Що посадити на клумбі в тіні або як правильно облаштувати Тіньолюбні квітник

Тінисті куточки в саду в літні дні нерідко стають улюбленим місцем відпочинку, де приємно розташуватися, сховавшись від палючих сонячних променів, і милуватися мальовничою картиною природи. Але як облагородити цей куточок і що посадити на клумбі в тіні? Адже далеко не всі рослини здатні спокійно переносити затененность, створювану кронами дерев. Перетворити затінену зону в вишуканий квітник або пишний бордюр можна за допомогою тіньовитривалих рослин: цибулинних, багаторічників і чагарників.

Зміст

Підбір рослин залежно від ступеня затіненості

Затененность ділянки визначається тривалістю і інтенсивністю сонячного світла. Освітленість зони в свою чергу залежить від тривалості світлового дня, висоти сонця і наявності дерев, крони яких створюють тінь.

Облаштування Тіньолюбні клумби – фото

Вибираючи тіньолюбиві рослини для клумби, необхідно орієнтуватися на ступінь затіненості ділянки та її грунтовий склад

Рослини густо затінених ділянок

До затіненим ділянкам відносять зони, які висвітлюються денним світлом на протязі трьох годин, а в решту часу мають лише обмежену освітленість.

Кращі сорти для густо затінених ділянок – фото

При досить щільному затінюванні, створюваним кронами старих розлогих дерев або стін північних сторін будинку, здатні зберігати декоративність такі рослини: копитняк європейський, тіарка серцелиста, купина і оман чудовий

Густу тінь створює і щільна крона їли. Під її пологом комфортно зможе розташуватися очиток побегоносний або ніжна аріземи, квітки якої зовні нагадують витончені келихи.

В умовах щільної тіні створюється і особливий мікроклімат, який відрізняється підвищеною вологістю повітря і грунту. Такі умови сприятливі для формування клумби в тіні, основу якої складають астільба, герань, морозник, волжанка, анемона дібровна.

На добре зволожених грунтах швидко розростаються хости, видове різноманіття яких обчислюється декількома тисячами.

Видове різноманіття хост – фото

Ці дивовижні рослини привертають увагу насамперед красою листя з багатою палітрою кольорів, починаючи з ніжно-зелених і блакитних відтінків і завершуючи насичено-жовтими з білими вкрапленнями

Центром Тіньолюбні клумби можуть виступити надзвичайно красиві витончені папороті: чістоус величавий, страусник і щитовник чоловічий.

Що стосується тіньолюбних хвойніков, то до їх числа можна віднести декоративні сорти ялівцю, тсуги канадської та ялини звичайної.

Облаштування клумби на ділянці зі світлою тінню

Світлішу тінь створюють дерева з ажурною кроною: черемха, акація, вишня, осика, сосна ... Деякі дерева, такі як береза ??і черемха, створюючи розсіяну тінь, значно сушать грунт в радіусі крони. Це слід враховувати, оскільки більшість тіньовитривалих рослин вологолюбні за своєю природою.

Суху тінь воліють купена широколиста, барвінок, горянка, анемона лісова. На ділянках з сухою тінню найкраще висаджувати примулу весняну, бадан, живокіст, злакові.

Красивоцветущие рослини для затінених ділянок – фото

На ділянках, де сонце буває від 3 до 5 годин на день можна посадити красивоцветущие люпини і лилейники

На напівзатінених ділянках комфортно себе почувають лікарські трави: м'ята перцева, радіола рожева, естрагон, меліса лікарська. Не вимогливі до сонячного освітлення і: пупочнік весняний, медунка, маренка запашний.

Завдяки тому, що такі ділянки отримують більше сонячного світла, вибір рослин для їх заповнення значно розширюється. Для оформлення квітника можна використовувати видові півонії: Мар'їн корінь, Кавказький, Виттмана.

Під кроною сосни затишно розмістяться конвалії, барвінки, живучки і фіалки – фото

Під кроною сосни затишно розмістяться конвалії, барвінки, живучки і фіалки, які також вважають за краще виростати на супіщаних і піщаних грунтах

До числа тіньовитривалих дерев і чагарників можна віднести кипарисовик горохоплодний, тую західну, ялицю корейську, ялівець козацький, а також гортензію деревоподібну, бузину чорну і дерен білий. Серед ліан для вирощування в тіні добре підходять древогубец круглолистний і актинідія коломікта.

