Як самобутньо оформити колодязь на дачі: декоративне етно та контемп

Фото - колодязь на дачіНевід'ємним елементом російського двору здавна був колодязь. Традиції виявилися настільки сильні, що, незважаючи на досягнення сучасної техніки, люди продовжують їх встановлювати на присадибних і дачних ділянках, у дворах своїх будинків. Це і справжні, дійсно функціонуючі джерела свіжої води, і декоративні, виступаючі як елементи ландшафтного дизайну. Сьогодні оформлення колодязів - завдання не стільки техніки, скільки дизайнера.

Зміст

Відео майстер-клас по збірці колодязного будиночка з різьбленими фігурами ^

Дерев'яні конструкції ^

Дуже гармонійно в будь-який пейзаж вписуються колодязі з натурального дерева. Їх відмінно доповнюють надбудовані будиночки з різьбленими фігурами тварин і птахів. Висаджені поруч квіти, встановлені лавочка, бочка, фрагмент плетеного паркану, стилізована млин і навіть віз створять особливу атмосферу, підкреслять індивідуальність ділянки.

Найчастіше надбудови виконуються у вигляді круглого, чотиригранного або ж шестигранного зрубу. Стінки викладають круглим каменем, цеглою, обшивають строганнимі дошками. Зверху встановлюється двосхилий дах. Верхня частина будиночка може бути виконана і у вигляді шатра. В якості покриття використовується дерево, бітумна черепиця, полікарбонат і навіть солома. Якщо є бажання максимально наблизити конструкцію до дизайну дачного будиночка, то дах найкраще зробити з того ж покрівельного матеріалу, який застосовувався в покритті будинку.

Фото - оформлення колодязя на дачі

Декоративний навіс для колодязя

Прикраси і функціональні елементи ^

Над водою бажано закріпити щільну кришку, яка захистить її від попадання сміття, не дасть їй прогрітися під променями жаркого літнього сонця.

Логічно завершує композицію коловорот з ланцюгом і відром (він може виконувати як робочу, так і декоративну функцію).

Неймовірно красиво на дачній ділянці виглядають будови, всі частини яких покриті мереживний різьбленням, плетеними сітчастими елементами. Висаджені поблизу в'юнкі рослини, такі як троянда, клематис, плющ, виноград, не тільки прикрасять і доповнять об'єкт ландшафтного дизайну, але і створять оригінальний ефект декору, перетворять його на затінену зону для відпочинку.

Фото - оформлення колодязів фото

Колодязь з різьбленими фігурами

Якщо в перевазі інші стилі, то можна використовувати бетон, цегляну кладку або ж ковані конструкції. У кожному разі оформлення колодязя на дачі стане цікавим проведенням часу, що дозволяє виявити свої здібності, продемонструвати почуття стилю.

Декоративні будови ^

Особливою оригінальністю відрізняються сучасні декоративні колодязі, які виконують лише естетичну функцію. У їх виготовленні найчастіше використовують дерево. У всі часи природні матеріали мали попит завдяки своїй екологічності, красі і надійності. І сьогоднішній день тому не виключення. В якості стовпів використовуються колоди з гладкою або різьблений поверхнею. Навколо декоративного будови укладається вимощення з тротуарної плитки або бетону. Останнім часом великою популярністю користується м'яка вимощення, так як вона не шкодить самій конструкції і не допускає проникнення поверхневих вод.

Для ділянки в стилі кантрі будь-яка деталь може стати оригінальним доповненням до колодязя. Вигідно виглядають дерев'яні колеса, плетений паркан, який сидить у гнізді лелека, лавочка з покриттям ручної роботи. Декоративне оформлення колодязя може передбачати і вирощування газонної трави, висадження кущів, створення квітників і навіть невеликого ставка з дерев'яним містком. Важливо представляти цілісну картину ділянки і тоді можна отримати дивовижні і просто неймовірні результати.

Фото - фото оформлення колодязя

Декор класичного дерев'яного колодязя

Квіти в оформленні колодязя ^

Найкрасивіше, але в той же час і трудомістка оформлення декоративного колодязя - це оточення його густорастущей квітами. В якості квітника використовують дах колодязя, його підніжжя, прилеглу територію. Однак яскраві і барвисті квіти можна також розташувати і в підвісних кашпо, розмістити в горщиках біля основи, поставити на стінках колодязя. До висадки можна підготувати ті рослини, які постійно будуть радувати своїм цвітінням або ж стануть заміняти один одного - після того, як відцвітуть одні, відразу ж розкриються інші.

