Які багаторічні квіти краще посадити на дачі

Зміст:

Загалом про багаторічників

Що ми зазвичай хочемо отримати від дачної ділянки? Хороший урожай, багато прекрасних моментів та емоцій, красивого і доглянутого городу!

Так, так відповіли б багато, але в підсумку крім усього перерахованого додається ще море роботи по догляду за рослинами і часто доводиться вибирати між основними посадками і садом.

Фото - Багаторічні квіти для дачі

багаторічні квіти мають безліч позитивних якостей

Можна знайти компромісне рішення - посадити багаторічні квіти для дачі. Такі рослини мають безліч позитивних якостей:

 • якщо правильно вибрати місце посадки, то така рослина буде рости на ньому довгі роки;
 • мають велика різноманітність, як по вигляду, так і по расцветке;
 • завдяки своїй здатності розмножуватися, багаторічники дають велика кількість розсади, тому витрачатися на посадковий матеріал доведеться один раз;
 • не вимагають частої пересадки, її необхідно робити раз на кілька років;
 • Не такі примхливіе, у порівнянні з однорічними.

І все ж, багаторічні рослини, як і будь-які інші, вимагають до себе догляду, правильної посадки, адже кожен сорт квітів поводиться по-своєму. Наприклад, таким квітам необхідна спеціально підібрана місцевість, вони не будуть рости, де заманеться.

Деякі рослини на зиму залишають свою верхівку, яка знаходиться під снігом і не вимерзає, а деякі навпаки, скидають її, а навесні починають розростатися.


Суть посадки багаторічних квітів в тому, щоб їх не потрібно було часто розсаджувати. Вони мають властивість розростатися десятиліттями, але все ж, щоб ваші квіти виглядали акуратно, їх необхідно проріджувати, хай не часто, але все ж необхідно.

Фото - Багаторічні квіти для дачі фото

Клумба з багаторічних квітів

Намагайтеся врахувати характер кожної рослини, якщо ви посадите поруч вологолюбні і рослини, люблячі посушливу грунт, то нічого доброго з цього не вийде.

Будьте уважні при складанні колірної композиції, від того які кольори ви підберете і яка кількість, залежить зовнішній вигляд вашого саду.

Намагайтеся не поєднувати багато квітів, краще взяти кілька, але яскравих. Такий вигляд буде набагато приємніше, ніж, якщо ви засадити безліч рослин різного забарвлення.

Необхідні дії перед посадкою багаторічників

Хоч багаторічні рослини і вважають невибагливими, але перед посадкою необхідно провести всі заходи приготування грунту:

 • розпушування грунту - Необхідно перекопати грунт на обраному ділянці, для деяких сортів глибина розпушування необхідна до 30см, звичайно є рослини, яким глибину необхідно зробити більше. Якщо ви висаджуєте багаторічні низькорослі квіти для дачі, то для них (у більшості випадків) необхідна глибина не більше 20см;
 • видалення бур'янів-це дуже важливий захід, існує безліч видів бур'янів, вони діляться на кілька видів:
 1. однорічні - такі бур'яни можуть потрапити на ділянку різними способами, наприклад за допомогою вітру, птахів, тварин або дощу. З такими бур'янами можна впоратися, необхідно вичистити грунт від них, перекопати, видалити залишилися коріння, такі заходи потрібно проводити на ділянці протягом усього сезону. Тільки на наступний рік, рекомендується, засаджувати територію багаторічними растеніямі;
 2. багаторічні - Такі бур'яни дуже складно виводяться з ділянки, так як у них сильна коренева система, простим вичищені грунту тут не обійтися. Звичайно, можна позбутися таких бур'янів за допомогою хімікатів, але вони мають довгий термін дії, отже, знищать не лише бур'яни, але і несприятливим чином на рослинах, що ростуть на цій ділянці. Тому, не рекомендується висаджувати багаторічники на тій ділянці території, де є такі бур'яни.
 • поліпшення грунту - якщо на вашій території важка, мулиста, непроникна грунт, то її слід поліпшити. Таку грунт рекомендують перекопати і дати в зиму промерзнути, посипати золою, ще її рекомендують полегшити і удобрити гумусом. Під час розпушення потрібно додати золу, пісок, торф.

Фото - Квіти багаторічні низькорослі для дачі

У перший рік необхідно добре удобрити грунт

Занадто легкий піщаний грунт рекомендується змішати з важкої, слідом додати якісний компост і торф. Дрібна кам'янистий ґрунт поглиблюється, з неї видаляють камені і додають торф, листовий перегній, компост;

 • добриво - в перший рік необхідно добре удобрити грунт, щоб у наступні можна було просто підгодовувати. Ні в якому разі не додавайте перед посадкою свіжий гній або мінеральні добрива, вони тільки завдадуть шкоди саджанцям, точніше просто спалять молоді корені. Найкраще застосовувати вилежатися компост або органічні добрива. Тільки після того, як рослини зміцніли, можна використовувати мінеральні добрива.

Завдяки проведенню всіх цим заходів, ваші рослини будуть рости і цвісти набагато краще, щодня радуючи своїми барвами.

Список найкрасивіших багаторічників

Багаторічники хороші тим, що їх різновид дуже велика, але це так само і свого роду мінус, адже дуже складно вибрати з такого асортименту кілька видів, просто очі розбігаються від розмаїття.

Тому, щоб полегшити вам завдання, ми склали свій список найкрасивіших і часто висаджуються багаторічників.

» » » Які багаторічні квіти краще посадити на дачі