Кашпо своїми руками для саду: добірка кращих майстер-класів від декораторів

Ошатні квіткові композиції – прикраса будь-якої ділянки. Строкаті клумби, що вражають уяву різноманіттям кольорів і форм квіток, не залишають байдужим нікого. Але виділити квітник на тлі пишної рослинності ділянки та підкреслити його красу неможливо без гідного обрамлення. Декоративні кашпо для саду своїми руками здатні не тільки перетворити ділянку, але і додати квітникам завершений вигляд.

Зміст

Види кашпо і їх призначення

Відмінною особливістю кашпо від традиційного горщика для рослин є відсутність в дні ємності дренажних отворів, необхідних для стікання надлишків води. Крім декоративної функції, правильно підібрана ємність здатна полегшити догляд за зеленим вихованцем.

Барвисте оформлення вуличних вазонів – фото

Оскільки головне призначення декоративних кашпо для саду полягає в оздобленні інтер'єру, зовнішню поверхню ємностей в більшості випадків оформляють більш красивою і привабливою

Залежно від матеріалу виготовлення кашпо для саду бувають наступних видів:

 • Пластмасові. Один з найдешевших варіантів кашпо, головною перевагою яких є невелика вага і простота в догляді.
 • Дерев'яні. Натуральна основа ємностей дозволяє захищати коріння рослин від переохолодження і пересихання, а також підтримувати оптимальні умови для росту.
 • Металеві. Сучасний матеріал, що відрізняється довговічністю, чудово підходить для вуличного озеленення.
 • Глиняні. Матеріал, що має шорстку або гладку поверхню – універсальна основа для розписування фарбами та прикраси ліпленням. Але здатність пропускати вологу обмежує сферу його застосування.
 • Керамічні. Натуральний матеріал, оброблений спеціальною глазур'ю, широко застосовується як при оформленні інтер'єрів, так і для садового дизайну.

Головні вимоги, які пред'являють до кашпо для оформлення саду – здатність зберігати форму, задану майстром і висока стійкість до підвищеної вологості грунту і перепадів температур.

Варіанти облаштування кашпо – фото

Якщо ж брати за основу розташування імпровізованого квітника, то бувають підлогові конструкції і підвісні кашпо для саду

Незвичайне застосування старим речам

Вуличні кашпо можна робити з чого завгодно. У справу може піти старий мотлох, дбайливо зберігається «про всяк випадок», меблі, посуд ...

Ошатна «гірлянда» зі старих чайників – фото

Незвичайні підвісні кашпо можна зробити зі старих чайників, які досить розмістити вздовж сходів, підвісивши на дріт

Нове застосування старому валізі – фото

В руках творчого господаря друге життя може набути навіть старий дорожній чемодан без ручки, який, як у приказці – і нести важко, а й викинути шкода

Вуличний вазон зі старого ящика – фото

Дерев'яний ящик, розкритий морилкою і оформлений у вигляді симпатичного казкового лосеня, стане гідним обрамленням для квітника

Наповнити валізу легко, встановивши прямо в нього кілька горщиків із рослинами. Якщо висота ємностей значно нижче стінок чемодана, на дно кашпо можна насипати морської гальки і камінчиків, а проміжок між ємностями – заповнити мохом або подрібненої корою.

Варіанти самостійного виготовлення кашпо

Для виготовлення оригінальних ємностей, здатних органічно вписатися в ландшафтний дизайн і виступити його ефектною прикрасою, можна використовувати найрізноманітніший матеріал: мішковину і мотузки, залишки поліетиленової плівки і пластикові пляшки, гіпс і полімерну глину ... Будь-який з цих матеріалів в умілих руках майстра здатний перетворитися в яскравий елемент садового декору.

Декоративна ваза з гіпсу

Для виготовлення оригінального кашпо, яке прослужить не один рік, необхідно підготувати:

 • азбест або полімерний гіпс;
 • гнучку дріт для облаштування каркаса;
 • будівельні бинти або смужки тканини шириною 10 см;
 • фарби і кольори на водоемульсійною основі;
 • акриловий лак для зовнішніх робіт.

Кашпо може мати будь-яку форму: все залежить від обраної основи для каркаса. В нашому випадку в якості тимчасової основи виступатиме пластикове відро об'ємом в 10 літрів, яке по завершенні робіт буде витягнуто.

Відро встановлюємо на рівну поверхню, перевернувши догори дном. Для виготовлення каркаса поверхню відра обплітаємо дротом, краї якої акуратно підвертаємо і ховаємо. Вийшов каркас знімаємо з відра. Тепер можна приступати до розведення гіпсу, консистенція якого в готовому вигляді повинна нагадувати густу сметану. У ємність з гіпсовим розчином опускаємо смужки тканини або бинти, замачівая їх на 2-3 хвилини. Наше завдання: обкласти дротяний каркас по зовнішнім і внутрішнім стінок. Смужки тканини, добре просочені розчином, шар за шаром викладаємо на каркас доти, поки товщина стінок не досягне 1,5-2 см. Позосталих розчином ретельно промазуємо стінки кашпо. Конструкцію залишаємо до повного висихання на 12 годин.

Варіанти декорування вазона – фото

Після повного затвердіння основи можна приступати до оформлення кашпо, прикрашаючи його всілякими камінчиками, кольоровими скельцями і намистинками

Для цього спочатку вирівнюємо поверхню, зачищаючи її наждачним папером. Потім покриваємо дно і стінки виробу білою водоемульсійною фарбою, зверху якої другим шаром наносимо бажаний фон для аплікації або орнамент.

