Нюанси використання техніки декупажу для декору квіткових горщиків

Фото - декупаж горщикаДекупаж квіткових горщиків - заняття цікаве, що дозволяє додати трохи тепла і затишку в інтер'єр. У цьому ремеслі легко може реалізувати себе практично кожен, оскільки зараз доступні необхідні матеріали, інформація. Дана техніка дозволяє працювати із заготовками, виконаними з різноманітних матеріалів. Декоруючи горщики для квітів, додатково захистити виріб допомагає шар лаку, стійкого до впливу вологи.

Зміст

Майстер-клас з декорування горщика в стилі «декупаж» ^

Необхідні матеріали для творчості ^

Для роботи в техніці декупажу потрібно набір певних інструментів і матеріалів. При декоруванні квіткових горщиків необхідні самі заготовки кашпо, які можуть бути пластиковими або керамічними. Візерунок на лицьовому боці виходить завдяки приклеюванню серветок, малюнків з декупажних карт або нанесення акрилової фарби.

В основному для роботи знадобляться фарби, клей, лак. Непогано використовувати грунт перед фарбуванням для посилення зчеплення декору з поверхнею кашпо. Клей можна використовувати спеціально призначений для декупажу, можна розводити канцелярський ПВА водою у співвідношенні 1:1, 1:2 або 1:3.

Домогтися ефекту старої потрісканої фарби можна при використанні коштів за кракелюру. У продажу можна зустріти такі лаки: Creall Crackle, Decola, IDEA, Maimeri та інші. Ці склади можуть бути однофазними і двухфазными. Загалом, суть лежить в нанесенні засобу за кракелюру, появі тріщин і подальшому висиханні. Використовуючи пастель або масляні фарби, акуратно заповнюють тріщини.

Фото - фарби

Домогтися ефекту старої потрісканої фарби можна при використанні коштів за кракелюру: Creall Crackle, Decola, IDEA, Maimeri та інші

Для збереження роботи протягом тривалого часу її покривають покривним шаром лаку. Для цих цілей можна використовувати різноманітні засоби з матовим або глянсовим блиском. Варто звернути особливу увагу на те, що деякі лаки бояться тривалого впливу вологи. Проводячи декупаж горщиків для квітів необхідно враховувати цей важливий момент, оскільки часто в піддонах накопичується вода, яка може пошкодити декоративний шар.

Основні етапи декупажу квіткових кашпо ^

Основна схема дій при декупажі квіткових горщиків складається з наступних етапів:

 • підготовка поверхні (видалення етикеток, наклейок, знежирення, нанесення шару ґрунту);
 • покриття покривним шаром фарби (хороші акрилові варіанти);
 • підготовка зображення (вирізання мотиву, відділення верхнього шару серветки);
 • приклеювання зображення на лицьовій стороні кашпо;
 • інші способи декорування (кракелюр, наклеювання страз, каменів, раковин, шпагату та інше);
 • покриття захисним шаром лаку.

Фото - декупаж

Всі дії в техніці декупажу виконуються в певній послідовності

Техніка декупажу досить проста. Необхідно послідовно виконати деякі роботи: 1 - підготувати заготовку, 2 - підібрати цікаву серветку, 3 - вирізати необхідну кількість візерунків, 4 - відокремити верхній шар, 5 - приклеїти візерунки на заготівлю, 6 - висушити виріб. Після цих етапів можна приступати до подальшого декору або залишити як є, покривши шаром захисного лаку.

Робота може розтягнутися на кілька діб в залежності від швидкості висихання матеріалів: клею, лаку. Розрахунковий час, як правило, вказано на упаковках кошти. Наносити матеріали зручно пензликами з різними номерами, валиками, губками. Слід заздалегідь проконтролювати їх якість, оскільки неприємно, коли залишаються ворсинки на пофарбованій поверхні. Зручні у використанні синтетичні кисті.

