Як прикрасити горщик для квітів своїми руками: 12 способів декорування квіткових горщиків

Фото - Декорування квіткових горщиківДекорування квіткових горщиків своїми руками - захоплююче заняття, що дозволяє банальні, нічим не примітні або просто набридлі глиняні та пластикові горщики перетворити у вишукані елементи декору.

Зміст

Ідеальний матеріал для декорування - необроблені глиняні горщики без розпису та прикрас: вони коштують недорого і рослини в них відчувають себе просто чудово, в той час як пластмасові ємності не володіють достатньою пористістю, а отже, не пропускають до кореневої системи необхідна кількість повітря. Для оригінального прикраси квіткових горщиків застосовні практично всі техніки хенд-мейд, починаючи від художнього розпису і декупажу, і закінчуючи кракле. Багата фантазія, старанність і золоті руки здатні творити справжні дива! Пропонуємо вам кілька цікавих ідей, які допоможуть вдихнути нове життя в непоказні горщики і кашпо.

Декорування квіткових горщиків яєчною шкарлупою в техніці кракле ^

Кракле - візерунок тоненьких тріщинок на поверхні керамічного виробу, який створюється за допомогою спеціальних засобів для декоративного ефекту старовини. Зазвичай для кракле використовують кракелюрні лаки, ми ж скористаємося шкаралупою від варених яєць. Можна змішати шкаралупу білого і бежевого кольору. За бажанням шкаралупу взагалі можна пофарбувати в будь-який відтінок. Перед роботою шкаралупу необхідно промити в теплій воді, знежирити в розчині харчової соди і просушити. Для шкаралупи природного білого або бежевого кольору ідеально підійде темна основа, тому при необхідності світлий горщик можна пофарбувати темної акриловою фарбою.

Фото - декорування квіткових горщиків яєчною шкарлупою

На поверхню горщика наносимо клей ПВА і розкладаємо на ньому шкаралупу опуклою стороною вгору, накриваємо її серветкою або папером і злегка натискаємо, щоб шкарлупки щільно приклеїлися і вкрилися кракелюр - сіточкою тріщин. Щоб тріщинки були ширше, шматочки шкаралупи можна злегка розсовувати. Одержаний орнамент покриваємо тушшю. Як тільки вона досить глибоко проникне в тріщини шкаралупи, видаляємо її надлишки злегка зволоженою ганчіркою. Фарба залишиться тільки в тріщинах, а сама шкаралупа придбає первинний вигляд. Для довговічності покриваємо горщик лаком.

Декор квіткового горщика в східному стилі ^

Як і в попередньому варіанті, тут ми теж будемо використовувати техніку кракле яєчною шкарлупою, а також нам доведеться трохи заглибитися в китайську чи японську иероглифику, щоб підібрати і красиво намалювати символи з актуальним змістом. Для декорування, крім квіткового горщика, знадобиться яєчна шкаралупа, ацетон, клей ПВА, акрилові фарби, акриловий лак.

1. Ретельно моєму горщик і знежирюємо його ацетоном. Підготовлений горщик покриваємо сріблястою фарбою. Коли фарба висохне, середню частину горщика покриваємо двома шарами білої фарби.

Фото - декор квіткових горщиків у східному стилі Фото - квітковий горщик в японському дусі

2. Вибираємо відповідні за змістом ієрогліфи і чорною фарбою малюємо їх з чотирьох боків горщика. Наприклад, можна зобразити наступні символи:

Фото - японські ієрогліфи в декорі квіткових горщиків Фото - японський стиль в оформленні квіткових горщиків Фото - японські ієрогліфи для розпису квіткових горщиків

3. З яєчної шкаралупи видаляємо внутрішню плівку і фарбуємо частина шкаралупи в чорний колір.

4. Приступаємо до створення навколо ієрогліфів кракелюра: невеликий ділянку намазуємо клеєм, прикладаємо до поверхні шматочок шкаралупи, натискаємо на нього пальцями, щоб шкаралупа потріскалася і з допомогою зубочистки або будь-якого відповідного предмета обережно розсовуємо шкаралупу, створюючи тим самим між тріщинами простір. Аналогічним чином викладаємо всю поверхню між ієрогліфами.

