Планування та ландшафтний дизайн великої ділянки

В сучасному світі кожен мріє про своєму шматочку землі, де можна побудувати будинок і зробити сад.

Однак найчастіше ми маємо маленьку ділянку, так як висока вартість та близькість до великого міста не дозволяє придбати більше соток. У зв'язку з цим майже вся інформація присвячена плануванню невеликих дачних ділянок.

Однак не для всіх важлива близькість міста, хтось воліє мати дачу подалі і, отже, купити можна що-то більш просторе і дешевше. Тому сьогодні ми поговоримо про планування заміського ділянки великого розміру. У цьому питанні також є свої нюанси, які слід враховувати.

Плюси і мінуси великого заміського ділянки

Ну що ж, давайте порівняємо ділянки в 6 і в 40 соток. Перший параметр - кількість функціональних зон. Якщо в першому випадку доводиться вибирати найбільш значущі зони, надавати їм багатофункціональність, то в останньому ви зможете втілити в життя все, про що мріяли.

На такій великій території з легкістю помістяться і спортивний і дитячий майданчики, город, сад та господарська зона. Навіть куточок для утримання домашньої птиці буде просторим і, одночасно, не буде займати багато місця.

А якщо в якості критерію взяти просторову доступність, то маленький ділянку зручніше. Можна сказати, що все під рукою і далеко ходити не треба. А от планування великої ділянки треба ретельно продумати, врахувати рельєф, розташування джерел води і т. д. Мережа доріжок повинна бути зручною, функціональною. Крім того, чим більша територія, тим більше робіт по догляду за нею.

Однак велика ділянка - це свобода, навіть дихати легше, і дітям є де побігати і пограти з м'ячем. А якщо ви ще й садівник-любитель або професійний ландшафтний дизайнер, то з'являється прекрасна можливість втілити в життя свої задумки.

Завжди мріяли про колекції певного виду рослин чи хотіли мати велику волейбольний майданчик? Маючи ділянку, розміром близько 20-40 і більше соток все це реально.

Етапи проектування, основні нюанси

При складанні проекту ми радимо користуватися принципом від малого до більшого. Їм користувалися при створенні знаменитих парків Франції XVII століття, прикладом тому Версаль, де центральною фігурою був палац. І чим далі від нього розташовувалися елементи ландшафтного дизайну, тим більшими вони були.

Так і на нашій ділянці центральною точкою буде будинок. Саме в безпосередній близькості від нього будуть розташовані всі основні зони, квітники, численні доріжки і стежки. І чим далі відходимо від дому, тим більше площі займає газон, великі дерева і чагарники, доріжки стають прогулянковими.

Однак від цього принципу можна відходити, адже в багатьох випадках визначається рельєфом, освітленістю, основним напрямком проекту і вашим індивідуальним смаком. Наприклад, якщо ділянка буде використовуватися в основному для вирощування сільськогосподарської продукції, пристрої плодового саду, то це один проект.

А якщо дача для вас - це заміський відпочинок, то основне місце буде належати газону, квітників, декоративним деревам і чагарникам, зон відпочинку. Тому перше, що потрібно зробити - це визначити зони на плані і прикинути їх розмір. Отримана схема стане своєрідним каркасом для майбутнього проектування.

У нашому випадку найвище місце в лівому нижньому куті, однак, колодязь розташований праворуч від будинку, тому саме там буде у нас город. Знизу проходить дорога, з якої буде в'їзд на ділянку (зона паркування).

Потім починаємо промальовувати доріжки, які зв'яжуть між собою всі зони. Спочатку намалюйте прямі лінії, які будуть самими короткими шляхами, а потім можете додати звивисті і мальовничі (прогулянкові), прямі лінії можна трохи зігнути. Паралельно малюємо майданчики.

Як вже говорилося вище, найбільша насиченість елементів ландшафту - біля будинку.

Після цього можна приступити до озеленення. Часто велика ділянка має прямокутну форму, де найзручніший варіант - це співвідношення сторін 2:5 і більше. Такий вузький ділянку можна візуально розділити на невеликі зони за допомогою посадок дерев і чагарників (живоплоти) або установкою ширм, за якими будуть витися ліани.

Саму прямокутну форму також бажано підправити. Кути засадіть рослинами, округляє їх таким чином. Вздовж паркану можна висадити дерева, чагарники, що дозволить закрити огляд від зовнішньої сторони ділянки.

Город краще всього розташовувати в найвищому і сонячному місці. Однак якщо такий ділянка розташована далеко від джерела води, то варто розглянути два варіанти: або підводити воду до городу (літній водопровід) або влаштувати город ближче до існуючого джерела. В останньому випадку головне, щоб там не було застою води, місце було досить добре освітлено, а при необхідності можна підсипати родючої землі.

Дитячу зону також варто розташувати в сухому і сонячному місці і бажано недалеко від будинку і подалі від дороги. Спортивний ж майданчик краще влаштувати в тіні, адже займатися під палючими променями сонця не дуже комфортно.

Для зручності догляду за рослинами підбирайте види, які не будуть вимагати багато уваги. Дуже багато газону - теж не вихід, адже щотижня стригти великі площі також займе багато часу і сил. Але і не женіться за великою кількістю дерев і чагарників, адже тоді є ймовірність перенавантажувати простір, зробити його тісним.

Розмір рослини також має значення. На великій площі і здалеку краще виглядають великі екземпляри. Більш низькі види краще висаджувати біля будинку і функціональних зон.

Ось що вийшло у нас:

Статті за темою
 • Як зробити турнік і облаштувати спортивний майданчик на дачі?
 • Дух Франції в елементах декоративного городу
 • Дачна ділянка 10 соток: як розпланувати і облаштувати?
 • Як оформити зону відпочинку на дачі своїми руками?
 • Планування садової ділянки на схилі
 • Пристрій річного водопроводу на дачі
 • Дачна ділянка 6 соток - особливості планування і облаштування
 • Як вибрати хороший земельну ділянку і дачний будинок?
 • Планування дачної ділянки: правила хорошого дизайну
 • Приклади раціонального планування дачного і присадибної ділянки
 • Приклади планувань ділянок на 6-20 соток + основи зонування
 • Планування городу і плодового саду: від креслення до висадки культур в прикладах
 • Планування дачної ділянки: розбір правил проектування ділянок різної форми
 • Дизайн квітника перед будинком
 • Ландшафтний дизайн. Граємо з висотою
 • Покриття для садових доріжок. Яку зробити найкраще? -
 • Сад і город своїми руками
 • Планування ділянки заміського будинку. Приклади планування ділянки 12, 15 і 20 соток
 • Планування садової ділянки 6 соток
 • Планування дачної ділянки 6 соток
 • Планування дачної ділянки 6 соток
 • Планування дачної ділянки

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » » Планування та ландшафтний дизайн великої ділянки