Низькорослі сорти квітів для клумби: добірка кращих варіантів

Створення ефектних багатоярусних композицій на клумбах неможливо без застосування мініатюрних красивоквітнучих рослин. Низькорослі квіти універсальні в озелененні квітників, оскільки можуть виступати солістами на килимових клумбах, або служити фоновим оформленням миксбордера або бордюром-окантовкою для більш високорослих красивоквітнучих представників рослинного світу. Асортимент мініатюрних квітів, висота яких не перевищує і 30 см, різноманітний: для створення яскравих композицій можна використовувати як однорічники і дворічники, так і багаторічні низькорослі квіти. Пропонуємо розглянути найбільш популярні види красивоквітнучих рослин, які можуть стати оригінальним доповненням невисоких композицій.

Зміст

Мініатюрні красені однолетники

Створити барвисту композицію, яка порадує буйним цвітінням вже в перший рік посадки, досить просто, якщо застосувати для озеленення ділянки низькорослі квіти однорічники.

Невибагливий портулак & ndash; яскрава прикраса клумби – фото

Красень портулак, відомий ще з часів Гіппократа як «благословенний» квітка, отримав широке поширення в садівництві завдяки його здатності проростати на посушливих ділянках

Дивно, але саме в жаркі посушливі дні мініатюрні напівмахрові і махрові квіти портулаку кремових, оранжевих, рожевих і фіолетових відтінків проявляють себе у всій красі. Ажурні зелені килимки з барвистими квітами портулаку можна зустріти на стиках бетонних плит в рокарії, на підпірних кам'яних стінках і сухих укосах.

Серед красивих низькорослих однорічних квітів, що віддають перевагу сонячні ділянки, можна також виділити агератум Хоустона.

Пухнасті «хмари» агератума – фото

Щільні подушки кулястих суцвіть забарвлених в білі, карміново-рожеві, сині або бузково-блакитні тони, зацветая на початку літа, не втрачають свою декоративну привабливість аж до перших заморозків

Гідною прикрасою клумби можуть також виступити такі низькорослі квіти: сонячні чорнобривці, карликові сорти однорічної айстри, настурція, гацанія, альпійський мак, лобелія, иберис.

Плямисті крихітні черевички кальцеолярії – фото

Надати небаченого чарівності квітнику можна за допомогою яскравих схожих на черевички квіток кальцеолярії

Надзвичайно красиві квіти, що мають своєрідну двугубим пузирчату форму усіяні розсипом крапок і плям. Зацвітаючи на початку березня, кальцеолярия стає яскравим його прикрасою протягом всієї весни. Тіньолюбні екзот воліє виростати на добре зволожених грунтах.

Низькорослі дворічні квіти

Яскравою прикрасою квітників на сонячних ділянках можуть виступити братки. Красуні фіалки Віттрока, зацветая вже в кінці квітня, здатні радувати тривалим цвітінням протягом усього літа.

Строкатий килим з квіток братків – фото

Неймовірне поєднання кольорів, починаючи від ніжно-блакитного і завершуючи насичено-синім з проміжними відтінками жовтого і червоного, служать причиною величезної популярності віоли в квітникарстві

Дрібні ніжні квіти маргариток зовні нагадують розсипані перлини. Не дивно, що в перекладі з грецького margarites позначає « перлина # 187 ;.

Чарівні «шапочки» весеннецветущих маргариток – фото

Витончені корзинки махрових суцвіть маргариток найрізноманітніших відтінків, перші з яких зацвітають вже в кінці квітня, продовжують розпускатися аж до самих холодів

Для тінистих і досить зволожених ділянок оптимально підійдуть зворушливі незабудки. Молоді вкриті волосками листя незабудки зовні мають схожість з мишачим вушком, завдяки чому рослина і отримало свою назву, яка в перекладі в латинського позначає «мишаче вушко».

Білі, блакитні, сині і рожеві квітки з жовтим вічком розпускаються на гроноподібних суцвіттях вже на початку травня, цвітіння триває протягом двох місяців.

Зворушливі дворічники незабудки – фото

Найбільш ефектно виглядають незабудки в комбінаціях з цибулинними рослинами, виступаючи фоном для нарцисів і тюльпанів, декоративних луків і рябчиків

Красивоцветущие низькорослі багаторічники

Бажаючи створити клумбу, яку щороку не потрібно формувати наново, при складанні квіткових композицій ключову роль слід відвести багаторічним видам.

Примули & ndash; весняні красуні – фото

Першими пожвавлять квітник мініатюрні примули. Розпустилися суцвіття, забарвлені в рожеві, малинові, жовті та бордові відтінки, здатні радувати оточуючих цвітінням з квітня по червень

На початку травня естафету цвітіння переймає ефектний красень флокс шилоподібний. Сонцелюбива рослина легко переносить посуху і воліє рихлу і сухий грунт.

Бузкове «покривало» з флокса шиловидного – фото

Щільні суцвіття численних бутонів поступово перетворюються в дивовижно красиві п'ятикутні зірочки, колірна палітра яких варіюється з білосніжних і до пурпурних і навіть фіолетових відтінків

У травні-червні на щільному зеленому густо опушених килимку ясколки розпускаються білі мініатюрні квітки.

Килим з мініатюрних квіток ясколки – фото

Білосніжні подушки солнцелюбівие ясколки добре виглядають в сусідстві з овсяницею і дзвіночками

Серед низькорослих літників найбільш привабливі: ломикамінь, гвоздика, обрієтта, печеночница трилопатева, вероніка повзуча, купальница карликова, альпійська астра. До осеннецветущім видів можна віднести: хризантему корейську, безвременники, астру чагарникову.

Плануючи облаштування клумби з низькорослих квітів, важливо вибирати рослини так, щоб вони гармонійно вписувалися в загальну композицію, радуючи око і прикрашаючи ландшафт. Пропонуємо вам до перегляду один із прикладів оформлення заміської ділянки квітковими композиціями:


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Як зробити сад красивим і квітучим? Висадіть в ньому однорічні квіти
 • Найпопулярніші рослини для осінніх квітників
 • Як підібрати квіти для клумб: поради новачкам
 • Які квіти посадити на клумбі
 • Низькорослі квіти для клумб
 • Астра - яскрава зірочка вашого саду
 • Вибираємо низькорослі квіти для клумб і квітників: фото каталог ідей
 • Оформлення клумб: основні правила і приклади створення своїми руками
 • Вибираємо красиві однорічні квіти для саду, квітучі все літо
 • Підбір рослин для альпійської гірки: приклади сортів +
 • Оформлення клумб: основні правила і приклади створення своїми руками
 • Особливості використання декоративних злаків в ландшафтному дизайні
 • Огляд кращих сортів декоративних чагарників для облаштування саду
 • Багаторічні квіти, квітучі все літо: всі кращі сорти для озеленення дачі
 • Кращі сорти високорослих квітів для оформлення саду + поради з вирощування
 • Як створити клумбу безперервного цвітіння: всесезонний квітник в схемах і прикладах
 • Вибираємо кращі однорічні квіти для подальшої висадки на клумбу
 • Клумба з багаторічників: підбір кольорів + дизайн-оформлення
 • Багаторічні садові квіти
 • Як посадити квіти на дачі
 • Багаторічні низькорослі квіти - маргаритки
 • Як виростити братки
 • » » Низькорослі сорти квітів для клумби: добірка кращих варіантів