Як зробити гарний поштовий ящик для приватного будинку: майстер-класи з перших рук

Традиційні варіанти ящиків для прийому кореспонденції рідко відрізняються особливою оригінальністю. Звичні сині металеві коробки, прикрашені мініатюрним навісним замочком, може, і можуть задовольнити невибагливий смак свого власника, але очей творчого господаря напевно розгляне в них благодатний основу для створення оригінального предмета екстер'єру. Ідеї, як зробити поштовий ящик, можна запозичити у сусідів, паркани яких прикрашають оригінальні і в той же час функціональні контейнери, або ж взяти за основу варіанти облаштування, описані в нашій статті.

Зміст

Які взагалі бувають поштові ящики?

Плануючи змайструвати поштовий ящик для приватного будинку, який буде служити не тільки за прямим призначенням, але і виступати гармонійним доповненням архітектурного ансамблю заміської ділянки, слід визначитися насамперед з його формою і розміром. За стилем виконання ящики для прийому кореспонденції можна розділити на три основних види.

Варіант # 1 – традиційний ящик

Ящик для прийому кореспонденції розміщують найчастіше біля центрального входу на ділянку, підвішуючи на стіну будинку, хвіртку або паркан. Оригінально оформлений елемент екстер'єру завжди буде привертати увагу перехожих і гостей.

Класичний варіант поштової скриньки – фото

Звичні багатьом з нас поштові ящики, що одержали широке поширення на пострадянських просторах, являють собою вертикально розміщені коробки з обладнаної щілиною для листів і газет

Варіант # 2 – на англійський манер

Поштова скринька, виконаний у формі тумби-столика, встановлюють безпосередньо на землю, розташовуючи його за кілька кроків до центрального входу.

Оригінальні поштові ящики у формі крихітних будиночків – фото

Функціональні конструкції, що зовні нагадують будинок в мініатюрі, найчастіше виготовляють з міцного металу, або викладають з цегли

Варіант # 3 – ящик американського зразка

Встановлюють такі ящики на окрему опору, в ролі якої виступає металевий або дерев'яний стрижень, або декоративна фігура. Коробки найчастіше обладнуються спеціальним прапорцем, який піднімається господарем в тому випадку, якщо в ящику є листи, які листоноша повинен забрати і самостійно відправити.

Варіанти оформлення поштових скриньок – фото

Конструкція ящиків для прийому листів і журналів американського зразка однотипна – горизонтально розміщені контейнери з напівкруглої дахом і бічними дверцятами. Але їх декоративне оформлення нерідко вражає уяву

Креативні рішення облаштування ящиків – фото

В якості основи для створення ящиків, оформлених в незвичайному дизайнерському рішенні, можуть виступати різноманітні побутові предмети

Загальні рекомендації по виготовленню ящиків для листів

Плануючи виготовлення функціональної конструкції своїми руками, кожному господареві хочеться, щоб вона прослужила не один сезон, не втрачаючи своєї привабливості як можна довше. Тому при створенні довговічного ящика для листів слід дотримуватися ряду основних рекомендацій:

 • Над щілиною для опускання кореспонденції бажано обладнати козирок, який захистить вміст контейнера від попадання краплею дощу та снігу.
 • Дверцята для виїмки листів можна розмістити як на передній панелі, так і в нижній стінці конструкції. При першому варіанті облаштування важливо точно розрахувати розміри отвори і дверці, щоб попередити утворення щілин, через які буде потрапляти волога. Плануючи розмістити дверцята в нижній стінці, краще всю цю частину ящика зробити відкидний.
 • При будівництві дерев'яного ящика всі елементи конструкції краще скріплювати, використовуючи куточки. Це підвищить міцність конструкції і значно полегшить ремонт в подальшому.
 • Не забудьте передбачити замочок, установка якого дозволить попередити можливі посягання злодюжок на кореспонденцію.

Деякі умільці облаштовують свої поштові ящики найпростішої системою сигналізації. Вона приводиться в дію завдяки контактних пластин, взяти які можна від старого магнітного реле або телефонного перемикача.

Щоб обладнати поштовий ящик системою сигналізації, в контейнері необхідно зробити додаткове дно, вирізати яке можна з фанери або пластику, а потім розмістити його на пружинах.

Схема облаштування системи сигналізації – фото

Додаткове дно розміщують таким чином, щоб нижній край кріпився безпосередньо до ящика, а верхній спирався на пружини, між якими і розміщуються контакти, що реагують на наповнення кореспонденцією ящика

Як тільки контакти замкнуться, поєднана з ними проводами лампочка, яку вже встановлюють в будинку, загоряється і сигналізує тим самим про надходження нової кореспонденції.

Майстер-клас # 1: дизайнерський ящик з картону

Дизайнерське рішення оформлення ящика для листів – фото

Шикарний поштовий ящик, декорований витонченим мереживом і зовні нагадує ляльковий будиночок, може виступити яскравим акцентом в екстер'єрі заміського будинку

Для виготовлення такого симпатичного «будиночка» нам буде потрібно:

 • Картон для моделювання (товщиною в 4 мм);
 • Замок для ящика;
 • Будівельний клей ПВА (або гарячий з термопистолетом);
 • Паперовий скотч і канцелярський ніж.

