Як побудувати альпійську гірку: всі тонкощі облаштування альпінарію

Фото - як зробити альпійську гірку Не мучтеся питанням, як зробити альпійську гірку, все набагато простіше - бажання, терпіння, натхнення і певні знання, ось, мабуть, і все, що потрібно для спорудження альпійської гірки на власній ділянці.

Зміст

Альпійська гірка в догляді не занадто вибаглива, головне - вибрати зручне місце її розташування, підібрати незвичайні камені і оригінальні квіти - прикраса альпійської гірки. Квіти повинні бути особливо ретельно підібрані і за виглядом нагадувати саме гірські квіти, щоб в композиції з підібраними камінням вийшла природна аранжування альпійського пейзажу.

Вибір локації для альпійського саду каменів

Для альпійської гірки підбирають місце далеко від дерев. По-перше, дерева не характерні для кам'янистих садів, а по-друге - восени не буде необхідності періодично розчищати гірку від пожухлої опалого листя. Можна розташувати мініатюру від альпійського ландшафту вздовж тераси або уздовж ділянки.

Кращий варіант - побудувати альпійську гірку своїми руками в такому місці, щоб вона була видна і радувала око, де-небудь недалеко від будинку або на ділянці, відведеній під зону відпочинку. Дуже гармонійно виглядає гірка поряд з штучними водоймами, такими як ставок або струмок. Можна скласти гірську композицію - альпійська гірка, гірський струмок, ставок.

Кожен сантиметр ділянки має бути використаний, але як бути з кам'янистим нерівним схилом? Єдиний вихід - розбити сад, природно, кам'янистий.

Відкрита, постійно продувається вітром, добре освітлена сонцем майданчик - ідеальне місце для розташування фрагмента альпійського пейзажу. Як зробити альпійську гірку, якщо таких умов немає? За відсутністю кращих умов, можна пристосуватися до будь території, підібрати квіти для альпінарію таким чином, щоб вони абсолютно спокійно витримували тінь на деякий час (тінь від альтанки, будинку, дерев). Правда, земля у такому тінистому місці буде довго просихати після дощу, але це питання можна вирішити посадкою папоротниковых рослин.

Фото - Саморобна альпійська гірка на присадибній ділянці

Підготовка місця для альпінарію ^

Кам'яниста гірка - живий сад, навіть при штучному його виконанні. Забезпечити комфортне існування альпінарію - ваше завдання. Для цього необхідно на першому етапі розчистити ділянку, відведену під гірку, від бур'янів та грубого сміття. Далі необхідно зняти 20-40 см ґрунту з розчищеної території. Після зняття ґрунту проводяться дренажні роботи, адже квіти в гірці будуть рости живі, і забезпечити нормальну циркуляцію повітря і вологи в ґрунті для них вкрай необхідно. В цих цілях використовують гравій, щебінь, гальку, будівельний керамзит, бита цегла. Дренажний шар покривають шаром піску і ретельно утрамбовують. На останньому етапі підготовки місця під гірку укладають шар грунту, що формує рельєф (не більше 30-40 см). Його також трохи утрамбовують. Місце, щоб зробити незвичайну альпійську гірку, підготовлено.

Фото - Принцип споруди альпінарію

Каміння і квіти в альпінарії ^

При будівництві дачі або заміського будинку часто залишається будівельний матеріал, який дбайливий господар не викидає, а використовує в господарських потребах - облаштовує для квітників огорожі, укладає садові доріжки, прикрашає штучні водойми, загалом, використовує для облагородження своєї території.

Для того щоб побудувати унікальну альпійську гірку, цілком підійдуть фундаментний камінь і камені вапняку, піщанику, гранітний лом, валуни і будь-екзотичної форми камені, які ви не полінуйтеся принести на свою ділянку для створення гірки. Також знадобиться в оформленні гірки дрібний щебінь, гравій.

Набагато більше часу забере підбір кольорів для альпійської гірки з урахуванням місця її розташування - тінисте або сонячне. У більш затишному місці краще посадити квіти, які не страждають від нестачі сонячного проміння, і навпаки - для сонцелюбних рослин. Що стосується розмірів, то в альпінарії можна висадити низькі рослини, так і високі, добре виглядають «рослинні подушки», представлені в гірці одним видом рослини або в комбінації декількох квіткових рослин.

Фото - Дачна альпійська гірка з гранітного брухту і валунів

Рекомендації як правильно зробити альпійську гірку ^

Композиція гірки повинна бути природною і як можна більше нагадувати природну альпійську гірку. Цього можна домогтися, якщо уникати при її зведенні симетрії, не встановлюйте камені за принципом: великий в середину, а решта - по колу «квіточкою». Відстані між каменями повинні бути також різними. Не дотримуючись симетрію, намагайтеся по можливості викладати камені виграшною (гарної) стороною назовні.

