Як створити клумбу безперервного цвітіння: всесезонний квітник в схемах і прикладах

Квіткові композиції, що радують погляд шикарним цвітінням протягом усього сезону – мрія, яку легко втілити у себе на ділянці, грамотно підібравши рослини. Клумба безперервного цвітіння – відмінний варіант створення не завмирало ні на одну мить квіткового шедевра, від споглядання якого отримуєш естетичне задоволення в будь-який час року. Секрет створення такої клумби досить простий: щоб домогтися нескінченної краси досить підібрати рослини з різними періодами цвітіння і доповнити композицію рясно квітучими однолітниками, а також екземплярами з декоративним листям.

Зміст

Основні моменти при створенні всесезонного квітника

Для того щоб створити клумбу безперервного і рясного цвітіння, необхідно враховувати не тільки терміни цвітіння декоративних рослин, а й вимоги по вирощуванню кожної з культур. Так висаджуючи багаторічники, важливо витримувати відстані між ними з тим, щоб забезпечити їм оптимальні умови для росту та інтенсивного цвітіння.

Красиві квіткові композиції на ділянці – фото

Формуючи клумбу з багаторічників безперервного цвітіння, дуже хочеться бачити її ошатною більшу частину року

До вибору вихованців для квітника варто підходити з особливою ретельністю, з урахуванням таких моментів як: вимогливість рослини до освітленості, його посухостійкість, особливості грунту, предпочитаемой обраним примірником та рекомендації по догляду за ним.

Створюючи клумбу з багаторічників, домогтися приголомшливого живописного ефекту, можна використовуючи всього лише 7-8 різновидів рослин з різним терміном розкриття квіток. Далі відштовхуватися від того, що період цвітіння кожної рослини становить не більше 3-4 тижнів. Значить на кожну рослину, котра перебуває піку свого цвітіння, припадатиме пару видів вже відцвітають або поки лише розпускаються рослинних примірників. Зробити картину більш завершеною можна доповнивши її повторно квітучими і декоративно листяними сортами.

Для того щоб простіше визначитися з вибором рослин, їх кількістю і колірними поєднаннями, можна попередньо промальовувати пару варіантів схем клумб безперервного цвітіння. Контуром позначивши форму квітника, можна приступати до розстановки акцентів композиції.

Якщо клумба буде обладнана на відкритому майданчику, то центр композиції заповнюється високорослими рослинами, а більш низькі квіти розміщуються ближче до країв квітника. При облаштуванні квітника уздовж стіни високорослі квіти, займаючи задню частину композиції, виступають фоном невисокому Миксбордер з низькорослих і почвопокровних рослин.

Один із прикладів клумби безперервного цвітіння продуманий так, щоб квітник зберігав привабливість починаючи з ранньої весни і до пізньої осені:

Схема розміщення рослин з різним періодом цвітіння – фото

Рослини для квітника: 1 – сніжна форзиція, 2 – медунка, 3 – дельфініум, 4 – соняшник трав'янистий, 5 – міскантус китайський, 6 – флокс волотистий, 7 – нарциси, 8 – гелениум, 9 – морозник, 10 – астранція, 11 – кореопсис мутовчатий, 12 – заяча капуста, 13 – герань, 14 – аквилегия, 15 – котівник, 16 – шавлія, 17 – астра подушковидна, 18 – дзвіночок персиколистий, 19 – виносної квітковий вазон з сезонними рослинами, 20 – герань, 21 – манжетка м'яка

Найбільш популярні рослини для квіткових композицій

Весняна ніжність

Клумба поступово оживає і на зміну первоцвітам забарвлюють квітник в строкаті фарби мініатюрні примули, маргаритки, пухнасті ніжно-фіолетові помпончікі сон-трави і дивно красиві братки.

Барвисте цвітіння первоцвітів – фото

Прокинувшись від перших весняних променів зацвітають що радують погляд ніжні первоцвіти: синьо-блакитні проліски, жовті і лілові крокуси, незабудка, медунка, нарциси та ранньоквітучі тюльпани

Солісти весняної композиції – фото

У травні у всій красі проявляють себе іриси, люпин, аквилегии, півонії, форзиція, змагаючись в красі з розкішними махровими нарцисами і шикарними тюльпанами

У другій половині травня розкриваються що виділяють тонкий аромат суцвіття гіацинта. В цей же час зацвітає неймовірно красивий чагарник рябчик імператорський або царська корона.

