Приклади оптимальної планування саду та городу на невеликій ділянці

Фото - Планування ділянкиНедосвідчені дачники, висадивши власний сад, часто нарікають, що в ньому немає того достатку плодів, на яке розраховували. І починають вирубувати дерева, замінюючи їх суперсучасними саджанцями. А адже в поганому плодоносінні в 90% випадків винні самі люди! Ймовірно, посадка відбувалася хаотично, за принципом «чим більше, тим краще», була відсутня планування саду, і ось підсумок - даремні хворіють дерева.

Зміст

Відео: як правильно розпланувати дачну ділянку ^

Створення саду, як і створення будинку, починається з проектування. Згадайте, як вибирають проект будівлі: вивчають клімат, рельєф місцевості, наявність вільної площі, членів сім'ї тощо. І тільки облік всіх факторів дозволяє створити максимально комфортний і теплий будинок.

З чого починається сад ^

Сад теж починається з вивчення землі, на якій належить жити рослинам, і клімату, який безпосередньо впливає на кількість плодів. Якщо грунт занадто глиниста або один пісочок, необхідно збагатити її чорноземом, торфом і іншими корисними компонентами, від яких залежатиме живлення коріння.

У кліматі основним фактором, що знищує плодоношення, є морозні зими, весняні пізні заморозки і надлишок вологості. Тому треба підбирати асортимент дерев, виходячи з кліматичних умов конкретної місцевості.

Фото - сад і город

Важливо правильно розпланувати свою ділянку

Вибираємо дерева ^

Яблуні, груші, алича та вишні місцевої селекції - це самі стійкі до температур дерева. Вони пристосовуються практично в будь-якому районі і плодоносять якщо не щороку, то через рік.

Південні гості - абрикос, персик - бояться сирих весен, бо раннє цвітіння при підвищеній вологості не закінчується запиленням. Пилок разом з вологою осідає на землю. Небезпечні і весняні заморозки, які якраз припадають на абрикосовий колір.

Черешня абсолютно не переносить прилеглих грунтових вод, і якщо не проводити меліорацію, то через пару років вона зачахне. Сира весна теж накладає свій відбиток: плоди тріскаються і гниють, ще не встигнувши дозріти.

Фото - плануємо самі

Планування невеликого заміського ділянки

Тому, підбираючи асортимент дерев, враховуйте їх майбутню продуктивність. Чи треба відводити дорогоцінні метри на п'яти-шести сотках під дерева, які можуть дати плоди раз на шість років (при оптимальних погодних умовах!). Чи не краще зайти в найближчий супермаркет і купити пару кілограмів абрикосів або персиків, які в сезон будуть не дуже дорогими, а в саду висадити тільки ті рослини, які взимку забезпечать сім'ю вітамінами?

Робимо розмітку ^

Щоб визначитися, скільки дерев посадити і як правильно це зробити, необхідно на папері намалювати всі наявні і плановані на ділянці споруди: будинок, баню, альтанку, паркан, електричні стовпи з дротами (якщо є) і старі дерева, котрі не плануєте викорчовувати.

Фото - планування

Сад на невеликому дачній ділянці

Навіщо це потрібно? Кожен підноситься над землею об'єкт відкидає тінь, яка впливає на розвиток прилеглих рослин. Дерева, кущі, городні рослини почнуть витягатися в зону постійного освітлення, витрачаючи свої сили не на закладання плодів, а на боротьбу за світло. Це буде тривати до того моменту, поки верхівка не буде вище перешкоди. А так як будинок або лазню перерости деревам не завжди під силу, то і плодів ви не дочекаєтеся навіть через 10 років. Тому на своєму плані відзначте цифрою висоту кожної будівлі, а також сторони світу. Тіні будуть розташовуватися з заходу і сходу від об'єктів, звужуючись до півдня. Намалюйте штрихами місця, де буде тінь більше половини дня. Це відстань дорівнює половині висоти ваших будівель.

Все, що виявилося на папері заштрихованим, не годиться для саду. Там можна прокладати доріжки, оформляти клумби, розбивати газон, ставок і т.д. Щоб дерева дали врожай, зона тіні виключається з плану майбутнього саду.

Висаджуємо рослини ^

Спочатку визначитеся, скільки дерев і чагарників плануєте посадити. Якщо груші, яблуні не бажаєте підрізати, то на сотку можна «посадити» максимум 7 дерев. Чому не гущі? Тому що в міру зростання вони почнуть відкидати тінь, заважаючи один одному в нормальному розвитку.