Покривний шар фарби наноситься на поверхню горщиків для отримання більш цікавого фону для картинок. Прекрасно зарекомендували себе акрилові кошти Idea, Гамма та інші. Такі фарби висихають досить швидко. Після цього можна приступати до нанесення серветки. Для початку поверхню покривають шаром клею і акуратно накладають серветку, розрівнюючи всі її ділянки. Дана робота не терпить поспіху, але навіть якщо утворився невеликий шлюб, наприклад, в якомусь місці серветка порвалася, то її краю акуратно з'єднують і дають висохнути. Зображення можна прикладати до сухого горщика, а потім наносити клей.

Фото - техніка декупажу

У дбайливою господині застосування знайдеться будь-якої речі! Бувалий чайник для неї - це не мотлох, а ідеальний горщик для вуличних квітів. Ну а техніка декупаж допоможе надати йому дизайнерський цибулю!

Різноманітні ідеї для прикраси квіткових горщиків в техніці декупаж ^

Декупаж горщиків під силу навіть дуже юним майстриням, але в цій справі може знайти себе кожен. Використовуючи таку, досить просту техніку можна перетворити нудні кашпо і зробити з них справжні витвори мистецтва. Все що потрібно - це знання азів і бажання навчитися. Маючи фантазію, можна створити дійсно чудові вироби, які будуть радувати око довгий час.

Декорувати квіткові горщики можна по-різному. Зараз є велика кількість різноманітних матеріалів, які роблять цей процес простим і захоплюючим. Наприклад, вдало виглядають горщики з приклеєними намистинами і камінням. Кріпити їх можна використовуючи різноманітні види клею. Добре тримаються дані прикраси на засобі «Момент».

Фото - намисто

Вдало виглядають горщики з приклеєними намистинами і каменями, які добре тримаються на клею «Момент»

Іншою чудовою ідеєю є комбінування декількох технік на одному виробі. Так відсутні елементи дорисовываются. Наприклад, можна взяти мотив містить квіти або домашню птицю, наклеїти, а потім, використовуючи зелену акрилову фарбу, пустити по нижній частині горщика візерунок з густої трави. Крім цього комбінують контрастні кольори, виділяючи якусь певну частину виробу.

Можна чергувати повторювані візерунки або поєднати кілька різних зображень на одному кашпо. Ідей насправді багато. Цікаво виглядають серії горщиків виконаних в одному стилі з використанням геометричних візерунків: ліній, зигзагів тощо. Допустимо застосування структурної пасти, яка дозволяє створювати різноманітні текстури на поверхні.

Колірна гармонія і вибір вдалого зображення для квітково-горшочного декору ^

Декупаж квіткового горщика серветками вимагає підбору вдалою колірної гами і хорошого зображення. Завжди чудово виглядають на таких виробах рослини та квіти: соняшники, тюльпани, бузок та інше. Непогано поселити на кашпо тварин: їжаків, птахів, комах.

Фото - квіти

Завжди чудово виглядають на горщиках для квітів малюнки, що містять рослини і квіти

Для того щоб декороване виріб гармонійно вписалася в інтер'єр, необхідно в першу чергу визначити, що саме буде привертати увагу: горщик або рослина, що знаходиться в ньому. Якщо візерунок обраний яскравий, помітний і дуже контрастний, то погляд неодмінно піде саме на кашпо. Це не завжди правильно. Шикарно виглядають ті горщики, які підкреслюють красу рослини.

Переваги в кольорі краще віддавати відтінків зеленого, жовтого, коричневого. Добре, якщо візерунок, вибраний для декору, включає яскраві вкраплення синього, червоного, фіолетового. Не слід робити горщик занадто строкатим, перевантажувати зображеннями.

Найголовніше правило, яким слід керуватися при виборі колірної гами і малюнка - особисті, суб'єктивні уподобання. Виріб, зроблене своїми руками, повинно радувати власника. Тому, якщо подобаються пишні троянди - варто зупинити вибір на них, а якщо весь будинок витриманий в стилі мінімалізм - ідеальними будуть геометричні фігури.