Фото - прикраса квіткових горщиків в японському стилі Фото - оформлення квіткових горщиків японськими мотивами

5. На нижньому обідку, пофарбовані срібною фарбою, викладаємо кракелюр білими шкарлупками.

6. Коли горщик з кракелюр підсохне, покриваємо його декількома шарами лаку.

Як прикрасити горщик для квітів мозаїкою ^

Для створення мозаїки нам знадобляться кольорові камінчики, скельця або галька, «гарячий» клей або звичайний клей ПВА, затирка для плитки, невелика пензлик і лак.

1. Бажано, щоб камінчики або скельця були хоча б двох кольорів, тоді можна буде спробувати викласти якийсь цікавий малюнок. Перш ніж приступати до роботи з горщиком, придуманий малюнок слід викласти на папері, при необхідності нанести розмітку на горщик і лише після цього переносити зображення на поверхню горщика.

Фото - декорування квіткових горщиків мозаїкою

2. В першу чергу приклеюємо малюнок, а потім беремося за фон. Використання гарячого клею дозволить значно прискорити процес.

3. Коли камінці грунтовно приклеяться, наносимо затірку для плитки, грунтовно промазуючи весь горщик. Якщо при цьому окремі елементи відпадуть, засмучуватися не варто. Їх можна буде приклеїти через добу, коли повністю висохне затирка.

Фото - квіткові горщики з мозаїчним декором Фото - прикраса квіткових горщиків дрібною галькою

4. Хвилин через 10-15 після нанесення затірки, коли вона трохи підсохне, мокрою ганчірочкою починаємо змивати її зі скелець або камінчиків. Через 24 години, якщо затирочна суміш сильно усохне, наносимо ще один шар, знову обтираем і чекаємо ще добу.

5. Нам залишилося лише розкрити горщик лаком, «поселити» в нього рослину і милуватися творінням своїх рук!

Фото - мозаїка з шматочків керамічної плитки Фото - декорування квіткових горщиків черепашками

Якщо поверхня повністю викладається галькою, затірку використовувати не потрібно. Цікава мозаїка виходить з шматочків керамічної плитки, битого посуду, черепашок або насіння. Черепашки приклеюються за допомогою пап'є-маше: газетну чи туалетний папір рвемо дрібними шматочками і змішуємо її з клеєм, доверху заповнюємо отриманою масою черепашки і на добу залишаємо їх сохнути, після цього змащуємо черепашки клеєм і садимо на горщик, злегка притиснувши.

Як правильно декорувати квіткові горщики в техніці декупаж ^

Барвисті мотиви, вирізані з звичайних столових серветок, допоможуть створити на декорируемом предмет ефект картини.

1. Поверхня горщика фарбуємо акриловою фарбою відповідного кольору. Яскраві барвисті мотиви найбільш виграшно виглядатимуть на однотонному нюансном тлі.

2. З багатошарової серветки вирізаємо один або кілька сподобалися мотивів. Поділяємо серветку на шари. Для роботи нам знадобиться тільки верхній шар з обраним малюнком.

Фото - декорування квіткових горщиків в техніці декупаж

3. Накладаємо малюнок на горщик (сухий малюнок на суху поверхню!), розгладжуємо і за допомогою пензлика акуратно покриваємо клеєм ПВА, розведеним з водою в пропорції 1:1, рухаючись від центру до країв, щоб не було зморшок і складок.

4. Коли клей висохне, покриваємо горщик прозорим лаком. Верхній край горщика можна оригінально прикрасити сизалем, нитками рафії або сухою травою.

Фото - декупаж на квітковому горщику з декоративними елементами

Для декупажу можна використовувати не тільки паперові серветки, а також будь-яку поліграфічну продукцію, тканини, мереживо.

Прикраса квіткових горщиків сизалем ^

Відмінною прикрасою для горщика може стати сизаль. Поверхня горщика змащуємо будівельним клеєм і по колу укладаємо сизалеві нитки. Пікантною родзинкою може стати косичка, сплетена з того ж матеріалу, що і приклеєна до обвитому сизалем горщика.

