Флокси багаторічні - квіти без проблем

Зміст:

Основні різновиди

В даний час, завдяки невтомній роботі селекціонерів, начитується більше 1500 сортів багаторічних флоксів. Все це розмаїття ділиться на наступні основні групи:

  • Флокси почвопокривні - самі раннецветущие представники цього численного сімейства. Найбільш поширений флокс шилоподібний, зобов'язаний своєю назвою дрібним листям шіловідной форми. Зацвітає цей флокс вже в середині травня. Також можна згадати флокс Дугласа, який утворює низькі вічнозелені подушечки висотою до 5 см з рожевими, білими або фіолетовими цветочкамі- флокс Ругеллі, який утворює пурпурно-блакитні килими суцвіть вражаючою краси;

  Фото - флокси багаторічні

  Флокси почвопокривні

   • Флокси рихлодерністие - це якісь перехідні види від почвопокровних флоксів до кущовим, зацвітають слідом за почвопокровними. Найбільш поширеним і невибагливим є флокс Розчепірений, зацвітають у другій половині травня і квітучий до 30 днів. Суцвіття численні ніжні, з фіалковим запахом, що посилюється у вечірній час, забарвлення дуже різноманітна: лілова, фіолетова, біла, бузкова.

   Фото - флокси багаторічні посадка і догляд

   Флокси рихлодерністие

   • Флокси кущові поділяють на дві підгрупи: низько- і високорослі. Високорослі флокси, мабуть, найпоширеніший вид флоксів, які можна зустріти в садах. До них, насамперед, відносяться флокс волотисте і флокс плямистий. Суцвіття флокси волотисте вражають багатством кольорової гами, в його палітрі відсутній тільки жовтий колір. Флокс плямистий, квітучий в кінці червня початку липня, відрізняється наявністю дрібних пурпурних штрихів і цяточок на своїх стеблах. Флокси багаторічні низькорослі своїм виглядом дуже нагадують флокс волотисте, але їх відрізняє невелика висота (до 70 см). Це дозволяє використовувати даний вид флоксів як горшечную культуру.

   Фото - флокси багаторічні фото

   Флокси кущові

   Правила посадки

   Займатися посадкою багаторічних флоксів можна як навесні, так і восени, головне правильно підготувати грунт. Особливість кореневої системи флоксів полягає в тому, що вона дуже потужна, розгалужена і розташовується не глибоко, максимум на глибині 30 см.


   Тому головне правило грунту для флоксів - на штик лопати родючий грунт. Незважаючи на те, що флокси вважаються невибагливими рослинами і можуть рости навіть на дуже бідних грунтах, все ж вони воліють пухкі і вологі, среднесугліністиє грунту.

   Виходячи з цього, знаючи, яка грунт на вашій ділянці, необхідно спочатку провести коригування. Якщо у вас глинисті важкі грунти, то необхідно викопати яму глибиною 50 см і насипати на дно ями крупнозернистий пісок шаром 20-30 см. Для піщаних грунтів - глину.

   Фото - флокси багаторічні низькорослі

   Тому головне правило грунту для флоксів - на штик лопати родючий грунт.

   Садити флокси необхідно так, щоб коренева шийка розташовувалася на 2-3 см нижче рівня землі. Добре ростуть флокси як на сонці, так і в півтіні. Але на сонці багаторічники цвітуть пишніше, менше хворіють, але скорочуються терміни цвітіння.

   Так само необхідно вибрати місце, захищене від холодних вітрів, що в літній період збереже вологу, а в зимовий період в таких місцях скупчується більше снігу, що захистить флокси від вимерзання.

   Особливості догляду

   Флокси багаторічні - квіти не потребують до себе особливої уваги і невибагливі у догляді. Все, що від вас буде потрібно, це забезпечити регулярний полив і періодичні добрива.

   Флокси не переносять иссушения, тому в посушливу погоду необхідний регулярний полив. Особливо вимогливі до поливу флокси в період бутонізації та бурхливого зростання.