Фото - робимо декор своїми руками

Стильні квіткові вазони для справжньої леді! Яскраві, ошатні, витончені, немов тільки що зійшли з подіуму після показу від кутюр#8230 - З такими елементами декору інтер'єру або екстер'єру будинку відмінний настрій вам гарантовано!

Важливі нюанси в техніці декупажу квіткових горщиків ^

Техніка декупажу досить проста, але вимагає певної вправності. Найчастішою проблемою, з якою стикаються майстрині, є утворення складок під час наклеювання серветки на поверхню. Іноді такий дефект навіть до речі. При бажанні можна навіть посилити ефект, додавши структурної пасти значимі місця, наприклад, середину суцвіть.

Запобігають утворенню складок під час наклеювання різними способами. Зустрічаються різноманітні рекомендації з нанесення клею на серветку. Одним зручно працювати жорсткими широкими пензликами, інші пристосувалися розрівнювати складки руками. Раціональною є ідея ліквідації дефектів за допомогою наждачного паперу з дрібною зернистістю. При цьому необхідно діяти дуже акуратно, щоб не пошкодити візерунок.

Фото - горщики

Найчастішою проблемою під час декупажу горщиків, є утворення складок під час наклеювання серветки на поверхню

Декоруючи глиняні горщики, слід враховувати, що цей матеріал гігроскопічний, тобто здатний вбирати вологу. Такий виріб краще всього використовувати у вигляді кашпо, всередину якого поставлений звичайний пластиковий контейнер. Не завадить нанести шар захисного лаку, що не боїться вологи.

Переглядаючи на фото декупаж квіткових горщиків, можна виділити кілька цікавих ідей, які підійдуть в конкретному інтер'єрі. Не обов'язково повністю копіювати, можна відзначити для себе вдале розташування малюнків, цікаві елементи та інше. Вкрай вдало виглядає декупаж саме на світлому фоні, який дозволяє виділити всі елементи зображення.

Фото - кракелюр

Поєднавши декупаж з кракелюр, можна надати квіткових горщиків ефект старовини

Використання техніки декупажу для декорування квіткових горщиків дозволяє отримувати цікаві предмети інтер'єру. З їх допомогою можна вдало прикрасити нудний підвіконня, меблі. Поле для творчості тут дуже широко. Декупаж - досить нескладна техніка, ознайомившись з азами якої можна створювати красиві і стильні вироби.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Кілька порад для тих, хто хоче зробити топиарий
 • Пересаджуємо драцену в домашніх умовах
 • Горшкові рослини: композиції і особливості догляду
 • Квіткові кашпо - різноманітність варіантів, як зробити і прикрасити своїми руками
 • Як і чим пофарбувати дерев'яний будинок всередині і зовні?
 • Нестандартні підходи до дизайну саду і присадибної ділянки
 • Вибираємо вуличні вазони для квітів: 23 стильних рішення
 • Як прикрасити горщик для квітів своїми руками: 12 способів декорування квіткових горщиків
 • Добірка варіантів оригінальних клумб з підручних матеріалів
 • Кращі оригінальні клумби: топ-5 незвичайних ідей для розбиття квітника
 • Як зробити гарний поштовий ящик для приватного будинку: майстер-класи з перших рук
 • Кашпо своїми руками для саду: добірка кращих майстер-класів від декораторів
 • Декорування квіткових горщиків своїми руками: кращі майстер-класи
 • Дизайн зимового саду в будинку
 • Вертикальні грядки своїми руками з пластикових пляшок, труб, горщиків
 • Вуличні кашпо і вазони для квітів
 • Створюємо дизайн дачного будиночка
 • Садові вироби своїми руками
 • Вироби з пластикових пляшок для саду
 • Цікаві вироби для садової ділянки - свічники з банок
 • Маленький водойму в саду
 • Скляні горщики для кімнатних рослин
 • » » » Нюанси використання техніки декупажу для декору квіткових горщиків