У створенні цілісної композиції можна використовувати також і звичайний грунт, пісок, щебінь, гальку, природний камінь. З усього цього матеріалу легко створюється незвичайна багаторівнева майданчик або ж справжня альпійська гірка.

Фото - оформлення колодязя ідеї

Буяння фарб біля криниці

Середньовічний і морської стилі ^

Якщо колодязь спроектований в стилі середньовіччя, він може бути декорований натуральним каменем, бруківкою або гранітом. Дахом для такої конструкції послужить металевий купол. Відсутність витіюватій обробки додасть колодязя мінімалістський сучасний вигляд, який гармонійно доповнять стовпи у вигляді кованих опор, а також полікарбонат на даху. В особливому оформленні такий колодязь не потребує, головне, щоб він легко вписувався в дачний екстер'єр.

Декоративний колодязь можна також оформити в невитіюватому морському стилі. Стовпи, а також підставу досить обмотати товстим канатом. Звичне відро відмінно замінить дерев'яна пивна бочка, а ручку ворота - штурвал. Образ гармонійно доповнять розвішані якоря, черепашки, морські камінці.

Фото - захист колодязя

Навіс для колодязя з кованого заліза і пластику

Велика кількість зеленої свіжої рослинності, оригінальні вкраплення з каменю, дзюркотливий струмок і світиться в пізній час доріжка здатні надати заспокійливо вплив, створити сприятливу атмосферу для повноцінного відпочинку.

Декоруємо колодязь своїми руками ^

Красиво і самобутньо виглядає на дачній ділянці той декоративний колодязь, який створений своїми руками.

Фото - декоративний колодязь

Будиночок для колодязя в російській стилі

Для будівництва потрібно ємність під воду, колоди для опори і ворота, матеріали для даху. Спочатку слід зробити короб-обрамлення. Найкраще його викласти на розчині з цементу і піску. Форма може бути абсолютно будь-яка. Зручно використовувати і готове бетонне кільце, яке згодом легко облицьовувався плиткою, штучним або природним каменем, мозаїкою.

Стовпи закріплюються або по внутрішньому краю короба, або встановлюються окремо. Щоб укопана опора з часом не похилилась, в ями слід засипати гальку або щебінь, залити розчин.

Після установки короба і стовпів монтується дах, який покривається черепицею, металевим листом або іншим покрівельним матеріалом. Усередині розміщується резервуар для води.

Декоративний колодязь можна прикрашати будь-якими природними матеріалами. Ідеї можна черпати з мережі Інтернет, зі сторінок спеціалізованої літератури. Всі ці джерела пропонують незвичайне і оригінальне оформлення колодязів з фото готових робіт, які вражають креативністю можливих варіантів. Вибрати є з чого, однак не варто забувати і про можливість прояву власних талантів.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Варіанти декоративних парканів для дачі
 • Як зробити колодязь на дачі своїми руками
 • Чистка колодязя на дачі
 • Де і як викопати колодязь на дачі?
 • Як красиво оформити колодязь на дачі своїми руками?
 • Необхідність чистки колодязів та основні етапи проведення заходу
 • Декоративний колодязь - оригінальне і ефектне прикраса ділянки
 • Дизайнерські ідеї для сільського стилю: створюємо атмосферу сільської садиби
 • Теремок на дачі: як побудувати будиночок для колодязя своїми руками
 • Чистка та ремонт колодязя: проводимо профілактику своїми руками
 • Що краще - свердловина або колодязь: увага на плюси і мінуси
 • Правила очищення та дезінфекції води в колодязі: усуваємо муть і бактерії
 • Оформлення колодязя на дачі: шість незвичайних дизайнерських ідей
 • Особливості пристрою водопостачання заміського дачного будинку з колодязя
 • Як зробити кришку для колодязя: огляд 3-х варіантів конструювання
 • Декоративний дерев'яний колодязь своїми руками - будуємо разом!
 • Будиночок для колодязя своїми руками - розбір 3-х проектів забудови
 • Водопровід на дачі з колодязя - загальні рекомендації по влаштуванню
 • Який насос вибрати для поливу городу? -
 • Вибираємо заглибні насоси для колодязів
 • Як правильно копати колодязь на дачі вручну своїми руками
 • Декоративні колодязі для дачі
 • » » » Як самобутньо оформити колодязь на дачі: декоративне етно та контемп