Особливості споруди альпійської гірки своїми руками

Зміст:

Альпійська гірка, іншими словами альпінарій, представлений у вигляді паркового прикраси, своєрідною декоративної конструкції з різноманітних рослин і природних каменів. Вперше ідею створення альпійського саду здійснили в 1772 році в передмісті Лондона. У Європі ж популярність на альпінарії стала поширюватися лише в кінці 19 століття. Спочатку в якості рослинного елемента прийнято було використовувати тільки флору з альпійських гір, саме тому розглядаються декоративні конструкції і отримали таку назву. Примітно, що кожним садівником аматором може бути споруджена альпійська гірка своїми руками з урахуванням порад і рекомендацій професійного флориста. Вся необхідна для цього інформація буде розглянута далі.

Класична альпійська гірка своїми руками виконується з кам'яних розсипів і одного великого центрального каменю.

При цьому можна використовувати різні породи каменів, основна вимога полягає в красі споруди. Майданчики, які імітують гірські траси з квітами і трав'янистими рослинами можна облаштовувати по схилу споруди


Сучасні альпійські гірки можуть виглядати як плато або гірський пік, кам'янистий пагорб або крутий гірський схил, ущелину або кам'янистий яр. Що стосується розмірів композиції, то альпійську гірку своїми руками можна зробити будь-яких розмірів, даний фактор безпосередньо залежить від уподобань натураліста. Для середнього саду підійде альпінарій розміром 3 метри квадратних з трьома-п'ятьма ярусами у висоту. Висоту при цьому слід розраховувати залежно від габаритів використовуваних каменів.

Скориставшись порадами досвідченого ландшафтного дизайнера, може бути побудована альпійська гірка своїми руками у вигляді мініатюрного високогірного пейзажу. Завдяки ландшафтному дизайну ділянки можна розкривати власний творчий потенціал і створювати зачаровують творіння з квітів і каменів, від яких власники і гості не зможуть відірвати захоплений погляд.

Загальні поради щодо створення альпійської гірки

Якщо ви хочете створити такий твір флористичного мистецтва, не варто сумніватися з приводу високої вартості, трудомістких робіт і необхідності виділяти надто багато вільного простору. Вами може бути створена альпійська гірка своїми руками без особливих фінансових і тимчасових витрат, до того ж місця вона багато не займе. Сам процес вам дуже сподобається, а результат перевершить всі очікування.

Фото - Альпійська гірка своїми руками

Мініатюрна альпійська гірка

Матеріали для альпійської гірки

Перш за все, вам знадобляться природні камені. Їх можна придбати в будівельному магазині або підібрати в лісі, замовити на каменоломні або підібрати будь-які сподобалися вам примірники у парку або будь-якому іншому місці. Останні варіанти буду більш прийнятні зважаючи економії коштів.

Фото - Альпійська гірка фото

Альпійська гірка інший ракурс

Для загального фону підійде піщаник або вапняк. Найкраще віддавати перевагу плоским, несхожим між собою камінню з виступаючими кутами. Ще потрібно запастися дрібним гравієм або вапняком, який надалі необхідно перемішати з верхнім шаром грунту для кращого відведення води. Щоб накрити гірку використовуйте великі осколки скельного матеріалу між великими каменями, він зможе перекрити кисень до бур'янів. При транспортуванні великих брил бережіть спину і кінцівки. Можна підбирати камені, з яких складаються альпійські гірки, фото яких ви знайдете в інтернеті

Намагайтеся вибирати камені, враховуючи їх властивості. Не можна використовувати граніт, якщо ви хочете посадити люблячі вапняну грунт рослини, оскільки він окисляє грунт і такі рослини не зможуть там рости. Що стосується вапняку, то він володіє протилежними функціями. Краще всього віддати перевагу пісковику. Якщо його взяли з кар'єру, він буде володіти ламаними гранями. Круглу форму камінню можна надати самостійно, використовуючи долото. Вітер і дощ закінчать вашу роботу.

Фото - Альпійська гірка своїми руками фото

У ботанічному саду м Тарту, Естонія

Вибір місця для альпійської гірки і дренаж

При виборі місця розташування альпінарію слід брати до уваги той факт, що даний декоративні композиції бояться вітрів, але люблять сонце. Що стосується дренажу, то він допоможе врятувати рослини від проливних дощів. Деякі починаючі садівники можуть опустити цей момент і не встановити дренаж. Це рішення має прийматися в залежності від типу грунту на використовуваному ділянці. Дренаж є обов'язковим у тому випадку, якщо грунт глинистий і жирна. Якщо ж у грунті переважає пісок, необхідність в дренажі відпадає.

Закладення фундаменту

Якщо вами буде споруджена альпійська гірка на дачі або в саду, викопайте поглиблення глибиною від двадцяти до тридцяти сантиметрів. Покладіть по периметру великі камені, розгорнувши їх вниз широкою стороною. У вас повинно вийти облямоване камінням поглиблення, яке необхідно засипати дренажем. За рахунок дренажу вода всередині конструкції не буде застоюватися, в іншому випадку застій води негативно вплине на ріст рослин. В якості дренажного шару актуально використовувати річковий пісок, биту цеглу, керамзит або будівельне сміття.

