Як змайструвати шатро для дачі: робимо переносне місце для літнього відпочинку

Далеко не кожен власник заміського будинку має можливість спорудити на ділянці альтанку, в якій приємно проводити час, насолоджуючись відпочинком. Чудовою альтернативою традиційній альтанці виступить шатро для дачі. Зручну конструкцію, яка захистить господарів і гостей в спекотний полудень від палючих сонячних променів або в похмурий день від крапель дощу, можна придбати в садівничому центрі. Однак за таке задоволення доведеться викласти пристойну суму. А тому має сенс спробувати спорудити намет для дачі своїми руками, який органічно впишеться в існуючий архітектурний ансамбль.

Зміст

Головне призначення тенту для дачі – забезпечити додатковий комфорт для відпочинку на свіжому повітрі, будь то шумне проведення часу в колі друзів або спокійний відпочинок наодинці з природою. А головна перевага тенту в тому, що його в будь-який момент без особливих клопотів можна перенести на будь-який зручний місце, розмістивши біля ставка або встановивши на газоні в саду. Шатер швидко ставити і легко прибирати. А легковагу розбірну конструкцію можна і зовсім брати з собою на машині куди завгодно.

Залежно від розмірів тенту і основного призначення конструкції, він може бути: стаціонарним або розкладним, в формі просторій альтанки або більш компактною намети. Шатри можуть мати 4, 6 і навіть 10 граней, утворюючи квадратні або закруглені багатогранні конструкції.

Шатер для сімейного відпочинку – фото

Садові намети й тенти – універсальні конструкції, під склепіннями яких спокійно може розміститися ціла компанія або велика родина

Варіанти оформлення шатрів – фото

Різноманітність вибору моделей обширно, починаючи з простих варіантів тенту у вигляді шматків тканини, натягнутих між деревами, і закінчуючи справжніми шатрами «султана»

Незалежно від моделі, обов'язковою деталлю конструкції є наявність захисних «стін» за трьома сторонами шатра. Їх виконують з тканинного матеріалу. Передню ж стінку тенту завішують прозорою москітною сіткою, що захищає від настирливих мух, ос і комарів.

Підходяще місце – половина справи

Плануючи облаштування садового шатра або тенту, необхідно перш за все визначитися з місцем розміщення майбутньої конструкції.

Затишний куточок в саду – фото

Оптимальний варіант для розміщення дачного шатра – відкрита рівний майданчик в саду або безпосередньо біля будинку на тлі ошатного квітника

Площадку, на якій передбачається встановлювати намет, необхідно очистити від рослин і коренів, сміття та каміння. Поверхню слід максимально вирівняти і при необхідності утрамбувати. Плануючи звести просту легковагу конструкцію, досить розмітити територію і підготувати поглиблення під розміщення опорних стовпчиків.

При облаштуванні стаціонарної конструкції буде потрібно спорудити фундамент і викласти настил. Для цього на наміченої території знімаємо 10 см шар грунту, вирівнюємо дно і вистилаємо «подушку» з піску. Пісок поливаємо водою і ретельно утрамбовуємо. На підготовлену основу зручно викладати тротуарну плитку або облаштовувати дерев'яний настил.

Варіанти шатрів для самостійного виготовлення

Варіант # 1 – стаціонарний тент з дерев'яним каркасом

Щоб спорудити один з найпростіших варіантів шатра потрібно:

 • Бруси висотою 2,7 і 2,4 метра з перетином 50х50 мм;
 • Дерев'яні дошки товщиною 30-40 мм;
 • Тканина для навісу і стінок;
 • Металеві куточки і саморізи.

Разметив територію, визначаємо місце вкопування опорних стійок. На місці установки опорних стовпів викопуємо за допомогою коловорота ями глибиною в півметра.

Зведення опорних стовпів – фото

Стовпи можна просто встановити, засипавши шаром землі. Але для створення більш надійної конструкції їх бажано встановити в підготовлені ями на подушки з щебеню, а потім залити цементним розчином

Перед тим як приступати до складання шатра, з метою попередження гниття всі дерев'яні елементи конструкції покриваємо фарбою або грунтовкою. Для облаштування скатної даху, по якій будуть безперешкодно стікати краплі дощу, передні опорні стійки робимо на 30 см вище, ніж задні. Після повного застигання розчину між стійками закріплюємо горизонтальні поперечки, виконуючи з'єднання за допомогою металевих куточків.

Каркас готовий. Залишається тільки викроїти і пошити покрив для даху, а також шторки для оформлення бічних стінок.

Декоративна обрешетка садового тенту – фото

Якщо ж ви плануєте дах виконати не з тканинного матеріалу, а полікарбонату, то зверху поперечок необхідно розмістити крокви, виготовити які також можна з бруса перерізом 50х50 мм

На крокви укладаємо і закріплюємо обрешітку, на яку за допомогою саморізів кріпимо покривний матеріал.

Варіант # 2 – металева альтанка-шатро

Для установки такого намету на придивилася майданчику необхідно на місці розташування опорних стійок розмістити чотири бетонних диска або плити з отвором по центру. Вони виступатимуть фундаментом конструкції.

Садовий тент з металевим каркасом – фото

Не менш цікаво буде виглядати і шатро, що має в основі металевий каркас. Така конструкція візуально не виглядатиме громіздко й ідеально впишеться в ландшафтний дизайн ділянки

В отвори дисків встановлюємо металеві прути або виготовлені з міцного пластику трубки. Верхні кінці прутів з'єднуємо між собою за допомогою дроту або хомутів, створюючи дуги-опори.