Якщо обрізка все ж планується, то кількість стовбурів можна збільшити до 15 (на сотку). Самим «просунутим» дачникам варто розтратитися на колонновидні форми дерев, які саджають з інтервалом в метр.

Фото - Оптимальна планування прямокутного дачної ділянки

Варіант планування прямокутної ділянки з садом і городом

Необхідно відзначити!
Обрізка знижує кількість плодів тільки у черешні та абрикоса, тому що вони розташовуються по всій гілочці. Їх не прийнято обрізати. Решта дерева в обрізанні дуже потребують. Плоди від цього стануть більшими, зайві гілки не будуть забирати світло. Найкраще тримати дерева в розмірі близько 2 метрів, формуючи крону як кулька або плоскою стінкою (якщо висаджувати дерева біля огорожі).

Висаджують дерева через чотири метри, якщо планується стримувати їх зростання в районі 2 м формою кульки, і через три метри, якщо висаджувати стінкою. Відстань між чагарниками (смородина, аґрус та ін.) - 1,5 м.

Фото - спочатку плануємо

Раціональне планування присадибної території

Ряди повинні розташовуватися з півдня на північ. Так рослини будуть відкидати менше тіні, і можна в міжряддях посадити тіньовитривалі культури.

Планування городу ^

Сучасне планування саду та городу перестала бути строго прямокутної. І все тому, що прямі кути незручно огинати, рухаючись з тачкою. Тому садові доріжки і городні грядки розмічайте такою формою, щоб було зручно ходити з інвентарем. Цікаві приклади планування саду та городу можна підглянути у інших дачників, в інтернеті або спеціалізованих довідниках.

Фото - город

Планування невеликого городу

Але є загальні закони, яким варто слідувати, щоб мінімум грядок давали максимум врожаю.

 1. Щоб максимально використовувати простір невеликої ділянки, частина грядок володіємо під деревами. Для цього навколостовбурні кола всіх молодих дерев огороджують, насипаємо родючої землі і висаджуємо зелень і багаторічний цибулю.
 2. Для сім'ї з 4 осіб достатньо відвести під грядки півсотки землі. При грамотному підході земля дасть врожаю більше, ніж потрібно.

  Фото - урожай

  Грамотно розплановані грядки - багатий урожай

 3. Овочевим рослинам потрібно не стільки світла, скільки саду. Для них досить підібрати місця, де сонце буде від полудня до вечора.
 4. Уникайте незахищених місць, де протяги можуть поламати тонкі стебла, і низин з поганим дренажем. Надлишок вологи веде до гнилі, фітофтори і значно знижує врожайність.
 5. Найкращі гряди - підняті на висоту близько 30 см, наповнені родючим грунтом і з усіх боків окантовані бордюром.
 6. Плетуться рослини (Бобові, огірки та ін.) Найкраще висаджувати в круглі грядки з каркасом-пірамідкою посередині. Вони заплетуть всю основу, зайнявши при цьому мінімум площі.

Фото - сад і город

Дачну ділянку з городом, садом і теплицями

Ті господарі, котрі не помучилися з плануванням, мучаться з вирощуванням садово-городніх культур. Грунтовно попихтев один раз, плануючи сад і город, ви позбавите себе від зайвої роботи.

Статті за темою
 • Великий плодовий сад в споконвічно російською стилі - мрія будь-якого садівника.
 • Дух Франції в елементах декоративного городу
 • Як красиво зробити і правильно розташувати грядки на городі?
 • Різновиди обрізки та стрижки дерев
 • Дачна ділянка 6 соток - особливості планування і облаштування
 • Планування та ландшафтний дизайн великої ділянки
 • Планування дачної ділянки: правила хорошого дизайну
 • План осінніх робіт в саду для дбайливих дачників
 • Приклади раціонального планування дачного і присадибної ділянки
 • Приклади планувань ділянок на 6-20 соток + основи зонування
 • Планування городу і плодового саду: від креслення до висадки культур в прикладах
 • Планування дачної ділянки: розбір правил проектування ділянок різної форми
 • Як правильно розмітити межі садової ділянки і провести зонування
 • Сільський стиль в ландшафтному дизайні: створюємо атмосферу єднання з природою
 • Що потрібно встигнути зробити в саду і городі у вересні
 • 5 порад як створити город своїми руками
 • Сад і город своїми руками
 • Планування ділянки заміського будинку. Приклади планування ділянки 12, 15 і 20 соток
 • Планування садової ділянки 6 соток
 • Планування дачної ділянки 6 соток
 • Планування дачної ділянки 6 соток
 • Планування дачної ділянки

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » Приклади оптимальної планування саду та городу на невеликій ділянці