Показник якісного зведення альпійської гірки - це її стійкість. Стійкості можна легко домогтися, якщо правильно проводити укладання каменів, починаючи з самого першого, нижнього шару. Перший шар укладається із заглибленням у грунт на третину каменю. Перевірка міцності закріплення проста: встаньте ногами на встановлений камінь і пострибайте на ньому - не хитається?

Фото - Схема з описом як зробити альпійську гірку

Проміжки між встановленими камінням необхідно засипати заздалегідь підготовленим грунтом. Дернова земля (1 частина), торф і гній (суміш, 1 частина), галька і пісок (суміш 1 частина) - інгредієнти для приготування грунту. Щоб побудувати альпійську гірку надійно і якісно, викладати камені необхідно шар за шаром, засинаючи порожнечі між ними грунтом. Викладаючи верхній (останній) шар каменів, засипаємо залишковий грунт і приступаємо до посадки рослин.

Під час викладання ярусів каміння, між ними можна по краю встановлювати відразу порожні квіткові горщики, вони можуть знадобитися для швидкої підсадки нових рослин. У вас може виникнути потреба періодично змінювати колірну та квіткову композицію для альпійської гірки різноманітністю квіткових композицій.

Фото - Приклад пристрою альпиской гірки на дачі

Кілька порад з облаштування альпінарію: ^

1. Альпійська гірка, на відміну від інших декорацій садової ділянки або заміського будинку, виграшно виглядає однаково при будь-якому сезоні року.

2. Кам'яний вапняк в альпінарії - добре середовище для швидкого природного проростання моху і лишайника, що природно для альпійської гірки в природному середовищі, це слід враховувати при зведенні альпінарію.

3. Гранітні камені дуже яскраві і різноманітні за малюнком і кольором, тому його необхідно укладати так, щоб не перестаратися - ви ж не гранітний меморіал споруджуєте.

4. Такі вапняні камені, як туф, травертин, доломіт мають відмінну пропускну здатність повітря, саме вони забезпечать гарний дренаж для всієї композиції.

5. Піщаник - камінь, легкий в обробці, використовуючи це якість, його формі можна надати любо вигляд за своїм бажанням.

6. Пам'ятайте, побудувати альпійську гірку, зовсім не означає, що треба споруджувати єгипетські піраміди. Альпінарій в ідеалі має виглядати природно, в певному сенсі, навіть непомітно.

7. Підбір рослин для альпінарію заздрості від покладених в ньому каменів. Рослини з сріблястими листям краще виглядають на тлі темних каменів, більш темні рослини виграють на світлому їх фоні.

8. Суворої високогірній краси альпінарію можна домогтися, якщо чергувати в укладанні великі камені з дрібними камінчиками, це додасть природність всієї композиції.

9. При посадці намагайтеся не розміщувати на вершині високі рослини або садити їх серед маленьких камінців. Камені не повинні бути закриті повністю почвопокровними рослинами. На вапняному камені з слабощелочными властивостями не можна садити рослини, яким необхідна кислотна грунт (тирлич).

Фото - Вражаючий альпінарій в античному стилі

Статті за темою
 • Особливості споруди альпійської гірки своїми руками
 • Альпійська гірка: квіти для альпінарію
 • Створюємо альпійську гірку своїми руками
 • Створюємо альпійську гірку з водоймою
 • Скільки коштує створення альпійської гірки?
 • Маленька альпійська гірка - шматочок природи Альп на вашій ділянці
 • Вибираємо камені для альпійської гірки
 • Альпійська гірка у квартирі
 • Альпійська гірка у квартирі
 • Створюємо альпійську гірку своїми руками
 • Вибираємо камені для альпійської гірки
 • Маленька альпійська гірка - шматочок природи Альп на вашій ділянці
 • Створюємо альпійську гірку з водоймою
 • Скільки коштує створення альпійської гірки?
 • Моя квітково-декоративна композиція
 • Як зробити і оформити альпійську гірку своїми руками: покрокове керівництво
 • Вибираємо квіти і декоративні рослини для альпійської гірки
 • Альпінарій: кращі схеми пристрою та приклад побудови своїми руками
 • Як зробити альпійську гірку своїми руками на прикладі закладки чеської качалки
 • Вибираємо підходящі камені для альпійської гірки: яким породам віддати перевагу?
 • Як зробити альпійську гірку
 • Рослини для альпійської гірки

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » Як побудувати альпійську гірку: всі тонкощі облаштування альпінарію