Планування і інтер'єр мансарди приватного будинку

Якщо у вашому житловому будинку існує нежитлова мансарда, яку ви вирішили перевести в житлове приміщення, то ми з задоволенням допоможемо вам вирішити цю задачу.

Мансарда допоможе збільшити корисну площу будинку на 50% і більш.

В залежності від площі простору і висоти гребеня даху щодо перекриття верхнього поверху в ній можна розташувати житлові кімнати, ігрову, кабінет, биллиардную, гардероб і навіть додатковий санвузол.

Перелік приміщень кожен визначає для себе сам, виходячи з їх відсутності або недоліку.

Постараємося допомогти вам розпланувати приміщення в мансарді і зробити цю частину житла затишним і улюбленим місцем мешканців будинку.

Перший етап облаштування - складання плану

Мансардний поверх - це простір, укладену між скатною покрівлею і частиною зовнішніх стін. Приміщення мансардного поверху частково або повністю мають похилі стелі.

Приступаючи до облаштування простору під дахом, насамперед, необхідно виконати план. На плані мансарди потрібно нанести огороджувальні стіни і всі виходять на дах і вентшахти димохід, так як ці комунікації займають частину корисного простору.

Перш ніж планувати приміщення мансардного поверху, хочемо звернути увагу на деякі норми.

СНиП 31-02-2001 «Будинки житлові одноквартирні» говорить:

 • спальня, що розміщується в мансарді повинна мати площу не менше 7 м2-
 • загальна кімната (вітальня) - не менше 16 м2-
 • ширина внутрішньоквартирних коридорів не менше 0,85 м-
 • ширина ванни - не менше 1,5 м-
 • ширина вбиральні - не менше 0,8 м, мінімальна глибина - 1,2 при відкриванні дверей назовні, не менше 1,5 м при відкриванні дверей всередину-
 • висота приміщень в мансарді не менше 2,3 м-
 • для забезпечення природної вентиляції повинна бути передбачена можливість провітрювання через вікна, кватирки, фрамуги.

Варіанти облаштування мансарди

Виконаємо планування мансарди на прикладі дерев'яного будинку розміром в плані 6х8 м.

Перед вами план мансардного поверху з нанесеними стінами і комунікаціями. Труба димоходу ускладнює перепланування.

Подивимося, як можна розташувати приміщення в заданому просторі.

У першому варіанті пропонується спорудити дві досить просторі спальні кімнати. Щоб димар не утруднював прохід, влаштовуємо сходи так, щоб між трубою і поручнями залишався прохід не менше 0,85 м. В спальні в ніші, утвореної між фронтоном і вентшахтой можна розташувати стелаж або шафа.

Піднімаючись сходами в мансарду, ми потрапляємо в невеликий хол, де прекрасно розміститься затишне крісло і торшер - відмінне місце для відпочинку, читання, вишивання та ін В похилій частині стін холу (під зламами покрівлі) можна спорудити книжкові полиці.

Другий варіант виконаний з влаштуванням санвузла. Додатково можна пробити віконний отвір для освітлення і провітрювання даного приміщення.

Збільшуємо площа кімнат за рахунок коридору, де в ніші споруджуємо гардероб. Невелике приміщення коридору і сходи висвітлюються вікном фронтону.

До речі, якщо в будинку є санвузол на нижньому поверсі, вхід в приміщення влаштовується в мансарді санвузла можна запроектувати зі спальні. Таким чином, він стане індивідуальним, призначеним для мешканців спальні.

У невеликому садовому будиночку площа мансарди часто не дозволяє влаштувати більш одного приміщення. У цьому випадку в мансарді, як правило, розміщують простору спальню, ліжка встановлюють уздовж стін зі скатами покрівлі, центральна більш висока частина кімнати залишається вільною для проходу, адже часом мансардний поверх влаштовується з горищного приміщення, де висота балки даху не дозволяє виконати прямий стеля потрібної висоти.

Дизайн мансардного поверху та його планування багато в чому залежить від конструкції покрівлі. На схемі представлена мансарда приватного будинку з чотирьохскатним шатровим дахом. Корисна площа поверху залежить від висоти огороджувальних стін: чим вище стіна від підлоги до похилої балки, тим більше площа мансардного поверху.