   Головне правило поливу - поливати навколо куща по землі, не поливаючи листя, щоб уникнути хвороб рослини.

   Що стосується підгодівлі, то їх слід проводити тричі за сезон:

   • у травні - піввідра перегною або компосту змішують з 1 столовою ложкою сечовини, ретельно перемішують і висипають під куст;
   • в період бутонізації 1-2 столові ложки комплексного добрива для квітучих рослин розводять у відрі води;
   • останню підгодівлю проводять після цвітіння. Для цих цілей використовують фосфорно-калійні добрива, розчиняючи їх у відрі води.

   Способи розмноження

   Флокси можна розмножувати практично всіма відомими способами: діленням кущів, насінням, відводками або зеленим живцюванням. До того ж, флокс, мабуть, один з небагатьох садових багаторічників, який можна пересаджувати з грудкою землі навіть в період цвітіння.

   Найпростіший і, відповідно, найпоширеніший спосіб розмноження - поділ куща. Та й до всього іншого, кожні 5 років флокс просто необхідно пересаджувати і омолоджувати, в іншому випадку рослина сильно розростається, а цвітіння, навпаки, слабшає.

   Поділ куща можна проводити навесні (у травні) або восени (кінець серпня-вересень). Якщо поділ куща проводиться навесні, то на кожній деленке повинно бути по 3-4 бруньки відновлення.

   Якщо ж ви вирішите провести поділ куща восени, то кожна деленка повинна мати 2-3 товстих стебла, кілька ростових нирок і коріння. Стебла обрізають на висоті близько 12 см, залишивши кілька листів, коріння вкорочують до 15 см. При цьому небажано повністю обтрушуємо землю з коріння, краще пересаджувати деленку із земляною грудкою, що допоможе укоріненню і кращому розвитку рослини.

   Фото - квіти флокси багаторічні

   Розмноження діленням куща

   Для розмноження флокса відводками стебло прішібают до землі, пріщіплівают і присипають сумішшю торфу і перегною. Восени з цього стебла утворюється самостійне рослина, яка відокремлюють від материнської і пересаджують на нове місце.

   Хвороби флоксів

   Найчастіше багаторічні флокси вражають хвороби, викликані грибами. Головним чином гриби вражають листя, на них з'являються різні плями, які зливаються разом, далі тканину листя відмирає, кущ слабшає, листя опадає.

   Поширюються грибні хвороби в сиру дощову погоду і при поганій агротехніці. Зупинимося докладніше на основних з них, а так само розповімо про основні заходи боротьби з ними.

   Найбільш широко поширене захворювання - борошниста роса. Основні ознаки: спочатку на нижніх, а пізніше і на верхніх листках, а так само суцвіттях з'являється білий борошнистий наліт, який пізніше ущільнюється, стає бурим, по


   Увага, тільки СЬОГОДНІ!
   Статті за темою
  • Найпопулярніші рослини для осінніх квітників
  • Які квіти посадити на клумбі
  • Весняні килими шиловидного флокса
  • Квіти для клумб і квітників
  • Багаторічні квіти для оформлення клумби: просте рішення складного питання
  • Топ-8 кращих почвопокровних багаторічних рослин для оформлення саду
  • Клумба з багаторічників: підбір кольорів + дизайн-оформлення
  • Клумба з багаторічників: підбір кольорів + дизайн-оформлення
  • Як доглядати за полуницею
  • Квітучі високорослі осінні квіти на дачі
  • Багаторічні садові квіти
  • Багаторічники на дачі
  • Які квіти садять в серпні
  • Посадка півоній восени. Чому? А чи можна посадити навесні? -
  • Півонії догляд та розмноження. Як доглядати за півоніями в саду
  • Багаторічні квіти для саду
  • Коли можна пересаджувати півонії
  • Невибагливі квіти для дачі
  • Квітник своїми руками для ледачих
  • Флокси посадка і догляд
  • Посадка малини восени. Основні моменти
  • Багаторічні квіти в саду
» » » Флокси багаторічні - квіти без проблем