Дачна ділянка 6 соток - особливості планування і облаштування

Ви стали володарем жаданого ділянки в 6 соток під влаштування городу, посадку садових чагарників і дерев і можливе будівництво дачного будиночка, але не знаєте, як правильно його спланувати?

Тоді ми поспішаємо вам допомогти! Скільки ж квадратних метрів в 6 сотках?

Це невеликий шматочок землі розміром 20х30 або 15х40 метрів (600 м2), А так багато всього хочеться там розмістити. Планування ділянки в 6 соток завдання не з простих.

Для початку необхідно визначитися, що ви хочете бачити на своїй ділянці. Адже всі ми різні, і потреби у нас теж різні.

Одні бажають побудувати комфортний житловий будинок для відпочинку у вільний від роботи час, а решту території просто засіяти газонної травою, влаштувати зону відпочинку, лазню, барбекю- інші віддають перевагу різним посадкам і вирощуванню екологічно чистих овочів і фруктів, третім важливо і перше, і друге .

Приступаємо до планування

Для наочності краще виконати план-схему в масштабі, де згідно з діючими нормами будемо розташовувати всі необхідні будівлі, і планувати різні зони. Виконати креслення можна своїми руками в масштабі 1: 500 (в 1 см - 5 м).

При оформленні документів, ви очевидно отримали і акт на землю, де вказані габарити вашої ділянки. Перенесіть розміри на аркуш паперу.

Далі визначте розміри бажаного будинку, лазні, сараю - все, що вам хотілося б мати в подальшому на території ділянки.

Це необхідно знати

Згідно СНиП 2.07.01-89 * «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень », а так само СНиП 2.01.02-85 «Протипожежні норми»:

 • - не можна розташовувати житловий будинок та інші споруди ближче 5 м від червоної лінії вулиці (якщо інше не передбачено планом детального планування території) -
 • - відстані від будинку до кордонів сусідніх ділянок повинні бути не менше 3-х метрів-
 • - відстані від господарських будівель до меж сусідніх ділянок - не менше метра-
 • - відстань від вікон будинку до господарських будівель (сарай, лазня, гараж), розташованих на сусідній ділянці повинно бути не менше 6 м-
 • - відстань від господарських будівель з вмістом птиці та худоби до вікон житлового будинку не менше 15 метрів-
 • - відстані між житловими будинками залежно від ступеня вогнестійкості - від 6 до 15 метрів.

Якщо ширина вашої ділянки при дотриманні всіх норм дозволяє зрушити будинок в ту чи іншу сторону, то для економії корисної площі краще це зробити. Відступивши покладені 3 м від сусідньої ділянки і дотримавшись пожежний розрив, ви залишите вільну площу між будинком і парканом сусідньої ділянки з іншого боку для влаштування різних майданчиків, газону, саду чи городу.

Слід також звернути увагу на орієнтацію ділянки по сторонах світу.

Житлові приміщення повинні безперервно інсолюватися не менше 2-2.5 годин на день:

 • - житлова кімната в однокімнатній квартирі (будинку) -
 • - хоча б одна житлова кімната в 2-х і 3-х кімнатній квартирі (будинку) -
 • - дві житлові кімнати в будинку з числом кімнат більше 3-х.

Виходячи з цієї норми, кухню, санвузол, гардероб, комору краще розташовувати з північної, північно-західній та північно-східної сторін.

Ну і, звичайно ж, важливим моментом в розташуванні будинку є вид з вікон. Визначте найбільш цікаві видові точки, і при проектуванні будинку врахуйте їх, визначаючи місця розташування віконних прорізів, тераси і веранди.

Зонування території

Правильно розташувати будинок на ділянці в 6 соток - це півсправи. Необхідно продумати місце розташування і супутніх господарських будівель, і різних зон (сад, город, зона відпочинку, барбекю та ін.).

Облаштовуючи садову ділянку в 6 соток, не варто розташовувати гараж або навіс для машини в глибині ділянки, так як проїзд до них займе значну частину корисної площі території.

Сад не повинен затінювати город, що б не заважати нормальному росту рослин, а це означає, що розташовувати його не можна в південній частині ділянки. З цієї ж причини город не повинен розбиватися в тіні будинку та інших будівель. Зона ж відпочинку якраз може знаходитися не в самому освітленому місці, так як відпочинок в спекотний сонячний день приємний на затіненій території.

Влаштовуючи барбекю або вогнище, поцікавтеся переважаючим напрямом вітрів у вашому регіоні, і розташуйте дану зону з навітряного боку, таким чином, дим багаття не поширюватиметься по всій ділянці.

Якщо ділянка має значний ухил, то в найнижчому місці буде накопичуватися тала і дощова вода, це найбільш найгірше місце для розбивки городу. Але розпланувати ділянку в 6 соток можна у вигляді терас і додатково передбачити дренажну систему.

