Декоративний колодязь - оригінальне і ефектне прикраса ділянки

Фото - колодязь біля будинкуНапевно наші предки, потрапивши в сучасний світ, здивувалися б, наскільки легше стало життя людини. Прямо в будинок поступає холодна і гаряча вода, електроенергія, газ. Побутові прилади виконують більшість робіт по господарству. Буквально пару століть тому про це не доводилося і мріяти. А наших сучасників, навпаки, так і тягне оточити себе предметами, що нагадують про минуле. Наприклад, багато дачники мріють побудувати своїми руками декоративний колодязь. І це зрозуміло, адже для них він виступає в ролі оригінального елемента ландшафтного дизайну.

Зміст

Відео-ідея: зона відпочинку з барбекю і колодязем ^

Види декоративних колодязів та матеріали для їх виготовлення ^

Залежно від умінь майстра можна виготовити колодязь у вигляді будь-якої конструкції, практично не обмежуючи власну фантазію. Але найпоширенішим варіантом залишається традиційний «російський стиль». Тобто це крита бревенчатая або залізобетонна шахта, в якій є барабан. Його обертають вручну, щоб підняти воду.

Фото - функція

Декоративну функцію колодязя можна нарочито підкреслити деталями

Такий колодязь може накривати дах, розташована як безпосередньо на верхній частині даху, так і на спеціальних стовпах-опорах. Вона вінчає конструкцію, утворюючи над нею намет.

Серед матеріалів, з яких виготовляють декоративні колодязі, найбільшою популярністю користується дерево і камінь. Їх люблять за те, що вони легко обробляються, найбільш близькі до природи і виглядають завжди надійно і ефектно.

Є варіанти виготовлення колодязів тільки з каменю або з однієї деревини. Але не менш цікаво виглядають і конструкції, в яких поєднуються ці два матеріали. Наприклад, нижню частину оформляють за допомогою каменю, а верхню роблять з дерева. Обов'язково потрібно подбати про збереження матеріалів. У спеціальній обробці потребує деревина, яку просочують протигрибковими складами, а зверху покривають лаком. Тоді довгі роки вона залишатиметься такою ж красивою.

Але найголовніше - це не обмежувати свою уяву. Бо якщо захочеться спорудити конструкцію в китайському стилі, то і для цього можна підібрати відповідні матеріали. Наприклад, дах буде відповідати напрямку, якщо її покрити бамбуком.

Фото - на дачній ділянці

Дизайн колодязя повинен гармонійно доповнювати екстер'єр ділянки

Як зробити декоративний колодязь своїми силами ^

Першим етапом будівництва є створення докладного креслення. Обов'язково треба враховувати ландшафт в цілому, щоб нова конструкція гідно в нього вписалася. Прорисовуючи споруда на папері, обов'язково розраховують досконально всі розміри, щоб підібрати потрібну кількість витратних матеріалів.

Фото - робимо самі

Схема пристрою декоративного колодязя

Для того щоб зробити такий колодязь, можна скористатися наявними під руками засобами. Перше, що необхідно - це шахта. У такій ролі може виступити залізобетонне кільце. Як варіант, використовують звичайну цистерну або ж зводять короб-обрамлення необхідної форми з каменів, цегли, інших матеріалів.

Шахту поглиблюють в грунт, залишаючи з боків припуски. Встановивши конструкцію в грунт, його щільно утрамбовують.

Фото - фундамент

Для надійності установки шахти можна зробити заливку фундаменту на глибину 30 см

Тепер можна приступати до установки стовпів опори. Їх вкопують у землю, для надійності на дно ями неодмінно насипають гальку, а підстава заливають бетонним розчином.

Щоб декоративний колодязь був максимально схожий на справжній, необхідно спорудити барабан: для цього на стовпи опори кріпиться колоду, на яке підвішується ланцюг з відром.

Нарешті, приступають до спорудження даху. Для цього підійдуть металеві листи, черепиця, дошки, брус.

Оригінальна прикраса колодязя ^

Так як основне завдання такої конструкції - прикрашати навколишній простір, то над нею стоїть добре попрацювати, декоруючи власними руками.

По-перше, підстава можна обкласти різноманітними матеріалами: каменем або плиткою, мозаїкою або деревом.

Виготовлені з деревини стовпи - це величезний простір для реалізації творчих ідей. Наприклад, вони можуть бути зовсім гладкими або ж оздобленими художнім різьбленням. На них можна намалювати будь-які зображення, головне - гармонійно вписати елементи конструкції в загальний вигляд.