У цей період, коли рослини на клумбі вже прокинулися, порожні ділянки між багатолітниками можна заповнити розсадою або посівом насіння однорічників з тим, щоб вони порадували своїм цвітінням в другій половині літа.

Красені однолетники на клумбі – фото

Ошатним прикрасою квітника можуть стати: чорнобривці, запашний горошок, амарант, китайська айстра, левкоїв

Літня краса

З перших днів червня розгортається справжня «квіткова карусель». Одночасно зацвітають: дельфиниуми, троянди, майорця, ліатріс, гортензія, алиссум, ешольція, календула ... Слідом за ними естафету підхоплюють: волошки, лілії, лилейники, ромен, ерігерон, астільба.

Ефектні композиції квітучих летников – фото

Високі свічки пірамідальних суцвіть блакитних дельфиниумов – солістів квітника, надають клумбі особливої ??урочистості і барвистості. Доповнюють мальовничу картину астранція і аквилегия

Серед популярних квітучих все літо багаторічників можна також виділити: лілії і лилейники, монарду двойчатая, рудбекію, глуху кропиву, ехінацею пурпурову.

Осіннє буйство кольору

Коли спадає літня спека естафету цвітіння приймають жоржини, флокси, канни, хризантеми, лобелія, пізньоцвіт. Відкриваючи назустріч сонячним променям такі різні і дивно красиві квіти, кожне осіннє квітуча рослина радує погляд і при цьому народжує в серці деяку печаль – скоро доведеться попрощатися з цією красою до перших промінчиків весни.

При створенні композицій можна використовувати особливість деяких рослин радувати повторним цвітінням. Наприклад, знову забарвити квітник в строкаті фарби допоможе: агератум, бегонія, ремонтантні троянди і гвоздики.

Соковиті фарби осінньої клумби – фото

В осінні місяці яскравих фарб квітнику надають кореопсис, очиток, астра подушковидна і гелениум. Повторно перетворюються шавлія і дельфініум, радуючи цвітінням, хоча і не таким пишним, як влітку

Повторно квітучі красені – фото

Видаливши зів'ялі квітконоси, насолодитися повторним цвітінням можна у таких рослин, як: маргаритки, лилейники, люпин, дзвіночки, іриси

У цьому різноманітті квіткового світу є рослини, які здатні радувати оточуючих шикарним цвітінням протягом усього сезону. Суцвіття декоративного лука розпускаючись в кінці травня, «застигають» дивовижними кулями, надаючи квітнику оригінальності і многоярусности. Золотисті кулі краспедії не втрачають своєї привабливості до самих заморозків. З ранньої весни і до пізньої осені прикрасою квітника виступає декоративний деревій.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Клумба безперервного цвітіння - всесезонний квітник
 • Як зробити сад красивим і квітучим? Висадіть в ньому однорічні квіти
 • Як підібрати багаторічники квітучі все літо для своєї клумби.
 • Багаторічні квіти для оформлення клумб - вибираємо кращу композицію
 • Квіти для клумб і квітників
 • Клумба безперервного цвітіння на вашій дачі
 • Всесезонний квітник своїми руками: як створити клумбу безперервного цвітіння
 • Багаторічні квіти для оформлення клумби: просте рішення складного питання
 • Вибираємо красиві однорічні квіти для саду, квітучі все літо
 • Правила підбору багаторічних квітів, які садять восени
 • Добірка схем посадки квітників з однорічників і багаторічників
 • Багаторічні квіти, квітучі все літо: всі кращі сорти для озеленення дачі
 • Клумба з багаторічників: підбір кольорів + дизайн-оформлення
 • Вибираємо кращі однорічні квіти для подальшої висадки на клумбу
 • Клумба з багаторічників: підбір кольорів + дизайн-оформлення
 • Квіти для клумб
 • Квітники на дачі
 • Квітник на дачі. Складаємо багаторічні гарні композиції
 • Миксбордер з багаторічників
 • Як скласти квітник
 • Як посадити квіти на дачі
 • Багаторічні квіти в саду
 • » » Як створити клумбу безперервного цвітіння: всесезонний квітник в схемах і прикладах