Підбір рослин для альпійської гірки

Зміст:

Кілька слів про альпійській гірці

Перші кам'янисті сади були помічені на території Азії, а саме в Японії та Китаї. Створюючи кам'янисті сади, жителі Японії та Китаю надавали особливого значення символіці, тому кожна рослина, вода і камінь щось означали.

У звичайному розумінні альпінарій - це територія, засаджена гірськими рослинами.

Але його (альпінарій) не обов'язково засаджувати тільки гірськими видами рослин, для нього так само підходять карликові цибулинні рослини, карликові хвойні дерева, чагарники.

Фото - Квіти для альпійської гірки

Карликові хвойні дерева, чагарники

Для альпінарію спеціально підбираються низькі форми і сорти декоративних рослин. При підборі рослин для альпійської гірки завжди необхідно враховувати яка у вас сторона ділянки буде засаджена - тіньова або сонячна, адже не кожна рослина росте однаково добре і на сонячній і на тіньової частини.

Найголовніше при створенні альпінарію - це наближеність до природи, створення природної кам'янистій місцевості, засадженої придатними для цього рослинами.

Типи рослин, поради по догляду за ними.

Перш ніж створювати альпінарій, необхідно визначитися з видом рослин, які ви хочете посадити, створити композицію, врахувати правила посадки, адже занадто велика кількість рослин не додасть кращий вигляд.


Завжди потрібно пам'ятати, що головну роль необхідно відводити більш яскравим і привабливим рослинам, їх садять більш відокремлено, а менш яскраві і непоказні розсаджують групами. Щоб увагу глядача було звернуто на головні компоненти альпінарію ландшафтні дизайнери радять в центрі висадити самі яскраві суцвіття.

При посадці, першими необхідно висаджувати почвопокривні, потім низькорослі, слідом високорослі рослини. Посадку виробляють від самого верху до підніжжя. Після висадки кожної рослини, утворюємо навколо стовбура отвір у вигляді воронки для стоку води. Слідом кожна рослина присипати дрібною галькою шаром близько 30 мм. Коли посадка підійде до кінця, поливаємо все в затоку.

Фото - Квіти для альпійської гірки

У центрі висаджуйте найяскравіші квіти

Але мало просто посадити рослини, за ними так само необхідний догляд - Прополка, пересадка, полив, чистка, обов'язково стежити за тим, щоб не було шкідників і бур'янів.

Найбільша робота по догляду за рослинами проводиться на початку і наприкінці сезону, тобто навесні і восени.

Навесні очищаємо гірку від листя, знімаємо плівку, що захищає ваш альпінарій всю зиму від промерзання. Як тільки земля відігріється, з'являться бур'яни, які так само необхідно прибирати.

Влітку більше акцент йде на полив, але не забувайте відслідковувати, щоб не завелася цвіль і різного виду шкідники.

Восени висаджуємо цибулини рослин для наступного року, зрізаємо відцвілі рослини і видаляємо ті, які вже не будуть цвісти в майбутньому, гілки хвойних рослин стягаємо мотузкою, щоб уникнути їх поломки під сніговою масою. Накриваємо поліетиленом не стійкі до морозу рослини, а решта засипаємо листям. Поверх утеплювачів необхідно покласти камені або мотузяну сітку, щоб взимку під час сильних вітрів, наш захисний шар не пошкодився.

Рослини для альпійської гірки діляться на кілька типів, з них ми сьогодні виділимо два види, це почвопокривні і багаторічники.

Грунтопокривні рослини для альпійської гірки вибирають з тим урахуванням, що вони дуже сильно розростаються в ширину, створюючи щільний покрив, завдяки якому бур'яни не можуть пробитися вгору, відповідно потрібно менше догляду в цій частині гірки.

Як правило, вони розростаються самі, без додаткової пересадки, деякі з таких рослин мають дуже гарний колір. Так само є різновид почвопокровніков, які не надто сильно розростаються, але відповідно витрати посадкового матеріалу збільшуються. Почвопокровнікі бувають як однорічними, так і багаторічними.

Ми надамо вам невеликий список почвопокровних рослин, які найбільше підходять для альпійської гірки:

    • Арабіс - має білий, червоний, рожевий окрас. Цвіте травень, червень, після чого прикрашає своїми декоративним листям. Розмножується відводками, живцями, насінням. На сонці сильніше цвіте, в тіні розростається.

    Фото - Квіти для альпійської гірки

    Арабіс

» » » Підбір рослин для альпійської гірки