Як підібрати багаторічники квітучі все літо для своєї клумби.

Зміст:

Багаторічники, як правило, цвітуть у певний період протягом двох-трьох тижнів весни, літа або осені. Але є й багаторічники квітучі все літо, наприклад люпин, може зацвісти два рази за літо, вдруге вже ближче до осені. Це прекрасна властивість можна використовувати для створення на вашій ділянці безперервно квітучої композиції.

Фото - багаторічники квітучі все літо

Білий люпин на дачі

Саджаючи садові квіти багаторічники, дотримуйтесь при посадці то відстань між рослинами, яке суворо відповідає рекомендаціям з їх розведення, інакше воно буде погано рости. Крім того, якщо рекомендовано посадити рослини з певним проміжком один від одного, це допоможе вам доглядати за ними, наприклад, прополювати бур'яни буде зручніше.


Пам'ятайте, що квітники прикрашають дачну ділянку весь сезон, тому багаторічники на дачі для їх безперервного цвітіння висаджуйте з урахуванням терміну цвітіння та інших особливостей: грунту, догляду, вимогам до освітленості, стійкості до кліматичних змін (таким як холод, посуха).

Клумба з багаторічників і однорічних квітів

Квіти на вашій змішаної клумбі можуть з'явитися вже на початку весни, коли подекуди ще залишився розтанув сніг. У цей період починають цвісти ранні багаторічники і дворічники - нарциси, білі проліски-галантуси, білі, жовті, лілові і блакитні крокуси, сині проліски, тюльпанчікі.

Фото - садові квіти багаторічники

Крокуси

Слідом ідуть братки, маргаритки, примула. У травні починають цвітіння іриси, люпин, півонії, аквілегіі. За період цвітіння багаторічників і двулетников можна встигнути виростити розсаду для квітника або клумби або висіяти прямо в грунт насіння однорічників-чорнобривців, запашного горошку, левкоїв, китайської айстри, амаранту.

На початку липня висаджують теплолюбні однолетники - петунії, тютюн, чорнобривці, немезію, целозию, портулак, квасоля вогненно-червону. На зміну вже відцвітає маргаритки і фіалкам прийдуть лілії, гладіолуси, пишні півонії, бородаті іриси.

Фото - багаторічники на дачі

Гладіолуси

В цей же час висаджують в квітники канни, жоржини, майорця, сальвию блискучу, агератум Хоустона, цинерарію морську.

З серпня аж до заморозків цвітуть всі різновиди айстри китайської. Так, знаючи терміни цвітіння рослин, можна домогтися ефекту цвітіння вашої садової ділянки більшу частину року.

Якщо ви хочете мати на дачі тільки багаторічники, то і з ними можна добитися схожого ефекту.

Клумба, що складається з багаторічників

Часто багаторічники в саду привертають квітникарів своєю витривалістю і простотою догляду, при цьому вони дуже прикрашають ділянку. Створити з багаторічників клумбу майже безперервного цвітіння не так важко: потрібно лише висадити 7-8 різновидів багаторічників з різними термінами цвітіння, змінюють один одного.

Фото - клумба з мноолетніков

Клумба з багаторічних квітів

Кожна рослина в середньому цвіте від 3 до 4 тижнів, на один вид в піку цвітіння припадає 1-2 розквітаючих. Приєднавши повторно квітучі рослини, а так само декоратівнолістниє, можна отримати чудовий результат - мальовничу клумбу або квітник, що складається з квітучих і не квітучих, але з гарними фактурними листям рослин.

Уже на початку травня вискочать вгору рожево-лілові квіти бадану, розквітнуть різнокольорові примули. З середини місяця почнуть цвітіння сині, фіолетові, білі, жовті іриси і аквілегіі. У червні-липні очей порадують волошки, дельфиниуми, лилейники, ромен.

Фото - багаторічники садові

Клумба з різнокольорових лілійників

У серпні квітники прикрасять зметнулися волоті астильб всіх відтінків червоного - від рожевих до бордових, заблагоухав розквітлі флокси і монарди, а на зміну їм прийдуть яскраво-жовті солидаго і різнокольорові багаторічні айстри.

Висаджуючи багаторічники садові по своєму смаку, легко надати квітнику не тільки декоративність на кілька років, але і створити свій неповторний індивідуальний стиль: Потрібно розібратися в асортименті і грамотно використовувати особливості багаторічників - розмір, форму, забарвлення, терміни цвітіння. Крім того, добре врахувати існуючі правила облаштування квітників.

Правила створення багаторічних квітників

Вибираючи рослини для квітника, НЕ об'єднуйте в одному місці багаторічники з різними вимогами до умов їх розведення та догляду. Чи не пересаджуйте на нові місця старі рослини без омолодження. Щоб квітник зацвів швидше, ділите кущі на великі ділянки (на кожній такій ділянці повинно бути не менше п'яти нирок). Їм без дорощування можна відразу вибрати постійне місце.

Посадивши квітник, що не міняйте і не пересаджуйте в ньому нічого деякий час. Добре доглядайте за посадками і спостерігайте, як поживають ваші рослини. А в наступному сезоні зможете виправити можливі помилки.

На 13-і квадратних метрах можна розбити квітник складається з трав'янистих багаторічників і цибулинних, зберігає привабливий вигляд з ранньої весни до самої осені. На додаток висадіть постійно залишається компактним чагарник з прекрасними квітками і барвистою осінньої забарвленням листя. До цього можна додати вазон з сезонними квітучими видами.

Фото - багаторічники квітучі все літо

Клумба з білих багаторічних айстр

При створенні нового квітника залучайте великі однакові сегменти, що забезпечують швидке і повноцінне цвітіння.

Уникайте занадто маленьких «плям » з одного виду рослин і висаджування їх тільки по одному. Діри на клумбі допомагають закрити почвопокривні багаторічники. Дотримуйтесь оптимальна відстань між ними - за три, а то й два роки вони покриють клумбу, як щільний живий килим.

Висаджуючи багаторічники на дачі, розрахуйте все таким чином, щоб з будь-якої точки огляду відкривався прекрасний вид на квітник. А чіткі межі додадуть квітнику доглянутості.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Як зробити сад красивим і квітучим? Висадіть в ньому однорічні квіти
 • Найпопулярніші рослини для осінніх квітників
 • Рай на землі або як своїми руками зробити квітник на дачі!
 • Багаторічні квіти для оформлення клумб - вибираємо кращу композицію
 • Квіти для клумб і квітників
 • Клумба безперервного цвітіння на вашій дачі
 • Багаторічні садові квіти і рослини для дачі
 • Всесезонний квітник своїми руками: як створити клумбу безперервного цвітіння
 • Багаторічні квіти для оформлення клумби: просте рішення складного питання
 • Правила підбору багаторічних квітів, які садять восени
 • Добірка схем посадки квітників з однорічників і багаторічників
 • Багаторічні квіти, квітучі все літо: всі кращі сорти для озеленення дачі
 • Клумба з багаторічників: підбір кольорів + дизайн-оформлення
 • Як створити клумбу безперервного цвітіння: всесезонний квітник в схемах і прикладах
 • Клумба з багаторічників: підбір кольорів + дизайн-оформлення
 • Квітники на дачі
 • Багаторічні садові квіти
 • Миксбордер з багаторічників
 • Як скласти квітник
 • Багаторічники на дачі
 • Як посадити квіти на дачі
 • Багаторічні квіти в саду
 • » » » Як підібрати багаторічники квітучі все літо для своєї клумби.