Приклади планувань ділянок на 6-20 соток + основи зонування

Отримавши в розпорядження ділянку землі, кожен господар бажає якнайшвидше приступити до освоєння нових володінь і реалізації своїх грандіозних планів. Планування ділянки на 10 соток небудь іншу земельну площу залежить від безлічі природних факторів, знання яких дозволить перетворити звичайний ділянку землі в затишний куточок для відпочинку всієї сім'ї. Пропонуємо вам розглянути деякі приклади планувань і особливості зонування ділянок.

Зміст

Які характеристики ділянки враховувати при плануванні?

Продумуючи планування ділянки на 6 соток і більше, слід перш за все враховувати:

 • Рельєф місцевості, який може бути як рівним так і розташованим поблизу ярів, пагорбів і навіть гір. Від особливостей місцевості буде залежати не тільки розташування будинку і будов, а й спорудження інженерних систем.
 • Форма ділянки, починаючи від близької до традиційного прямокутнику і завершуючи трикутними, Г-подібними і закругленими кутовими.
 • Типу грунту, які можуть бути як піщаними, легкими і родючими, так і важкими глинистими або середньосуглинистих. На «бідних» грунтах далеко не всі рослини здатні показати себе у всій красі, радуючи шикарним цвітінням і багатим урожаєм. В таких випадках бажано додатково завозити на ділянку родючий грунт.
 • Природних водойм та рівня грунтових вод, наявність яких вимагає облаштування дренажної системи.
 • Розташування відносно сторін світу.
Обіграємо форму ділянки – фото

Від форми залежатиме насамперед стиль планування, який дозволить підкреслити достоїнства ділянки, завуалювавши недоліки

Озеленення з урахуванням освітленості ділянки – фото

Знання освітленості зон дозволить грамотно підібрати рослини для озеленення та правильно зорієнтувати по розташуванню житлові будови

Які зони варто виділити?

Планування дачної ділянки на 10 соток або будь-яку іншу площу обов'язково включає такі зони:

 • Житлова зона. У цій зоні може бути розташований будинок з терасою і прибудований гараж.
 • Зона відпочинку. Місце під зону відпочинку часто відводять в глибині ділянки далеко від сторонніх поглядів.
 • Городньо-садові зона. Грамотно розроблена планування ділянки дозволить компактно розмістити грядки для вирощування овочів, плодові дерева та ягідні чагарники так, щоб кожній з культур вистачало достатньо місця.
 • Господарська зона. Ділянка під господарську зону, на якій розміщуються споруди для утримання домашніх тварин, відводиться в протилежній стороні від зони відпочинку.
Особливості облаштування зони відпочинку – фото

Облаштовується зона відпочинку альтанкою, дитячої або спортивної майданчиком, місцем для барбекю. Нерідко прикрасою цього місця служить штучний ставочок, оригінальні квітники та інші елементи ландшафтного дизайну

Незалежно від розмірів відведеної території, вибір планування ділянки виходить з фактичних особливостей і побажань власника, наприклад так:

Варіації і приклади планування ділянок

Дачну ділянку на 6 соток

Планування дачної ділянки 6 соток – одна з непростих задач, оскільки на порівняно невеликій території хочеться вдало розмістити не тільки будинок і сад, але облаштувати зону відпочинку, прикрасивши мініатюрним водоймою, а також відвести місце під господарські споруди.

Геометричний стиль в оформленні ділянки – фото

Одним із вдалих варіантів планування невеликої ділянки можна вважати геометричний стиль, при якому всі будівлі і рослини утворюють геометричні форми

Таке розташування дозволяє значно економити простір, раціонально використовуючи кожен куточок. Місцезнаходження будинку бажано продумати так, щоб споруда не кидала тінь на основну частину ділянки, відведену під садову зону.

Розміщення плодових дерев у кілька рядів на рівновіддаленій відстані один від одного не менше 3 м в напрямку від півночі до півдня дозволить забезпечити найкраще висвітлення.

Рада. Ідеально, якщо будинок буде розміщений уздовж північного кордону ділянки – він стане надійним захистом зелених насаджень від вітрів.

Розміщення зони відпочинку – фото

Зону відпочинку переважно розташувати ближче до будинку. Відгородити її можна живоплотом з красивоквітучий рослин або декоративним парканчиком

Під розміщення господарської зони бажано відвести північну сторону ділянки ближче до межі паркану. Північна сторона стане вдалим місцем під зведення теплиці та облаштування грядок для вирощування овочевих культур.