Фото - колодязь на ділянці

Колодязь декорують квітами

Простір навколо колодязя також необхідно облагородити. Як варіант, роблять вимощення з тротуарної плитки з бетону. Якщо хочеться створити простір, максимально наближене до природної природи, тоді можна поруч посадити декоративну травичку, чагарники або квіти. Любителям зелених насаджень можна сміливо використовувати будиночок для колодязя в якості опори для витких рослин.

Різноманіття стильових рішень ^

Якщо дозволяє час, бажання і можливості, то над декоративним колодязем можна попрацювати і більш грунтовно. Наприклад, таку конструкцію виготовляють в самих різних стилях - вибір за власником ділянки. Іноді спорудження стає природним продовженням дизайну будинку. В інших випадках навколо нього створюють особливий острівець, де все підпорядковано своїм законом.

Дуже стильно і незвично буде виглядати колодязь в морському стилі. Він не залишить байдужим нікого з гостей або сусідів. Роль шахти може виконати дерев'яна діжка, на стовпи опори розвішують якоря, підстава обвивають канатом. Замість традиційної ручки-ворота використовують штурвал.

Фото - журавель

Призабутий «журавель » буде виглядати ексклюзивним на тлі звичайних ручок-коміром

Для любителів середньовічного стилю є шикарна можливість реалізувати свої фантазії на природі. Тоді шахту варто обробити натуральним каменем. Замість даху встановити металевий купол. Єдина вимога до подібної конструкції - строга відповідність екстер'єру ділянки.

Чудово, якщо будиночок встановлюється на діючий колодязь. Тоді поряд з ним можна розмістити альпійську гірку. Таким чином декороване споруда стане улюбленим місцем відпочинку для домовласників. Тут буде панувати буяння зелені, а шум вітерцю і дзюрчання струмочків стануть навіювати милостиве настрій.

Не можна не згадати і такий поширений стиль, як сільський. Відтворити його дух біля колодязя допоможуть правильно підібрані елементи декору. Наприклад, це можуть бути зменшені моделі млинів або возів. Декоративний тин з глечиками підкреслить натуралістичність дизайну. У такій обстановці так і захочеться випити кухоль крижаної водиці.

Фото - дизайн колодязя

Оригінальний дизайн колодязя під старовину прекрасно вписався в антураж потопаючого у квітах саду

Важливо запам'ятати одне просте правило - на ділянці ніде не буде зайвим активне використання зелені. Потопаючий в рослинності колодязь завжди буде виглядати ефектно. Для цього використовують кашпо й горщики, встановлюючи їх на оголовке, біля основи, на бічних стінках. У цей райський куточок неодмінно заглянуть і домочадці, та їхні гості. Нехай колодязь, що символізує джерело життя, притягує в будинок успіх і здоров'я, добробут та любов!

Статті за темою
 • Варіанти декоративних парканів для дачі
 • Як зробити колодязь на дачі своїми руками
 • Чистка колодязя на дачі
 • Де і як викопати колодязь на дачі?
 • Як красиво оформити колодязь на дачі своїми руками?
 • Необхідність чистки колодязів та основні етапи проведення заходу
 • Дизайнерські ідеї для сільського стилю: створюємо атмосферу сільської садиби
 • Теремок на дачі: як побудувати будиночок для колодязя своїми руками
 • Як самобутньо оформити колодязь на дачі: декоративне етно та контемп
 • Чистка та ремонт колодязя: проводимо профілактику своїми руками
 • Що краще - свердловина або колодязь: увага на плюси і мінуси
 • Правила очищення та дезінфекції води в колодязі: усуваємо муть і бактерії
 • Оформлення колодязя на дачі: шість незвичайних дизайнерських ідей
 • Як зробити кришку для колодязя: огляд 3-х варіантів конструювання
 • Як зробити колодязь своїми руками - покроковий приклад зведення
 • Як найлегше викопати колодязь: порівняльний огляд способів копки
 • Декоративний дерев'яний колодязь своїми руками - будуємо разом!
 • Будиночок для колодязя своїми руками - розбір 3-х проектів забудови
 • Водопровід на дачі з колодязя - загальні рекомендації по влаштуванню
 • Вибираємо заглибні насоси для колодязів
 • Як правильно копати колодязь на дачі вручну своїми руками
 • Декоративні колодязі для дачі

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » » Декоративний колодязь - оригінальне і ефектне прикраса ділянки