Вибираємо красиві однорічні квіти для саду, квітучі все літо

Строкаті і яскраві клумби однорічників завжди наповнюють сад соковитими фарбами. Однорічні квіти для дачі хороші тим, що дозволяють щороку створювати ошатні мальовничі й унікальні в своєму роді рослинні композиції, які виступають яскравою прикрасою ділянки. Використовуючи однолетники можна кожен сезон оновлювати зовнішній вигляд своєї ділянки, перетворюючи сад відповідно до настрою і смаковими уподобаннями.

Зміст

Які квітники краще робити з однорічників?

Саме завдяки однолітникам на ділянці можна створити по-справжньому розкішний пейзаж. Найчастіше з однорічних квітів формують клумби, модульні квітники і миксбордери.

Строкаті клумби з однорічників – фото

Основною перевагою красивоквітнучих однорічників є здатність всього за один сезон проходити весь цикл вегетації, радуючи погляд швидким розвитком і пишним цвітінням протягом усього літа

Орнаментальна клумба з літників – фото

Клумби представляють рослинні композиції, які мають певну форму і чіткі межі. В основному клумбам надають традиційні круглі, квадратні і ромбовидні форми

Орнаментальне облаштування клумб передбачає розташування елементів композиції в одній площині. Основною перевагою таких квітників є їх мобільність: контейнери завжди можна переставити на більш освітлені ділянки, прикрасивши порожні місця на майданчику для відпочинку, або ж, навпаки, прикрасити ними тихі куточки в саду.

Квітники в контейнерах – фото

Модульні квітники представляють собою мальовничі рослинні композиції, при оформленні яких використовуються всілякі контейнери

Миксбордер уздовж садової доріжки – фото

Особливістю миксбордеров є підбір і розташування рослин таким чином, щоб в результаті утворювалися різнорівневі композиції, в яких на зміну відцвітають одним рослинам зацвітають інші

На що звертати увагу при підборі рослин?

Однорічники – солнцелюбівие рослини. У всій красі вони проявляються тільки на багатому, достатньо зволоженому ділянці, добре освітлюваному сонячними променями. Плануючи доповнити квітник з багаторічників декількома сортами рослин, квітучих всього один сезон, або бажаючи створити клумбу повністю з однорічників, потрібно враховувати ряд чинників:

 • Період цвітіння. Всі однорічні садові квіти славляться тривалим цвітінням, але все ж одно одні з них зацвітають раніше, а інші пізніше. Серед весеннецветущих однорічників можна виділити: пеларгонію, бегонію, петунію. Уже з початку червня зацвітуть майорець, чорнобривці, нагідки та волошки. А до пізньої осені прикрасою клумби будуть виступати: астра, лаватера, левиний зів і календула.
 • Місце посадки рослини. При облаштуванні палісадника відмінно підійдуть невисокі і барвисті чорнобривці, настурції та волошки. Ефектним прикрасою забору або стін альтанки можуть виступити: декоративний запашний горошок, іпомея або в'юнкий квасоля. Для висадки в контейнери добре підходять герань, бегонія, петунія.
 • Колірна палітра. Вибираючи красиві однорічні квіти для саду, кожен садівник отримує прекрасну можливість розфарбувати свою ділянку в улюблені кольори.
Сонячна жовта клумба – фото

Привнести в квітучий зелений сад яскравих жовтих фарб можна, висадивши кореопсис, кальцеолярію, соняшник і левиний зів

Рослини з квітками синіх відтінків – фото

Розбавити композицію блакитними тонами, можна висадивши еустом Рассела, брахікому іберісолістную, волошки або в'юнки

Рослини для створення клумби в червоних тонах – фото

Яскравих штрихів червоного кольору легко додати за допомогою красуні сальвії, «вогників» бальзаміну або махрових «помпонів» шток-троянди

Красивоцветущие низькорослі однолетники

Низькорослі однолетники, висота яких не перевищує і 30 см, на тлі більш високорослих «побратимів» завжди виглядають надзвичайно витончено. Часто їх висаджують в якості почвопокровніков, які успішно заповнюють «прогалини» між стриженими декоративними чагарниками і кущами троянд.

Низькорослі літники – фото

Найнижчі невибагливі однорічники квітучі все літо – иберис, який утворює білосніжні «хмари» суцвіть, ніжно-блакитна Немофіла, нічна фіалка з її неповторним ароматом і надзвичайно витончена карликова віола

Яскравою прикрасою рокария або альпінарію стануть пишні «подушки» агератума. Низькоросла рослина утворює щільні квітучі килимки найрізноманітніших відтінків, починаючи з ніжно-білого, і завершуючи блакитним і навіть насичено бузковим.

Немов сонячні зайчики, іскристі золотистими переливами, з перших днів літа і до пізньої осені прикрашають ділянку компактні кущики чорнобривців з мініатюрними квітками.