Зверху до рівня каменів насипається земля, ретельно утрамбовується і поливається водою. Наступний ряд каменів слід викласти на освічену земляну площадку поки не досягнете верху гірки. Коли вами буде створюватися альпійська гірка своїми руками, фото в якості зразка можна знайти в інтернеті і на основі сподобалася композиції створювати власну роботу з використанням фантазії. Настійно не рекомендується використовувати точну схему будівництва, оскільки це в першу чергу творчий процес. Кінцевий результат - створення конструкції, яка буде максимально схожа на красиву альпійську гірку.

Установка кишень для рослин

Кишені є ділянками, які заповнюються землею і надалі служать як мініатюрних клумб для рослин. Після того як ділянка засипаний землею поверх каменів, висадіть рослина в кишеню. Найчастіше прийнято саджати в одну кишеню одну рослину, щоб при подальшому зростанні вони не змішувалися між собою. Після того як всі рослини для альпійської гірки будуть висаджені, порожнечі між каменями необхідно заповнити землею. Через деякий час камені будуть обплетені корінням рослин, а до цього часу землю необхідно буде підправляти самостійно. За пару років альпінарій Утрамбуйте і знайде постійну форму. Щовесни підправляти грунт, оскільки дощі будуть вимивати землю.

Особливості насадження рослин

Якщо альпінарій засадити дикорослими рослинами, конструкція буде виглядати максимально природно і при цьому буде видно краса каменю. Якщо ж висаджувати квіти для альпійської гірки, то зовнішній вигляд гірки може бути прихований, і вона вже точно не буде альпійської. Найбільш великі рослини прийнято саджати у підстави гірки. Це можуть бути ялівці або карликові хвойні дерева. Трохи вище рекомендується висаджувати лаванду, декоративну полин, альпійську незабудку, едельвейс, карпатський дзвіночок або очитки.

Якщо вами було придбано рослина без контейнера, висаджуйте його тільки в червні або в травні. Якщо ж ви віддали перевагу рослині з пластиковим контейнером, то висадити його можна буде у будь відповідне для посадки час. Враховуйте той факт, що з контейнера рослина вивалюється легко, оскільки це неліквід. Якщо його посадити у вересні, то ймовірність того, що рослина приживеться вкрай мала.

Що стосується лунки, то за розміром вона повинна не на багато перевершувати величину контейнера. Якщо ви вирішили садити хвойні рослини, змішайте їх з торфом. Після пересадки рясно полийте саджанець водою.

Альпійська гірка своїми руками: поетапна інструкція

 • Використовуючи натягнуті між кілочками шнури, розмітьте яруси майбутньої конструкції. Далі лопатою по периметру обкопали цю територію.
 • Найбільші камені укладіть по контуру першого ярусу, кирку використовуйте для їх переміщення в якості важеля. Укладаючи камені, намагайтеся візуально утворити V образні форми.
 • Видаліть верхній родючий шар грунту і залиште його для суміші з дрібним гравієм, який буде потрібно трохи пізніше. Підстава гірки трохи утрамбуйте, але постарайтеся не зіпсувати влаштування дренажу.
 • Нижній шар каменів закрийте сумішшю з гравію і верхнього кулі грунту. Використовуйте граблі для того, щоб розрівняти поверхню, ущільните її, але не зрушуйте камені.
 • По контуру другого ярусу укладіть камені. Трохи відступите від краю першого ярусу для того, щоб залишити місце для висадки рослин.
 • Вийміть з горщиків рослини і посадіть їх в заздалегідь підготовлені ямки, який необхідно викопати між каменями в грунтової суміші. Рослини необхідно садити між прилеглими камінням в щілини.
 • Працюйте аналогічно над наступними ярусами, поки не дійдете до останнього. На вершині гірки спорудити один великий камінь або композицію з декількох.
 • Після закінчення висадки рослин закрийте ґрунтову суміш, де висаджені рослини за допомогою дрібного битого каменю або гравію. Так можна перешкоджати росту бур'янів.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Альпійська гірка: квіти для альпінарію
 • Створюємо альпійську гірку своїми руками
 • Скільки коштує створення альпійської гірки?
 • Маленька альпійська гірка - шматочок природи Альп на вашій ділянці
 • Вибираємо камені для альпійської гірки
 • Альпійська гірка у квартирі
 • Альпійська гірка у квартирі
 • Створюємо альпійську гірку своїми руками
 • Вибираємо камені для альпійської гірки
 • Маленька альпійська гірка - шматочок природи Альп на вашій ділянці
 • Створюємо альпійську гірку з водоймою
 • Скільки коштує створення альпійської гірки?
 • Похід в Альпи
 • Як побудувати альпійську гірку: всі тонкощі облаштування альпінарію
 • Як зробити і оформити альпійську гірку своїми руками: покрокове керівництво
 • Вибираємо квіти і декоративні рослини для альпійської гірки
 • Альпінарій: кращі схеми пристрою та приклад побудови своїми руками
 • Як зробити альпійську гірку своїми руками на прикладі закладки чеської качалки
 • Вибираємо підходящі камені для альпійської гірки: яким породам віддати перевагу?
 • Як зробити альпійську гірку
 • Альпійська гірка на дачі
 • Рослини для альпійської гірки
 • » » » Особливості споруди альпійської гірки своїми руками