Планування дачної ділянки: правила хорошого дизайну

Фото - план ділянкиПоява дачної ділянки змінює не тільки спосіб життя його власника, а й багато цінностей. Тяга до землі і красі закладена у людини в генах. Найчастіше процес створення корисного і красивого стає сенсом життя захопленого дачника.

Гарний дачну ділянку не випадковість, він не з'являється сам по собі, він стає таким в результаті наполегливої праці. Планування дачної ділянки повинна передувати його освоєнню або реконструкції. Такий підхід позбавить від прикрих промахів і помилок, виправлення яких веде до зайвих фінансових витрат.

Зміст

Як розпланувати ділянку: відео-поради експерта ^

З чого почати планування садової ділянки ^

Якщо ви вважаєте, що Бог вам не дав таланту дизайнера, не переживайте. Вивчіть варіанти планування дачної ділянки, візьміть до уваги наші поради, які викладені в цій статті, додайте до них свої власні ідеї, - і у вас все вийде: ви облаштуєте дачу своєї мрії.

Перш за все, запишіть на листку паперу всі побажання до тих змін, які ви і ваша сім'я бажає побачити на дачній ділянці. Потім вкажіть те, що ви бажаєте залишити, а що змінити. Це можуть бути споруди, дерева, чагарники, доріжки.

Добре подумайте і виберіть ландшафтний стиль, який вам найбільше подобається. Якщо на ділянці вже є будинок, стиль ландшафтного дизайну треба прив'язати до нього.

Фото - планування ділянки

Фрагмент дачної ділянки

Далі складіть список зон і об'єктів, які в майбутньому з'являться на вашій ділянці: квітники, зона відпочинку, штучний ставок або струмочок, дитячий майданчик, малі архітектурні форми і т. Д.

Наступний список, який треба скласти дуже вдумливо - перелік тих рослин, які будуть рости на вашій ділянці. Треба бути реалістом: якщо немає досвіду, не спокушайтеся екзотами, краще вибрати рослини нескладні у догляді і невимогливі до грунту і клімату. Тільки так вам вдасться уникнути матеріальних і моральних збитків.

Передпроектний аналіз території ^

Коли всі побажання враховані і записані, можна починати передпроектний аналіз території. Це перший реальний крок до здійснення вашої мрії.

Фото - планування ділянки

Робота над планом ділянки

На аркуші паперу треба накреслити план ділянки, вказати на ньому «південь-північ» і розу вітрів, а також всі наявні на ділянці будівлі і насадження та траси комунікацій.

Виконавши цю рутинну роботу, озирніться навколо і визначте види, які варто замаскувати, і які виділити. На плані вкажіть основні видові точки і напрямок видових променів. Наприклад: з майданчика для відпочинку відкривається вид на ліс або на дитячий майданчик.

Базуючись на цьому, ви можете далі нанести на план всі декоративні елементи, розставити потрібні акценти, виділити композиційні точки.

Дослідження ділянки: ігри зі світлом і тінню ^

Щоб не помилитися при виборі місць для альпінарію, квітників і грядок, треба обов'язково вивчити освітленість ділянки.

Для початку визначте положення ділянки щодо сторін світла і запасіться кілочками. Їх знадобиться 20 - 30 штук. Половину кілочків відзначте яскравою фарбою або ниткою.

Дочекавшись сонячного дня, о восьмій годині ранку позначте міченим кілочком верхівку тіні від об'єкта, наприклад - дерева. Кожні дві години відзначайте пересування верхівки тіні. Після обіду цю процедуру проведіть, використовуючи звичайні кілочки.

Фото - планування ділянки

Визначення зони тіні

Вимірявши відстань від об'єкта до першого кілочка, забитого в 8:00, дотримуючись масштабу, перенесіть його на план. Мічені кілочки відзначте хрестиками, а звичайні - точками. Поєднавши лініями все хрестики і всі точки, ви отримаєте рух тіні певного об'єкта протягом дня. Місця перетину ліній заштрихуйте. Там знаходиться найбільша густа тінь.

У цих місцях досить темно і прохолодно навіть у найспекотніший день. Такі умови для багатьох рослин не підходять. Але вони ідеальні для створення садка мохів. Якщо ця ідея вас не надихає, можна висадити барвінок, страусник, хости.

Фото - планування ділянки

Зони тіні на дачній ділянці

Зверніть увагу на кордон між ранковою тінню і світлом. Тінь швидко зменшується, поступаючись місцем сонця. На цих ділянках добре створювати клумби, рабатки і миксбордери.

Після обіду сонце вже не так сильно гріє, але світла достатньо. Це ідеальні умови для пишного цвіту клематисів і троянд.

Якщо вам треба вибрати місце під город, відведіть йому саме освітлене місце. Тільки в такому випадку можна розраховувати на хороший урожай.

Загальний план насаджень ^

Ви продумали зонування ділянки, визначили місце кожного об'єкта в саду, вказали все на плані. Можна робити наступний крок - розробляти план насаджень. План насаджень дає уявлення про те, як виглядатиме ділянку, коли ви вдихнете в нього життя - висадіть рослини.

Загальний план насаджень розробляють для ділянки в цілому. Він включає в себе великі дерева і чагарники, газон і квітники, а також арки та перголи, повиті ліанами.

Фото - Загальний план н<center><script async src=

Статті за темою
 • Дачна ділянка 10 соток: як розпланувати і облаштувати?
 • Особливості планування дачної ділянки
 • Дачна ділянка 6 соток - особливості планування і облаштування
 • Планування та ландшафтний дизайн великої ділянки
 • Приклади оптимальної планування саду та городу на невеликій ділянці
 • Як розбити квітник на дачі: створюємо власний райський куточок
 • З чого розпочати благоустрій та озеленення дачної ділянки
 • Як прикрасити сад своїми руками - вибір стилю і реалізація ідеї
 • Приклади раціонального планування дачного і присадибної ділянки
 • Правила складання дендроплана ділянки та перечетной відомості
 • Приклади планувань ділянок на 6-20 соток + основи зонування
 • Правила складання дендроплана ділянки та перечетной відомості
 • Планування городу і плодового саду: від креслення до висадки культур в прикладах
 • Планування дачної ділянки: розбір правил проектування ділянок різної форми
 • Як правильно розмітити межі садової ділянки і провести зонування
 • Ландшафтний дизайн садової ділянки
 • Планування ділянки заміського будинку. Приклади планування ділянки 12, 15 і 20 соток
 • Планування садової ділянки 6 соток
 • Планування дачної ділянки 6 соток
 • Планування дачної ділянки 6 соток
 • Планування дачної ділянки
 • Дизайн дачної ділянки 10 соток

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » » Планування дачної ділянки: правила хорошого дизайну