Оформлення клумб: основні правила і приклади створення своїми руками

Квітники і клумби на присадибній ділянці призначені насамперед для естетичного задоволення. Але крім цього вони виконують ще одну важливу роль: виступаючи продовженням будинку, квіткові композиції дозволяють візуально об'єднати в єдине ціле зовнішній вигляд споруди з рослинністю саду. Знання секретів дизайнерів ландшафту як оформити клумбу дозволить будь-якому садівникові сформувати у себе на заміській ділянці квіткові композиції, які крім естетичної привабливості створять атмосферу гармонії та затишку.

Зміст

Загальні правила створення красивої клумби

Продумуючи оформлення клумби своїми руками бажано керуватися основними правилами ландшафтного дизайну.

Правило # 1 – цілісність картини

Сад – картина, що складається з колекції пейзажних композицій. Завдання садівника: довести кожен з елементів ландшафту до досконалості. Безглузде розсаджування рослин по ділянці не дасть бажаного результату. Тому, не маючи можливості озеленити всю територію, для початку варто облагородити лише малу її частину, але зробити її завершеною.

Красиві гармонійні клумби створюються шляхом комбінування змішаних посадок, в яких присутні як однорічники, так і багаторічники, як красивоцветущие, так і декоратівноліственниє рослини

Правило # 2 – розміщення рослин по росту

Принцип многоярусности передбачає розміщення на передньому плані почвопокровних і низькорослих рослин, які виступають обрамленням для красивоквітнучих среднерослих квітів.

Середньо-рослі багаторічники, виступаючи солістами квітника, стануть центром уваги. Найбільш ефектно виглядають солітери на тлі високорослих рослин, що мають декоративне листя або квітки контрастних відтінків. Вдалі і комбінації і високорослих багаторічників і їх середньо-рослих супровідників, гармоніюють за забарвленням і формою.

Досить невибагливі і при цьому володіють виразною фактурою листя і колірним різноманітністю почвопокровнікі, здатні досить швидко заповнювати порожні місця, ідеально підходять для оформлення клумб на дачі

Правило # 3 – архітектура квітника

Залежно від ландшафтних особливостей ділянки та її розмірів оформлення квіткових клумб може бути виконане як у вигляді плоских композицій, так і злегка піднятих і обрамлених декоративною плиткою або каменями.

Форми квітників можуть бути досить різноманітні, починаючи з вільних які не мають яскраво виражених меж і завершуючи оригінальними фігурними і хвилеподібними

Для того щоб надати незвичайної форми квітнику, можна використовувати будь-які предмети з ужитку: бочки і корзини, старі авто, човни і навіть ліжка

Для того щоб оформити клумбу перед будинком, яка стане виразним прикрасою саду і буде радувати квітучим пишнотою протягом усього сезону, необхідно для початку намалювати її план на папері. Ця творча робота дозволить не тільки впорядкувати думки в голові, але і візуалізувати образи квіткових композицій, створюючи найбільш вдалі комбінації.

Для роботи бажано використовувати кольорові олівці: яскраві фарби плям схематичних зображень групових і точкових солітерних посадок в квітнику дозволять грамотно розподілити рослини з різними забарвленнями і термінами цвітіння

Згідно з планом на задньому фоні розмістяться махрові мальви (1) в сусідстві з декоративним соняшником Мишком (2), перед ним – кущики маку (3) і звіробою (4). Стрічка лобелії (5) додасть композиції динамічності. Лілово-блакитні акценти розставлять котівник (6), дзвіночок (7) і каланхое (8). Передній план займуть гравілат (9), очиток (10) і аквилегия (11)

Складена схема є лише своєрідною чорновий замальовкою: остаточне рішення оптимального розміщення кольорів прийде в процесі висадки рослин.

Схеми оригінального оформлення клумб

Копітко підбираючи і комбінуючи красивоцветущие рослини, можна створити безліч варіацій квітників, в яких пануватиме краса з перших днів весни і аж до заморозків. Значно полегшити процес створення клумби дозволять готові проекти квітників.

Варіант # 1 – центральна клумба

Схема центральної клумби є однією з найпростіших.