Ділянки площею в 10-15 соток

На таких ділянках є, де розгулятися, адже володарі таких земельних просторів отримують в розпорядження пристойний плацдарм для втілення своїх задумів.

Особливості планування ділянок в 10 соток – фото

В цілому планування ділянки 10 соток і більше буде мало чим відрізнятися від такої при меншій площі в 6 соток

Розширюємо зони на ділянці – фото

Але в порівнянні з 6 сотками ця площа дозволяє значно розширити зону відпочинку, прикрасивши її альтанкою, газоном і лазнею, оповитої кучерявими рослинами

Планування ділянки на 12 соток може включати не тільки облаштування стандартного набору будівель, але і передбачити розміщення додаткових елементів ландшафтного дизайну.

Проект, втілений в реальність – фото

Оригінально оформлена садово-городня зона з компактно розміщеними грядками, вдало розташована житлова зона, обладнана критим навісом і прикрашена штучною водоймою, а також простора зона відпочинку з петляючими доріжками і шикарним квітником

Володарі ділянок площею 15 соток мають можливість застосувати в оформленні відразу кілька стилів. Змішана планування ділянки 15 соток характеризується відсутністю строгих геометричних форм в оформленні і вільним розміщенням рослин.

Оформлення ділянки елементами декору – фото

Обов'язковими елементами ландшафтного дизайну виступають водойми, газони, красивоцветущие рослини і декоративні форми дерев і чагарників

Таке рішення дозволяє вдало розділити ділянку на зони – фото

Таке рішення дозволяє вдало розділити ділянку на зони, розмістивши їх на достатній відстані один від одного

Затишні куточки для відпочинку на 20 сотках

Планування ділянки 20 соток також передбачає поділ простору на функціональні зони. Крім традиційного набору елементів ландшафтного дизайну на такій ділянці знайдеться місце і для відкритого басейну, купелі, лазні, всіляких альпінаріїв і рокаріїв, а також цілого ряду декоративних елементів, які налаштовують на повноцінний відпочинок. Комплекс господарських будівель може включати сарай, майстерню, теплицю, вольєри для тварин.

Приклад планування ділянки 20 соток – фото

У безпосередній близькості від будинку можна розпланувати зону відпочинку, обладнавши її спортивної або дитячим майданчиком, а також просторою альтанкою, в якій все сімейство може сховатися в спекотний полудень або непогоду

Під садову зону відводиться сонячна сторона ділянки. Кілька плодових дерев і чагарників, висаджені в родючий грунт, щорічно будуть радувати своїх господарів стиглими екологічно чистими фруктами і ягодами.

Приклад планування ділянки в 20 соток – фото

Грамотно продумане планування дозволить раціонально використовувати кожен куточок на ділянці

Ось приклад, як проводиться облаштування території ділянки за всіма правилами:

Статті за темою
 • Дачна ділянка 10 соток: як розпланувати і облаштувати?
 • Дизайн та облаштування двору приватного будинку
 • Як оформити зону відпочинку на дачі своїми руками?
 • Дачна ділянка 6 соток - особливості планування і облаштування
 • Планування та ландшафтний дизайн великої ділянки
 • Планування дачної ділянки: правила хорошого дизайну
 • Вдалі приклади облаштування зони відпочинку на дачі своїми руками
 • Приклади раціонального планування дачного і присадибної ділянки
 • Зона патіо на дачі: покрокове облаштування своїми руками + ідеї оформлення
 • Планування городу і плодового саду: від креслення до висадки культур в прикладах
 • Планування дачної ділянки: розбір правил проектування ділянок різної форми
 • Дизайн оформлення зони відпочинку на дачі: як облаштувати затишний куточок у своєму саду?
 • Як правильно розмітити межі садової ділянки і провести зонування
 • Як облаштувати дачну ділянку
 • Дизайн садової ділянки 6 соток
 • Дизайн дачної ділянки 6 соток
 • Планування ділянки заміського будинку. Приклади планування ділянки 12, 15 і 20 соток
 • Планування садової ділянки 6 соток
 • Планування дачної ділянки 6 соток
 • Планування дачної ділянки 6 соток
 • Планування дачної ділянки
 • Дизайн дачної ділянки 10 соток

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » » Приклади планувань ділянок на 6-20 соток + основи зонування