У мансарді будинку розміром 8х8, 10х10 з висотою бічних стінок від 1.4 м можна влаштувати чотири цілком комфортних приміщення (спальні, дитячі або гостьові кімнати та санвузол). При цьому освітлюватися мансарда буде вікнами, розташованими на даху, вони так і називаються - мансардні вікна.

Інтер'єр мансарди заміського будинку

Інтер'єр мансарди, втім, як і будь-якого приміщення залежить від загальної стилістики будинку.

На представлених фото нижче ми пропонуємо вашій увазі кілька ідей облаштування та оздоблення мансардного поверху.

Варіант облаштування вітальні у всій площі мансарди.

У такому приміщенні можна збирати великі компанії. Довгий стіл і велика кількість м'яких диванів розташовують до посиденьок в колі друзів та родичів.

Відмінний варіант облаштування мансарди дачного будинку, куди можна звезти «старі дивани з міської квартири. Вони послужать спальними місцями для мешканців будинку і їх гостей. Білі стіни і стеля зроблять приміщення світлим, акцентами є яскравий стіл і диванні подушки.

Санвузол в мансарді заміського будинку.

Дерев'яні балки і стійки даху поєднуються колірною гамою з підлогою та меблями. Стіни і стелю молочного кольору є фоном для відкритої конструкції даху.

У мансарді можна влаштувати зону активного відпочинку, наприклад, більярдну.

Або тихого відпочинку. Межа виділення після переміщення домашня бібліотека в мансарду заміського будинку, наповнить вечора цікавим проведенням часу вас і ваших гостей.

Похилі стіни мансарди обмежують можливості помещещения з одного боку, а з іншого роблять його незвичайним. Спальня - одне з приміщень, яке найчастіше розташовують у мансарді.

Ігрова кімната для дітей в мансарді - простір, де діти практично не перетинаються з дорослими.

Діти отличаюся підвищеною активністю, здатністю багато рухатися. Влаштована в мансарді дитяча ігрова кімната порадує не тільки ваших дітей, але і їхніх гостей. Тут можна гратися і грати в тихі ігри, слухати музику, дивитися телевізор, мріяти у тиші на самоті, займатися творчістю.

Зробити мансарду монопомещением або розбити простір на кілька кімнат? Рішення залежить не тільки від розміру будинку, але і від ваших уподобань.

Часто облаштування мансарди відкладається до «кращих часів», деколи через нестачу коштів, іноді від браку ідей. Нехай мансарда вашого будинку завжди буде наповнена життям, сміхом, голосами або мовчанням людей.

Статті за темою
 • Міжкімнатні розсувні двері: різновиди та особливості установки
 • Ніші в стінах з гіпсокартону: варіанти дизайну та створення своїми руками
 • Якого кольору шпалери вибрати для різних кімнат будинку?
 • Різноманітність видів і варіантів дизайну стель із гипсокартона
 • Різноманітність варіантів дерев'яних сходів на другий поверх для приватного будинку
 • Зонування і дизайн інтер'єру вітальні-спальні в одній кімнаті
 • Як зробити затишну кімнату на горищі?
 • Способи облаштування сходів на другий поверх у приватному будинку
 • Горищні сходи: різновиди та виготовлення своїми руками
 • Затишний будинок своїми руками - поради з облаштування інтер'єру
 • Облаштування інтер'єру та оздоблення кімнати відпочинку в лазні
 • Дачна ділянка 6 соток - особливості планування і облаштування
 • Як зробити мансардний дах: пристрій і конструкція кроквяної системи
 • Котельня в приватному будинку: основні вимоги та облаштування
 • Будинок для вузької ділянки - особливості проектування та планування
 • З чого дешево побудувати будинок?
 • Веранда до будинку своїми руками
 • Як і чим утеплити горище в приватному будинку?
 • Як виконати обробку димоходу на даху і всередині будинку?
 • Створюємо дизайн інтер'єру дачного будиночка
 • Модульні сходи на другий поверх заміського будинку
 • Планування ділянки заміського будинку. Приклади планування ділянки 12, 15 і 20 соток

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » » Планування і інтер'єр мансарди приватного будинку