Підбір рослин для альпійської гірки: приклади сортів +

Кам'янистий сад, прикрашений квітником – досить поширений елемент багатьох садових ділянок. Декоративна привабливість і простота догляду за альпінарієм послужили причиною такої популярності цього елемента ландшафтного дизайну. Скельні рослини для альпійської гірки завжди зорово оживляють кам'яну композицію, але при цьому зберігають ефект природного гірського ландшафту.

Зміст

Основні правила підбору рослин

Створити кам'яну композицію, яка стане ефектним прикрасою заміської ділянки, не складно. Для цього при підборі рослин для «кам'янистого саду» необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

 • Створюючи композицію, перевагу слід віддавати компактним і низькорослим формам рослин, які відповідають пропорційним розмірам самої гірки.
 • Вибір рослин здійснювати з урахуванням їх стійкості до умов місцевості: особливості грунту, клімату.
 • Вибираючи місце під укорінення, важливо враховувати ставлення рослини до сонячного світла: сонячні ділянки – для світлолюбних представників рослинного світу, затінені – для тіньовитривалих.
 • Інтенсивність розростання і кущіння окремих видів – немаловажний момент, недолік якого може привести до загибелі «сусідів» стрімко нарощує масу рослини.
 • Створюючи композиції важливо враховувати особливості кожного з рослинних мешканців альпінарію з тим, щоб уникнути «несприятливе сусідство». Приміром: вельми привабливі і невибагливі в догляді ясколка, мильнянка, резуха і обрієтта погано впливають на своїх «сусідів».
 • Розсаджування рослина бажано здійснювати з урахуванням їх «спільності інтересів»: вони повинні поєднуватися один з одним не тільки за зовнішнім виглядом, але по схожості умов для вирощування, темпам росту і розвитку, а також ритму цвітіння.
Єдиний стиль композиції – фото

Вибираючи багаторічні квіти для озеленення альпійської гірки, слід орієнтуватися не тільки на місце розташування альпінарію на ділянці, а й на загальну стилістику композиції

Вдала комбінація різних видів рослин – фото

Найбільш ефектне поєднання дають комбінації трав'янистих багаторічників з чагарниковими і деревоподібними формами, прикрашені строкатими килимками красивоквітнучих сланких видів і соковитими зеленими штрихами вічнозелених і декоратівноліственних видів

Приклади декоративних сортів

Ідеальними рослинами для «кам'янистого саду» є медленнорастущие деревні і низькорослі рослини. Хвойні для альпійської гірки дозволяють забезпечити високу декоративність композиції протягом усього року.

Карликові форми хвойніков – фото

В мініатюрних кам'яних композиціях чудово виглядають стелющиеся і карликові форми хвойних культур: мініатюрна ялина канадська «Conica», сосна чорна «Nana», ялівець лускатий «Blue Carpet», туя західна «Danica»

Поєднуючи в одній композиції хвойники з різною формою крони і забарвленням хвої, можна значно підсилити мальовничий ефект.

Декоративні форми листяних чагарників – фото

Серед листяних чагарників для альпійської гірки явними фаворитами є декоративні форми барбарису, кизильника, хеномелесу, спіреї

Важко уявити собі альпінарій без квітів. Красивоцветущие багаторічники для альпійської гірки дозволяють додати будь-якому саду неповторного стилю та унікальності. При створенні композицій вибір не обмежується лише рослинами, характерними для альпійської місцевості. У «кам'янистому саду» доречно виглядатимуть і представники рослинного світу, основна середовище проживання яких лісові масиви і морське узбережжя.

Яскравою прикрасою альпінарію можуть стати: ломикамінь Арендса, флокс шилоподібний, еріка трав'яниста, едельвейс альпійський, піщанка Балеарських, иберис вічнозелений, дзвіночок карпатський та багато інших.

Оформляємо альпінарій з урахуванням ярусности композиції

Вершина альпійської гірки

Верхній ярус «кам'янистого саду» засаджується, як правило, засухостійкими і солнцелюбівие видами рослин, оскільки ця ділянка найбільш відкритий сонячному світлу, але при цьому волога в грунтовому шарі практично не затримується. При оформлення вершини композиції використовуються почвопокровние рослини.