Кожна тераса стане самостійною зоною, а об'єднати їх можна системою доріжок і ступенів. Зміцнити тераси можна підпірними стінками з буту, монолітного бетону або бетонних блоків.

Приступаючи до ландшафтного дизайну ділянки на 6 сотках, слід знати декілька простих правил.

Невелика територія проглядається вся, і чіткі межі, визначені парканом, роблять ділянку затиснутим. Щоб пом'якшити контури огорожі, задекоріруйте його рослинністю (ліани, квіти), або виконайте паркан із сітки, щоб погляд спрямовувався за межі території.

Якщо це не прийнятно для вас, то пофарбуйте глухий паркан в нейтральні відтінки або скомбінуйте його з різних матеріалів, щоб уникнути монотонності. Візуально це розширить простір.

Щоб ділянка не проглядався весь відразу, встановіть кілька пергол, увитих ліанами. Таким чином, погляд, затримуючись на зустрічному об'єкті, повільніше буде переміщатися по решті території.

Уникайте пересічних посадок. Садові дерева краще розподілити по всій території.

Вільна територія, засіяна газоном і обрамлена декоративними рослинами, так само розширить простір. Ця зона може займати невелику територію біля будинку, і бути видовий точкою ділянки, або розташовуватися в центральній частині саду.

Чіткі правильні лінії доріжок для невеликої території не бажані, краще виконати доріжки у вигляді вигнутих і плавних ліній, змушуючи погляд повільно слідувати по дугоподібної траєкторії.

До речі замість регулярних посадок, влаштуйте грядки у вигляді кола, півкола або будь-якої вільної форми.

Це не тільки незвично, красиво, але і практично, особливо на невеликій території. Такі посадки петрушки, кропу, моркви та інших овочів будуть виглядати, як квіткова клумба.

Плануючи зони на своїй ділянці, визначте пріоритети. Неможливо на невеликій території розташувати велику кількість зон, не створюючи при цьому тісноти. Якщо житловий будинок займає значну частину ділянки, то решта територія повинна гармонійно з ним сполучатися.

На схемі генплану показана планування ділянки з будинком і гаражем на дві машини.

У дальньому правому куті володіємо баню і зону відпочинку з водоймою і альтанкою. Нижче зону відпочинку обрамляє невеличкий город округлої форми, яка не порушує загальну композицію. Тут же плануємо посадку декоративних красивоквітнучих дерев.

З боку головного фасаду влаштовуємо парадну зону з квітником, газоном, де передбачається посадка туй. У верхній лівій частині ділянки - місце посадки плодових дерев. З тильного боку будинку вимощена майданчик, куди в теплу пору року можна виносити садові меблі і парасолю.

 На цій схемі ми бачимо витягнутий вгору ділянку. Ліворуч на передньому плані розташовується будинок. Перед будинком відкритий майданчик з газоном і декоративним озелененням (чагарник, дерева, квіти).

Звивиста доріжка декорована перголами, і виводить нас через міні-сад до господарських будівель і городу. Зліва за будинком можна висадити малину, ожину, а між парканом і городом - чагарник (смородина, аґрус та ін.).

Як бачимо, будь-яку, навіть найменшу територію можна облаштувати так, що перебування на дачі стане приємним. Бажаємо і вам того ж.

Статті за темою
 • Норми висоти парканів і відстаней до інших об'єктів
 • Планування і інтер'єр мансарди приватного будинку
 • Дачна ділянка 10 соток: як розпланувати і облаштувати?
 • Планування садової ділянки на схилі
 • Планування та ландшафтний дизайн великої ділянки
 • Будинок для вузької ділянки - особливості проектування та планування
 • Планування дачної ділянки: правила хорошого дизайну
 • Приклади оптимальної планування саду та городу на невеликій ділянці
 • Вдалі приклади облаштування зони відпочинку на дачі своїми руками
 • Приклади раціонального планування дачного і присадибної ділянки
 • Приклади планувань ділянок на 6-20 соток + основи зонування
 • Планування городу і плодового саду: від креслення до висадки культур в прикладах
 • Планування дачної ділянки: розбір правил проектування ділянок різної форми
 • Як правильно розмітити межі садової ділянки і провести зонування
 • Дизайн квітника перед будинком
 • Сад і город своїми руками
 • Планування ділянки заміського будинку. Приклади планування ділянки 12, 15 і 20 соток
 • Планування садової ділянки 6 соток
 • Планування дачної ділянки 6 соток
 • Планування дачної ділянки 6 соток
 • Планування дачної ділянки
 • Дизайн дачної ділянки 10 соток

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » » Дачна ділянка 6 соток - особливості планування і облаштування