Прикрашати ящик будемо за допомогою серветок для декупажу, а також акрилових фарб білого, чорного і сріблястого кольору.

Схема викрійки-шаблона для ящика – фото

Шаблон прикладаємо до листу картону, переносимо розміри всіх деталей конструкції, а потім вирізаємо їх ножем

Вирізання деталей конструкції – фото

При виготовленні віконця важливо картон не дорізати до кінця, це дозволить попередити розриви. Місця згину бажано зафіксувати паперовим скотчем

Збірка основних елементів конструкції – фото

Всі деталі ящика склеюємо за допомогою термоклея або будівельного ПВА, залишаємо коробку до повного висихання

Ящик готовий, приступаємо до оформлення.

Покриття основи шаром фарби – фото

Для створення візуального ефекту старовини зовнішню поверхню коробки обклеюємо серветками, а потім покриваємо чорною і білою фарбою, відбуваючись куточки сріблястим відтінком

Оздоблення ящика декоративними елементами – фото

Залишається тільки встановити на дверцята мініатюрний замок, наклеїти вибрані серветки для декупажу та оформити дах мереживний стрічкою

Оригінальний дизайнерський ящик, виконаний своїми руками, стане такою, що запам'ятовується візитною карткою будь-якого заміського ділянки.

Майстер-клас # 2: варіант поштової скриньки з фанери

Крім картонного варіанту, можна виготовити що-небудь попрочнее. Наприклад дерев'яний ящик.

Красивий ящик з тонкої фанери – фото

Симпатичний поштовий ящик з дерева відмінно впишеться в заміський ландшафт: зовні нагадуючи імпровізований будиночок для птахів, він стане доречним доповненням екстер'єру

Для виготовлення такого поштового ящика будуть потрібні матеріали:

 • Сосновий брус 1000х75х50 мм;
 • Відріз фанери 650х435 мм завтовшки 9 мм;
 • Лист тонкої фанери розміром 650х650 мм;
 • Рояльна петля в 130 мм (з нержавійки) і виразний замок.

З інструментів будуть потрібні:

 • Електролобзик;
 • Клей для робіт по дереву;
 • Цвяхи або шурупи;
 • Наждачний папір.

Дерев'яний брус розрізаємо впоперек на три частини, кожна завдовжки по 330 мм. На кожному з відрізів намічаємо центральну і поперечні лінії, витримуючи відстань між ними в 300 мм. За намічених контурах за допомогою лекала наносимо криву, по якій в подальшому вирізаємо вигин. На всіх трьох заготовках ретельно зачищаємо кромку, а потім склеюємо їх між собою.

З аркушів тонкої фанери повинно вийти 8 однакових заготовок розміром 320х160 мм. Для запобігання щілин в конструкції перед склеюванням деталей потрібно спочатку просто прикласти елементи один одному і перевірити, чи збігаються вони. Листи пошарово викладаємо на увігнуту сторону блоку, ретельно промащуючи кожен шар клеєм. Після повного висихання клею дах залишається тільки акуратно відшліфувати і прикріпити скриньки за допомогою того ж клею.

Схема виготовлення основних елементів конструкції – фото

Згідно зі схемою із зазначеними розмірами акуратно вирізаємо інші деталі для поштової скриньки з листів фанери

У передній стінці ящика вирізаємо отвір для дверцят і щілину для вкидання кореспонденції. До дверцятах прибиваємо або прикручуємо рояльну петлю, а також вирізаємо замкову щілину для облаштування замку. Встановивши дверцята, ретельно зачищаємо весь ящик, а потім покриваємо шаром фарби або лаку.

Відео-ролик з іншими прикладами від дизайнерів


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Як зробити і облаштувати курник на дачі?
 • Годівниця для птахів своїми руками
 • Годівниця для птахів своїми руками
 • Дитячий майданчик на дачі своїми руками
 • Аэропоника своїми руками: як зібрати багатий урожай з повітря
 • Теремок на дачі: як побудувати будиночок для колодязя своїми руками
 • Як змайструвати шатро для дачі: робимо переносне місце для літнього відпочинку
 • Як зробити садовий шезлонг: 4 варіанти виготовлення садових меблів для відпочинку
 • Як зробити поїлки і годівниці для курей: огляд 5-ти кращих саморобних конструкцій
 • Як зробити шпаківню своїми руками: покроковий майстер-клас (фото + відео)
 • Як зробити годівницю для птахів: влаштування декількох видів годівниць своїми руками
 • Як самостійно прилаштувати ганок до дерев'яного приватного будинку
 • Робимо причіп для мотоблока: 4 варіанти виготовлення своїми руками
 • Кращі оригінальні клумби: топ-5 незвичайних ідей для розбиття квітника
 • Робимо вуличний умивальник для дачі: прості (і не дуже) варіанти облаштування
 • Кашпо своїми руками для саду: добірка кращих майстер-класів від декораторів
 • Установка хвіртки в паркан з профнастилу: короткий лікнеп по технології монтажу
 • Будівництво металевої альтанки: огляд основних технологічних етапів
 • Мангал з металу своїми руками: робимо переносну барбекюшніцу за всіма правилами
 • Вирощування розсади помідор -
 • Весняна посадка тюльпанів
 • Як садити помідори на розсаду
 • » » » Як зробити гарний поштовий ящик для приватного будинку: майстер-класи з перших рук