Клумба безперервного цвітіння - всесезонний квітник

Зміст:

 1. Місце для нової клумби
 2. Як спланувати клумбу
 3. Правильний вибір рослин
 4. Сезонний вигляд клумби
 5. Який вигляд матиме ця клумба у різні сезони?

Це реальна мрія.

Кожен дачник колись переживав такий момент: перестали радувати сезонні квітники на дачі, захотілося мати в саду супер декоративну клумбу, яка б цвіла з самої ранньої весни і до глибоких заморозків. Ну, а оскільки малоземельні громадяни - народ завзятий і допитливий, незабаром клумба безперервного цвітіння ставала цілком реальною метою. Як з'ясовується, для виконання мрії потрібен клаптик вільної землі приблизно в 6 кв м. Цього цілком вистачить, щоб посадити і улюблені квіти, і декоративну траву, і цибулинні квіти.

Що потрібно знати ентузіасту-садівникові? Він повинен уміти правильно підбирати рослини зі змінними фазами цвітіння. Але час цвітіння - це не єдина умова. Необхідно заздалегідь мати уявлення, як створити гармонію відтінків суцвіть, які розпускаються одночасно. І третя умова - висота рослин. Так створюється дизайн клумби. Не проста це справа, але, як кажуть, очі бояться, а руки - роблять.

Фото - Клумба безперервного цвітіння

Гарна клумба влітку

Місце для нової клумби

Його потрібно вибирати з особливою ретельністю. Рослинам потрібно хороше освітлення. Але пам'ятайте, що пекучі промені сонця не додадуть здоров'я квітам. Так що краще всього зупинити вибір на підлозі затіненому ділянці, на який прямі сонячні промені падають не більше шести годин на день.


Люди бувають різні. Одні хочуть, щоб шикарна клумба безперервного цвітіння радувала тільки його сім'ю, а інші мріють, щоб така клумба завжди була на очах у сусідів і перехожих. У першому випадку це буде місце, зручне лише для господарів. У другому випадку клумбу варто розбити біля паркану. Враховуйте при цьому, що всю неземну красу квітів можна як слід розглянути тільки з відстані, яку буде дорівнювати двом висот найросліших кольорів. Тому не висаджуйте квіти впритул до доріжок, ідеальна віддаленість - 2 з половиною метри.

Садівники знають, що у квітів є така властивість: вони повертають головки назустріч сонцю. Так що якщо огляд клумби буде переважно з північного боку, її краса і пишність навряд чи може бути оцінена гідно.

Як спланувати клумбу

Практично це робиться так само, як якщо б ви розбивали звичайні квіткові клумби. Обов'язково враховуються розміри квітів і колірна гамма. При посадці потрібно заздалегідь передбачити, щоб низькорослі квіти не загороджувати високими, а для цього високорослі рослини садять на задньому плані, а низенькі - на передньому. Не можна при посадці загущать розсаду, інакше, коли почнеться період самого активного зростання, доведеться зайнятися прополкою, і частина рослин буде видалена.

Щоб все літо новий квітник переливався яскравими відтінками, потрібно віддати перевагу рослини, які будуть цвісти червоними, синіми і жовтими квітами. Не порушать гармонію композиції та перехідні тони - блакитний, рожевий, помаранчевий.

Правильний вибір рослин

У період цвітіння кожна рослина по-своєму красиво. Але з часом пелюстки опадають - і деякі квіти набувають вельми непривабливий вигляд. Наприклад, милі весняні крокуси, як і інші цибулинні, втрачають свою принадність, поступово засихаючи. Значить, поряд з такими квітами потрібно знайти місце для декоративно-листяних багаторічників, які пишною зеленню заховають зів'ялі рослини. Але такі квіти не повинні бути у великій кількості, основна більшість рослин мають бути прекрасними навіть після закінчення цвітіння. У цьому сенсі дуже гарні хости, лілейники, бадан, гейхера, волжанка.

Потрібно подумати і про те, якими будуть огорожі для клумб. Крім чисто практичного призначення, вони можуть завершити композиційну картину за рахунок висоти, незвичайної форми і кольору.

Фото - Гарні клумби своїми руками

Красива річна клумба

Сезонний вигляд клумби

Робити квіткові клумби своїми руками - справа не швидке, це творчий процес. Потрібно заздалегідь мати чітке уявлення про те, як ви будете висаджувати в новий квітник рослини. Добре б скласти приблизну схему, на якій весняні квіти можна позначити жовтим кольором, літні - помаранчевим, осінні - червоним, зимові - блакитним.