Визначаємо оптимальний склад грунту

Багато хто з них привабливі з точки зору ландшафтного дизайну незвичайною формою листових пластин або оригінальною формою куща. До числа таких рослин можна віднести: пахизандра, хосту, плющ, барвінок. «Родзинкою» інших тіньовитривалих рослин є барвисті ягоди, наприклад, у гаультерія або кизильника.

Але щоб рослини проявили свою красу повною мірою, необхідно подбати про відповідні умови до їх вирощування. Щільна глинистий грунт – далеко не кращий варіант для облаштування квітника.

Декоративність листя тіньолюбних рослин – фото

Тіньовитривалі рослини не відрізняються яскравою красою. Головне їх достоїнство – барвиста листя, яка зберігає декоративність протягом усього сезону

Гарний квітник на багатому грунті – фото

Прекрасно почуваються рослини на родючій, збагаченої мінеральними й органічними добривами, пухкому грунті

Якщо на ділянці переважають глинисті і суглинні грунту, поліпшити їх склад можна шляхом внесення торфу і піску. Для збагачення піщаних грунтів, можна додатково вносити перегній або родючу глинистий грунт.

Варіації дизайну квітника в тіні

Характерною особливістю квітників, сформованих з тіньовитривалих рослин, є контрастне поєднання форм і забарвлення листя.

Тому, вибираючи рослини для квітника, слід звертати увагу на форму їх листя, адже з їх допомогою можна зробити квіткову композицію по-справжньому унікальною і оригінальною.

Багатоярусна композиція біля стіни будинку – фото

Тіньолюбні клумби, як і будь-які рослинні композиції, формуються з урахуванням принципів многоярусности, коли передній план займають низькорослі рослини, а середній і задній план – більш високорослі зразки і крупномери

Красивий квітковий килим біля підніжжя дерева – фото

Якщо ж для клумби відводиться центральне місце в затіненому ділянці, то найвищі рослини розміщуються в середині композиції, а в міру віддалення від неї ріст квітів зменшується

При такому способі облаштування рослини не закривають один одного, а композиція ефектно виглядає з усіх боків.

Додати оригінальності квітнику можна шляхом чергування рослин з листям, прикрашеної горизонтальними і вертикальними лініями. Наприклад: вдалу комбінацію створюють висаджені поруч садові герані або наперстянки на фоні пестролистной роджерсия.

Заповнити порожні місця в рослинній композиції завжди можна за допомогою рослин в горщиках. Ємності з рослинами зручно переставляти, міняючи композиції і домагаючись бажаного ефекту.

Пропонуємо вам подивитися відео-добірку « все про рослини для тінистих місць # 187 ;:


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Які рослини і квіти висадити на тіньових ділянках вашого саду
 • Як підібрати квіти для клумб: поради новачкам
 • Як вибрати і розмістити на ділянці садові квіти
 • Як правильно підібрати багаторічні квіти і декоративні рослини для оформлення клумби
 • Як оформити клумбу навколо дерева: правила створення квітників пристовбурних
 • Оформлення клумб: основні правила і приклади створення своїми руками
 • Хости в ландшафтному дизайні ділянки: декоруємо тіньові ділянки саду
 • Вибираємо красиві однорічні квіти для саду, квітучі все літо
 • Покрокове створення миксбордера з багаторічників + добірка готових схем
 • Підбір рослин для ставка на дачі з урахуванням принципів зонування
 • Підбір рослин для альпійської гірки: приклади сортів +
 • Оформлення клумб: основні правила і приклади створення своїми руками
 • Кращі тіньолюбиві багаторічники для тіньових ділянок саду + 3 ідеї квітників
 • Кращі сорти високорослих квітів для оформлення саду + поради з вирощування
 • Які квіти краще посадити в саду і на дачі: загальні поради та рекомендації
 • Вибираємо кращі однорічні квіти для подальшої висадки на клумбу
 • Квітник на дачі. Складаємо багаторічні гарні композиції
 • Клумби і квітники своїми руками
 • Дизайн квітника перед будинком
 • Квіти тіньолюбиві в саду
 • Квіти ростуть у тіні
 • Тіньолюбні квіти для саду
 • » » Що посадити на клумбі в тіні або як правильно облаштувати Тіньолюбні квітник