Після того, як каркас буде зібраний, верхній край тканини призбирували і закріплюємо, прімативая її мотузкою або дротом, в місці з'єднання дуг каркаса. Потім тканину розправляємо і натягуємо поверх прутів. Попередити ковзання тканини дозволять додаткові зав'язки, які можна пришити з внутрішньої сторони шатра в місцях зіткнення з каркасом. Навколо 3-4 стійок можна додатково натягнути москітну сітку, залишивши вільним місце для входу.

Варіант # 3 – дитячий «будиночок» для ігор

Не зайвим буде подбати також про наймолодших членах сім'ї. Для дітлахів пропонуємо спорудити спеціальний дитячий шатер. Такий «будиночок» здатний вільно вмістити невелику компанію з 2-3 непосид.

Дитячий намет для ігор – фото

Симпатичний шатро, виконаний в яскравих кольорах і прикрашений аплікаціями казкових персонажів, стане любимо місцем проведення часу ваших малюків

Для облаштування такого ошатного шатра потрібно:

 • Пластиковий обруч d = 88 см;
 • 3-4 метра бавовняної тканини або плащової тканини;
 • Стрічка з липучками;
 • Москітна сітка або тюль.

Ширина заснування одного нижнього конуса складатиме близько 50 см, а довжина деталі буде залежати від передбачуваної висоти шатра. Між собою зшиваємо тільки конусоподібні елементи деталей «А» і «В». В єдину конструкцію вони збираються за допомогою шести тасьомок, пришитих на рівновіддаленій відстані уздовж краю, які прив'язуємо до обруча-каркасу.

Викрійка для основних деталей – фото

З вибраних відрізів тканини викроює чотири однакових деталі «А», які будуть завішувати нижню частину конструкції, і чотири деталі «В» для верхньої частини шатра

На стику деталей «А» і «В» розмістимо оборку, виконану з відрізів тканини контрастних відтінків. Для закріплення шатра-конуса і підвішування його до гілок дерева, купол конструкції обладнаємо петелькою з кільцем.

Для виготовлення оборки будуть потрібні смужки шириною 18-20 см. Смужку складаємо уздовж навпіл, і намічаємо на них розміри напівкіл. За намічених контурам прострочуємо оборку, потім зрізаємо припуски і вивертаємо смужку назовні. Петельку робимо з відрізу тканини 30х10 см, який також складаємо уздовж навпіл, прострочуємо і вивертаємо.

Збірка конструкції – фото

Для закріплення петельки на куполі шатра буде потрібно вирізати 4 маленьких конуса, між якими вставляємо петлю і прострочуємо разом з деталями

Як каркас «будиночка» виступає пластиковий обруч, до якого за допомогою пришитих уздовж краю тасьомок підвішуються «стінки» шатра. Пол для шатра виготовляємо з двох відрізів тканини діаметром 1 м, які сострачіваем між собою, проклавши шар поролону, і вивертаємо. По зовнішньому периметру підлоги в кількох місцях пришиваємо стрічку-липучку.

До нижнього краю зшитих між собою конусів деталі «А» пришиваємо бейку і намічаємо місця під пристрочування стрічки-липучки, за допомогою якої буде кріпитися дно намету.

Оформлення дитячого шатра – фото

Для облаштування входу намічаємо розміри отвори. З москітної сітки або тюлю викроюємо фіранки і пришиваємо їх з внутрішньої сторони над входом внахлест. По периметру входу пристрочують широку косу бейку з жовтої тканини

Візерунки для аплікації виконуємо з тієї ж тканини, склеюючи елементи між собою за допомогою клейової павутинки. Стінки шатра прикрашаємо аплікаціям, прістрачівая їх зигзагоподібним швом.

Відео-ролик з прикладами інших конструкцій


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Що потрібно знати при будівництві дачних навісів
 • Як зробити навіс для машини своїми руками
 • Збірні альтанки для вашої дачі
 • Металева альтанка своїми руками - улюблене місце для відпочинку в саду
 • Як зробити садовий шезлонг: 4 варіанти виготовлення садових меблів для відпочинку
 • Як самостійно прилаштувати ганок до дерев'яного приватного будинку
 • Як зробити гамак своїми руками: загальні правила + два покрокових майстер-класу
 • Як побудувати каркасний сарай: повний розбір технології будівництва від А до Я
 • Як зробити садовий шезлонг: 4 варіанти виготовлення садових меблів для відпочинку
 • Як зробити гарний поштовий ящик для приватного будинку: майстер-класи з перших рук
 • Дерев'яний навіс для машини: як побудувати укриття для свого автомобіля
 • Кашпо своїми руками для саду: добірка кращих майстер-класів від декораторів
 • Установка хвіртки в паркан з профнастилу: короткий лікнеп по технології монтажу
 • Будівництво металевої альтанки: огляд основних технологічних етапів
 • Робимо опору для клематиса: виготовлення арки і дерев'яною шпалери
 • Будиночок для колодязя своїми руками - розбір 3-х проектів забудови
 • Пристосування для перенесення дров: огляд 4-х варіантів з різних матеріалів
 • Дачні шатри і садові тентові альтанки
 • Саморобна дитячий майданчик
 • Теплиця з полікарбонату
 • Підвісний гамак - садові меблі своїми руками
 • Гамак для дачі
 • » » » Як змайструвати шатро для дачі: робимо переносне місце для літнього відпочинку