Пухнасті маргаритки і химерні «собачки» – фото

Милі головки крихітної маргаритки, обрамлені ніжно-зеленим листям або квітки карликових сортів лев'ячого зіва прикрасять бордюри вздовж садової доріжки

Серед невисоких красивоквітнучих і при цьому невередливих однорічників можна виділити і компактні сорти целлозіі сріблястою, флокса, крестовника, незабудки, лобелії.

Середньорослі сорти однорічних рослин

Квіти висотою до 80 см хороші не тільки для створення міксбордерів і клумб, часто вони складають основу рабаток, партерів та інших змішаних квітників. Тому вибираючи рослини для змішаних композицій, важливо підбирати такі сорти, які будуть гармонійно поєднуватися з іншими насадженнями за формою і кольором.

Асортимент среднерослих однорічників досить обширний, що дозволяє створювати найнеймовірніші квіткові композиції, які стануть справжньою «родзинкою» ділянки.

Невисокі рослини для облаштування миксбордера – фото

Окрасою клумби можуть кулясті суцвіття вербени, химерної форми квітки Антіррінум, червоні «шапки» маку, або дивовижні сиреневатость колоски сальвії

Невибагливі літники для саду – фото

Серед среднерослих «побратимів», що користуються популярністю у садівників завдяки надзвичайній красі і простоті догляду можна виділити: Діморфотека, космею, ешольція, матіолу

При створенні складних квітників однорічними рослинами заповнюють порожні місця після отцвевшіх цибулинних або вільні простори між хвойниками. Насіння цих квітів можна висівати безпосередньо грунт на постійне місце, але для отримання більш раннього цвітіння краще застосовувати розсадний спосіб.

Високорослі сорти однорічних квітів

Високорослі красені – однолетники, що досягають висоти в 1,5 метра, ефектно виглядають як у солитерні виконанні, так і в груповій посадці.

Оригінальним доповненням миксбордера послужать однорічні жоржини, кохия, амарант, тютюн запашний і декоративна кукурудза. Деякі сорти таких рослин вимагають підв'язки до опори, що слід враховувати при виборі місця під висаджування вподобаного рослини.

Високорослі літники для прикраси ділянки – фото

Центром будь-якої композиції може виступити: арункус з білими волотистими суцвіттями, або датура, прикрашена білосніжними квітками, зовні нагадують дзвін

Ефектні солітери-велетні – фото

Для одиночних посадок, які найбільш ефектно виглядають на тлі яскраво-зеленого газону, краще підійдуть дельфініум, рицина та однорічні махрові сорти мальв

Високорослими квітами заповнюють задній план в різнорівневих квітниках, ними декорують непривабливі стіни будівель і використовують як живоплотів.

Серед великого сімейства однорічників зустрічаються навіть швидкозростаючі ліани, здатні всього за три-чотири місяці задекорувати непривабливі стіни господарських будівель, паркани і огорожі.

Швидкорослі ліани однорічників – фото

На ділянках, де висаджені багаторічні ліани, які ще не дають бажаного ефекту, відмінною підмогою стануть посадки запашного горошку, настурції чужинки, іпомеї або декоративною квасолі

Однорічники – універсальні рослини для озеленення та прикраси ділянки. Навіть після зрізки свою декоративність коли втрачають бризу, гелихризум, мишій, і гомфрена. Любителі флористики їх використовують для створення зимових букетів.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Як зробити сад красивим і квітучим? Висадіть в ньому однорічні квіти
 • Як підібрати квіти для клумб: поради новачкам
 • Як підібрати багаторічники квітучі все літо для своєї клумби.
 • Квіти для клумб і квітників
 • Низькорослі квіти для клумб
 • Вибираємо однорічні квіти для оформлення клумб, квітників і міксбордерів
 • Вибираємо низькорослі квіти для клумб і квітників: фото каталог ідей
 • Оформлення клумб: основні правила і приклади створення своїми руками
 • Робимо клумбу з однорічників: які квіти краще використовувати + секрети оформлювачів
 • Вибираємо кращі сорти витких рослин і квітів для саду + поради з оформлення
 • Бордюрні квіти: вибираємо окантовку для клумби і садових доріжок
 • Покрокове створення миксбордера з багаторічників + добірка готових схем
 • Добірка схем посадки квітників з однорічників і багаторічників
 • Оформлення клумб: основні правила і приклади створення своїми руками
 • Особливості використання декоративних злаків в ландшафтному дизайні
 • Низькорослі сорти квітів для клумби: добірка кращих варіантів
 • Багаторічні квіти, квітучі все літо: всі кращі сорти для озеленення дачі
 • Як створити клумбу безперервного цвітіння: всесезонний квітник в схемах і прикладах
 • Вибираємо кращі однорічні квіти для подальшої висадки на клумбу
 • Квітник на дачі. Складаємо багаторічні гарні композиції
 • Красиві клумби на дачі
 • Квітучі однорічні рослини
 • » » Вибираємо красиві однорічні квіти для саду, квітучі все літо