Трав'янисті солнцелюбівие рослини – фото

Яскравою прикрасою вершини можуть стати багаторічна гвоздика і иберис вічно зелений

Пухнастий килим иберис вкриє вершину білосніжними квітами в травні-червні, подушкоподобние кущики гвоздики будуть радувати рясним цвітінням та приємним ароматом протягом усього літа

Чебрець і едельвейс на скелях гір – фото

Солнцелюбівие едельвейс, що росте на схилах неприступних гір може стати головною прикрасою альпінарію, а пишні фіолетові килимки чебрецю повзучого залучать медовим ароматом квіток безліч бджіл і метеликів

Середній ярус кам'яної композиції

Прикрасити середню частину кам'янистій гірки можуть рослини, які віддають перевагу сонячні ділянки, але при цьому легко переносять легке затінення. На середньому рівні більш висока вологість грунту. Це дає можливість розширити асортимент рослин для оформлення вологолюбними красенями.

Варіації флокса на тлі пухнастого чистеца – фото

У травневі дні заграє буйним цвітом рожевих, блакитних і білосніжних відтінків флокс шилоподібний. Ефектним фоном для флокса може виступити чистец шерстистий з приємними на дотик сріблястими опушеними листям

Благородні сріблясті відтінки мають також анафаліс трехжілковий і полин Шмідта.

Обрієтта – універсальне рослина для озеленення, оскільки крім шикарного цвітіння в літні місяці, вона має декоративне листя, соковитість кольору і привабливість якої зберігається протягом усього року.

Кущики літника обрієтта – фото

Наприкінці травня естафету цвітіння прийме красуня обрієтта культурна, радуючи погляд пишними потоками ніжно-рожевих, насичено-малинових і темно-фіолетових квіток

Солнцецвет і різноманітність очитков – фото

Добре підходить для середнього ярусу і невибагливий в догляді напівчагарничок солнцецвет монетчатий. На сонячних ділянках ярусу можна розмістити всілякі очитки, які формуються в симпатичні подушкоподобние кущики, прикрашені в літні місяці мініатюрними зірочками-квітками

Якщо вибирати серед назв квітів для альпійської гірки, комфортно себе почувають в наших широтах, то схили гірки можуть прикрасити всілякі цибулинні, різноманітні гейхери, щільні кущики армерии, ніжна альпійська астра, первоцвіти примули, осеннецветущие пізньоцвіт прекрасний.

Підніжжя альпінарію

Біля підніжжя висаджують рослини, які люблять виростати на багатій вологонасичення грунті і не бояться затінення.

Гра контрастів біля підніжжя альпінарію – фото

Кольорові акценти підніжжя композиції можна розставити за допомогою компактних кущиків ломикаменю і колосовидних квіток ліатріс

Нижній ярус відводиться також для розміщення деревовидних і чагарникових рослин. Нерідко на цій частині гірки розміщують групові посадки мініатюрних карликових хвойніков, рододендронів.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Підбір рослин для альпійської гірки
 • Особливості споруди альпійської гірки своїми руками
 • Альпійська гірка: квіти для альпінарію
 • Створюємо альпійську гірку з водоймою
 • Рослини для альпійської гірки (альпінарію)
 • Маленька альпійська гірка - шматочок природи Альп на вашій ділянці
 • Вибираємо камені для альпійської гірки
 • Рослини для альпійської гірки (альпінарію)
 • Вибираємо камені для альпійської гірки
 • Маленька альпійська гірка - шматочок природи Альп на вашій ділянці
 • Створюємо альпійську гірку з водоймою
 • Високогірні ділянки мого саду
 • Моя квітково-декоративна композиція
 • Що посадити в альпінарії: вибираємо квіти і декоративні рослини для альпійської гірки
 • Як зробити і оформити альпійську гірку своїми руками: покрокове керівництво
 • Вибираємо квіти і декоративні рослини для альпійської гірки
 • Альпінарій: кращі схеми пристрою та приклад побудови своїми руками
 • Як зробити альпійську гірку своїми руками на прикладі закладки чеської качалки
 • Низькорослі сорти квітів для клумби: добірка кращих варіантів
 • Як зробити альпійську гірку
 • Альпійська гірка на дачі
 • Рослини для альпійської гірки
 • » » Підбір рослин для альпійської гірки: приклади сортів +