, а прослужити така кришка може довгий час

За допомогою рулетки робимо заміри творила, нарізаємо металеві куточки під кутом 45 °. Отримані чотири відрізка зварюються в чотирикутник. Для фортеці каркаса кути зварюються і з зовнішньої, і з внутрішньої сторони, сліди зварювання прибираються болгаркою.

Нарізаємо профільні труби таким чином, щоб їх довжина була на сантиметр коротше довжини куточків. В каркас з металу вставляємо відрізки труб по периметру підстави, і приварюють їх до основи, шви обробляються болгаркою.

Потім з текстоліту робиться дві пластини, відповідні за розміром каркасу. Між пластин прокладається шар утеплювача, потім їх потрібно буде скріпити разом саморізами, шов обробити герметиком. Для з'єднання вийшла кришки і каркаса користуємося петлями, які можна встановити, використовуючи болти або зварювання.

Кришка для колодязя з текстоліту готова. Для установки на колодязі робиться опалубка з дощок, все цементується. Після установки каркас з кришкою покривається шаром цементу. Щоб користуватися кришкою було зручніше, до неї прівінчівается ручка. Можна залишити конструкцію як є, а можна пофарбувати її для додання більш естетичного вигляду.

Кришка з пластику – фото

Як варіант, можна зробити або купити готову кришку з пластику. Її можна використовувати в якості тимчасової або постійно, якщо у вашому регіоні зими не надто холодні

Для виготовлення кришки можна також використовувати нержавіючу сталь, однак цей варіант більше підходить для колодязя з з / б кілець.

Варіант # 3 – навершя для колодязя в формі будиночка

Кришка може бути зроблена і у формі дерев'яного будиночка (двосхилим даху). Спочатку виготовляється каркас за тією ж технологією, що і двосхила покрівля, але відповідних розмірів. Для доступу до води на особовому схилі «будиночка» робиться одностулкові дверцята. Каркас робиться з дерева, його можна пофарбувати або обшити будь-яким покрівельним матеріалом – вийде дуже естетична декоративна кришка на колодязь.

Навершя у формі будиночка – фото

Навершя для колодязя в формі будиночка – не тільки варіант кришки, але і прекрасний декоративний елемент. В даному випадку будиночок зроблений з гладкого бруса, покрівля оброблена бітумною черепицею, конструкція з двостулковими дверцятами на петлях і зручними ручками – надійний захист для джерела вологи

Дерев'яна кришка для колодязя, зроблена своїми руками, мало чим поступається готової – це практична конструкція для захисту джерела вологи від погодних умов і попадання сміття. Зробивши її самостійно, ви заощадите кошти, а також спробуєте себе в якості дизайнера.

Розглянуті варіанти дають уявлення про те, як можна зробити кришку для колодязя самостійно. Її виготовлення не відніме у вас багато часу, а ваш колодязь отримає надійний захист.

Статті за темою
 • Горищні сходи: різновиди та виготовлення своїми руками
 • Як зробити колодязь на дачі своїми руками
 • Чистка колодязя на дачі
 • Де і як викопати колодязь на дачі?
 • Як красиво оформити колодязь на дачі своїми руками?
 • Декоративний колодязь - оригінальне і ефектне прикраса ділянки
 • Як замаскувати люки і каналізаційні колодязі на дачній ділянці
 • Теремок на дачі: як побудувати будиночок для колодязя своїми руками
 • Як самобутньо оформити колодязь на дачі: декоративне етно та контемп
 • Як зробити бетономішалку: розбір 2-х варіантів самостійного виготовлення
 • Як зробити мангал з товстостінної труби з дахом: майстер-клас з перших рук
 • Дитяча пісочниця в саду: споруджуємо класне місце для дитячого відпочинку
 • Оголовок для свердловини своїми руками: будову та правила установки
 • Пристрій торф'яного біотуалету: робимо міні-фабрику з виробництва компосту
 • Оформлення колодязя на дачі: шість незвичайних дизайнерських ідей
 • Декоративний дерев'яний колодязь своїми руками - будуємо разом!
 • Будиночок для колодязя своїми руками - розбір 3-х проектів забудови
 • Абиссинский колодязь: пристрій свердловини голки своїми руками
 • Вибираємо заглибні насоси для колодязів
 • Ідеї
 • Декоративні колодязі для дачі
 • Теплиця з полікарбонату

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » » Як зробити кришку для колодязя: огляд 3-х варіантів конструювання