Форма квітника має вигляд концентричних кіл: центр заповнюється темнолистові каннами (1), які виступають солістами композиції, далі по колу висаджуються зеленолістние канни (2), Декоратівноліственниє гнафаліум (3) і левиний зів (4)

Варіант # 2 – «Віденський квітка»

Один з варіантів, як красиво оформити круглу клумбу – створити композицію у формі квітки. Клумба, оформлена у вигляді шестілістного квітки виглядає особливо ошатно і святково, а тому під її облаштування бажано відвести центральне місце в саду.

Центром композиції виступають найкрасивіші білі левкої (1), обрамленням служить бордюрна посадка альпійської незабудки (2) на тлі газонної трави (3). Зовнішній контур орнаменту створюють віоли (4), примули (5), майорця (6), обрамлені Декоратівноліственниє строкатими красенями альтернатери (7) і ахирантес (8)

Варіант # 3 – «Химерний візерунок»

Кругла клумба, прикрашена безліччю повторюваних хвилеподібних елементів, які оформлені строкатої компанією солнцелюбівих багаторічників, дозволяє створити справжній парад квітів на сонячній сцені.

У центрі клумби розмістився приземкуватий хамеропс (1) з шикарною кроною з віялових листя, в його тіні сховалася георгіноцветная майорець (2), контрастним фоном якої виступив колеус (3). Солитерні посадки драцени (4) у поєднанні з груповими посадками пеларгонії (5) і бегонії (6) створюють химерний візерунок з завитків, який ефектно виглядає на тлі газонної трави (7)

Варіант # 4 – «Шматочок торта» в куточку саду

Квітнику такої форми знайдеться місце в будь-якому куточку саду.

Рослинна композиція в бордово-червоних тонах, облямована сріблястою опушкою, що займає всього пару метрів площі, стане ошатним прикрасою для саду

Кут клумби заповнюють три куща лилейника з темно-бордовими квітками (1), контрастним фоном для них виступають сріблясті листя полину (2). Центр композиції – кущики яскраво-червоній гейхери (3), кутовими елементами виступають кущі короставника македонського (4), сріблястою опушкою – чистец (5)

Запропоновані схеми виступають лише орієнтиром: через брак бажання або можливості придбати чи інша рослина його завжди можна замінити на більш вподобаний квітка, представлений в цій же кольоровій гамі і має схожі терміни цвітіння.

Всім, кому було лінь читати чи хто хоче доповнити отриману інформацію, пропонуємо подивитися відео:


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Рукотворна краса - клумби на дачі своїми руками
 • Як зробити клумби своїми руками на своїй дачній ділянці?
 • Оформлення квітників і клумб на дачі
 • Як красиво оформити клумбу
 • Красиві міні-клумби - яскраві акценти ландшафтного дизайну
 • Плануємо і оформляємо красивий квітник на дачі своїми руками
 • Прикрашаємо дачну ділянку своїми руками: готові схеми красивих квітників і клумб
 • Креативне оформлення клумб і квітників на дачі своїми руками
 • Як розбити клумби і квітники на ділянці своїми руками
 • Оформлення клумб: основні правила і приклади створення своїми руками
 • Вибираємо красиві однорічні квіти для саду, квітучі все літо
 • Схеми посадки квітів на клумбі для початківців: від простого до складного
 • Добірка варіантів оригінальних клумб з підручних матеріалів
 • Покрокове створення миксбордера з багаторічників + добірка готових схем
 • Правила підбору багаторічних квітів, які садять восени
 • Добірка схем посадки квітників з однорічників і багаторічників
 • Низькорослі сорти квітів для клумби: добірка кращих варіантів
 • Багаторічні квіти, квітучі все літо: всі кращі сорти для озеленення дачі
 • Як створити клумбу безперервного цвітіння: всесезонний квітник в схемах і прикладах
 • Вибираємо кращі однорічні квіти для подальшої висадки на клумбу
 • Оформлення клумб на дачній ділянці
 • Клумби і квітники своїми руками
 • » » Оформлення клумб: основні правила і приклади створення своїми руками