Фото - створимо декор квіткових горщиків своїми руками Фото - Декорування квіткових горщиків сизалем

Оформляємо горщик для квітів в сільському стилі ^

Для скромних квітів, що нагадують польові або лугові, ідеальним «будиночком» стане горщик, прикрашений гілочками. Для цього простого, але дуже незвичайного декору нам знадобляться рівні тонкі гілочки з приємною текстурою, мішковина, не дуже широкий горщик або банку з рівними сторонами, мотузка. Гілки обрізають так, щоб вони були трохи вище горщика. Пов'язуємо гілки з допомогою мотузки. Горщик обертаємо мішковиною, кінці пошивши або зафіксувавши гарячим клеєм. Поверх мішковини обертаємо горщик пов'язаними гілками, з'єднавши кінці бантиками з мотузки.

Фото - матеріали для декору в сільському стилі Фото - перев'язані мотузкою сухі гілки для декору

Фото - обшитий полотном квітковий горщик Фото - власноруч прикрашений квітковий горщик

Фото - дизайнерський квітковий горщик

Декорування горщиків під старовину: як створити ефект патини ^

Пара нескладних маніпуляцій і самий звичайний глиняний горщик перетвориться в античний раритет. Як? На раз-два-три!

1. Знежирюємо поверхню горщика будь спиртовмісної рідиною і ретельно обробляємо наждачним папером із зернистістю 70.

2. Недбалими мазками покриваємо горщик вологостійкої шпаклівкою і даємо підсохнути.

3. Поверх шпаклівки наносимо фарбу болотного кольору. Коли вона висохне, за допомогою наждаку з зернистістю 100 злегка затираємо місця, де шпаклівка лягла занадто товстим шаром. Ну ось, тепер ваш горщик виглядає так, ніби його відкопали при розкопках Стародавнього Риму!

Фото - декорування квіткових горщиків з ефектом патини

Фото - штучно постарені квіткові горщики

Оригінальний декор квіткових горщиків і кашпо ^

 • Мохом і шишками.

Фото - прикраса квіткових горщиків мохом і шишками

 • Березовою корою.

Фото - декорування квіткового горщика березовою корою

 • Щоб вашим зеленим друзям завжди було тепло і затишно, зв'яжіть для них симпатичні кофтинки або просто використовуйте для виготовлення чохлів рукава від старого плетеного светра.

Фото - в'язаний декор квіткових горщиків Фото - оформлення квіткових горщиків плетеними деталями

 • Для ємності з геранню відмінно підійде сільський «костюмчик» з мішковини і гудзиків. Робимо викрійку, у кілька шарів обертаємо горщик мішковиною, маскуємо обсипаються краю і прикрашаємо «костюмчик» великими декоративними гудзиками, краще всього - дерев'яними. Для міцної фіксації мішковини на кашпо протягуємо і закріплюємо по верхньому краю джгут або гумку.

Фото - декорування кашпо мішковиною Фото - квітковий горщик з декором з мішковини

 • Обклеюємо горщик однаковими за кольором і розміром простими олівцями з гумкою, і прикрашаємо композицію бантиком з атласу і органзи.

Фото - декорування квіткових горщиків олівцями


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Кілька порад для тих, хто хоче зробити топиарий
 • Декоративні дерева - у вашій квартирі? Легко!
 • Пересаджуємо драцену в домашніх умовах
 • Вічно зелена хавортія на вашому підвіконні
 • Вази і горщики з пластикових пляшок
 • Вази і горщики з пластикових пляшок
 • Квіткові кашпо - різноманітність варіантів, як зробити і прикрасити своїми руками
 • Розкішний ампель: принцип вибору рослин і спосіб посадки
 • Кавове дерево своїми руками або Робимо «смачний» топіарі
 • Нюанси використання техніки декупажу для декору квіткових горщиків
 • Як зробити дивовижне дерево щастя своїми руками: кавовий топиарий крок за кроком
 • Кращі оригінальні клумби: топ-5 незвичайних ідей для розбиття квітника
 • Кашпо своїми руками для саду: добірка кращих майстер-класів від декораторів
 • Декорування квіткових горщиків своїми руками: кращі майстер-класи
 • Догляд за кімнатними рослинами взимку
 • Як виростити дельфініум з насіння
 • Садовий декор. Створюємо декор саду своїми руками
 • Садовий дизайн. Мозаїка для прикраси садових меблів
 • Садові вироби своїми руками
 • Горщечки для розсади своїми руками
 • Маленький водойму в саду
 • Скляні горщики для кімнатних рослин
 • » » » Як прикрасити горщик для квітів своїми руками: 12 способів декорування квіткових горщиків