Кілька порад для тих, хто хоче зробити топиарий

Зміст:

Топиарий представлений у вигляді саду, з зеленими скульптурами та художньо підстриженими рослинами. Сучасне поняття трактується як мистецтво з багатовіковою історією. Геометричні форми придавались деревам ще в стародавній Персії та Єгипті. Висячі сади Семіраміди є найбільш яскравим прикладом розглянутого напрямку в мистецтві. Також поняття топиарий можна трактувати як виготовлення маленьких деревець з штучних або натуральних матеріалів. Це декоративний об'єкт і його зовнішній вигляд залежить безпосередньо від фантазії творця. Топиарий своїми руками зробити може кожен, достатньо лише ентузіазму, підручних матеріалів і фантазії.

Прийнято вважати, що Топіарії приносять щастя, а якщо на гілочках закріпити монетки, то ще й фінансове благополуччя. Подібну саморобку як презент буде радий отримати кожен. Зміст даного подарунка буде залежати безпосередньо від того, які матеріали ви використовували для створення. Наприклад, на весілля можна подарувати деревце, крона якого декорована монетами або купюрами. Новорічний топиарий можна зробити у вигляді мініатюрної ялинки. Домашній топиарий представлений у вигляді оригінального і цікавого прикраси, яке здатне гармонійно вписатися в будь-який інтер'єр.


Досить вписати в пошуковий рядок запит «топиарий: як зробити своїми руками», і ви зможете вибрати безліч варіантів даної композиції в якості зразка. Якщо ви хочете зробити гарний топиарий, майстер клас буде як не можна до речі.

Топиарий своїми руками: майстер клас

Попередній етап

Підготуйте всі необхідні матеріали, для того, щоб створити топиарий своїми руками:

 • Монтажна піна, цемент або гіпс.
 • Клей. Використовується для фіксації дрібних елементів композиції.
 • Балончик фарби. З її допомогою можна надати кроні, стеблу або горщику будь-який колір.
 • Декоративні матеріали. В якості прикрас для крони можна використовувати паперові або штучні квіти, сухоцвіти, черепашки, кавові зерна, грошові купюри чи монети і інші симпатичні дрібниці. Стебло можна прикрасити за допомогою ротанга, кольорового паперу або тонкої мотузки. Також стебло можна нічим не прикрашати, а просто пофарбувати. Квітковий горщик можна наповнити камінчиками, мушлями або кавовими зернами. За допомогою зеленого сизаля можна створити імітацію трави. Зверніть увагу, якщо ви вирішили зробити кавовий топиарий, вся композиція повинна бути прикрашена декоративними елементами, які відносяться до одного стилю.
 • Квітковий горщик для фіксації конструкції.
 • Основа, в яку буде встановлена крона зі стрижнем. В даному випадку підійде шматок пінопласту або флористична губка. Також підійде будівельна піна.
 • Стрижень. В якості стрижня можна використовувати трубочку з картону, прутик, паличку або звичайний олівець.
 • Основа для крони. Форма основи для крони повинна бути виконана у вигляді кулі з отвором внизу. Ви можете виготовити її з ялинкової іграшки, пластмасового дитячого м'ячика, тканини, будівельної піни або паперу.

Знаючи, як зробити Топіарії, можна зробити дуже гарну декоративну композицію, яка підійде для будь-якого подарунка і буде чудово поєднуватися з будь-яким інтер'єром.

Фото - Матеріали для топіарія

Матеріали для топіарія

Перший етап. Створення крони

Крона декоративної композиції найчастіше виконується у формі кулі, але це не обов'язкова умова. Базу можна виготовити з техніки пап'є-маше, з оазису для квітів або ж сформувати необхідну форму за допомогою паперу і обмотати її нитками. Не забувайте про отвір для стовбура. Сам стовбур закріпити необхідно буде за допомогою клею безпосередньо в кроні. Для з'єднання всіх елементів бажано використовувати клейовий пістолет, будівельний клей ПВА або ж супер клей.

Фото - Топиарий своїми руками

Робимо крону майбутнього топіарія

Другий етап - створення стовбура

На даному етапі щоб зробити топиарий новорічний своїми руками слід зробити ствол. В якості даного елемента можна використовувати гілочку, паличку або будь-який інший подібний елемент, головне - щоб він був досить міцним. Якщо ви віддасте перевагу дроту, то стовбур можна буде зігнути в будь-яку форму. Як декор для стовбура використовуйте мотузку, стрічку або нитку. Досить обмотати заготовку або скористатися фарбою, щоб напівфабрикат набув необхідного вам колір.

Фото - Топиарий з серветок

Оформляємо стовбур

Третій етап - оформлення підставки-горщика для топіарія

Квіткові горщики, склянки, баночки, чашки або невеликі вази можна використовувати в якості підставки. Створюючи топиарий, майстер клас рекомендується вивчити детально. Пам'ятайте, що діаметр основи не повинен бути менше діаметра підставки. Щоб декорувати обрану підставку можна використовувати стрічки, папір, тканину, товсті нитки. Вибір елементів декору безпосередньо залежить від вибраного вами стилю. Найбільш популярним прийнято вважати топиарий з кави.

Фото - Як зробити топиарий

Оформлення горщика

Четвертий етап - закріплення топіарія в підставці

В даному випадку актуально використовувати будь бистротвердеющий будівельний матеріал - цемент, гіпс, алебастр.

 • Заготовте розчин обраного матеріалу;
 • Заклейте дірочку на дні підставки, якщо для цього ви використовуєте квітковий горшок;
 • Акуратно залийте розчином підготовлену емкость;
 • Вставте в утворився грунт деревце і встановіть його по центру горшка;
 • Зачекайте, поки суміш не затвердіє, і тоді відпускайте конструкцію.

В інтернеті можна знайти інструкції по створенню розглянутого декоративного прикраси. Наприклад, майстер клас: топиарий з органзи, з кави, в новорічному стилі і так далі.

Фото - Новорічний топиарий

Готовий топиарий, який можна подарувати на новий рік

Поради щодо створення топіарія

» » Кілька порад для тих, хто хоче зробити топиарий