Підвісне кашпо з автопокришки

Стара автомобільна шина – відмінний матеріал для виготовлення елементів декору. Гума має стійкість до зовнішнього впливу і несприятливих погодних умов, завдяки чому здатна справно прослужити не один сезон.

Підвісний вазон-папуга зі старої покришки – фото

Важко повірити, що такого барвистого папугу, важливо що розгойдується під навісом будинку або між гілками дерев, можна зробити всього за один день своїми руками

Для виготовлення підвісної кашпо потрібно:

 • шина без металокорду;
 • дриль і свердло діаметром 10;
 • гострий ніж;
 • шайби М8, болти і гайки;
 • фарби для зовнішніх робіт.

Щоб полегшити роботу при вирізанні деталей, лезо ножа можна періодично змочувати в рідкому милі або миючому засобі.

Заготівля під тулуб птиці – фото

Уздовж бортового колеса з обох сторін покришки виконують симетричні вирізи 2/3. В більшій стороні надрізаної покришки через трикутні вирізи відокремлюємо бічну частину

Опрацювання основних елементів і вивертання вироби – фото

В результаті повинна вийти заготовка, яку в подальшому акуратно вивертаємо навиворіт, надаючи бажану форму

Тулуб папугу готово: залишається оформити голову птиці і надати їй впізнавані обриси. Для цього з обрізків автопокришки вирізаємо дзьоб.

Закріплення дзьоба і опрацювання контурів – фото

Вирізаний дзьоб папуги вставляємо в подовжній надріз, виконаний гострим ножем по краю меншої сторони тулуба

Щоб дзьоб надійно зафіксувати, обидві половинки стискаємо за допомогою струбіци, просвердлюємо через них наскрізний отвір, через яке потім їх стягаємо за допомогою болта. Підкоригувати форму птиці можна вже за місцем, виконавши кілька надрізів ножем.

Виготовлення хвоста птиці – фото

З довгої сторони заготовки по попередньо наміченим крейдою контуру вирізаємо хвіст екзотичної птиці

Папуга готовий: залишається стягти бортові частини виробу за допомогою мотузки або дроту, а потім розфарбувати його в яскраві кольори.

Підлоговий вазон з гілочок

Для роботи потрібні гілки товщиною 0,7-1,5 см і тонкий шнур або шпагат. Якщо є можливість, то перевагу краще віддавати гілках берези, калини та бамбуку – вони виглядають найбільш цікаво. Палички краще вибирати однакової товщини.

Для виготовлення кашпо, гілки за допомогою ножа або секатора нарізають приблизно однакової довжини, яка повинна бути на 1-2 см вище самого горщика. Палички-заготовки викладаємо впритул один до одного на рівну поверхню і обплітаємо мотузкою так, щоб вийшла циновка, довжини якої повинно бути достатньо для огортання навколо горщика.

Оригінальний вазон з гілок – фото

Тонкі гілки дерев, що залишилися після обрізки саду можна використовувати в якості елементів декору. Вони можуть служити основою для виготовлення красивого кашпо, яке відмінно підійде для оформлення як самої ділянки, так і інтер'єру будинку

Декоративні кашпо з бамбука – фото

Для створення конструкції більших розмірів краще використовувати бамбук, або бруски круглим або квадратним перетином, зібраними у вигляді куба

Зручний варіант, коли гілочки приклеюють на основу-мішковину. Сплетеної циновкою обертаємо зовнішні стінки горщика і закріплюємо прикраса за допомогою строкатих атласних стрічок або тієї ж мотузки.

Покрокові майстер-класи на відео


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Кілька порад для тих, хто хоче зробити топиарий
 • Квіткові кашпо - різноманітність варіантів, як зробити і прикрасити своїми руками
 • Використання різних підручних матеріалів для оформлення клумби
 • Розкішний ампель: принцип вибору рослин і спосіб посадки
 • Вироби з пляшок для саду зможе зробити кожен: цікаві ідеї для креативних дачників
 • Нюанси використання техніки декупажу для декору квіткових горщиків
 • Прикрашаємо дачу і присадибну ділянку підвісними композиціями з ампельних рослин
 • Як прикрасити горщик для квітів своїми руками: 12 способів декорування квіткових горщиків
 • Як змайструвати шатро для дачі: робимо переносне місце для літнього відпочинку
 • Найкрасивіші клумби на дачі, зроблені своїми руками: фото добірка
 • Добірка варіантів оригінальних клумб з підручних матеріалів
 • Кращі оригінальні клумби: топ-5 незвичайних ідей для розбиття квітника
 • Як зробити гарний поштовий ящик для приватного будинку: майстер-класи з перших рук
 • Декорування квіткових горщиків своїми руками: кращі майстер-класи
 • Клумби з покришок або як зробити шедевр із старого колеса своїми руками
 • Вазони для квітів своїми руками з покришок, бетону та інших матеріалів
 • Як зробити кашпо для петунії + огляд кращих сортів і нюансів посадки та догляду
 • Вертикальні грядки своїми руками з пластикових пляшок, труб, горщиків
 • Вуличні кашпо і вазони для квітів
 • Як красиво прикрасити сад
 • Робимо саморобки з покришок для прикраси саду
 • Маленький водойму в саду
 • » » » Кашпо своїми руками для саду: добірка кращих майстер-класів від декораторів