Який вигляд матиме ця клумба у різні сезони?

Весна

Перші її прикмети - проклюнулися первоцвіти. Це цибулинні рослини, які ми посадимо в грунт восени. Мине небагато часу, з-під землі здадуться паростки квітів - многолеток. На першій лінії виявляться низькорослі квіти для клумб: Мускари, мишачі гіацинти, резуха кавказька і простріл. Другий ряд складуть теж невисокі квіти: Жовті і рожеві тюльпани, нарциси кремового і жовтого кольорів. А центр композиції прикрасить вазон вуличний, в якому розпускаються жовті тюльпани.
Навесні викинуть симпатичні квіти водозбір і морозник - вони посаджені зліва від центру.
Настане прекрасний місяць травень - і почнеться чарівне цвітіння декоративних кущів - бузку мелколистной і поліантові троянди.

Фото - Низькорослі квіти для клумб

Клумба з низькорослими квітами

Літо

Наша клумба безперервного цвітіння стає місцем справжнього буйства фарб. Тепер на першій лінії квітника лідирують красива лілія, пишна космея (Вона ж - і у високому вазоні). Центр композиції зайняли самі високорослі квіти: дельфініум і мальва. Поблизу від них - кущі поліантові троянди і лілова вербена.

Особливу розкіш в оформленні річної клумби додають так звані рослини - компаньйони: синьоголовник, очиток - Скрипун, блакитна молінія. А на задньому плані цвіте пурпурна ехінацея і зачаровує дурманним ароматом узколистная лаванда.

Осінь

У цей час всесезонна клумба покривається соковитими фарбами яскравою денндрантеми і очітка - скрипуна. Зацвітають клопогон і анемони. Продовжує своє довге цвітіння космея. А ось поліантових троянда і дельфініум нагадують про минулу річної красі лише рідкісними скромними суцвіттями. Радують око декоративністю синьоголовник і молінія, хоча період їх цвітіння вже позаду.

Зима - очей зачарування?

Так, це так, якщо у вас на ділянці є клумба безперервного цвітіння. Вже випав сніг, і на його фоні надзвичайно виглядає східний морозник. Він буде цвісти до тих пір, поки температура не знизиться до - 6 градусів. Сухоцвіти, на які перетворилися синьоголовник і очиток, виблискують на сонці пухнастим інеєм. Яскравими плямами виглядають золотисто-коричневі куртини молінії. Ну, а гілки троянди та бузку надають цій зимової композиції особливий обсяг.

Ось таким чином створюються гарні клумби своїми руками. Як бачите, цілком реальна мрія садівника мати на ділянці квітник, який зберігає красу цілий рік. Але ця краса вимагає турботи і уваги. Всі сезонну клумбу потрібно вчасно полоти, поливати й удобрювати. Лише тоді рослини вдячно дадуть відповідь безперервним буйним цвітінням.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Як підібрати квіти для клумб: поради новачкам
 • Рукотворна краса - клумби на дачі своїми руками
 • Як підібрати багаторічники квітучі все літо для своєї клумби.
 • Багаторічні квіти для оформлення клумб - вибираємо кращу композицію
 • Оформлення квітників і клумб на дачі
 • Клумба безперервного цвітіння на вашій дачі
 • Всесезонний квітник своїми руками: як створити клумбу безперервного цвітіння
 • Добірка схем посадки квітників з однорічників і багаторічників
 • Клумба з багаторічників: підбір кольорів + дизайн-оформлення
 • Як створити клумбу безперервного цвітіння: всесезонний квітник в схемах і прикладах
 • Клумба з багаторічників: підбір кольорів + дизайн-оформлення
 • Квіти для клумб
 • Квітучі високорослі осінні квіти на дачі
 • Квітники на дачі
 • Квітник на дачі. Складаємо багаторічні гарні композиції
 • Оформлення клумб на дачній ділянці
 • Клумби і квітники своїми руками
 • Як зробити клумбу на дачі
 • Дизайн квіткових клумб
 • Перші весняні квіти в саду
 • Як посадити квіти на дачі
 • Багаторічні квіти в саду
 • » » » Клумба безперервного цвітіння - всесезонний квітник